Справа № 211/9745/25
Провадження № 3/211/4166/25
іменем України
18 листопада 2025 року
Суддя Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Костенко Є.К., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Полку ПП в місті Кривий Ріг УПП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 173 КУпАП,-
Згідно протоколу серії ВАВ №000167 від 12.08.2025 року, 12.08.2025 року приблизно о 21:50 год. біля буд. №29а по вул. Черемхова в м. Кривий Ріг гр. ОСОБА_1 висловлювався нецензурною лайкою, образливо чіплявся до громадян, чим порушив громадський порядок та вчинив правопорушення передбачене ст. 173 КУпАП, а саме дрібне хуліганство.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, клопотань та заяв до суду не надходило.
Постановою суду від 03.10.2025 застосовано привід до ОСОБА_1 .
Привід виконано не було.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до ст. 247 ч.1 п.7 КУпАП провадження в справі про адміністративнеправопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбаченихст. 38 КУпАП.
Згідно зі ст.38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено на винну особу не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, при триваючому правопорушенні - через три місяці з дня його виявлення, а також не пізніш як через три місяці із дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи чи про її закриття за наявністю в діях особи ознакадміністративногоправопорушення.
Пункт 7 частини першої статті 247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.
За правилами статті 284 КУпАП рішенням, що доводить вину особи, є постанова про накладення адміністративного стягненняабо застосування заходів впливу, умовою якої є визначення вини.
Отже, наявність або відсутність вини встановлюється саме під час здійснення провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Таким чином, вина осіб, що притягуються до адміністративної відповідальності, не встановлюється у справах, у яких провадження закривається.
Оскільки зазначене правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП не є триваючим, правопорушення вчинене 12.08.2025, станом на дату розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчився строк накладення адміністративного стягнення, суд вважає за необхідне провадження по справі у відношенні ОСОБА_1 закрити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.38, 247ч. 1 п. 7 КУпАП, -
Закрити провадження у справі щодо притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Костенко Є. К