Рішення від 18.11.2025 по справі 520/20418/25

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

18 листопада 2025 р. № 520/20418/25

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Світлана Чудних, розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати Рішення №204150008413 від 20.06.2025 року Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про відмову у призначенні пільгової пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , на підставі пункту «е» статті 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення»;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, ідентифікаційний код юридичної особи: 13486010, місцезнаходження юридичної особи: 84121, Україна, Донецька область, м. Слов'янск, пл. Соборна, 3, вчинити дії по призначенні та виплаті з 12.06.2025 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , пільгової пенсії за вислугу років на підставі пункту «е» статті 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», врахувавши періоди роботи ОСОБА_1 з 11.10.2017 року по 09.06.2025 року у стаж, що дає право на призначення пільгової пенсії за вислугу років у відповідності до пункту «е» статті 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що нею досягнуто віку, який надає право для призначення пільгової пенсії, на момент звернення до пенсійного органу вона має достатній страховий стаж, а отже, має право на пільгову пенсію за вислугу років на підставі пункту «е» статті 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 04.08.2025 року відкрито спрощене провадження у вказаній адміністративній справі.

Відповідачем подано відзив на позов, в якому він просить суд відмовити позивачу у задоволенні позову, зазначаючи, що позивачу правомірно відмовлено в призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у зв'язку з недосягненням необхідного пенсійного віку, передбаченого п.2 ч. 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Статтею 258 КАС України визначено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Розгляд справи здійснено у межах строків з урахуванням перебування судді Світлани Чудних у відпустці та на лікарняному

Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши викладені сторонами обставини справи та надані на їх підтвердження докази, суд прийшов до наступного.

ОСОБА_1 змінила прізвище з ОСОБА_2 на ОСОБА_3 після укладення 07.08.1999 року шлюбу з ОСОБА_4 .

01 липня 1993 року ОСОБА_5 закінчила Красноградське медичне училище по спеціальності сестринська справа з присвоєнням кваліфікації медсестри.

У відповідності до належної ОСОБА_1 трудової книжки НОМЕР_2 , вона працювала:

- з 01.08.1993 року по 02.01.1994 року - палатною медичною сестрою у відділенні новонароджених Харківської обласної клінічної лікарні;

- з 03.01.1994 року по 01.03.1996 року - операційною медичною сестрою операційного блоку Красноградської ЦРЛ;

- з 01.03.1996 року по 03.06.2011 року - операційною медичною сестрою операційного блоку Красноградської ЦРЛ;

- з 03.06.2011 року по 08.01.2019 року - медичною сестрою екстреної допомоги операційного блоку Красноградської ЦРЛ;

- з 08.01.2019 року по 09.06.2025 року - медична сестра операційно-хірургічного відділення Берестинської міської лікарні.

12.06.2025 року ОСОБА_1 звернулась до відповідача із письмовою заявою про призначення їй пільгової пенсії за вислугу років на підставі пункту «е» ст. 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», як працівнику охорони здоров'я, яка має не менше 25 років спеціального стажу на відповідних посадах, робота на яких дає право на пільгову пенсію за вислугу років, та була звільнена Із займаної посади.

Рішенням №204150008413 від 20.06.2025 року Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пільгової пенсії за вислугу років, зазначивши у відмові: дата звернення до територіальних органів Пенсійного фонду України: 12.06.2025 Вік заявниці: 50 років. Необхідний спеціальний стаж роботи на посадах, що дають право на пенсію за вислугу років, відповідно до пункту «е» статті 55 Закону №1758 становить 26 років 6 місяців станом на 11.10.2017 Страховий стаж особи становить: 34 роки 4 місяці 5 днів; Спеціальний стаж роботи на посадах, які дають право на пенсію за вислугу років, станом на 11.10.2017 року становить 24 роки 2 місяці 11 днів, що не є достатнім для права на пенсію за вислугу років.

Результати розгляду документів, доданих до заяви: за доданими документами до страхового стажу враховано всі періоди; до спеціального стажу роботи на посадах, які дають право на пенсію за вислугу років, зараховано всі періоди.

За наведених обставин, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області прийнято рішення відмовити заявниці в призначенні пенсії за вислугу років відповідно до пункту 2-1 розділу XV «Прикінцеві положення» №1058-ІУ від 09.07.2003 року у зв'язку з відсутністю права.

На обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України не перебуває та пенсію не отримує.

Тобто, спірним періодом трудової діяльності ОСОБА_1 , є період її роботи з 11.10.2017 року по 09.06.2025 року на посаді сестри медичної операційної хірургічного відділення закладу охорони здоров'я.

Не погоджуючись із зазначеним, позивач звернулася до суду з цим адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується наступними приписами норм чинного законодавства.

Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

З 01.01.2004 таким законом є, насамперед, Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV), який прийнятий на зміну положення Закону України «Про пенсійне забезпечення» (далі - Закон № 1788-XII).

Отже, оскільки і Закон № 1058-IV, і Закон № 1788-XII регулюють одні і ті ж правовідносини, то пріоритет у застосуванні за загальним правилом мають норми Закону №1058-IVяк акта права, прийнятого пізніше у часі, а норми Закону № 1788-XII підлягають субсидіарному (додатковому) застосуванню у разі неурегульованості певного питання у приписах Закону № 1058-IV.

При цьому, суд наголошує на існуванні і виключень з даного загального правила.

Пункт «б» частини першої статті 13 Закону № 1788-XII в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII (набув чинності з 01.04.2015, далі - Закон № 213-VIII) передбачав, що на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах. Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»: жінкам - на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи.

Пункт 2 розділу XV Закону № 1058-IV в редакції до 11.10.2017 передбачав, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом №1788-XII.

Отже, і після набуття чинності нормами Закону № 1058-IVправила призначення пенсій за Списком № 2 регламентувалися пунктом «б» статті 13 Закону № 1788-XII.

Такий стан правового регулювання існував до набрання чинності нормами Закону України від 03.10.2017 № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (11.10.2017) (далі - Закон № 2148-VIII), яким текст Закону № 1058-IV доповнений, зокрема, статтею 114, згідно з частиною першої якої право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Разом з цим, Законом № 2148-VIIIу новій редакції викладений також пункт 2 розділу XV Закону № 1058-IV, де зазначається, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.

Згідно з пунктом 2 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у редакції Закону № 2148-VIII на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах. Працівникам, які не мають стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого абзацами першим і п'ятнадцятим - двадцять третім цього пункту відповідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 цього Закону: жінкам - на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи.

Відповідно до спеціальної вказівки у Законі України від 03.10.2017 № 2148-VIII наведені вище норми закону почали застосовуватися з 01.10.2017.

Таким чином, з 01.10.2017 правила призначення пенсій за Списком № 2 почали регламентуватися одночасно двома законами, а саме: пунктом «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» у редакції Закону № 213-VIII та пунктом 2 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у редакції Закону №2148-VIII.

Правила вказаних законів були повністю уніфікованими.

У подальшому рішенням Конституційного Суду України від 23.01.2020 № 1-р/2020 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), зокрема, статтю 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII.

Конституційним Судом України згідно пункту 3 вищевказаного рішення вирішено, що застосуванню підлягає, зокрема, стаття 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII в редакції до внесення змін Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII для осіб, які працювали до 01.04.2015 на посадах, визначених у вказаних нормах, а саме: «На пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах. Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам.

Відтак, з 23.01.2020 в Україні існують два Закони, які одночасно регламентують правила призначення пенсій за Списком № 2, а саме: пункт «б» статті 13 Закону № 1788-XII у редакції до Закону № 213-VIII та пункт 2 частини другої статті 114 Закону № 1058-IV у редакції Закону № 2148-VIII.

Конституційний Суд України в рішенні від 08.06.2016 у справі № 4-рп/2016 зауважив, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, визнані неконституційними, не можуть бути прийняті в аналогічній редакції, оскільки рішення Конституційного Суду України є «обов'язковими до виконання на території України, остаточними і не можуть бути оскаржені» (частина друга статті 150 Конституції України). Повторне запровадження правового регулювання, яке Конституційний Суд України визнав неконституційним, дає підстави стверджувати про порушення конституційних приписів, згідно з якими закони та інші нормативно-правові акти ухвалюються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8 Основного Закону України, пункт 7 рішення № 4-рп/2016).

З огляду на вищенаведене, правова норма, яка регулює правовідносини аналогічно нормі, що визнана Конституційним Судом України неконституційною, або дублює таку правову норму (незалежно від періоду її прийняття та виду нормативного акту, в якому вона втілена), не підлягає застосуванню. У такому разі суд застосовує норми Конституції України як норми прямої дії.

Висновок у рішенні Конституційного Суду України у справі № 4-рп/2016 зроблений з урахуванням вимог частини другої статті 150 Конституції України в редакції, чинній на момент прийняття рішення № 4-рп/2016, яка є тотожною статті 151-2 Конституції України у редакції на час розгляду справи та статті 8 Конституції України.

Тому, ґрунтуючись на юридичній позиції Рішення Конституційного Суду України від 23.01.2020 № 1-р/2020, суд вважає, що ідентична правова норма, яка міститься в Законі України від 03.10.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII, теж не відповідає Конституції України, а тому не підлягає застосуванню.

Як слідує з Рішення відповідача №204150008413 від 20.06.2025 року, на момент звернення до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах вік позивача становить 50 років, Страховий стаж особи становить: 34 роки 4 місяці 5 днів; Спеціальний стаж роботи на посадах, які дають право на пенсію за вислугу років, станом на 11.10.2017 року становить 24 роки 2 місяці 11 днів, що не є достатнім для права на пенсію за вислугу років.

Водночас, у відповідності до належної ОСОБА_1 трудової книжки НОМЕР_2 , вона працювала:

- з 01.08.1993 року по 02.01.1994 року - палатною медичною сестрою у відділенні новонароджених Харківської обласної клінічної лікарні;

- з 03.01.1994 року по 01.03.1996 року - операційною медичною сестрою операційного блоку Красноградської ЦРЛ;

- з 01.03.1996 року по 03.06.2011 року - операційною медичною сестрою операційного блоку Красноградської ЦРЛ;

- з 03.06.2011 року по 08.01.2019 року - медичною сестрою екстреної допомоги операційного блоку Красноградської ЦРЛ;

- з 08.01.2019 року по 09.06.2025 року - медична сестра операційно-хірургічного відділення Берестинської міської лікарні.

Відомості стосовно періоду роботи з 11.10.2017 року по 09.06.2025 року - медичною сестрою екстреної допомоги операційного блоку Красноградської ЦРЛ та медичною сестрою операційно-хірургічного відділення Берестинської міської лікарні підтверджено зокрема і довідкою форми ОК-5(а.с.74), яку надав відповідач, з якої вбачається, що за даний період сплачувалися відповідні страхові внески.

Тобто, жодного обґрунтування підстав незарахування періоду роботи позивача з 11.10.2017 року по 09.06.2025 року - медичною сестрою екстреної допомоги операційного блоку Красноградської ЦРЛ та медичною сестрою операційно-хірургічного відділення Берестинської міської лікарні відповідачем не надано, доказів непідтверженості зазначеного періоду роботи позивача до суду не надано, судом не встанволено.

Таким чином, неправомірність незарахування відповідачем ОСОБА_1 періоду роботи позивача з 11.10.2017 року по 09.06.2025 року -медичною сестрою екстреної допомоги операційного блоку Красноградської ЦРЛ та медичною сестрою операційно-хірургічного відділення Берестинської міської лікарні підтверджені усіма необхідними належними достатніми та допустимими доказами, наявними в матеріалах справи, зокрема і трудовою книжкою, що є первинним документом для призначення пенсії позивачу.

Інших доказів у спростування даних обставин відповідачем не надано, судом не встановлено.

Частиною першою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, зокрема, пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

З огляду на вищевикладене, враховуючи принцип верховенства права, на підставі зібраних та досліджених доказів, аналізу чинного законодавства, суд, обираючи належний та ефективний спосіб захисту порушеного права позивача, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню шляхом визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області №204150008413 від 20.06.2025 про відмову у призначенні пільгової пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , на підставі пункту «е» статті 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, ідентифікаційний код юридичної особи: 13486010, місцезнаходження юридичної особи: 84121, Україна, Донецька область, м. Слов'янск, пл. Соборна, 3, вчинити дії по призначенні та виплаті з 12.06.2025 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , пільгової пенсії за вислугу років на підставі пункту «е» статті 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», врахувавши періоди роботи ОСОБА_1 з 11.10.2017 року по 09.06.2025 року у стаж, що дає право на призначення пільгової пенсії за вислугу років у відповідності до пункту «е» статті 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до ч. 2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до приписів ст. 139 КАС України.

Керуючись ст. 14, 22, 194, 243, 246, 249, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати Рішення №204150008413 від 20.06.2025 року Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про відмову у призначенні пільгової пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , на підставі пункту «е» статті 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, ідентифікаційний код юридичної особи: 13486010, місцезнаходження юридичної особи: 84121, Україна, Донецька область, м. Слов'янск, пл. Соборна, 3, вчинити дії по призначенні та виплаті з 12.06.2025 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , пільгової пенсії за вислугу років на підставі пункту «е» статті 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», врахувавши періоди роботи ОСОБА_1 з 11.10.2017 року по 09.06.2025 року у стаж, що дає право на призначення пільгової пенсії за вислугу років у відповідності до пункту «е» статті 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (вул. Надії Алексєєнко, буд. 106, м. Дніпро, Дніпровський р-н, Дніпропетровська обл., 49008, код ЄДРПОУ 13486010) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_6 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) сплачений судовий збір у розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Світлани ЧУДНИХ