Ухвала від 18.11.2025 по справі 344/19479/25

Справа № 344/19479/25

Провадження № 2/344/6430/25

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

18 листопада 2025 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Бабій О.М., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поновлення строку для подання заяви про прийняття спадщини та визнання права на спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

25 жовтня 2025 року позивачка ОСОБА_1 , через систему Електронний Суд, звернулась з позовом до ОСОБА_2 із вимогами про поновлення строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті брата та визнання за нею права на спадкування корпоративних прав ТОВ «Західна Українська Будівельна Компанія».

Ухвалою від 04 листопада 2025 року позовну заяву залишено без руху та надано строк десять днів з дня отримання ухвали для виправлення недоліків, вказаних в мотивувальній частині ухвали.

07 листопада 2025 року позивачка отримала копію ухвали, що підтверджується довідкою про доставку електронного документу.

Строк на усунення недоліків закінчується 17 листопада 2025 року.

07 листопада 2025 року, через інформаційну систему «Електронний суд», надійшла заява від позивачки про усунення недоліків. Зокрема, позивачка зазначила, що ідентифікаційний код відповідачки ОСОБА_2 її невідомий, а формулювання позовних вимог уточнено відповідно до статті 1272 ЦК України.

Однак, вивчивши заяву про усунення недоліків, суд дійшов висновку, що вимоги ухвали суду від 04 листопада 2025 року в повній мірі не виконано, не усунуто недоліки належним чином, а саме не подано позовної заяви оформленої належним чином.

Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 174 ЦПК України, при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом.

Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.

Отже, всі свої вимоги позивачка повинна формулювати в позовній заяві, копія якої повинна бути направлена іншим сторонам, а не в заяві про усунення недоліків, яке це нею зроблено 07 листопада 2025 року.

За змістом ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Відповідно до ч. 5-7 ст. 185 ЦПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Ухвалу про повернення позовної заяви може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді.

Зважаючи, що позивачка не усунула недоліки тим шляхом, який був зазначений в ухвалі, а тому, відповідно до ч. 3 статті 185 ЦПК України, позовна заява підлягає поверненню.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя , -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поновлення строку для подання заяви про прийняття спадщини та визнання права на спадкування - вважати неподаною та повернути заявнику.

Роз'яснити позивачці, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення її повного тексту.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Івано-Франківського апеляційного суду.

Суддя Бабій О.М.

Попередній документ
131888900
Наступний документ
131888902
Інформація про рішення:
№ рішення: 131888901
№ справи: 344/19479/25
Дата рішення: 18.11.2025
Дата публікації: 21.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто: рішення набрало законної сили (18.11.2025)
Дата надходження: 30.10.2025
Предмет позову: про поновлення строку для прийняття спадщини