29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
м. Хмельницький
"07" листопада 2025 р. Справа № 924/700/24
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Кочергіної В.О., при секретарі судового засідання Сірій Д.І., розглянувши матеріали справи
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" с. Крупець Славутського району Хмельницької області
до Фермерського господарства "Золотий Жайвір" м. Волочиськ Хмельницької області
про банкрутство юридичної особи
За участю:
від ініціюючого кредитора: Нечитайло Т.В. згідно Довіреності від 12.08.2024 (в режимі відеоконференції) від ТОВ "Суффле Агро Україна"
від боржника: ОСОБА_3 директор; представник засновника боржника - Покотило Ю.В. (в режимі відеоконференції);
розпорядник майна арбітражний керуючий Білика О.А. (в режимі відеоконференції)
З оголошенням перерв в судових засіданнях.
07.11.2025 в підсумковому судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови відповідно до ст. 240 ГПК України.
29.07.2024 на адресу Господарського суду Хмельницької області через систему "Електронний суд" надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" с. Крупець Славутського району Хмельницької області до Фермерського господарства "Золотий Жайвір" м. Волочиськ Волочиського району Хмельницької області про порушення провадження у справі про банкрутство юридичної особи.
В обгрунтування поданої заяви зазначає, що у боржника існує заборгованість перед кредитором у сумі 2555000,00грн боргу за фінансовою аграрною розпискою від 28.01.2022 №117, яка підтверджується долученими належним чином завіреними копіями Фінансової розписки від 28.01.2022, Вимоги про усунення порушення та виконання зобов'язання №1/ар від 09.05.2023, Довідки (листа) №2032 від 15.05.2023.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.07.2024, заяву передано для розгляду судді Кочергіній В.О.
Крім цього, 30.07.2024 на адресу Господарського суду Хмельницької області через систему "Електронний суд" від арбітражного керуючого Білика О.А. надійшла заява (вх.№05-06/975/24) про надання згоди на участь у справі про банкрутство ФГ "Золотий Жайвір".
Ухвалою суду від 01.08.2024 прийнято заяву ТОВ "Суффле Агро Україна" с. Крупець Славутського району Хмельницької області та призначено підготовче засідання у справі №924/700/24 на 14:30год. 12.08.2024.
Ухвалою суду від 06.09.2024:
- відкрито провадження у справі №924/700/24 про банкрутство Фермерського господарства "Золотий Жайвір" (м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11, Хмельницької області, код ЄДРПОУ 35578504);
- визнано вимоги кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" с. Крупець Славутського району Хмельницької області у сумі 2555000,00грн основного боргу, а також 30280,00грн судового збору;
- введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника;
- введено процедуру розпорядження майном боржника, на строк, визначений ч. 6 ст. 95 КУз ПБ;
- призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Білика О.А. (18031, м. Черкаси, вул. Надпільна, 55; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №929 від 03.07.2013);
- встановлено арбітражному керуючому Білику О.А. оплату послуг (грошову винагороду) за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором) на депозитний рахунок Господарського суду Хмельницької області;
- вжито заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави;
- зобов'язано розпорядника майна арбітражного керуючого Білика О.А. не пізніше 16.10.2024 подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення щодо складеного реєстру по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів; письмовий звіт про надіслання всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами в порядку частини 3 статті 44 Кодексу України з процедур банкрутства); не пізніше 21.10.2024 скласти реєстр вимог кредиторів та подати до господарського суду; провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість не пізніше 16.10.2024 та до 21.10.2024 подати господарському суду результати проведеної інвентаризації майна боржника з копіями інвентаризаційних відомостей, оформлених у відповідності до вимог чинного законодавства; вжити заходів щодо виконання розпорядником майна передбачених Кодексом України з процедур банкрутства своїх обов'язків, докази чого надати суду; провести аналіз фінансово-господарської діяльності боржника, інвестиційного становища та його становища на ринках та надати господарському суду письмовий звіт; не рідше одного разу на місяць надавати господарському суду (комітету кредиторів) звіт про свою діяльність з моменту призначення господарським судом, відомості про фінансове становище боржника, а також документи, що їх підтверджують.
- попереднє засідання у справі призначено на 10:30год. 04.11.2024 (з урахуванням ухвали про виправлення описки від 07.10.2024).
06.09.2024 з метою виявлення усіх кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, суд, за допомогою автоматизованої системи "Діловодство спеціалізованого суду" здійснив офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Фермерського господарства "Золотий Жайвір" (м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11, Хмельницької області, код ЄДРПОУ 35578504) на офіційному веб-сайті Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду в мережі Інтернет, номер публікації якого 73983.
12.11.2024 на адресу суду через службу діловодства надійшла заява Фермерського господарства "Агро Остап'є" с. Остап'є Тернопільського району Тернопільської області (вх.№05-06/1429/24) з кредиторськими вимогами до боржника у справі про банкрутство у сумі 41000,00грн.
Ухвалою суду від 15.11.2024 заяву Фермерського господарства "Агро Остап'є" з грошовими вимогами до боржника загалом у сумі 41000,00грн заборгованості та 6056,00грн судового збору у даній справі прийнято та призначено до розгляду в судовому засіданні на 11:40год. 04.12.2024.
В судових засіданнях неодноразово оголошувались перерви.
Ухвалою суду від 04.06.2025, за результатами попереднього засідання, судом:
- визнано грошові вимоги ініціюючого кредитора ТОВ "Суффле Агро Україна" с. Крупець Славутського району Хмельницької області до боржника з розподілом по чергах у сумах: 2555000,00грн основного боргу - 4 черга задоволення вимог кредиторів; 30280,00грн судового збору сплаченого за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство юридичної особи - (1 черга задоволення вимог кредиторів (не враховується під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу на підставі ч.4 ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства);
- визнано додаткові грошові вимоги ініціюючого кредитора ТОВ "Суффле Агро Україна" с. Крупець Славутського району Хмельницької області до боржника з розподілом по чергах у сумах: 72000,00грн авансування винагороди арбітражному керуючому, 6056,00грн судового збору сплаченого за подання заяви з додатковими грошовими вимогами до боржника (1 черга задоволення вимог кредиторів (не враховується під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу на підставі ч.4 ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства); 1902155,76грн основного боргу, 1270821,76грн інфляційних втрат, 430757,80грн 3% річних - 4 черга задоволення вимог кредиторів; 2467670,52грн пені, 334286,68грн штрафу - 6 черга задоволення вимог кредиторів;
- відмовлено Приватному виконавцю виконавчого округу Хмельницької області Банадизі В.В. м. Хмельницький про визнання грошових вимог у сумі 258900,00грн заборгованості та 6056,00грн судового збору до боржника;
- зобов'язано розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Білика О.А. організувати проведення загальних зборів кредиторів боржника за місцезнаходженням боржника; письмово повідомити учасників у справі про банкрутство про місце, дату і час проведення зборів кредиторів боржника, належні докази про що надати суду. Скликання перших загальних зборів кредиторів провести не пізніше 27.06.2025;
- зобов'язано розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Білика О.А. надати суду протокольне рішення зборів кредиторів боржника про утворення і склад комітету кредиторів боржника, протоколи зборів кредиторів (в порядку п. 4 ч. 5 ст. 48 КУзПБ) і засідання комітету кредиторів боржника (в порядку п. 4 ч. 8 ст. 48 КУзПБ) з прийнятим рішенням щодо введення наступної судової процедури банкрутства та визначення кандидатури арбітражного керуючого;
- призначено підсумкове засідання суду у даній справі на 11:00год. 21.07.2025.
17.07.2025 до суду через систему "Електронний суд" від розпорядника майна арбітражного керуючого Білика О.А. надійшло клопотання (вх.№05-06/1335/25) про визнання ФГ "Золотий Жайвір" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у даній справі, із призначенням ліквідатором арбітражного керуючого Білика О.А. В клопотанні розпорядник майна просить суд долучити до матеріалів справи протокол зборів кредиторів ФГ "Золотий Жайвір" №1 від 19.06.2025, протокол реєстрації учасників зборів та реєстр вимог кредиторів боржника. Адресовані до суду докази судом оглянуто та долучено до матеріалів справи.
17.07.2025 до суду через систему "Електронний суд" від розпорядника майна арбітражного керуючого Білика О.А. надійшов звіт у справі (вх.№05-06/1334/25). У звіті, окрім іншого, зазначає про те, що зборами кредиторів та комітету кредиторів ФГ "Золотий Жайвір", згідно протоколів від 19.06.2025 прийнято рішення звернутися до Господарського суду Хмельницької області з клопотанням про визнання Фермерського господарства "Золотий Жайвір" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
17.07.2025 від Товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" с. Крупець Славутського району Хмельницької області надійшла заява (вх.№05-06/1342/25) з додатковими грошовими вимогами до боржника у справі про банкрутство у сумі 20805000,00грн штрафу та 6056,00грн судового збору за подання заяви з додатковими грошовими вимогами до боржника.
18.07.2025 до суду через систему "Електронний суд" від представника боржника, адвоката Покотила Ю.В. надійшло клопотання про закриття провадження у справі (вх.№05-06/1343/25), у зв'язку із відсутністю ознак неплатоспроможності боржника відповідно до приписів п. 10 ч. 1 ст. 90 КУзПБ.
21.07.2025 від представника ініціюючого кредитора надійшло клопотання (вх.№05-06/1358/25) про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури у даній справі із призначенням ліквідатором арбітражного керуючого Білика О.А. У клопотанні представник ініціюючого кредитора заперечує щодо заявленого боржником клопотання про закриття провадження у справі.
Ухвалою суду від 21.07.2025 заяву ФГ "Агро Остап'є" с. Остап'є Тернопільського району Тернопільської області з грошовими вимогами до боржника у сумі 41000,00грн заборгованості та 6056,00грн судового збору задоволено. Визнано грошові вимоги ФГ "Агро Остап'є" с. Остап'є Тернопільського району Тернопільської області до боржника ФГ "Золотий Жайвір" м. Волочиськ Хмельницької області у сумах: 6056,00грн судового збору сплаченого за подання заяви з грошовими вимогами до боржника (1 черга задоволення вимог кредиторів (не враховується під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу на підставі ч.4 ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства); 41000,00грн заборгованості - 4 черга задоволення вимог кредиторів (без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів відповідно до абз.3 ч. 4 ст. 45 КУзПБ). Зобов'язано розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Білика О.А. внести зміни до реєстру вимог кредиторів ФГ "Золотий Жайвір" м. Волочиськ Хмельницької області відповідно до п. 2 резолютивної частини цієї ухвали.
Ухвалою суду від 21.07.2025 прийнято заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" з додатковими грошовими вимогами до боржника у сумі 20805000,00грн штрафу та 6056,00грн судового збору та призначено до розгляду в судовому засіданні на 14:30год. 18.08.2025.
15.08.2025 до суду через систему "Електронний суд" від представника боржника, адвоката Покотила Ю.В. надійшли письмові заперечення (вх.№05-06/1537/25) на клопотання ініціюючого кредитора про визнання боржника банкрутом.
Ухвалою суду від 10.09.2025 заяву ТОВ "Суффле Агро Україна" с. Крупець Славутського району Хмельницької області (вх.№05-06/1342/25 від 17.07.2025) з додатковими грошовими вимогами до боржника Фермерського господарства "Золотий Жайвір" м. Волочиськ Хмельницької області у сумі 20805000,00грн штрафу та 6056,00грн судового збору задоволено частково. Визнано додаткові грошові вимоги ТОВ "Суффле Агро Україна" до боржника ФГ "Золотий Жайвір" у сумах: 6056,00грн судового збору сплаченого за подання заяви з додатковими грошовими вимогами до боржника (1 черга задоволення вимог кредиторів (не враховується під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу на підставі ч.4 ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства); 6241500,00грн штрафу - 6 черга задоволення вимог кредиторів (без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів відповідно до абз. 3 ч. 4 ст. 45 КУзПБ). В решті суми заявлених додаткових грошових вимог відмовлено. Зобов'язано розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Білика О.А. внести зміни до реєстру вимог кредиторів Фермерського господарства "Золотий Жайвір" м. Волочиськ Хмельницької області відповідно до п. 2 резолютивної частини цієї ухвали.
19.09.2025 до суду через систему "Електронний суд" від розпорядника майна арбітражного керуючого Білика О.А. надійшов уточнений реєстр вимог кредиторів (вх.№05-06/1814/25), з урахуванням визнаних судом додаткових грошових вимог ТОВ "Суффле Агро Україна".
19.09.2025 до суду через систему "Електронний суд" від розпорядника майна арбітражного керуючого Білика О.А. надійшла заява (вх.№05-22/7305/25), в якій повідомляє про те, що за період провадження у справі про банкрутство ФГ "Золотий Жайвір" пропозицій від боржника та інвесторів, щодо відновлення платоспроможності господарства не надходило. Зборами кредиторів та комітеті кредиторів ФГ "Золотий Жайвір" (протокол від 19.06.2025) прийнято рішення про визнання Фермерського господарства "Золотий Жайвір" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
22.09.2025 до суду через систему "Електронний суд" від представника ФГ "Золотий Жайвір" надійшла заява (вх.№05-22/7316/25), в якій просить суд зобов'язати розпорядника майна арбітражного керуючого Білика О.А. провести інвентаризацію запасів продукції та належної Фермерському господарству "Золотий жайвір" сільськогосподарської техніки, які зберігаються та знаходяться на складах та на території зернотоку по вул. Колгоспна, 2 в с. Колодіївка Скалатської ОТГ Тернопільського району.
08.10.2025 до суду через систему "Електронний суд" від представника засновника боржника ОСОБА_1 адвоката Покотила Ю.В. надійшла заява (вх.№05-22/7825/25), в якій зазначає про те, що для підтвердження майнового та фінансового стану ФГ "Золотий жайвір", а також на підтвердження відсутності ознак неплатоспроможності господарства представником засновника боржника 19.09.2025 через систему "Електронний суд" було подано заяву про проведення інвентаризації, до якої було долучено копію договору складського зберігання зерна №01/06/22 (п) від 01.06.2022. З метою проведення інвентаризації запасів продукції ФГ "Золотий жайвір", а також на підтвердження наявності у власності боржника зерна пшениці, яке зберігається на складах зернотоку по вул. Колгоспна, 2 в с. Колодіївка Скалатської ОТГ Тернопільського району, який використовується ФГ "Золотий жайвір" на підставі договору складського зберігання зерна №01/06/22 (п) від 01.06.2022, просить суд долучити до матеріалів справи відповідні акти прийому зерна на зберігання за 2022, 2023, 2024 та 2025 роки. У заві також просить суд зобов'язати розпорядника майна арбітражного керуючого Білика О.А. провести інвентаризацію запасів продукції та належної Фермерському господарству "Золотий жайвір" сільськогосподарської техніки, які зберігаються та знаходяться на складах та на території зернотоку по вул. Колгоспна, 2 в с. Колодіївка Скалатської ОТГ Тернопільського району. Адресовані до суду докази судом оглянуто та долучено до матеріалів справи.
20.10.2025 до суду через систему "Електронний суд" від розпорядника майна арбітражного керуючого Білика О.А. надійшла заява (вх.№05-06/2026/25), в якій просить суд затвердити звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого Білика О.А. за період виконання обов'язків розпорядника майна ФГ "Золотий Жайвір" з 06.09.2024 по 30.09.2025. До заяви долучено запит про проведення комітету кредиторів у даній справі шляхом опитування, а також звіт про грошову винагороду розпорядника майна (оплату послуг) та відшкодування витрат за період виконання повноважень з 06.09.2024 по 30.09.2025 з долученими доказами.
21.10.2025 до суду через систему "Електронний суд" від керівника ФГ "Золотий Жайвір" надійшло клопотання (вх.№05-06/2057/25) про відсторонення арбітражного керуючого від повноважень у справі. У клопотанні директор господарства просить суд:
- відсторонити арбітражного керуючого Білика О.А. від виконання повноважень розпорядника майна у даній справі про банкрутство ФГ "Золотий жайвір";
- зобов'язати арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича передати діючому керівнику Фермерського господарства "Золотий жайвір" печатки, штампи та документи господарства, отримані ним в період виконання обов'язків керівника господарства, у тому числі печатку ФГ "Золотий жайвір", якою було скріплено підпис 03 липня 2025 року на документі з назвою "Перелік осіб, яким надано право розпорядження рахунками", поданому арбітражним керуючим Біликом Олександром Анатолійовичем як керівником ФГ "Золотий жайвір" у відділення АБ "УКРГАЗБАНК" №130/23 м. Черкаси, яке розташоване за адресою: 18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 221;
- кандидатуру арбітражного керуючого для подальшого виконання повноважень розпорядника майна у справі №924/700/24 визначити шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору, враховуючи вимоги статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства.
22.10.2025 до суду через систему "Електронний суд" від директора ФГ "Золотий Жайвір" надійшло клопотання (вх.№05-22/8236/25), в якому повідомляє про те, що станом на даний час між ФГ "Золотий жайвір" та потенційним інвестором - ФГ "Калина-2008", ведуться переговори щодо погашення визнаних грошових вимог кредиторів у справі, і як стало відомо, 21 жовтня 2025 року ФГ "Калина-2008" подало арбітражному керуючому заяву з проханням надати реєстр вимог кредиторів, копія якої отримана боржником на його електронну пошту.
22.10.2025 від представника боржника надійшло клопотання (вх.№05-22/8241/25) про долучення до матеріалів справи лист ГУ статистики у Хмельницькій області №10-13/902-25 від 21.10.2025. Адресований до суду лист судом оглянуто та долучено до матеріалів справи.
22.10.2025 в підсумковому судовому засіданні судом оголошено перерву до 12:00год. 05.11.2025, про що постановлено ухвалу із занесенням до протоколу судового засідання.
23.10.2025 до суду через систему "Електронний суд" від розпорядника майна арбітражного керуючого Білика О.А. надійшла заява (вх.№05-22/8285/25), в якій повідомив, про те, що заплановані збори комітету кредиторів у справі відбудуться 30.10.2025 о 11:00год. в режимі відеоконференції.
04.11.2025 до суду через систему "Електронний суд" розпорядником майна арбітражним керуючим Біликом О.А. надіслано: реєстр вимог кредиторів від 30.10.2025 (згідно заяви вх.№05-06/2180/25); протокол комітету кредиторів від 30.10.2025 (згідно заяви вх.№05-06/2175/25);
04.11.2025 до суду через систему "Електронний суд" від представника ініціюючого кредитора надійшло доповнення до клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (вх.№05-22/8549/25), в якому просить суд визнати банкрутом Фермерське господарство "Золотий Жайвір", відкрити ліквідаційну процедуру, призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Білика О.А. Просить суд в задоволенні клопотання адвоката Покотила Ю.В. та боржника про закриття провадження у справі відмовити та відмовити в задоволенні клопотання боржника про відсторонення розпорядника майна.
05.11.2025 до суду через систему "Електронний суд" від директора боржника надійшло доповнення до заперечення на клопотання про визнання боржника банкрутом (вх.№05-06/2182/25). В доповненнях, керівник боржника просить суд відмовити в задоволенні клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, а також просить суд закрити провадження у справі №924/700/24 про банкрутство юридичної особи ФГ "Золотий жайвір". До заяви долучено додаткові докази у справі.
05.11.2025 до суду через систему "Електронний суд" від представника ФГ "Золотий Жайвір" надійшла заява (вх.№05-22/8583/25), в якій повідомляє про те, що станом на даний час між ФГ "Золотий жайвір" та потенційним інвестором ФГ "Профі", ведуться переговори щодо погашення визнаних грошових вимог кредиторів у справі, і як стало відомо, 04 листопада 2025 року ФГ "Профі" подало арбітражному керуючому заяву з проханням надати реєстр вимог кредиторів, копія якої отримана боржником на його електронну пошту. До заяви долучено додаткові докази у справі.
05.11.2025 в підсумковому судовому засіданні судом оголошено перерву до 15:00год. 05.11.2025, про що постановлено ухвалу із занесенням до протоколу судового засідання.
05.11.2025 в підсумковому судовому засіданні судом оголошено перерву до 16:20год. 05.11.2025, для надання можливості представнику боржника ознайомитись з матеріалами справи, про що постановлено ухвалу із занесенням до протоколу судового засідання.
05.11.2025 в підсумковому судовому засіданні судом оголошено перерву до 10:00год. 07.11.2025, про що постановлено ухвалу із занесенням до протоколу судового засідання.
06.11.2025 до суду через систему "Електронний суд" від директора боржника надійшла заява (вх.№05-22/8620/25), в якій просить суд закрити провадження у даній справі, оскільки відсутні ознаки неплатоспроможності боржника, на підставі п. 11 ст. 90 КУзПБ.
Розпорядник майна арбітражний керуючий Білик О.А. та представник ініціюючого кредитора в судовому засіданні 07.11.2025 (в режимі відеоконференції), висловили усні клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури у даній справі із призначенням ліквідатором арбітражного керуючого Білика О.А.
Директор боржника та представник боржника в судовому засіданні 07.11.2025 (в режимі відеоконференції) заперечували щодо визнання боржника банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури.
Розглянувши в підсумковому судовому засіданні 07.11.2025 клопотання представника ФГ "Золотий Жайвір" ОСОБА_3 (вх.№05-06/2057/25 від 21.10.2025) про відсторонення арбітражного керуючого Білика О.А. від виконання повноважень розпорядника майна у даній справі, судом враховується таке.
Частина четверта статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства встановлює, що відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень здійснюється господарським судом за клопотанням учасника провадження у справі або за власною ініціативою у разі: 1) невиконання або неналежного виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого; 2) зловживання правами арбітражного керуючого; 3) подання до суду неправдивих відомостей; 4) відмови арбітражному керуючому в наданні допуску до державної таємниці або скасування раніше наданого допуску, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, визначених цим Кодексом; 5) припинення діяльності арбітражного керуючого; 6) наявності реального чи потенційного конфлікту інтересів.
За змістом п.2 ч.3 ст.28 КУзПБ розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі, а призначені арбітражні керуючі підлягають відстороненню які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років.
У поданому клопотанні заявник в якості самостійної підстави для відсторонення арбітражного керуючого наводить п.2 ч.3 ст.28 КУзПБ, а також зазначає додаткові підстави для відсторонення, а саме вчинення дій всупереч інтересам боржника шляхом подачі відмов від апеляційних скарг поданих боржником, надання суду неправдивих відомостей та наявність конфлікту інтересів у даній справі.
Щодо посилання заявника на п.2 ч.3 ст.28 КУзПБ, як підстави для відсторонення арбітражного керуючого, суд зазначає, що означена норма не підлягає застосуванню у даному випадку, оскільки тимчасове виконання повноважень керівника боржника було покладено на розпорядника майна згідно ухвали суду, у зв'язку з відсторонення керівника боржника від виконання повноважень.
Проаналізувавши доводи представника боржника щодо наявності конфлікту інтересів у розпорядника майна, внаслідок укладення договору №2 про надання послуг арбітражного керуючого у справі про банкрутство від 25.07.2024р. суд звертає увагу на те, що означеним доводам надавалась оцінка під час розгляду клопотання боржника з аналогічних підстав, і зазначені доводи не знайшли свого підтвердження, що відображено в ухвалі від 04.06.2025.
Щодо доводів заявника про подання недостовірних відомостей розпорядником майна про непередачу печатки, суд зазначає, що означені доводи не підтверджені, а базуються на припущеннях заявника. В судовому засіданні розпорядник майна повідомив, що ним було виготовлено печатку боржника у зв'язку з виробничою необхідністю її використання. При цьому суд зазначає, що факт виготовлення печатки розпорядником майна та її використання у виробничій діяльності не підтверджує факту передачі означеної печатки боржником.
Стосовно доводів представника боржника про відмову розпорядником майна від апеляційних скарг, суд звертає увагу, що наведені обставини не підтверджують діяльності всупереч інтересам боржника, оскільки підтримання апеляційної скарги поданої боржником є правом, а не обов'язком, і результат розгляду апеляційної скарги завчасно не відомий особі, якою подано скаргу. З урахуванням зазначеного доводи заявника щодо погіршення інтересів боржника внаслідок не підтримання апеляційних скарг не знайшли свого підтвердження.
Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку, про необґрунтованість поданого представником боржника клопотання про відсторонення арбітражного керуючого Білика О.А. від виконання обов'язків розпорядника майна у даній справі, тому у його задоволенні належить відмовити.
Розглянувши в підсумковому судовому засіданні 07.11.2025 клопотання представників ФГ "Золотий Жайвір" про закриття провадження у справі від 18.07.2025, від 15.08.2025, (вх.№05-06/2182/25) від 05.11.2025, від 06.11.2025 (вх.№05-22/8620/25) суд відмовляє у їх задоволенні з огляду на таке.
У зазначених клопотаннях заявники посилаються на відсутність ознак неплатоспроможності боржника ФГ "Золотий жайвір".
Згідно реєстру вимог кредиторів та ухвал суду про визнання грошових вимог, судом визнано грошові вимоги до боржника на загальну суму 15363640,62коп., з розподілом по чергах: перша черга - 114392грн ТОВ "Суффле Агро Україна", 6056грн. ФГ "Агро Остап'є"; четверта черга - 6158735,32грн. ТОВ "Суффле Агро Україна", 41000грн ФГ "Агро Остап'є"; шоста черга 9043457,20грн "ТОВ "Суффле Агро Україна".
Суд звертає увагу, що тлумачення положень статей 48, 49 КУзПБ свідчить, що господарський суд, проводячи підсумкове засідання у справі про банкрутство, в залежності від обставин справи, приймає рішення про введення наступної судової процедури щодо боржника, які визначені положеннями статтею 6 КУзПБ, з застосуванням судового розсуду (див. постанови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 15.09.2020 у справі № 915/1261/16, від 12.10.2021 у справі № 916/3619/19).
Судовий розсуд - це передбачене законодавством право суду, яке реалізується за правилами передбаченими КУзПБ, ГПК України та іншими нормативно-правовими актами, що надає йому можливість під час прийняття судового рішення (вчинення процесуальної дії) обрати з декількох варіантів рішення, встановлених законом, чи визначених на його основі судом (повністю або частково за змістом та/чи обсягом), такий, що є найбільш оптимальним в правових і фактичних умовах розгляду та вирішення справи, з метою забезпечення верховенства права, справедливості та ефективного поновлення порушених прав та інтересів учасників судового процесу.
Досліджуючи як об'єктивну, так і суб'єктивну складові діяльності боржника - Фермерського господарства "Золотий жайвір", суд звертає увагу на те, що проаналізувавши суб'єктивну складову діяльності боржника, суд доходить висновку, що дії боржника в ході процедури розпорядження майном відносно конкурсних кредиторів не спрямовані на пошук реальних шляхів погашення боргу перед кредиторами, не є добросовісними, адже боржник не знаходиться за зареєстрованим у ЄДР місцезнаходженням у м. Волочиськ, в ході процедури розпорядження майном боржник систематично ухилявся від виконання дій щодо надання доступу до активів боржника, документального підтвердження активів, основних фондів, майна, запасів боржника, не повідомив про фактичне місце ведення господарської діяльності та фактичне місцезнаходження майна.
Розпорядник майна під час виконання повноважень в процедурі розпорядження майном повідомив суд про можливість проведення інвентаризації лише на підставі відомостей з реєстраційних органів, відкритих реєстрів та відповідей на запити арбітражного керуючого, оскільки боржник не надав фактичного доступу до активів.
Також в ході процедури розпорядження майном арбітражним керуючим з'ясовано, що згідно відомостей боржника упродовж 2022-2025 ФГ "Золотий жайвір" отримано 30640855,19грн фінансової допомоги від заінтересованих осіб, напрями використання якої не вдалось визначити. Зазначені позикодавці звернулись з грошовими вимогами до боржника, однак в ході розгляду справи про банкрутство відкликали свої грошові вимоги.
Суд також звертає увагу, що боржником не подано, як передбачено ч.4 ст.95 КУзПБ, плану відновлення платоспроможності боржника, не запропоновано шляхи погашення визнаних судом грошових вимог кредиторів, не вчинено дії в ході розпорядження майном щодо надання можливості розпоряднику майна належним чином провести інвентаризацію майна, визначити його вартість.
Під час судової процедури розпорядження майном як розпорядник майна боржника, так і суд вживали заходів щодо отримання від боржника документів щодо майна боржника та документів що стосуються його фінансової звітності, які залишені були боржником без відповідного реагування.
Без дослідження вказаних обставин у їх сукупності, суд не має змоги належним чином надати обґрунтовану оцінку платоспроможності боржника, з урахуванням необхідності повного, об'єктивного дослідження всіх обставин та доказів, наданих на їх підтвердження, а також врахування як думки розпорядника майна, боржника, кредиторів, інших учасників справи.
Натомість представник боржника ОСОБА_3 в судових засіданнях 05.11.2025 та 07.11.2025 повідомив, що заперечує визнану судом заборгованість боржника перед кредиторами на загальну суму 15316584,52грн.
З урахуванням викладеного, зважаючи на відсутність належних доказів щодо відображення у інвентаризаційних описах складених відповідно до Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань, затверджених Наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014 №879, активів та пасивів боржника, що зумовлено безпосередньо діями/бездіяльністю самого боржника, суд вважає непідтвердженим твердження про відсутність ознак неплатоспроможності боржника. З огляду на що подані клопотання про закриття провадження у справі суд вважає непідтвердженими, необгрунтованими та відмовляє у їх задоволенні.
Окремо суд звертає увагу на приписи ч.5 ст.65 КУзПБ, яка визначає, що якщо майна банкрута вистачило для задоволення вимог кредиторів у повному обсязі, він вважається таким, що не має боргів і може продовжувати свою підприємницьку діяльність. У такому разі ліквідатор протягом п'яти днів з дня прийняття господарським судом відповідного рішення повідомляє про це орган або посадову особу органу, до компетенції яких належить призначення керівника (органів управління) боржника, та за потреби скликає загальні збори чи засідання відповідного органу і продовжує виконувати повноваження керівника (органів управління) боржника до їх призначення в установленому порядку. Господарський суд може постановити ухвалу про ліквідацію юридичної особи, що звільнилася від боргів, лише у разі, якщо залишок її майнових активів є меншим, ніж вимагається для продовження нею господарської діяльності згідно із законодавством.
Аналізуючи наявні в матеріалах справи докази та пояснення учасників справи, оцінюючи їх у сукупності, вирішуючи клопотання розпорядника майна про відкриття ліквідаційної процедури відносно боржника, суд приймає до уваги наступне.
19.06.2025 було проведено засідання зборів кредиторів ФГ "Золотий Жайвір", що підтверджено протоколом зборів кредиторів №1 від 19.06.2025, на якому були присутні представник від єдиного ініціюючого кредитора ТОВ "Суффле Агро Україна" (з правом вирішального голосу) з кількістю голосів 6158735 - Папуга Ю.М. (на підставі довіреності від 11.06.2025 б/н), а також арбітражний керуючий Білик О.А.
На засіданні зборів кредиторів, окрім іншого, було вирішено створити комітет кредиторів в кількості одного кредитора ТОВ "Суффле Агро Україна"; прийняти звіт розпорядника майна до уваги; звернутись до Господарського суду Хмельницької області з клопотанням про визнання ФГ "Золотий жайвір" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
17.07.2025 на адресу суду розпорядником майна надіслано клопотання про відкриття ліквідаційної процедури відносно боржника.
21.07.2025 на адресу суду кредитором ТОВ "Суффле Агро Україна" подано клопотання про відкриття ліквідаційної процедури відносно боржника та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Білика О.А.
За результатами проведених зборів кредиторів від 30.10.2025р., які оформлені протоколом зафіксовано не підтвердження наміру потенційного інвестора погасити заборгованість боржника.
04.11.2025 розпорядником майна арбітражним керуючим Біликом О.А. подано суду реєстр вимог кредиторів від 30.10.2025 (згідно заяви вх.№05-06/2180/25); протокол комітету кредиторів від 30.10.2025 (згідно заяви вх.№05-06/2175/25).
04.11.2025 від представника ініціюючого кредитора надійшло доповнення до клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (вх.№05-22/8549/25), в якому просить суд визнати банкрутом Фермерське господарство "Золотий Жайвір", відкрити ліквідаційну процедуру, призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Білика О.А.
Згідно з ч.5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; схвалення плану санації боржника та схвалення внесення змін до нього; звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; обрання арбітражного керуючого у разі відсторонення арбітражного керуючого, визначеного Єдиною судової інформаційно-телекомунікаційною системою, від виконання повноважень; інші питання, передбачені цим Кодексом, у тому числі віднесені до компетенції комітету кредиторів.
У відповідності до ч. 8 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: обрання голови комітету; скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого; надання згоди на продаж майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) та погодження умов продажу майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) у процедурі санації відповідно до плану санації або у процедурі ліквідації банкрута; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; інші питання, передбачені цим Кодексом.
Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість голосів кредиторів, присутніх на зборах (комітеті) кредиторів, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті (ч. 9 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства).
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі-КУзПБ) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, ГПК України, іншими законами України.
Згідно з частиною першою статті 6 КУзПБ щодо боржника - юридичної особи застосовуються такі судові процедури: розпорядження майном боржника; санація боржника; ліквідація банкрута.
За змістом частини першої статті 44 КУзПБ під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації). Про призначення розпорядника майна господарський суд постановляє ухвалу.
Відповідно до положень частин першої, другої статті 49 КУзПБ у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. У разі наявності обставин, що не дають зборам кредиторів можливості у встановлені строки прийняти одне з таких рішень, збори кредиторів можуть прийняти рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом.
Частиною третьою статті 49 КУзПБ визначено, що у підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень: ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом; ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.
Аналіз положень статті 49 КУзПБ свідчить, що господарський суд, проводячи підсумкове засідання у справі про банкрутство, приймає рішення про введення наступної судової процедури щодо боржника, які визначені положеннями статтею 6 КУзПБ, з застосуванням судового розсуду (висновок у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 15.09.2020 у справі № 915/1261/16).
Судовий розсуд - це передбачене законодавством право суду, яке реалізується за правилами передбаченими КУзПБ, ГПК України та іншими нормативно-правовими актами, що надає йому можливість під час прийняття судового рішення (вчинення процесуальної дії) обрати з декількох варіантів рішення, встановлених законом, чи визначених на його основі судом (повністю або частково за змістом та/чи обсягом), такий, що є найбільш оптимальним в правових і фактичних умовах розгляду та вирішення справи, з метою забезпечення верховенства права, справедливості та ефективного поновлення порушених прав та інтересів учасників судового процесу.
Процедури банкрутства за приписами КУзПБ, мають строковий характер.
Відповідно до статті 39 КУзПБ процедура розпорядження майном вводиться господарським судом на строк, визначений КУзПБ, одночасно з постановленням ухвали про відкриття провадження у справі.
Слід зауважити, що продовження строку процедури розпорядження майном можливо лише у межах граничних строків, визначених цим Кодексом.
Пунктом 1 статті 6 Конвенції, учасником якої є Україна, визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Європейський суд з прав людини у рішенні у справі "Сюрмелі проти Німеччини" від 08.06.2006 визнав порушенням пункту 1 статті 6 Конвенції тривалість судового провадження, яке продовжувалося у судах понад 16 років та відсутність ефективних засобів оскарження затяжного характеру триваючого розгляду цивільної справи в національному законодавстві Німеччини.
Порушення права на розгляд справи упродовж розумного строку було неодноразово предметом розгляду Європейським судом з прав людини у справах проти України.
Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється залежно від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінку сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини першої статті 6 Конвенції (рішення ЄСПЛ від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України", від 27.04.2000 у справі "Фрідлендер проти Франції"). Роль національних судів полягає у швидкому та ефективному розгляді справ (рішення ЄСПЛ від 30.11.2006 у справі "Красношапка проти України").
Водночас на державні органи покладено обов'язок щодо дотримання принципу ''належного урядування'' і ті з них, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливості отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків (рішення ЄСПЛ від 20.11.2011 у справі ''Рисовський проти України'').
Процедура розпорядження майном введена ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 06.09.2024 на строк, визначений ч.6 ст.95 і не може перевищувати 15 місяців. Станом на 07.11.2025 процедура розпорядження майном триває 14 місяців.
Боржник визнається банкрутом за умови встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані вимоги кредиторів інакше, як через застосування ліквідаційної процедури.
Під ліквідацією розуміється припинення боржника, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку КУзПБ вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Відповідно до частини першої статті 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.
Постанова господарського суду про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури є, за своєю правовою природою, судовим рішенням, яке повинно прийматись у цілковитій відповідності з нормами матеріального і процесуального права та фактичними обставинами справи, з достовірністю встановленими господарським судом, тобто з'ясованими шляхом дослідження та оцінки судом, належних і допустимих доказів у конкретній справі.
Положення КУзПБ та Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства, затверджених наказом Мінекономіки від 19.01.2006 №14, дає підстави для висновку, що виявлення господарським судом у підсумковому засіданні ознак неплатоспроможності боржника відбувається шляхом дослідження та надання правової оцінки доказам, що містяться у матеріалах справи, зокрема звіту розпорядника майна про фінансово-майновий стан божника, фінансової звітності боржника (балансу підприємства (звіту про фінансовий стан), звіту про фінансові результати, звіту про рух грошових коштів) тощо.
Аналіз фінансово-господарського стану боржника також має включати дослідження правочинів (у тому числі господарських договорів), вчинених боржником після відкриття провадження у справі про банкрутство або протягом трьох років, що передували відкриттю провадження у справі про банкрутство, щодо їх впливу на фінансовий стан боржника, доцільності та реальності таких правочинів, вчинення їх на шкоду кредиторам з метою уникнення відповідальності за зобов'язаннями боржника.
Тобто перелік доказів, на підставі яких судом встановлюється наявність ознак неплатоспроможності боржника, не є вичерпним і жоден із доказів (джерел інформації), на підставі яких здійснюється такий аналіз, не є визначальним. Дійсний фінансово-господарський стан боржника у справі про банкрутство встановлюється судом шляхом комплексного дослідження сукупності всіх наявних у справі доказів.
Тож передумовою переходу до наступної судової процедури є виконання визначеного КУзПБ комплексу заходів у процедурі розпорядження майном та дотримання вимог щодо повноти дій, вчинення яких передбачено статтею 44 цього Кодексу (подібні висновки викладені у постановах Верховного Суду від 11.07.2023 у справі №904/4790/21, від 01.08.2023 у справі №904/1938/22).
Положеннями статті 12 КУзПБ на розпорядника майна покладено обов'язок із здійснення аналізу фінансово-господарської діяльності боржника з метою забезпечення ефективного використання його майнових активів та подальшого застосування щодо нього господарським судом оптимальної судової процедури (санації, мирової угоди чи ліквідації) для задоволення в повному обсязі чи частково вимог кредиторів.
Звіт розпорядника майна про фінансово-майновий стан божника повинен містити відомості про активи боржника. Такий звіт має бути предметом розгляду зборів кредиторів (комітету кредиторів), і на його підставі кредитори приймають рішення про введення наступної судової процедури. У подальшому відомості про фінансово-майновий стан боржника (актив) мають бути предметом розгляду в судовому засіданні у справі про банкрутство.
Розмір пасиву боржника визначається згідно з реєстром вимог кредиторів, затвердженим судом в порядку Кодексу України з процедур банкрутства.
Отже, завдання підсумкового засідання суду полягає в з'ясуванні ознак неплатоспроможності для визначення наступної судової процедури, згідно з клопотанням комітету кредиторів, однак остаточна їх оцінка надається судом.
Щодо проведеної розпорядником майна інвентаризації та фінансового стану боржника судом враховується таке.
Ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 06.09.2024 зобов'язано розпорядника майна боржника у строк до 16.10.2024 провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість. Цією ж ухвалою зобов'язано боржника надати розпоряднику майна необхідні документи на його вимогу для підготовки аналізу фінансово - господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках.
У визначений ухвалою суду від 06.09.2024 строк інвентаризація не проведена по причині ненадання керівником боржника документів та пропозицій щодо її проведення.
Відповідно до ст. 44 КУзПБ, розпорядник майна боржника немає права втручатися в оперативно-господарську діяльність боржника, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Нормами КУзПБ не встановлено порядок проведення інвентаризації майна боржника, тим більше, окремо розпорядником майна. Таким чином, проведення такої інвентаризації має відбуватись згідно загальних норм діючого законодавства України, а саме відповідно до Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014 № 879.
Згідно з п.4 розділу І Положення, проведення інвентаризації забезпечується власником (власниками) або уповноваженим органом (посадовою особою), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів, який створює необхідні умови для її проведення, визначає об'єкти, періодичність та строки проведення інвентаризації, крім випадків, коли проведення інвентаризації є обов'язковим.
Відповідно до положень п.1 розділу II Положення для проведення інвентаризації на підприємстві розпорядчим документом керівника підприємства створюється інвентаризаційна комісія з представників апарату управління підприємства, бухгалтерської служби (представників аудиторської фірми, централізованої бухгалтерії, суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи, яка здійснює ведення бухгалтерського обліку на підприємстві на договірних засадах) та досвідчених працівників підприємства, які знають об'єкт інвентаризації, ціни та первинний облік (інженери, технологи, механіки, виконавці робіт, товарознавці, економісти, бухгалтери). Інвентаризаційну комісію очолює керівник підприємства (його заступник) або керівник структурного підрозділу підприємства, уповноважений керівником підприємства.
Отже, чинне законодавство України не передбачає самостійну участь та самостійне проведення інвентаризації такою особою як розпорядником майна - арбітражним керуючим, такі повноваження щодо проведення інвентаризації віднесені до виключної компетенції працівників підприємства за розпорядчим документом керівника підприємства.
Як стверджується матеріалами справи, розпорядник майна, з метою проведення інвентаризації, рекомендованими листами з описом вкладеного від 12.09.2024р №02-06/54, від 16.09.2024 №02-06/55, від 09.10.2024 №02-06/66, від 11.10.2024 №02-06/69 направляв вимоги керівнику та власнику ФГ "Золотий Жайвір" ОСОБА_1 щодо надання інформації про наявне майно, його місцезнаходження, балансову вартість (надання довідки про наявне майно, розмір активів, дебіторської, кредиторської заборгованості, кількість працюючих, розмір заборгованої заробітної плати) та ін., проте інформації та документів не надано.
У зв'язку з невиконанням керівником боржника вимог ухвали суд від 06.09.2024р., якою зобов'язано боржника надати розпоряднику майна необхідні документи на його вимогу для підготовки аналізу фінансово - господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках, не надання відповіді та запитуваної інформації на вимоги розпорядника майна, арбітражний керуючий Білик О.А. звертався до суду з клопотанням про зобов'язання боржника надати розпоряднику майна інформацію та підтверджуючі документи.
Ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 13.11.2024 у даній справі задоволено клопотання розпорядника майна та зобов'язано Фермерське господарство "Золотий жайвір" у строк до 03.12.2024 включно надіслати на адресу розпорядника майна арбітражного керуючого Білика О.А. належним чином завірені копії наступних документів:
1. Свідоцтва про реєстрацію (талон тимчасового обліку машини), копії документів, що підтверджують право власності на наступну техніку:
-трактор колісний CLAAS CLAAS AXION 930, реєстраційний номерНОМЕР_13;
-трактор колісний БЕЛАРУС-82.1, реєстраційний номер НОМЕР_1 ;
-трактор колісний БЕЛАРУС-1523, реєстраційний номер НОМЕР_2 ;
-трактор колісний БЕЛАРУС-1523, реєстраційний номерНОМЕР_14;
-комбайн бурякозбиральний КС-6, реєстраційний номер НОМЕР_3 ;
-трактор колісний БЕЛАРУС-82.1, реєстраційний номер НОМЕР_4 ;
2. Установчі документи ФГ "Золотий Жайвір" (статут); всі наявні положення чи посадові інструкції із описом повноважень керівника ФГ "Золотий Жайвір".
3. Звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос) за 2021р-2023р та на останню звітну дату;
4. Звіт з праці за 2021р-2023р та на останню звітну дату;
5. Карту полів ФГ "Золотий Жайвір" із зазначенням кадастрових номерів та сільськогосподарських культур, які посіяні на сьогоднішній день;
6. Штатний розпис ФГ "Золотий Жайвір", інформацію про фактичну кількість працівників, прізвища, ім'я, по батькові та посади, які вони займають;
7. Реєстр дебіторів та аналіз структури дебіторської заборгованості;
8. Перелік земельних ділянок, які перебувають в оренді ФГ "Золотий Жайвір" із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок та дати закінчення дії договорів оренди.
У разі неможливості подання витребуваних судом документів, повідомити суд та розпорядника майна про поважність причин такої неможливості.
На виконання ухвали суду від 13.11.2024 боржник витребуваних судом документів не подав, у заяві від 02.12.2024 (Т.5, а.с.95) повідомив про відсутність документів витребуваних судом. Так звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію відсутній. Реєстр дебіторів та аналіз структури дебіторської заборгованості відсутні, звіт з праці за 2021-2023 р та останню звітну дату відсутні, карта полів теж відсутні.
Матеріалами справи підтверджено, що на численні запити розпорядника майна та на виконання ухвали суду боржник інформацію не надав.
Наявність активів, основних фондів, майна, запасів боржник не підтвердив належними та допустимими доказами.
На пропозиції розпорядника майна надати документи та провести інвентаризацію за юридичною адресою боржник не повідомив про фактичне місце ведення господарської діяльності та не повідомив фактичне місцезнаходження майна.
Таким чином, суд констатує, що в порушення розділу І Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань (затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України № 879 від 02.09.2014) та ухвали Господарського суду Хмельницької області від 06.0.2024, керівником ФГ "Золотий жайвір" не надано ні суду, ні розпоряднику майна Наказу про проведення інвентаризації активів і пасивів боржника, не забезпечено надання відповідних повноважень представникам (членам інвентаризаційної комісії) для проведення інвентаризації ФГ "Золотий жайвір", не забезпечено присутність матеріально відповідальної особи, не надано документації для проведення інвентаризації, не забезпечено явку членів інвентаризаційної комісії.
За змістом системного аналізу норм КУзПБ керівник боржника, повинен діяти безсумнівно відкрито і правдиво спільно із розпорядником майна з метою встановлення вірних фактичних документальних і облікових показників активів боржника з метою реального встановлення кредиторської заборгованості, формування показників дебіторської і кредиторської заборгованостей, вжиття заходів до збереження виявлених і наявних активів боржника з метою вчасного завершення процедури розпорядження майна та переходу до інших судових процедур.
Надсилання відповідей на окремі запити розпорядника майна та ухвали суду без фактичного вчинення дій щодо сприяння проведенню відповідних дій, з вибірковими не повними відомостями, є формальним виконанням законних вимог розпорядника майна з метою створення видимості належного виконання означених вище вимог чинного законодавства.
З урахуванням підтверджених фактів перешкоджання боржником у здійсненні інвентаризації та аналізі фінансового стану боржника, розпорядник майна повідомив суд, що інвентаризація ним проведена на підставі відомостей з реєстраційних органів, запитів арбітражного керуючого, відкритих реєстрів.
Розпорядником майна, з метою аналізу фінансово-господарської діяльності, фінансового становища боржника, виявлення майнових активів, направлено запити до реєстраційних органів про надання інформації про зареєстроване за боржником майно та активи.
На запити арбітражного керуючого отримано такі відповіді:
1. згідно листа РСЦГСЦ МВС в Хмельницькій області №31/22-4003 від 30.10.2024, за боржником на даний час обліковуються три транспортні засоби КАМАЗ, НОМЕР_5 , VIN/номер шасі (кузова, рами) НОМЕР_6 ,TOYOTA LAND CRUISER PRADO1502755 реєстраційний номер НОМЕР_7 ,№ шасі НОМЕР_8 , TOYOTA RAV 4 2231 реєстраційний номер НОМЕР_9 , № куз. НОМЕР_10 ;
2. згідно листа ГУ Держпроспоживслужби в Тернопільській області №.13/3320-24 від 26.11.2024, зареєстровано 5 тракторів і комбайн-Трактор колісний БЕЛАРУС НОМЕР_11 ; Трактор колісний БЕЛАРУС-82.1, реєстраційний номер НОМЕР_1 ; Трактор колісний БЕЛАРУС-1523, реєстраційний номер НОМЕР_12 ; Комбайн бурякозбиральний КС-6, реєстраційний номер НОМЕР_3 ; Трактор колісний БЕЛАРУС-82.1, реєстраційний номер НОМЕР_4 ; Трактор колісний CLAAS AXION 930 реєстраційний номер НОМЕР_13 .
3. згідно листа ГУ Держпроспоживслужби Хмельницькій області №10/1/3570 від 04.10.2024 зареєстровано Навантажувач телескопічний jcb537135, заводський номерSLP53700YE0769318;
4. згідно листа ЦЗМУ державної служби з питань праці №8581-24 від 30.09.2024, про відсутність великотоннажних та технологічних транспортних засобів;
5. згідно листа Державної митної служби України 19/19-02-04/14/5460 від 26.11.2024, ФГ "Золотий Жайвір" знаходиться в реєстрі осіб що регулюється законодавством України з питань митної справи з 23.05.2023. Даних щодо оформлення товарів з 23.05.2023 по 25.11.2024 не знайдено.
6. згідно листа ДПС України14731/5/99-0013-03-05 від 21.11.2024 про відсутність інформації та направлення запиту за належністю;
7. згідно листа ДП "Держреєстри України" 1163 від 18.10.2024, ФГ "Золотий Жайвір" не зберігає зерно на зернових складах підключених до основного реєстру складських документів на зерна;
8. згідно листа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №10/02/18995 від 24.10.2024, ФГ "Золотий Жайвір" серед власників пакетів акцій акціонерних товариств відсутнє;
9. згідно листа ДП "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин" №1895/8-11 від 22.10.2024, ФГ "Золотий Жайвір" не зареєстровано у Реєстрі тварин як власник (утримувач) тварин;
10. згідно листа Філії ГІОЦ АТ "Українська Залізниця" №50/1685 від 18.10.2024 ФГ "Золотий Жайвір" не володіє вагонами , локомотивами, підїздними залізничними коліями;
11. згідно листа ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області №33-22-0.2-3380/2-24 від 02.10.2024, за ФГ "Золотий Жайвір" земельних ділянок зареєстрованих на території Хмельницької області не виявлено;
12. згідно листа ДС морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України №19437 від 03.12.2024, ФГ "Золотий Жайвір" не являється власником суден та плавзасобів;
13. згідно листа Державної інспекції архітектури та містобудування України №6131/03/18-24 від 28.11.2024, ФГ "Золотий Жайвір" не приймались в експлуатацію закінчені будівництвом об'єкти не реєструвались повідомлення та декларації про початок виконання підготовчих робіт, повідомлення та декларації про початок виконання будівельних робіт; не видавалися дозволи та ліцензії на виконання будівельних робіт;
14. згідно листа Міністерства аграрної політики та продовольства України №21-1331-07/30044 від 28.11.2024 щодо ФГ "Золотий Жайвір" відомості у Державному реєстрі сортів рослин, Державному реєстрі патентів на сорти рослин, Державному реєстрі суб'єктів насінництва та розсадництва відсутні;
15. згідно листа Державного космічного агентства України №7142 від 25.11.2024, зареєстрованих за ФГ "Золотий Жайвір" об'єктів космічної діяльності не має;
16. згідно листа ГУ статистики у Хмельницькій обл.№10-14/936-24 від 24.09.2024, надано копії фінансового звіту малого підприємства за 2021, 2023роки;
17. згідно листа ГУ ДПС у Хмельницькій обл.№16780/6/22-01-12-01-12 від 19.11.2024, ФГ "Золотий Жайвір" перебуває за основним місцем обліку в ГУ ДПС у Хмельницькій області, не є засновником інших юридичних осіб.
18. згідно листа Центрально-Західного міжрегіонального управління державної служби з питань праці №8581-24 від 30.09.2024, ФГ "Золотий Жайвір" не зареєстровані великогабаритні, великотоннажні та інші технологічні транспортні засоби, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування.
19. згідно листа ГУ Держгеокадастру у Тернопільській області №33-19-0.61-5319/2-24 від 11.12.2024, ФГ "Золотий Жайвір" орендує земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (земельна частка, пай) на території Підволочиського району Тернопільської області згідно додатку;
20. згідно листа Волочиського ВДВС у Хмельницькому районі, Хмельницької області №40080 від 20.11.2024, відсутні відкриті виконавчі провадження де стороною (боржником або стягувачем) є ФГ "Золотий Жайвір". Виконавчих дій щодо боржника за останні три роки не проводилося.
21. згідно листа Управління забезпечення примусового виконання рішень у Хмельницькій області №59634/6.2-24 вх.63500 від 29.11.2024, виконавчі провадження де стороною виступає ФГ "Золотий Жайвір" на виконанні у відділах ВДВС Хмельницької області не перебувають.
22. згідно листа Хмельницького окружного адміністративного суду №37497/24 від 25.11.2024 надана інформація про адміністративні справи за участю ФГ "Золотий Жайвір".
Так, згідно отриманих відповідей від реєстраційних органів встановлено що за боржником зареєстровано 7 одиниць с/г техніки та 3 автомобілі ( лист ГУ Держпроспоживслужби в Тернопільській області №.13/3320-24 від 26.11.2024 - зареєстровано 5 тракторів і комбайн, лист ГУ Держпроспоживслужби Хмельницькій області №10/1/3570 від 04.10.2024 зареєстровано навантажувач, лист РСЦГСЦ МВС в Хмельницькій області №31/22-4003 від 30.10.2024 зареєстровано 3 автомобілі ). Як було встановлено в ході процедури розпорядження майном 2 автомобілі було продано кредитору ФГ "Калина 2008", але не зняті з обліку.
Згідно інформації наданої до суду, у ФГ "Золотий Жайвір" відсутня інформація про вартість вказаного майна. Згідно фінансової звітності малого підприємства станом на 31.12.2024 вартість основних засобів (до яких відносяться вказані автомобілі) становить 385,8 тис.грн). Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна у ФГ "Золотий Жайвір" знаходяться в користуванні земельні ділянки площею 778,65 га в Тернопільській області. Майна яке являється предметом застави згідно витягів з реєстрів не виявлено.
Згідно отриманих на запити арбітражного керуючого документів за боржником обліковується наступне майно: незавершені капітальні інвестиції 4815,8тис. грн; основні засоби - 1309,6тис. грн; запаси 37314,98 тис. грн; дебіторська заборгованість за продукцію товари роботи послуги - 5993,5тис. грн; інша поточна дебіторська заборгованість-174,2 тис. грн (згідно останньої звітності - балансу станом на 31.12.2023); 3 транспортних засоби (лист РСЦ ГСЦ МВС в Хмельницькій області від 30.10.2024 №31/22-4003); 1 одиниця сільськогосподарської техніки (лист Держпродспоживслужби від 04.10.2024 №10/1/3570); на праві оренди 778,65 га землі.
Наявність в оренді земельних ділянок свідчить про зібраний восени урожай.
Відомостей про зібраний урожай, кількість, назва культур ФГ "Золотий Жайвір" не надано.
Згідно письмової інформації наданої до суду відомостей про урожай не надано, інформації від керівника ФГ "Золотий Жайвір" де знаходиться урожай не надано.
У письмовій інформації, до суду боржник зазначив відомості про склад майна господарства, зокрема:
- нерухоме майно: відсутнє;
- рухоме майно: КАМАЗ, реєстраційний номер НОМЕР_4 , VIN/номер шасі (кузова, рами) НОМЕР_5 ; трактор колісний CLAAS CLAAS AXION 930, реєстраційний номер НОМЕР_6 ; навантажувач телескопічний JCB 537-135, реєстраційний номер НОМЕР_7 ; трактор колісний БЕЛАРУС-82.1, реєстраційний номер НОМЕР_8 ; трактор колісний БЕЛАРУС-1523, реєстраційний номер НОМЕР_9 ; трактор колісний БЕЛАРУС-1523, реєстраційний номер НОМЕР_10 ; комбайн бурякозбиральний КС-6, реєстраційний номер НОМЕР_11 ; трактор колісний БЕЛАРУС-82.1, реєстраційний номер НОМЕР_12 .
Перевіркою наданої боржником інформації, розпорядник майна виявив, що у боржника відсутні відомості про вартість вказаного рухомого майна, що означає відсутність правовстановлюючих документів на придбання, відсутність обліку, що в сукупності може свідчити про надання недостовірної інформації.
За результатами проведеного розпорядником майна аналізу від 05.12.2024 (Т.5, а.с.97) фінансово-господарського стану інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника Фермерського господарства "Золотий Жайвір" розпорядником майна встановлено, що в структурі балансу на 31.12.2023р. залишкова вартість основних засобів (рядок 1010 Ф1) становить 1309,6тис грн. Основним активом балансу є оборотні активи 44130,8 тис.грн. в т. ч. запаси 37314,9 тис.грн. (в тому числі готова продукція 29258,3тис.грн.), дебіторська заборгованість за продукцію, товари, роботи послуги 5993,5тис.грн. всього актив балансу на 31.12.2023р. становить 50256.2 тис.грн.
Також представник ФГ"Золотий жайвір" повідомив, що відомості про вартість вказаного рухомого майна у ФГ "Золотий жайвір" відсутні. Склад і вартість майна, що належить членам фермерського господарства на праві власності ФГ "Золотий жайвір" в господарській діяльності майно членів господарства не використовує. Відомості про розмір доходів після закінчення відповідного періоду сільськогосподарських робіт боржник надати не має можливості, оскільки постановою приватного виконавця виконавчого округу Хмельницької області Банадига В.В. від 22 липня 2024 року у виконавчому провадженні НОМЕР_15, стягувачем у якому є ТОВ "Суффле Агро Україна", накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно ФГ "Золотий жайвір", у том числі сільськогосподарську техніку, яка до того ж оголошена в розшук, арешт на кошти в касі господарства та на усіх рахунках в банківських установах, у зв'язку із чим господарська діяльність боржника паралізована і фактично зупинена.
У проведеному аналізі зазначено, що навмисне погіршення фінансово-господарського стану підприємства можна визначити за такими основними ознаками: зменшення розміру, приховування та заниження оцінки майна, яке знаходиться у розпорядженні підприємства; штучне збільшення розміру кредиторської та дебіторської заборгованості.
На розгляду суду надійшли заяви кредиторів з грошовими вимогами до ФГ "Золотий Жайвір" встановлено заявлені кредиторські вимоги з повернення наданої поворотної фінансової допомоги на загальну суму 30 640 855,19грн., а саме:
ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ), заява б/н від 04.10.2024 про грошові вимоги до божника в сумі 4 157 500грн.
ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ) заява б/н від 05.10.2024 про грошові вимоги до божника ФГ "Золотий Жайвір" в сумі 16 481 900,00грн.
ФГ "Калина -2008" (47854, Тернопільська обл., Підволочиський р-н, село Городниця, вул. Сонячна 18, код 35969937)заява б/н від 06.10.2024 про грошові вимоги до божника
В бухгалтерському обліку ПФД повинна обліковуватися на субрахунку 55 "Інші довгострокові зобов'язання" - довгострокова отримана ПФД. Кредитове сальдо за 55 відображається у рядку 1515 Балансу.
На субрахунку 685 "Розрахунки з іншими кредиторами" - поточна отримана ПФД. Кредитове сальдо за 685 відображається у рядку 1690 Балансу.
Згідно фінансової звітності поданої ФГ "Золотий Жайвір " за 2022-2023рік довгострокова отримана ПФД взагалі ніяк не відображена. В судовому засіданні 13.11.2024р з розгляду кредиторських вимог представник боржника на питання кредитора ТОВ "Суффле Агро Україна" про причини невідображення поворотної фінансової допомоги в звітності ФГ "Золотий Жайвір" повідомив що боржник так вважає що вона не відображається. Таким чином, керівництво боржника при складанні фінансової звітності керується не законодавством України та стандартами бухгалтерського обліку, а власним підходом.
Як висновок за результатами проведеного аналізу встановлено штучне збільшення розміру кредиторської заборгованості за договорами поворотної фінансової допомоги.
Враховуючи що, актив балансу станом на 31.12.2023р. ФГ "Золотий жайвір" не підтвердив документально, у боржника відсутні документи, відсутня інформація про вартість майна,відсутні відомості про дебіторську заборгованість, можна зробити висновок що фінансово-господарський стан, інвестиційна та інша діяльності боржника та становища на ринках негативне. Керівництво ФГ "Золотий Жайвір" не надало жодних підтверджуючих документів про платоспроможність боржника та не запропонувало жодних варіантів відновлення платоспроможності .
Також розпорядником майна проведено аналіз від 05.12.2024 (Т.5, а.с.98) виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства Фермерського господарства "Золотий Жайвір" відповідно до методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства затверджених наказом міністерства економіки України №1361 від 26.10.10р. проведено аналіз виявлення ознак неплатоспроможності . визначення ознак фіктивного банкрутства та визначення ознак доведення до банкрутства ФГ "Золотий Жайвір".
Проаналізувавши основні показники за 2021-2023рр. встановлено, що частка основних засобів в активах ФГ "Золотий Жайвір" за три роки зменшилася в понад три рази.
За результатами аналізу зроблено висновок, що укладені договори про отримання поворотної фінансової допомоги на суму 30 640 855,19грн являються завідомо не вигідними або фіктивними.
Також встановлено факти заплутування звітності, невідображення отриманої поворотної фінансової допомоги, надання недостовірної інформації суду,тощо.
Також встановлено зменшення розміру, приховування та заниження оцінки майна, яке знаходиться у розпорядженні підприємства (не зазначено два автомобілі Тойота, та відсутність вартості майна у боржника).
Враховуючи твердження боржника що він є платоспроможним, встановлено штучне збільшення розміру кредиторської заборгованості за договорами поворотної фінансової допомоги. Таким чином за результатами вказаного аналізу можна зробити висновок що, в діях керівництва ФГ "Золотий Жайвір" наявні ознаки дій доведення до банкрутства згідно з методичними рекомендаціями №1361 від 26.10.10р.
Розпорядником майна додатково проведено аналіз фінансово-господарської діяльності вх. №05-06-1334/4 (Т.12, а.с.50-55) в якому зазначено, що Наявність активів ,основних фондів, майна, запасів боржник не підтвердив жодними документами. На пропозицію розпорядника майна надати документи та провести інвентаризацію за юридичною адресою боржник навіть не повідомив про фактичне місце ведення господарської діяльності та не повідомив фактичне місцезнаходження майна. В численних судових засіданнях, при розгляді клопотань розпорядника майна ФГ "Золотий Жайвір " не виявило бажання надати інформацію. Інвентаризація проведена на підставі відомостей з реєстраційних органів, запитів арбітражного керуючого, відкритих реєстрів.
В структурі балансу на 31.12.2023р. залишкова вартість основних засобів (рядок 1010 Ф1) становить 1309,6тис грн. Основним активом балансу були оборотні активи 44130,8 тис.грн. в т. ч. запаси 37314,9 тис.грн. (в тому числі готова продукція 29258,3тис.грн.), дебіторська заборгованість за продукцію, товари, роботи послуги 5993,5тис.грн. всього актив балансу на 31.12.2023р. становив 50256.2 тис.грн..
Згідно фінансової звітності малого підприємства станом на 31.12.2024р поданої боржником актив балансу склав 97370,1 тис грн.. в т.ч.: необоротні активи 5 201,6 тис грн. (незавершені капітальні інвестиції 4815,8тис грн., основні засоби 385,8 тис.грн.); оборотні активи 92 168,5тис грн. (запаси 56813,4тис.грн, в т.ч готова продукція 49248тис.грн. , дебіторська заборгованість за продукцію, товари роботи, послуги 8854.8тис.грн.,інша поточна дебіторська заборгованість 25809,2тис.грн. За боржником зареєстрована с/г техніка та автомобільний транспорт, які відносяться до основних засобів і відображені в балансі на суму 385,8 тис.грн. Оборотні активи на суму 91 477,4тис.грн. не підтверджені боржником документально, місцезнаходження запасів, готової продукції боржник не повідомив, перелік дебіторів не надав.
Ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 28.01.2025 у даній справі було продовжено розпоряднику майна арбітражному керуючому Білику О.А. строк для проведення інвентаризації майна боржника, визначений ухвалою суду від 06.09.2024 до 20.03.2025 (включно).
На виконання вимог Господарського суду Хмельницької області у справі, розпорядником майна було направлено лист голові ФГ "Золотий Жайвір" ОСОБА_1, запропоновано надати доступ до документів, активів, майна ФГ "Золотий Жайвір" та бути присутнім за юридичною адресою ФГ "Золотий Жайвір" (м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11, Хмельницької області, 31200) 12.02.2025 о 10.00год. для проведення інвентаризації активів і зобов'язань ФГ "Золотий Жайвір" та забезпечити наявність матеріально відповідальних осіб для проведення, оформлення результатів інвентаризації.
Також було запропоновано, у разі необхідності проведення інвентаризації за іншою адресою (місцезнаходження майна чи документів ФГ "Золотий Жайвір" за іншою адресою) та в інший визначений боржником час, письмово повідомити розпорядника майна за адресою вул. Надпільна, 55, м. Черкаси, 18031, м.т.: НОМЕР_16, E-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Вказаний лист було направлено на юридичну адресу ФГ "Золотий Жайвір" (м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11, Хмельницької області, 31200) з описом вкладеного, на електронні адреси зазначені в електронному суді ФГ "Золотий Жайвір" та представника Ю.Покотило, та через електронний суд було направлено повідомлення про дату інвентаризації в Господарський суд Хмельницької області з відправленням копії вказаного повідомлення учасникам справи ФГ "Золотий Жайвір" та ТОВ "Суффле Агро Україна".
Виїздом за юридичною адресою ФГ "Золотий Жайвір" (м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11, Хмельницької області, 31200) встановлено що, ФГ "Золотий Жайвір" за вказаною адресою не знаходиться і ніколи не знаходилося. За вказаною адресою зареєстрований санаторій Райдуга. 12.02.2025 о 10.00 год. розпорядник майна прибув на інвентаризацію за юридичною адресою ФГ "Золотий Жайвір" (м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11, Хмельницької області, 31200). Голова ФГ "Золотий Жайвір" ОСОБА_1 в зазначений час не з'явився, представника не направив, іншої адреси місцезнаходження боржника або місцезнаходження майна , документів ФГ "Золотий Жайвір" за іншими адресами) боржник не повідомив, та не повідомив інший визначений час для проведення інвентаризації.
Враховуючи наявність зареєстрованих 8 одиниць техніки за боржником арбітражним керуючим замовлено консультаційні довідки щодо визначення ринкової вартості вказаної техніки. За результатами визначення максимальної ринкової вартості встановлено що, ринкова вартість вказаної техніки становить 8155250 грн. (консультаційні довідки №357/25 від 27.06.2025) (Т.12, а.с.58-65).
Щодо пропозиції суду при відкриття провадження у справі подати до суду план відновлення платоспроможності фермерського господарства відповідно до ч. 4 ст. 95 Кодексу, представник боржника зазначив, що станом на даний час від дня прийняття господарським судом заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство фермерського господарства пройшло трохи більше одного місяця, а тому двомісячний строк, визначений ч. 4 ст. 95 КУзПБ ще не сплив. Крім того, як вказувалось раніше ФГ "Золотий жайвір" на даний час є платоспроможним, а тому складання плану відновлення платоспроможності фермерського господарства є недоцільним. Розмір статутного капіталу ФГ "Золотий Жайвір" 2000000,00грн.
Актив балансу станом на 31.12.2023, на 31.12.2024 ФГ "Золотий Жайвір" не підтвердив документально, у боржника відсутні документи, відсутня інформація про вартість майна, відсутні відомості про дебіторську заборгованість, можна зробити висновок що фінансово-господарський стан, інвестиційна та інша діяльності боржника та становища на ринках негативна. Керівництво ФГ "Золотий Жайвір" не надало підтверджуючих документів про платоспроможність боржника та не запропонувало варіантів відновлення платоспроможності.
Сукупність наведених обставин свідчить про недобросовісність боржника та затягування процедури розпорядження майном без намірів провести інвентаризацію, визначити фінансовий стан боржника, визначити шляхи та можливості погашення грошових вимог кредиторів внесених до реєстру вимог кредиторів, з огляду на що, з метою дотримання балансу інтересів сторін (адже не може бути поставлена в краще процесуальне становище особа, яка діє недобросовісно) визначити майновий стан боржника на підставі наявних у матеріалах справи доказів без належним чином оформленого акту інвентаризації.
Згідно реєстру вимог кредиторів та ухвал суду про визнання грошових вимог, судом визнано грошові вимоги до боржника на загальну суму 15363640,62коп., з розподілом по чергах: перша черга - 114392грн ТОВ "Суффле Агро Україна", 6056грн. ФГ "Агро Остап'є"; четверта черга - 6158735,32грн. ТОВ "Суффле Агро Україна", 41000грн ФГ "Агро Остап'є"; шоста черга 9043457,20грн "ТОВ "Суффле Агро Україна".
Активи боржника є непідтвердженими через відсутність доступу до фактичного проведення інвентаризації та недостовірності відображення відомостей за даними бухгалтерського обліку боржника. Таким чином пасиви господарства є значними та перевищують вартість його активів, які можуть бути включені до ліквідаційної маси, що є основною ознакою неплатоспроможності.
Щодо доводів представника боржника ОСОБА_3 про наявність на відповідальному зберіганні зерна у кількості та вартістю, яка може перекрити пасиви боржника суд зауважує, що матеріали справи не містять належних та допустимих доказів, за результатами аналізу та оцінки яких суд може підтвердити, або спростувати наведені представником боржника обставини щодо наявності активів.
В контексті означеного висновку, суд зазначає, що для оцінки активів боржника необхідно застосовувати Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014 № 879 (надалі також - Положення про інвентаризацію). Відповідно до пункту 5 розділу І. (Загальні положення) Положення про інвентаризацію, інвентаризація проводиться з метою забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності підприємства (примітка: отже, як вірно зазначає суд першої інстанції дані інвентаризації не є автоматичним відтворенням даних бухгалтерського обліку). Під час інвентаризації активів і зобов'язань перевіряються і документально підтверджуються їх наявність, стан, відповідність критеріям визнання і оцінка. При цьому забезпечуються: виявлення фактичної наявності активів та перевірка повноти відображення зобов'язань, коштів цільового фінансування, витрат майбутніх періодів; установлення лишку або нестачі активів шляхом зіставлення фактичної їх наявності з даними бухгалтерського обліку; виявлення активів, які частково втратили свою первісну якість та споживчу властивість, застарілих, а також матеріальних та нематеріальних активів, що не використовуються, невикористаних сум забезпечення; виявлення активів і зобов'язань, які не відповідають критеріям визнання.
Розділ ІІ Положення про інвентаризацію встановлює основні вимоги до організації та основні правила проведення інвентаризації: 4. Голова і члени інвентаризаційної комісії (робочих інвентаризаційних комісій) забезпечують додержання правил проведення інвентаризацій, повноту і точність внесення до інвентаризаційних описів (актів інвентаризації) даних про фактичні залишки активів та повноту відображення зобов'язань, правильність та своєчасність оформлення матеріалів інвентаризації. 7. Наявність активів при інвентаризації встановлюється шляхом обов'язкового підрахунку, зважування, обміру. Переважування, обмір, підрахунок проводяться у порядку розміщення активів у приміщенні, де вони зберігаються. Визначення ваги (обсягу) навалочних матеріалів може проводитися на основі обмірів і технічних розрахунків. Акти обмірів і розрахунки додаються до інвентаризаційних описів. 14. Інвентаризаційні описи, акти інвентаризації, звіряльні відомості оформлюються відповідно до вимог, установлених Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05 червня 1995 року за № 168/704 (із змінами), для первинних документів з урахуванням обов'язкових реквізитів та вимог, передбачених цим Положенням. Матеріали інвентаризації можуть бути заповнені як рукописним способом, так і за допомогою електронних засобів обробки інформації.16. В інвентаризаційному описі активи наводяться за найменуваннями в кількісних одиницях виміру, прийнятих в обліку, окремо за місцезнаходженням таких цінностей та особами, відповідальними за їх зберігання, з можливим виділенням за субрахунками та номенклатурою. На кожній сторінці інвентаризаційного опису вказуються словами число порядкових номерів активів та загальна кількість у натуральних вимірах усіх активів, що записані на цій сторінці, незалежно від того, в яких одиницях виміру (штуках, метрах, кілограмах тощо) вони відображені. Акти інвентаризації заповнюються з урахуванням об'єктів інвентаризації, при цьому мають бути забезпечені їх ідентифікація та співставлення з даними бухгалтерського обліку.18. Інвентаризаційні описи (акти інвентаризації) підписуються всіма членами інвентаризаційної комісії (робочої інвентаризаційної комісії) та матеріально відповідальними особами. При цьому матеріально відповідальні особи дають розписку, в якій підтверджується, що перевірка активів відбулася в їх присутності, у зв'язку з чим претензій до членів комісії вони не мають, та що вони приймають на відповідальне зберігання перелічені в описі активи. При проведенні інвентаризації у разі зміни матеріально відповідальної особи та особа, яка приймає активи, дає розписку про отримання активів, а та, яка передає, - про передачу активів.
Керівником боржника в порушення Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань (затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України № 879 від 02.09.2014) до суду та розпоряднику майна не надано Наказу про проведення інвентаризації активів і пасивів боржника, не визначено складу інвентаризаційної комісії, не забезпечено надання відповідних повноважень представникам (членам інвентаризаційної комісії) для проведення інвентаризації ФГ "Золотий жайвір", не надано повного пакету документації для проведення інвентаризації, не узгоджено дату інвентаризації.
Щодо долучених до матеріалів справи доказів переданого на зберігання зерна до ФГ "Калина", суд додатково звертає увагу на те, що ФГ "Калина" є заінтересованої особою відносно боржника. При цьому ФГ "Калина" та іншими заінтересованими відносно боржника особами ОСОБА_2 , ОСОБА_3 було подано грошові вимоги до боржника на загальну суму 30640855,19грн, однак, пізніше зазначені заяви було кредиторами відкликано. При цьому зважаючи на введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, погашення зазначених вимог не могло відбутись поза межами процедури банкрутства.
Зважаючи на пов'язаність осіб, відсутність наміру боржника щодо проведення інвентаризації, що підтверджується відсутністю активних дій з його боку у вигляді визначення дати інвентаризації, призначенні членів інвентаризаційної комісії, суд оцінює подані представником боржника докази критично.
Окремо суд також вважає необхідним зазначити, що в судових засіданнях неодноразово оголошувались перерви для надання можливості боржнику визначитись із можливим способами погашення кредиторських вимог, однак жодних пропозицій від боржника не надходило.
Додатково суд наголошує, що організація проведення інвентаризації є спільним обов'язком розпорядника майна та керівника боржника, і очевидно, що всі учасники процедури банкрутства мають діяти добросовісно.
При цьому, зазвичай боржник може бути зацікавлений у затягуванні процедури розпорядження майном, а кредитор - у більш швидкому її проведенні, проте беззаперечно інтерес всіх учасників полягає у задоволенні вимог кредиторів у якомога більшому розмірі. Відтак, при виникненні перешкод у проведенні інвентаризації суду необхідно здійснювати аналіз поведінки учасників справи про банкрутство на предмет добросовісності їх поведінки та аналізувати чи не йде на шкоду кредиторам надмірний строк процедури розпорядження майном.
Судом враховано наявність непогашених грошових вимог перед кредитором, які визнані судом; перевищення зобов'язань боржника над його наявним майном (перевищення пасивів над активами); відсутність заяв від можливих інвесторів. Таким чином, задоволення вимог кредиторів можливе лише шляхом продажу майна в ліквідаційній процедурі, тому суд приймає рішення про визнання боржника банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури.
Мета процедури розпорядження майном досягнута, аналіз фінансового стану боржника проведений, у встановленому порядку кредитором прийнято рішення щодо наступної процедури стосовно боржника.
Дії розпорядника майна у процедурі розпорядження майном суд оцінює як повні та такі, що відповідають вимогам Кодексу України з процедур банкрутства та виконані в тій мірі, в якій це було можливо за встановлених під час розгляду справи обставин.
Провадження у справі про банкрутство має на меті задоволення сукупності вимог кредиторів неплатоспроможного боржника. Досягнення цієї мети є можливим за умови гарантування: 1) охорони інтересів кредиторів від протизаконних дій інших кредиторів; 2) охорони інтересів кредиторів від недобросовісних дій боржника, інших осіб; 3) охорони боржника від протизаконних дій кредиторів, інших осіб.
Дослідивши наявні у справі матеріали, зокрема звіт розпорядника майна боржника про виконану роботу, аналіз фінансово-господарської діяльності, врахувавши тривалість перебування боржника в процедурі розпорядження майном, відсутність реальних заяв від потенційних інвесторів щодо оздоровлення фінансового становища боржника, прийняття зборами кредиторів рішення про припинення процедури розпорядження майном та перехід до наступної судової процедури банкрутства, проаналізувавши встановлені під час розгляду справи обставини та поведінку боржника у процедурі розпорядження майном, суд доходить висновку про можливість задоволення вимог кредиторів лише через застосування щодо боржника процедури ліквідації.
При цьому суд звертає увагу, що за змістом ч.5 ст.65 КУзПБ якщо майна банкрута вистачило для задоволення вимог кредиторів у повному обсязі, він вважається таким, що не має боргів і може продовжувати свою підприємницьку діяльність. У такому разі ліквідатор протягом п'яти днів з дня прийняття господарським судом відповідного рішення повідомляє про це орган або посадову особу органу, до компетенції яких належить призначення керівника (органів управління) боржника, та за потреби скликає загальні збори чи засідання відповідного органу і продовжує виконувати повноваження керівника (органів управління) боржника до їх призначення в установленому порядку. Господарський суд може постановити ухвалу про ліквідацію юридичної особи, що звільнилася від боргів, лише у разі, якщо залишок її майнових активів є меншим, ніж вимагається для продовження нею господарської діяльності згідно із законодавством.
Враховуючи викладене, беручи до уваги рішення зборів кредиторів про звернення до Господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, оформлене відповідним протоколом від 19.06.2025, наявність відповідного клопотання розпорядника майна арбітражного керуючого Білика О.А. та ініціюючого кредитора, а також доказів, що свідчать про виявлення кредиторської заборгованості та недостатності майнових активів для її задоволення, відсутність доказів погашення заборгованості боржником, а також відсутність підстав для введення процедури санації, суд вважає за необхідне визнати Фермерське господарство "Золотий Жайвір" (м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11, Хмельницької області, код ЄДРПОУ 35578504) банкрутом та відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 КУзПБ, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
Відповідно до приписів п. 1 ст. 28 КУзПБ арбітражний керуючий для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, у разі відсторонення розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, визначеного Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою, від виконання повноважень, керуючий санацією, керуючий реалізацією та ліквідатор призначаються господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.
Абзацом 4 п. 8 ст. 48 КУзПБ визначено, що до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого.
Як вбачається з протоколу зборів кредиторів боржника від 19.06.2025, вирішено звернутись до Господарського суду Хмельницької області з клопотанням про призначення арбітражного керуючого Білика О.А. ліквідатором ФГ "Золотий Жайвір".
Зборами кредиторів у справі №924/700/24, оформлених протоколом від 19.06.2025, було погоджено кандидатуру арбітражного керуючого Білика О.А. на призначення ліквідатором Фермерського господарства "Золотий Жайвір" (м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11, Хмельницької області, код ЄДРПОУ 35578504).
Частиною 2 статті 10 КУзПБ, визначено, що одна й та сама особа може здійснювати повноваження арбітражного керуючого на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Кодексу.
Зважаючи на те, що кандидатура арбітражного керуючого погоджена в установленому порядку зборами кредиторів боржника, кандидатура арбітражного керуючого Білика О.А. відповідає вимогам ст.ст. 11, 28 Кодексу України з процедур банкрутства, суд дійшов висновку про призначення ліквідатором Фермерського господарства "Золотий Жайвір" м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11, Хмельницької області, арбітражного керуючого Білика О.А.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов'язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.
З дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута (ч.1 ст.59 КУзПБ).
З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, у відповідності до ч. 3 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України.
Керуючись ст. ст. 232, 233, 238, 240, 241, 256, п. 17.5. розділу ХІ ГПК України, ст.ст. 28, 30, 58-61 Кодексу України з процедур банкрутства, суд -
1. У задоволенні клопотання директора ФГ "Золотий Жайвір" ОСОБА_3 (вх.№05-06/2057/25 від 21.10.2025) про відсторонення арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича від виконання повноважень розпорядника майна у справі №924/700/24 відмовити.
2. У задоволенні клопотань ФГ "Золотий Жайвір" про закриття провадження у справі від 18.07.2025, від 15.08.2025, (вх№05-06/2182/25) від 05.11.2025, від 06.11.2025 (вх.№05-22/8620/25) відмовити.
3. Клопотання розпорядника майна та Товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" с. Крупець Славутського району Хмельницької області (вх.№05-06/1358/25 від 21.07.2025) про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Білика О.А. задовольнити.
4. Припинити процедуру розпорядження майном боржника - Фермерського господарства "Золотий Жайвір" (м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11, Хмельницької області, код ЄДРПОУ 35578504).
5. Припинити повноваження арбітражного керуючого Білика О.А. (18031, м. Черкаси, вул. Надпільна, 55; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №929 від 03.07.2013).
6. Визнати банкрутом Фермерське господарство "Золотий Жайвір" (м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11, Хмельницької області, код ЄДРПОУ 35578504).
7. Відкрити відносно Фермерського господарства "Золотий Жайвір" (м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11, Хмельницької області, код ЄДРПОУ 35578504) ліквідаційну процедуру на строк, що не може перевищувати 12 місяців.
8. Призначити ліквідатором банкрута Фермерського господарства "Золотий Жайвір" (м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11, Хмельницької області, код ЄДРПОУ 35578504) арбітражного керуючого Білика О.А. (18031, м. Черкаси, вул. Надпільна, 55; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №929 від 03.07.2013).
9. Господарську діяльність Фермерського господарства "Золотий Жайвір" (м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11, Хмельницької області, код ЄДРПОУ 35578504) завершити.
10. Строк виконання всіх грошових зобов'язань Фермерського господарства "Золотий Жайвір" (м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11, Хмельницької області, код ЄДРПОУ 35578504) та зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважати таким, що настав 07.11.2025.
11. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.
12. Оприлюднити у встановленому ч. ч. 3, 4 ст. 59 КУзПБ порядку повідомлення про визнання боржника - Фермерського господарства "Золотий Жайвір" (м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11, Хмельницької області, код ЄДРПОУ 35578504) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
13. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 07.11.2025.
14. Зобов'язати посадових осіб банкрута протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону.
15. Зобов'язати ліквідатора до завершення ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства та за результатами роботи по ліквідації підприємства-банкрута до 07.11.2026 надати суду звіт ліквідатора про виконану роботу та ліквідаційний баланс банкрута.
До звіту ліквідатора в обов'язковому порядку мають бути додані: реєстр вимог кредиторів станом на дату складення ліквідаційного балансу; довідка органу ДФС щодо наявності/відсутності у Боржника банківських рахунків та докази закриття рахунків у разі їх наявності; довідки Держпродспоживслужби щодо зареєстрованої за Банкрутом техніки; Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо видачі Боржнику документів дозвільного чи декларативного характеру; Територіального сервісного центру МВС щодо наявності у Банкрута транспортних засобів; Управління Держпраці у Хмельницькій області щодо інформації про наявність/відсутність у Банкрута дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки і наявність технологічних транспортних засобів; Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України щодо перебування у власності Банкрута цінних паперів; ГУ регіональної статистики щодо участі Банкрута в інших юридичних особах та наявності філій і відокремлених підрозділів; ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області щодо наявності у Банкрута земельних ділянок; Державної служби морського та річкового транспорту України щодо наявності у власності Боржника плавзасобів і суден; Регіонального відділення ФДМ України по Хмельницькій області щодо наявності на балансі Банкрута державного майна; Державної митної служби України щодо здійснення Боржником зовнішньоекономічної діяльності; звіти за наслідками пошуку на офіційних веб-сайтах інформації про наявність/відсутність у Боржника прав інтелектуальної власності та прав на повітряні судна; докази передачі до архівної установи документації Банкрута, що підлягає довгостроковому зберіганню; витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо Боржника; інформація за результатами розгляду комітетом кредиторів звіту ліквідатора.
16. Відповідно до ч. 6 ст. 59 КУзПБ постанова про визнання боржника банкрутом є підставою для скасування всіх арештів та інших обмежень щодо майна такого боржника (крім тих, які застосовано у кримінальному провадженні) та вчинення відповідних реєстраційних дій.
17. Постанову надіслати: Волочиському відділу Державної виконавчої служби у Хмельницькому районі Хмельницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Регіональному відділу з питань банкрутства Управління банкрутства Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), державному реєстратору відділу із забезпечення діяльності Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Волочиської міської ради, (для внесення до Єдиного державного реєстру запису про відповідне судове рішення (п.1 ст.39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"), кредиторам, боржнику, податковому органу за місцезнаходженням боржника, ліквідатору арбітражному керуючому Білику О.А.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття 07.11.2025 та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання апеляційної скарги до Північно-західного апеляційного господарського суду.
Повний текст постанови складено та підписано 18.11.2025 (у зв'язку з наданням тимчасового доступу слідчому ВРОТЗ СУ ГУНП в Хмельницькій області до матеріалів справи у період 13.11.2025-14.11.2025).
Суддя В.О. Кочергіна
Виготовлено 9 примірників:
1- до справи (в паперовому екз.);
2- кредитору ТОВ "Суффле Агро Україна" (до електронного кабінету);
3- боржнику ФГ "Золотий жайвір" (до електронного кабінету);
4 - арбітражному керуючому Білику О.А. (до електронного кабінету);
5-представнику ФГ "Агро Остап'є" Хацкевичу Р.М. (до електронного кабінету).
6- Волочиський відділ Державної виконавчої служби у Хмельницькому районі Хмельницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (info@vl.km.dvs.gov.ua на електронну пошту);
7 - державному реєстратору відділ із забезпечення діяльності Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Волочиської міської ради (31200, Україна, Хмельницький р-н, Хмельницька обл., місто Волочиськ, вул. Незалежності, 86 рекомендованим з повідомленням про вручення);
8-Центральному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (info@kv.minjust.gov.ua на електронну пошту);
9 - Волочиська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій областіЦентральна Площа, 3А, Волочиськ, Хмельницька область, 31200 рекомендованим з повідомленням про вручення).