Справа № 351/1469/25
Номер провадження №3/351/398/25
Іменем України
17 листопада 2025 року м.Снятин
Суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області Мартинюк В.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від управління патрульної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 19 вересня 2025 року серії ЕПР1 № 458323 ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, за таких обставин.
19 вересня 2025 року о 09 год 12 хв у с-щі Заболотів по вул. Староміській, 76, водій ОСОБА_1 , керуючи траспортним засобом марки «Smart», н.з. НОМЕР_1 , не виконав вимогу про зупинку працівникам поліції, яка була подана проблисковими маячками синього та червоного кольору та звуковим сигналом. Був затриманий шляхом переслідування та шляхом утворення штучного затору. Водій порушив п. 2.4 ПДР- невиконання водіями вимог про зупинку.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що матеріали справи слід направити до управління патрульної поліції в Івано-Франківській області для доопрацювання з таких підстав.
Відповідно до ст. 278 КпАП України, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
У відповідності до ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій, є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак, даний протокол про адміністративне правопорушення від 19.09.2025 серії ЕПР 1 № 458323 не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме, у протоколі про адміністративне правопорушення від 19.09.2025 серії ЕПР 1 № 458323 у графі «Опис установлених даних» зазначено місцем вчинення правопорушення зазначено АДРЕСА_2 .
Однак із дослідженого у судовому засіданні відеозапису, долученого до протоколу про адміністративне правопорушення, вбачається, що місцем вчинення правопорушення є АДРЕСА_3 .
Крім того, адреса АДРЕСА_1 вказана як місце проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота (у даному випадку протиріччя) передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що за наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід направити на доопрацювання.
На підставі наведеного, керуючись ст. 245, 251, 252, 256, 278 КУпАП, суд,
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ст. 122-2 КУпАП направити до управління патрульної поліції в Івано-Франківській області на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Василь МАРТИНЮК