13 листопада 2025 року Справа №160/818/25
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Врона О.В., розглянувши у письмовому провадженні у м. Дніпро звіт ІНФОРМАЦІЯ_1 про виконання рішення суду у справі №160/818/25 за позовною заявою ОСОБА_1 до 1- Міністерства внутрішніх справ України, 2- Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області», 3- Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС), 4- ІНФОРМАЦІЯ_1 , 5- Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі №160/685/25 (залишеним без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 04.08.2025) позовну заяву ОСОБА_1 до 1- Міністерства внутрішніх справ України, 2- Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області», 3- Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС), 4- ІНФОРМАЦІЯ_1 , 5- Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дії, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо підготовки, оформлення, подання у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №3-1 від 30.01.2007, до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області документи ОСОБА_1 , для призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 підготовити, оформити і подати у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №3-1 від 30.01.2007, до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області документи ОСОБА_1 , для призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 04.08.2025 рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31 березня 2025 року в адміністративній справі №160/818/25 - залишено без змін.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.09.2025 зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 надати до суду звіт про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 року у справі №160/818/25 та докази направлення звіту позивачу протягом 30 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Від ІНФОРМАЦІЯ_1 на виконання ухвали суду надійшов звіт про виконання судового рішення від 31.03.2025.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.11.2025 призначено до розгляду звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про виконання судового рішення у справі №160/818/25 за позовною заявою ОСОБА_1 до 1- Міністерства внутрішніх справ України, 2- Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області», 3- Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС), 4- ІНФОРМАЦІЯ_1 , 5- Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, в порядку письмового провадження без виклику учасників справи.
Відповідачем з приводу виконання судового рішення повідомлено наступне.
Наявний в ІНФОРМАЦІЯ_3 пакет документів ОСОБА_1 має бути спершу дооформлений (мають бути отримані відомості, які відсутні, але мають бути).
На переконання відповідача за недостатністю документів Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області ОСОБА_1 буде відмовлено у призначенні пенсії.
З метою отримання розрахунку вислуги років ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 має звернутися з відповідним поданням до фінансово-економічного управління ІНФОРМАЦІЯ_5 . В свою чергу у відповідності з вимогами наказу Міністерства оборони України №280 від 15.09.2022 «Про затвердження Інструкції з організації обліку особового складу в системі Міністерства оборони України» та наказу Міністерства оборони України №937 від 31.12.2014 «Про затвердження Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України» зверненню за обчисленням вислуги років має передувати ознайомлення звільненого військовослужбовця (який порушив питання про призначення йому пенсії) з його особовою справою та написання заяви про направлення особової справи для підрахунку вислуги років.
ІНФОРМАЦІЯ_4 звернувся до ОСОБА_1 з проханням ознайомитися з його особовою справою та написати заяви про направлення особової справи для підрахунку вислуги років. Оскільки сповіщення в телефонному режимі були залишені без реакції, ІНФОРМАЦІЯ_4 направив на поштову та електронну адресу ОСОБА_1 лист від 06.10.2025 №130/4/898.
За наведених обставин рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі №160/818/25 виконується, наразі триває процес оформлення документів для призначення пенсії за вислугу років.
Від ОСОБА_1 щодо поданого звіту надійшли наступні пояснення. Позивач, зокрема, зазначає таке.
Правовою підставою для розрахунку вислуги років та страхового стажу є вже частково цитований супер-відповідачем наказ Міністерства оборони України № 530 від 14.08.2014 року(з відповідними змінами), де читаємо: «… 2.18. ІНФОРМАЦІЯ_6 при призначенні пенсій перевіряє розрахунки вислуги років і додатково включає період неврахованої служби військовослужбовців з дня складення розрахунку вислуги років по день звільнення з військової служби. При цьому невраховані періоди служби, передбаченої підпунктами 2 і 3 пункту 2.3 цього розділу, зараховуються до вислуги років на відповідних пільгових умовах. …». Остаточне забезпечення прав позивача при підрахунку вислуги років та страхового стажу законодавець покладає на « ІНФОРМАЦІЯ_6 », начальник якого й мусить організувати вказаний процес, за потреби отримавши штраф за тривале ігнорування рішення суду, що набрало законної сили.
При розгляді звіту суд виходить з наступного.
За приписами ст. 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання.
Згідно ч. 2 ст. 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
За ст.370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Виконання судового рішення як завершальна стадія судового провадження є невід'ємним елементом права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та складовою права на справедливий суд.
Частиною 1 ст. 382-3 КАС України встановлено, що за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу.
Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення ( ч. 2 ст. 382-3 КАС України).
За приписами ч. 3 ст. 382-3 КАС України у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу
Відповідачем надані докази звернення з листом до позивача з проханням звернутися до ІНФОРМАЦІЯ_7 для написання заяви про направлення особової справи для підрахунку вислуги років.
Разом з тим, суд зазначає, якщо ж для перевірки або іншої процедури потрібна певна інформація, обласний ТЦК не позбавлений права звернутися до районного з відповідним запитом про надання даних.
Суд попереджає ІНФОРМАЦІЯ_1 про можливість накладення на нього штрафу у разі невиконання судового рішення без достатніх обґрунтованих обставин що унеможливлюють його виконання
Враховуючи наведене, ІНФОРМАЦІЯ_2 не наведено достатніх заходів для виконання судового рішення, а тому у прийнятті звіту слід відмовити та надати новий строк для подання звіту.
На підставі викладеного, керуючись 243, 248, 382-3 КАС України, суддя,-
У прийняті звіту ІНФОРМАЦІЯ_1 про виконання рішення суду у справі №160/818/25 за позовною заявою ОСОБА_1 до 1- Міністерства внутрішніх справ України, 2- Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області», 3- Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС), 4- ІНФОРМАЦІЯ_1 , 5- Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії -відмовити.
Встановити ІНФОРМАЦІЯ_1 новий строк для подання звіту про виконання судового рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі №160/818/25 протягом двох місяців з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена в порядку та у строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Врона