Рішення від 10.11.2025 по справі 160/25469/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2025 рокуСправа №160/25469/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Врони О. В.

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому просить:

визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не розгляду заяви про оформлення довідки про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_1 (РНОКРР НОМЕР_1 ) від 12.08.2025 р. належним чином, у відповідності до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560 (із змінами та доповненнями);

зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 розглянути заяву про оформлення довідки про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) від 12.08.2025 р. та за наслідком розгляду цієї заяви прийняти рішення про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації або мотивовану відмову в її наданні відповідно до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 (із змінами та доповненнями).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ним було подано заяву про надання відстрочки від призову разом з документами, що підтверджують обставини, які є законною підставою для отримання відстрочки і виключають призов на військову службу під час мобілізації, проте рішення по заяві відповідачем не прийнято.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.09.2025 року відкрито провадження у справі №160/25469/25, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Відповідно до ч.6 ст.12, ч.1,2 ст.257, ч.1 ст. 260 Кодексу адміністративного судочинства України зазначена справа є справою незначної складності та розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження.

За ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

ІНФОРМАЦІЯ_2 у відзиві на позовну заяву просить відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на наступне.

Заява з проханням оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_1 від 13.08.2025 подана на адресу ІНФОРМАЦІЯ_3 та була розглянута комісією районної військової адміністрації 15.08.2025. Прийняти рішення про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації ІНФОРМАЦІЯ_4 не мав ні матеріального, ні процесуального права.

Комісією з питань надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації гр. ОСОБА_1 було надано право на відстрочку від призову за мобілізацією за ч. 1 п. 13 , протокол №4942 від 15.08.2025.

Відповідач зазначає, що громадянин ОСОБА_1 зареєстрований: АДРЕСА_1 . Позивачу необхідно звернутись з відповідною заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації до відповідної комісії з розгляду питань надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації не більше як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України до ІНФОРМАЦІЯ_5 .

ОСОБА_1 подав до суду відповідь на відзив, в якій звертає увагу на наступне.

Відзив не містить інформації про те, що комісія з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_6 , має статус юридичної особи. Більш того з огляду на доданий протокол очолює комісію ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 , підполковник ОСОБА_2 . Отже можна зробити висновок, що відповідальним за її роботу вважається відповідач.

В порушення рішення Комісії довідка про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації не була надана позивачу.

Форма довідки передбачена додатком 6 до постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 р. № 560. Виходячи з встановленої чинним законодавством форми довідки, вона оформлюється на бланку територіального центру комплектування та соціальної підтримки за підписом начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки. ІНФОРМАЦІЯ_4 не оформив в порядку, передбаченому чинним законодавством довідку (Додаток 6) , доказів зворотного до відзиву не додано. Таким чином, протиправною бездіяльністю з боку відповідача є не оформлення довідки, як це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 р. № 560 та як було вирішено комісією з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Безпідставним також є твердження відповідача у відзиві, що позивач зареєстрований у АДРЕСА_1 та йому необхідно звернутися із заявою про надання відстрочки до ІНФОРМАЦІЯ_5 . Адже позивач зареєстрований за адресою АДРЕСА_2 , що підтверджується в тому числі і доданими до позовної заяви документами, а саме копією паспорту: на сторінці 15 є штамп про його реєстрацію у 2019 р. за вищезазначеною адресою. Більш того враховуючи наявність Протоколу про надання відстрочки зрозумілим є те, що така інформація була перевірена через відповідні державні реєстри, як це передбачено положеннями Постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 р. № 560 (із змінами та доповненнями) комісією при прийнятті рішення про надання відстрочки.

Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи в їх сукупності, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив наступні обставини.

Позивач - ОСОБА_1 є військовозобов'язаним і знаходиться на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_7 .

За копією свідоцтва про народження НОМЕР_2 від 02.06.1978 матір'ю позивача є ОСОБА_3 .

Довідкою МСЕК серії 12ААГ №547008 від 19.10.2023 підтверджується, що ОСОБА_3 є особою І групи інвалідності загального захворювання і потребує постійного стороннього догляду.

Позивач особисто звернувся до голови Комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою від 12.08.2025, в якій просив розглянути заяву про надання відстрочки від мобілізації відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

До заяви були додані наступні документи: нотаріально засвідчена копія довідки до акту огляду МСЕК серії 12 ААГ №547008, нотаріально засвідчена копія свідоцтва про народження ОСОБА_1 , копія військово-облікового документу, а саме тимчасове посвідчення № НОМЕР_3 .

Направлення заяви підтверджується копією накладної АТ Укрпошти №4900000630379.

За даними сайту АТ «Укрпошта» вказане відправлення було отримано відповідачем 13.08.2025.

Жодних повідомлень про результати розгляду заяви позивача про оформлення відстрочки на адресу ОСОБА_1 не надходило.

У зв'язку з бездіяльністю відповідача щодо нерозгляду заяви про відстрочку, позивач за захистом своїх порушених прав і інтересів звернувся з позовом до суду.

Вирішуючи даний спір, суд виходить з наступного.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" введено в Україні воєнний стан, який триває до цього часу.

Закон «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (Закон №3543-XII) визначає правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів.

Приписами статті 1 Закону №3543-XII визначено, що мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Закон України від 25.03.1992 №2232-ХІІ "Про військовий обов'язок і військову службу" ( Закон №2232-ХІІ) здійснює правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби.

Відповідно до частини 7 статті 1 Закону №2232-ХІІ виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (далі - територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).

Частиною 7 ст. 23 Закону №3543-XII перевірка підстав щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

Тобто, під час дії мобілізації вирішення питання про надання відстрочки від призову на військову службу покладено саме на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Статтею 22 Закону №3543-XII визначено обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Поряд з цим статтею 23 Закону №3543-XII визначені категорії громадян, для яких встановлена відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації.

Так, за п. 13 частини 1 ст. 23 Закону №3543-XII не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов'язаними та відповідно до закону зобов'язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов'язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов'язаних за вибором такої особи з інвалідністю.

Згідно абзаців 5 та 9 пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України № 154 від 23.02.2022 р. "Про затвердження положення про територіальні центри комплектування" - районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення, беруть участь в організації та забезпеченні роботи районних (міських) призовних комісій, готують для розгляду зазначеними комісіями матеріали з питань призову громадян на строкову військову службу, службу у військовому резерві, надання відстрочки або звільнення їх від призову на строкову військову службу, службу у військовому резерві: оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік.

Аналіз наведеного свідчить про те, що до повноважень районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки належить оформлення військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та в особливий період, у тому числі в період дії воєнного стану, які надаються в установленому порядку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (Порядок №560).

Відповідно до пунктів 56, 57 Порядку №560 відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі:

голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу);

члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).

Для розгляду питань надання військовозобов'язаним, які перебувають на військовому обліку в розвідувальних органах, СБУ, відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період наказами керівників відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіонального органу СБУ утворюються відповідні комісії. Надання військовозобов'язаним відстрочок комісіями, утвореними в розвідувальних органах, СБУ, здійснюється відповідно до цього Порядку.

За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, військовозобов'язаних СБУ чи розвідувальних органів) особисто через центри надання адміністративних послуг подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку заяву про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Заява повинна містити такі обов'язкові відомості про військовозобов'язаного:

прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);

дату народження;

адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування);

адресу електронної пошти;

контактний номер телефону.

До заяви додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. (п. 58 Порядку №560).

Відповідно до абз. 2 п. 58-1 Порядку №560 військовозобов'язані, які відповідно до закону зобов'язані утримувати осіб, зазначених у пункті 13 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зазначають у заяві, зазначеній у пункті 58 цього Порядку, про відсутність інших осіб, які не є військовозобов'язаними та відповідно до закону зобов'язані утримувати осіб, зазначених у пункті 13 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а за умови наявності кількох військовозобов'язаних - додають заяву особи з інвалідністю I або II групи за формою згідно з додатком 15, в якій зазначається прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) особи, яку особа з інвалідністю обирає для здійснення свого утримання.

До Переліку документів, що подаються військовозобов'язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (Додаток 5 до Порядку) віднесено:

для батьків військовозобов'язаного з числа осіб з інвалідністю I чи II групи або батьків дружини (чоловіка) військовозобов'язаного з числа осіб з інвалідністю I чи II групи - один із таких документів, що підтверджує інвалідність: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики; заява за формою згідно з додатком 15 (у разі потреби) із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові (за наявності) особи, яку вона обирає для здійснення свого утримання;

для військовозобов'язаного, який має одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи, - документи, що підтверджують родинні зв'язки (свідоцтво про народження); для військовозобов'язаного, який має одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, - документи, що підтверджують родинні зв'язки (свідоцтво про народження дружини (чоловіка) та свідоцтво про шлюб); для військовозобов'язаного, який має одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, - один із таких документів, що підтверджує неможливість інших осіб, які не є військовозобов'язаними та зобов'язані за законом утримувати одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я про потребу в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ, або документ, що підтверджує перебування під арештом (крім домашнього арешту), або відбування покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі.

Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов'язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (п.59 Порядку №560).

Відповідно до п.60 Порядку №560 комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв'язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

У разі позитивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6. У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

Відповідачем до відзиву надано копію протоколу Комісії з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_6 від 15.08.2025 №4942.

Відповідно до вказаного протоколу, розглянувши заяву ОСОБА_1 від 13.08.2025 та додані до неї документи про підтвердження права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, передбаченого ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Комісією вирішено, що на підставі абзацу 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», ОСОБА_1 , призову на військову службу під час мобілізації не підлягає.

В пунктах 2, 3 протоколу вказано про рішення надати довідку про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, визначену порядком, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №560, заявнику і повідомити про результати заяви і прийняте рішення.

У зв'язку з наведеним позовні вимоги про визнання бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо нерозгляду заяви позивача про оформлення довідки про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації і зобов'язання розглянути заяву про оформлення довідки про відстрочку від призову не підлягають задоволенню.

Разом з тим, відповідачем не надано доказів в підтвердження повідомлення ОСОБА_1 про прийняте Комісією рішення за результатами розгляду його заяви про відстрочку від призову та довідки про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, оформлену відповідно до порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2025 №560.

Відповідно до частини другої статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Враховуючи встановлені обставини справи, суд вважає, що належним способом захисту в даному випадку є визнання протиправною бездіяльністю неоформлення і ненадання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 за рішенням, оформленим протоколом Комісії з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_6 від 15.08.2025 №4942, довідки про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, визначену порядком, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560;

зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 оформити і надати ОСОБА_1 відповідно до рішення, оформленого протоколом Комісії з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_6 від 15.08.2025 №4942, довідку про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, визначену порядком, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560.

Відповідно до ч. 1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

За приписами ч. 1ст. 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

За частинами ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Зважаючи на встановлені у справі обставини, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовної заяви.

Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Сплачений позивачем відповідно до платіжної інструкції №4Н66-8М70-НМ5М-А1МК від 05.09.2025 судовий збір у сумі 968,96 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у сумі 484,48 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 139, 242-246, 255, 262, 295 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльністю щодо неоформлення і ненадання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 за рішенням, оформленим протоколом Комісії з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_6 від 15.08.2025 №4942, довідки про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, визначену порядком, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) оформити і надати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) відповідно до рішення, оформленого протоколом Комісії з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_6 від 15.08.2025 №4942, довідку про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, визначену порядком, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560.

В решті позовних вимог -відмовити.

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) витрати з оплати судового збору у сумі 484 (чотириста вісімдесят чотири) грн. 48 коп.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Врона