Постанова від 14.11.2025 по справі 520/9024/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2025 р. Справа № 520/9024/25

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Жигилія С.П.,

Суддів: Перцової Т.С. , Макаренко Я.М. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 20.06.2025 (суддя: Волошин Д.А., м. Харків) по справі № 520/9024/25

за позовом ОСОБА_1

до ІНФОРМАЦІЯ_1

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_2 ), у якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка полягає у незазначенні в довідці від 06.02.2025 № ФХ-125724/3/2332/с про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.01.2023, відомостей про розмір надбавки за особливості проходження служби у розмірі 100% (від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років) відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, наказу Міністра оборони України від 07.06.2018 № 260 та Окремого доручення Міністра оборони України №2683/з від 01.02.2023;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами, чинними станом на 01.01.2023, із зазначенням відомостей про розмір: посадового окладу 12880,00 грн.; окладу за військовим званням 2150,00 грн.; надбавки за вислугу років (50% від посадового окладу та окладу за військовим званням) 7515,00 грн.; надбавки за особливості проходження служби (100% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років) 22545,00 грн.; надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15% від посадового окладу) 1932,00 грн.; доплати за науковий ступінь кандидата або доктора наук (15% від посадового окладу); доплати за вчене звання (25% від посадового окладу); премії (290% від посадового окладу) 37352,00 грн., всього - 89526,00 грн., для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 основного розміру його пенсії.

В обґрунтування позовної заяви позивачем зазначено, що відповідачем було допущено протиправну бездіяльність, що полягає у невнесенні до довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.01.2023, від 06.02.2025 № ФХ-125724/3/2332/с, що видана на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 20.12.2024 по справі № 520/23446/24, відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби (100 % від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років) відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, наказу Міністра оборони України від 07.06.2018 № 260 та окремого Доручення Міністра оборони України № 2683 від 01.02.2023.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 20.06.2025 адміністративний позов залишено без задоволення.

Позивач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане рішення та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначає про неврахування судом першої інстанції того, що у спірній довідці наведені відсоткові показники надбавки ОПС та премії не відповідають середнім розмірам, що зазначені у рішенні Міністра оборони України № 2683/з від 01.02.2023. Уважає, що з урахуванням єдиного підходу щодо визначення розміру надбавки за особливості проходження служби та премії, які зазначаються у довідках про грошове забезпечення військовослужбовців, які видаються особам, пенсію яким призначено відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», викладеного в постанові Верховного Суду від 05.03.2024 у зразковій адміністративній справі № 380/19324/23, мінімальні розміри надбавки за особливості проходження служби та премії військовослужбовцям Міністерства оборони України станом 01.02.2023 складають: надбавка за особливості проходження служби - 100%; премія - 290%, за відповідною посадою, з якої позивач звільнився на пенсію.

Таким чином, у позивача виникло право на виготовлення та направлення до пенсійного органу оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення, станом на 01.02.2023, для перерахунку пенсії у зв'язку зі збільшенням розміру грошового забезпечення діючих військовослужбовців Окремим дорученням Міністра оборони України №2683/з від 01.02.2023

Вказує, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Таким чином, при вирішенні цієї справи суду слід було встановити чи відбулася фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення і чи проводилася така зміна на підставі належного рішення суб'єкта владних повноважень. Однак, зазначених обставин, що мають принципове значення для правильного вирішення справи, судом встановлено не було.

Також, позивач звертає увагу суду на правові висновки, викладені Верховним Судом у рішенні від 05.03.2024 року у зразковій справі № 380/19324/23.

Відповідач не реалізував своє процесуальне право подання відзиву на апеляційну скаргу. Відповідно до ч. 4ст. 304 КАС України, відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

Враховуючи подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, яке ухвалене в порядку письмового (спрощеного позивного) провадження, справа розглядається в порядку письмового провадження, відповідно до приписів п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України, за наявними у ній матеріалами.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши, в межах апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін, з таких підстав.

Судом встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що не заперечується сторонами.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 20.12.2024 по справі №520/23446/24 адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено.

Визнано протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 яка полягає у не підготовці та ненаданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами чинними станом на 01.01.2023 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України "Про державний бюджет України на 2023 рік", на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, з урахуванням окремого доручення Міністра оборони України від 01.02.2023 №2683/з та положень ст. 59 Закону України від 01.07.2014 № 1556-VII "Про вищу освіту", із зазначенням відомостей про надбавку за вислугу років, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії) обчислених із перерахованих розмірів посадового окладу та окладу за військове звання, а саме: надбавки за особливості проходження служби (65% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років), надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15% від посадового окладу), доплати за науковий ступінь кандидата наук (15% від посадового окладу), доплати за вчене звання (25% від посадового окладу) та премії (290% від посадового окладу), для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 основного розміру його пенсії.

Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_3 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами чинними станом на 01.01.2023 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України "Про державний бюджет України на 2023 рік", на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, з урахуванням окремого доручення Міністра оборони України від 01.02.2023 №2683/з та положень ст. 59 Закону України від 01.07.2014 № 1556-VII "Про вищу освіту", із зазначенням відомостей про надбавку за вислугу років, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії) обчислених із перерахованих розмірів посадового окладу та окладу за військове звання, а саме: надбавки за особливості проходження служби (65% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років), надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15% від посадового окладу), доплати за науковий ступінь кандидата наук (15% від посадового окладу), доплати за вчене звання (25% від посадового окладу) та премії (290% від посадового окладу), для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 року основного розміру його пенсії.

Рішення набрало законної сили 21.01.2025.

Відповідачем на виконання зазначеного рішення суду було оформлено довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 від 06.02.2025 № ФХ-125724/3/2332/с, в якій зазначено, зокрема, наступні відомості: посадовий оклад - 12 880,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням (підполковник) - 2 150,00 грн., надбавка за вислугу років 50% - 7 515,00 грн., надбавка за особливості проходження служби 65 % - 14 654,25 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15 % - 1 932,00 грн., доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук 15% - 1 932,00 грн., доплата за вчене звання 25% - 3 220,00 грн., премія 290 % - 37 352,00 грн.. (а.с. 16)

Позивач, не погодившись зі змістом наведеної довідки, зокрема в частині невключення в довідку відомостей щодо надбавки за особливості проходження служби в розмірі 100% від посадового окладу, звернувся до суду з даним позовом, вказуючи, що спір виник щодо складових довідки.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції дійшов висновку, що доводи позивача є необґрунтованими та недоведеними. Незгода позивача з розміром надбавки за особливості проходження служби, фактично зводиться до незгоди з рішенням суду у справі №520/23446/24, а не до виникнення нових спірних правовідносин, які вирішені вже судом. Позивач у разі незгоди з рішенням суду не позбавлений можливості оскаржувати його у визначеному законом порядку.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, з наступних підстав.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України від 09.04.1992 № 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі за текстом - Закон № 2262-ХІІ), преамбулою якого визначено, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-ХІІ, згідно з якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Положеннями частини 18 статті 43 Закону № 2262-ХІІ встановлено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704 (далі - Постанова №704) установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45), пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Аналіз наведених вище норм права в системному взаємозв'язку вказує, що підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право встановлювати умови та порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Абзацом першим пункту 5 Порядку № 45 встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Згідно з ч.5 ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відповідно до правового висновку Верховного Суду, викладеного у постанові від 12 листопада 2019 року у справі № 826/3858/18, до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.

Постановою № 704 (п.5) надано право керівникам державних органів в межах асигнувань, що виділяються на їх утримання:

1) установлювати:

- посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, згідно з додатками 1-11 за аналогічними посадами; посадові оклади заступникам керівників структурних підрозділів, посади яких не передбачені цією постановою, на 1-5 відсотків нижче від посадового окладу відповідного керівника;

- надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Порядок та умови виплати такої надбавки визначати керівникам державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою;

2) здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення;

3) надавати один раз на рік військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення, та допомогу для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення.

У справі, яка розглядається, позивач, звертаючись до суду з позовом про зобов'язання відповідача видати оновлену довідку станом на 01.02.2023 для перерахунку пенсії, стверджує, що рішенням, на підставі якого виникли підстави для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ є окреме доручення Міністра оборони України № 2683/з від 01.02.2023, яким було збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Судовим розглядом встановлено, що позивач вже звертався до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просив видати довідку станом на 01.01.2023 із зазначенням, наступних відомостей: посадовий оклад - 12 880,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням (підполковник) - 2 150,00 грн., надбавка за вислугу років 50% - 7 515,00 грн., надбавка за особливості проходження служби 65 % - 14 654,25 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15 % - 1 932,00 грн., доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук 15% - 1 932,00 грн., доплата за вчене звання 25% - 3 220,00 грн., премія 290 % - 37 352,00 грн..

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 20.12.2024 по справі №520/23446/24 адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено в повному обсязі. Тобто, всі зазначені в позовній заяві вимоги були задоволені судом. Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 20.12.2024 по справі №520/23446/24 в апеляційному порядку не оскаржувалось.

На виконання вищезазначеного рішення, відповідачем було видано довідку про розмір грошового забезпечення позивача, станом на 01.01.2023, від 06.02.2025 № ФХ-125724/3/2332/с, в якій зазначено, зокрема, наступні відомості: посадовий оклад - 12 880,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням (підполковник) - 2 150,00 грн., надбавка за вислугу років 50% - 7 515,00 грн., надбавка за особливості проходження служби 65 % - 14 654,25 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15 % - 1 932,00 грн., доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук 15% - 1 932,00 грн., доплата за вчене звання 25% - 3 220,00 грн., премія 290 % - 37 352,00 грн.. (а.с. 16)

Отже, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що звернення позивача з даною позовною заявою щодо нових розмірів надбавки за особливості проходження служби фактично призводить до незгоди з рішенням суду у справі №520/23446/24, а не до виникнення нових спірних правовідносин, які вирішені вже судом. Позивач у разі незгоди з рішенням суду не позбавлений можливості оскаржувати його у визначеному законом порядку.

Крім того, щодо доводів позивача про зазначення в довідці надбавки за особливості проходження служби в розмірі 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, суд зазначає, що в даному випадку позивач на підтвердження свого права на отримання спірної надбавки посилається на лист ІНФОРМАЦІЯ_4 від 20.09.2024 №723/147/2/2779/пс та п. 4 додатку 3 рішення Міністра оборони України від 01.02.2023 №2683/з, відповідно до яких, військовослужбовцям, які проходять службу на посадах льотного складу, мають допуск до виконання польотів, та в минулому році виконували польоти у складі екіпажу літаків, вертольотів, виплачувати: надбавку за особливості проходження служби 100% від посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, проте, як встановлено судом першої інстанції, та вбачається з матеріалів справи, позивач був звільнений зі служби в запас та виключений зі списків особового складу університету з 04.10.2018, тому не міг проходити службу та відповідно здійснювати польоти після 04.10.2018. Належних доказів проходження служби або здійснення польотів після 04.10.2018 матеріали справи не містять.

Таким чином, доводи позивача про його право на надбавку за особливості проходження служби 100% від посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років судом не приймається.

Стосовно вимог про зазначення в довідці відомостей про доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук 15% - 1 932,00 грн. та доплату за вчене звання 25% - 3 220,00 грн., колегія суддів зазначає наступне.

Визначені розміри складових суперечать законодавству, а саме приписам підпункту 2 пункту 6 постанови КМУ № 704 та розділом ХV "Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 №260", де встановлено максимальний розмір доплат, а саме доплату за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора, які мають вчене звання доцента (старшого наукового співробітника), в розмірі 5 відсотків, професора - 10 відсотків посадового окладу та правовим позиція Верхового Суду, викладеним у постанові від 20.06.2024 у справі №520/9891/23.

Враховуючи викладене, колегія суддів, переглянувши справу, дійшла висновку, що суд першої інстанції ухвалив рішення відповідно до норм матеріального права, при дотриманні норм процесуального права, на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Суд першої інстанції належним чином оцінив надані докази і на підставі встановленого, обґрунтовано залишив без задоволення адміністративний позов.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Колегія суддів вважає, що рішення Харківського окружного адміністративного суду від 20.06.2025 по справі № 520/9024/25 відповідає вимогам ст. 242 КАС України, а тому відсутні підстави для його скасування та задоволення апеляційних вимог позивача.

Згідно ч. 1 ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення фактичних обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ст. ст. 311, 315, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 20.06.2025 по справі № 520/9024/25 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя С.П. Жигилій

Судді Т.С. Перцова Я.М. Макаренко