17 листопада 2025 року м. ПолтаваСправа № 440/2705/24
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Костенко Г.В., розглянувши заяву Приватного акціонерного товариства "Кременчукгаз" про розстрочення виконання рішення суду у справі №440/2705/24 за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до Приватного акціонерного товариства "Кременчукгаз" про стягнення адміністративно-господарських санкцій,
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі - НКРЕКП, Регулятор, позивач) звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства "Кременчукгаз" (надалі - ПрАТ "Кременчукгаз", відповідач) про стягнення в дохід Державного бюджету України 215628,00 грн.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 18.03.2025, що залишене без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 10.06.2025, адміністративний позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (вул. Смоленська, 19, м. Київ, 03057, ЄДРПОУ 39369133) до Приватного акціонерного товариства "Кременчукгаз" (вул. Героїв Маріуполя, буд. 46, м.Кременчук, Полтавська область, код ЄДРПОУ 03351734) про стягнення адміністративно-господарських санкцій - задоволено. Стягнуто з Приватного акціонерного товариства "Кременчукгаз" 215628,00 (двісті п'ятнадцять тисяч шістсот двадцять вісім) в дохід Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції".
16.10.2025 до суду надійшла заява Приватного акціонерного товариства "Кременчукгаз" про розстрочення виконання рішення суду у справі №440/2705/24 за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до Приватного акціонерного товариства "Кременчукгаз" про стягнення адміністративно-господарських санкцій, зокрема представник просить затвердити наступний графік виконання: до 30.11.2025 року - 35938,00 грн, до 31.12.2025 року - 35938,00 грн, до 31.01.2026 року - 35938,00 грн, до 28.02.2026 року - 35938,00 грн, до 31.03.2026 року - 35938,00 грн, до 30.04.2026 року - 35938,00 грн.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 30.10.2025 заяву Приватного акціонерного товариства "Кременчукгаз" про розстрочення виконання рішення суду у справі №440/2705/24 призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні на 11:30 13 листопада 2025 року в приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду за адресою: 36039, м. Полтава, вул. Пушкарівська, 9/26.
12.11.2025 до суду надійшла заява Приватного акціонерного товариства "Кременчукгаз" про залишення без розгляду заяви про розстрочення виконання рішення суду у справі №440/2705/24 за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до Приватного акціонерного товариства "Кременчукгаз" про стягнення адміністративно-господарських санкцій.
Ознайомившись з поданою заявою та доданими до неї матеріалами, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до частини першої статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Частиною 3 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.
Суд бере до уваги, що Кодексом адміністративного судочинства України окремо не врегульовано порядок відкликання заяв та клопотань процесуального характеру.
Разом з тим, частиною 6 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Подібні правовідносини щодо порядку залишення позову без розгляду у разі надходження заяви позивача про залишення позову без розгляду регулюються пунктом 5 частини 1 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України, яким визначено, що суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Зважаючи на те, що заявник самостійно розпоряджається процесуальними правами щодо предмету спору, у тому числі й правом підтримувати раніше подані заяви процесуального характеру чи не підтримувати їх, а заява про залишення заяви про розстрочення виконання рішення суду у справі №440/2705/24 без розгляду свідчить про втрату заявником процесуально-правової заінтересованості щодо подальшого розгляду цієї заяви, суд вважає за можливе задовольнити заяву Приватного акціонерного товариства "Кременчукгаз" та залишити заяву про розстрочення виконання рішення суду у справі №440/2705/24 без розгляду.
На підставі наведеного, керуючись статтями 9, 7, 240, 248, 256, 294, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Заяву Приватного акціонерного товариства "Кременчукгаз" про розстрочення виконання рішення суду у справі №440/2705/24 за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до Приватного акціонерного товариства "Кременчукгаз" про стягнення адміністративно-господарських санкцій - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення судового рішення шляхом подання апеляційної скарги в порядку, визначеному частиною восьмою статті 18, частинами сьомою-восьмою статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Г.В. Костенко