Справа № 646/11283/25
№ провадження 3/646/3025/2025
13.11.2025 м. Харків
Основ'янський районний суд міста Харкова
у складі: головуючого - судді Шиховцової А.О.,
за участю секретаря судового засідання Скриннік А.С.,
прокурора Ткаченка В.І.,
особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшли з 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Колядівка Новоайдарівського району Луганської області, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В провадження Основ'янського районного суду міста Харкова надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, за протоколами про адміністративне правопорушення № 664, 665, 666, 667 від 27.10.2025.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №664 від 27.10.2025 ОСОБА_1 , займаючи посаду старшого державного виконавця Немишлянського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), будучи відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VI суб?єктом, на якого поширюється дія цього Закону, усупереч вимогам п. 27 р. ХІІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону несвоєчасно, а саме: 03.10.2025 о 19.34 год., подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2021 рік , чим вчинила правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Так, ОСОБА_1 03.10.2025 о 19.34 подала щорічну декларацію за 2021 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Враховуючи викладене, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2021 рік (яку відповідно до п. 27 р. ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону №1700-VII повинна була подати не пізніше 31.01.2024) подала 03.10.2025, тобто несвоєчасно.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №665 від 27.10.2025 ОСОБА_1 , займаючи посаду старшого державного виконавця Немишлянського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), будучи відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VI суб?єктом, на якого поширюється дія цього Закону, усупереч вимогам п. 27 р. ХІІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону несвоєчасно, а саме: 03.10.2025 о 19:35 год., подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2022 рік, чим вчинила правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Так, ОСОБА_1 03.10.2025 о 19.35 год. подала щорічну декларацію за 2022 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Враховуючи викладене, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2022 рік (яку відповідно до п. 27 р. ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону №1700-VII повинна була подати не пізніше 31.01.2024) подала 03.10.2025, тобто несвоєчасно.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №666 від 27.10.2025 ОСОБА_1 , яку 06.02.2023 звільнено з посади старшого державного виконавця Немишлянського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, будучи відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб?єктом, на якого поширюється дія цього Закону, усупереч вимогам п. 27 р. ХІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону несвоєчасно, а саме: 12.06.2025 о 17.45 год., подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме: з 01.01.2023 по 06.02.2023, (при звільненні) (далі - декларація при звільненні), чим вчинила правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУПАП. Наказом виконувача обов?язків начальника управління від 02.02.2023 №1108/04 ОСОБА_1 06.02.2023 звільнено з посади старшого державного виконавця Немишлянського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Упродовж 30 днів з дня припинення вказаної діяльності вона знову діяльності, яка уповноважує на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не продовжувала та не розпочала. Так, ОСОБА_1 12.06.2025 о 17.45 год. подала декларацію при звільненні шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Враховуючи викладене, ОСОБА_1 декларацію при звільненні (яку відповідно до п. 27 р. ХІІ «Прикінцеві положення» Закону № 1700-VII повинна була подати не пізніше 31.01.2024) подала 12.06.2025, тобто несвоєчасно.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №667 від 27.10.2025 ОСОБА_1 , яку ОСОБА_1 , яку 06.02.2023 звільнено з посади старшого державного виконавця Немишлянського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, будучи відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб?єктом, на якого поширюється дія цього Закону, усупереч вимогам абз. 2 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону несвоєчасно, а саме: 03.10.2025 о 19.37, подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2023 рік (далі - щорічна декларація за 2023 рік), чим вчинив правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Наказом виконувача обов?язків начальника управління від 02.02.2023 №1108/04 ОСОБА_1 06.02.2023 звільнено з посади старшого державного виконавця Немишлянського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Так, ОСОБА_1 03.10.2025 о 19.37 год. подала щорічну декларацію за 2023 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Враховуючи викладене, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2023 рік (яку відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону №1700-VII повинна була подати до 01.04.2024) подала 03.10.2025, тобто несвоєчасно.
У протоколах про адміністративні правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 порушила вимоги абз. 2 ч. 2 ст. 45, п. 27р. XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», та її дії кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Постановою суду від 13.11.2025 вищезазначені матеріали про адміністративні правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП були об'єднані в одне провадження.
13.11.2025 прокурор Слобідської окружної прокуратури м. Харкова надіслав Висновок щодо наявності ознак адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , у якому у якому просив визнати останню винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, за частиною 1 статті 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у скоєнні адміністративних правопорушень визнала, про що надала письмову заяву, підтвердивши обставини їх вчинення, просила її суворо не карати та об'єднати відносно неї матеріали про адміністративні правопорушення на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП.
Врахувавши проаналізувавши письмові докази, що містяться в матеріалах справ, суд приходить до наступного.
Відповідно до статті 245КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Суд зазначає, що згідно ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Приміткою до ст.172-6 КУпАП визначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно зі статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 1Закону України «Про запобігання корупції» (далі за текстом - Закон) визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією, - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
ОСОБА_1 , відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII «Про запобігання корупції» являється суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Факт допущених правопорушень підтверджується:
-протоколами 664-667 про адміністративне правопорушення №664 від 27.10.2025;
-довідкою від 27.10.2025 відносно ОСОБА_1 ;
-повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 19.02.2024;
-наказом №1108/04 від 02.02.2023 про звільнення ОСОБА_1 ;
-послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 , дата реєстрації 08.06.2021 12:43 год, період 12.10.2023 - 14.06.2025;
-наказом №3234/к від 20.07.2021 про переведення ОСОБА_2 ;
-наказом №5108/04 від 30.12.2022 Про особовий склад відділів державної виконавчої служби у Харківській області;
-посадовою інструкцією старшого державного виконавця Немишлянського відділу державної виконавчої служби у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 02.01.2023;
-особовою карткою державного службовця №419 відносно ОСОБА_1 ;
-присягою державного службовця ОСОБА_1 від 16.06.2021;
-наказом №504-В від 17.12.2020 Про затвердження Положення про Немишлянський відділ державної виконавчої служби у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків);
-положенням про Немишлянський відділ державної виконавчої служби у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків);
-наказом про затвердження Положень про відділи державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції;
-положенням про відділи державної виконавчої служби у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції;
-витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
-витягом з Єдиного Державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення;
-деклараціями ОСОБА_1 ;
-роз'ясненням щодо фінансової доброчесності;
-поясненнями ОСОБА_1 .
Відомостей про існування поважних причин, які зашкодили ОСОБА_1 подати щорічні декларації за 2021, 2022, 2023 декларацію при звільненні (за період з 01.01.2023 по 06.02.2023), у встановлений законом термін останньою, до суду не надано.
За таких обставин, вважаю встановленою і доведеною наявність в діях ОСОБА_1 , складу адміністративних правопорушень, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , є щире розкаяння.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.
При вирішенні питання про накладення стягнення за допущені адміністративні правопорушення, враховуючи дані про особу ОСОБА_1 , яка раніше за скоєння адміністративних правопорушень, пов'язаних із корупцією, до відповідальності не притягувалася, суд вважає за необхідне піддати ОСОБА_1 , адміністративному стягненню у вигляді штрафу, і на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП остаточно накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, передбачених санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що буде достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових правопорушень
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 36, 40-1, 172-10 ч. 1, 172-20 ч. 3, 279, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суддя,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850(вісімсот п'ятдесят) грн.
Реквізити для сплати штрафу: отримувач коштів ГУК Харків обл/МТГ Харків/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37874947, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA558999980313030106000020649, код класифікації доходів бюджету 21081100..00коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Судовий збір сплачується на такі реквізити рахунку: рахунок UA908999980313111256000026001, код ЄДРПОУ 37993783, МФО 899998, отримувач: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106, пункт з таблиці ставок судового збору 5.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України. У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цьогоКодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, а саме 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її проголошення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя А.О. Шиховцова