Справа № 717/2468/25
14 листопада 2025 року суддя Кельменецького районного суду Чернівецької області Туржанський В.В., розглянув справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.185-10 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 .
ОСОБА_1 11 липня 2025 року біля 06 години 10 хвилин, спільно із іншими особами, на околиці с. Лукачівка Дністровського району Чернівецької області, на напрямку 0054 прикордонного знаку, на відстані 950 метрів до кордону, вчинив злісну непокору законному розпорядженню прикордонному наряду, а саме на неодноразову вимогу прикордонного наряду «стій, прикордонний наряд», вдався до втечі.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився. ОСОБА_1 викликався у судове засідання шляхом направлення повістки за місцем служби та шляхом оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.
З листа ІНФОРМАЦІЯ_2 від 31 жовтня 2025 року №9623, вбачається, що ОСОБА_1 призваний на військову службу по мобілізації 12 липня 2025 року. З листа військової частини НОМЕР_2 від 30 вересня 2025 року №4/864 вбачається, що ОСОБА_1 зарахований до постійного складу військовослужбовців у військову частину НОМЕР_1 .
Враховуючи, що на момент скоєння правопорушення ОСОБА_1 не був військовослужбовцем, вважаю, що ОСОБА_1 несе адміністративну відповідальність на загальних підставах.
Пунктом 10 Положення про прикордонний режим затвердженого Постановою КМУ №1147 від 27.07.1998 року передбачено, що громадяни України, які в'їжджають у прикордонну смугу та контрольований прикордонний район, перебувають, проживають або пересуваються в їх межах на підставі документів, що посвідчують їх особу, іноземці та особи без громадянства, які в'їжджають у прикордонну смугу та контрольований прикордонний район, перебувають та пересуваються в їх межах на підставі документів, що посвідчують особу та підтверджують законність перебування на території України, на вимогу уповноважених осіб Державної прикордонної служби та органів Національної поліції, а також членів громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону зобов'язані пред'являти відповідні документи, передбачені цими пунктами.
Статтею 3 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» встановлено, зокрема що, основною функцією ДПС України є здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України та до тимчасово окупованої території і з неї осіб, транспортних засобів, вантажів, а також виявлення і припинення випадків незаконного їх переміщення. Статтею 19 цього ж закону на ДПС України в тому числі покладається контроль за дотриманням прикордонного режиму.
Згідно ч.1 ст. 185-10 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні чи здійсненням прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України або контрольних пунктах в'їзду-виїзду, або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, який бере участь в охороні державного кордону України.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого статтею, полягає у вчиненні такого діяння: відкритої відмови виконати законне розпорядження чи вимогу військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону чи суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні, або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, який бере участь в охороні державного кордону України, а так само іншого умисного їх невиконання зазначених розпоряджень та вимог.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення передбаченого ч.2 ст. 185 -10 КУпАП стверджується протоколом про адміністративне правопорушення, протоколом про адміністративне затримання.
Дослідивши всі матеріали справи, вважаю, що справу слід закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення передбачених ст. 38 КУпАП, оскільки з дня вчинення правопорушення пройшло більше трьох місяців.
Згідно до ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Згідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справа про адміністративне правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомча суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 38, 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчинені правопорушення відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.185-10 КУпАП.
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст.185-10 КУпАП - закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Чернівецького апеляційного суду через Кельменецький районний суд.
Суддя: