Постанова від 14.11.2025 по справі 947/38810/25

Справа № 947/38810/25

Провадження № 1-кс/947/17521/25

УХВАЛА

14.11.2025 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ ОРУП №1 ГУНП в Одеській області по розслідуванню кримінального провадження капітана поліції ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження № 42025163010000114 від 02.10.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

До Київського районного суду м. Одеси звернувся старший слідчий СВ ОРУП №1 ГУНП в Одеській області по розслідуванню кримінального провадження капітан поліції ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Слідчим відділом ОРУП №1 ГУНП в Одеській області під процесуальним керівництвом Київської окружної прокуратури міста Одеси, проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню № 42025163010000114 від 02.10.2025 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України.

Постановою ІНФОРМАЦІЯ_1 від 20.03.2024 частково задоволено позов Київської окружної прокуратури м. Одеси, поданий в інтересах держави в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 та припинено володіння Приватним підприємством « ОСОБА_4 » правом приватної власності на нежитлові будівлі площею 197,5 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 183598151101), зобов'язано приватне підприємство « ОСОБА_4 » Код ЄДРПОУ - НОМЕР_1 звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 140,8 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 , шляхом знесення розташованої на ній самочинно збудованої будівлі під літ. «Б» площею 197,5 кв.м. На виконання вищевказаної постанови 22.04.2024 місцевим господарським судом видано наказ у справі №916/959/22 про зобов'язання ПП « ОСОБА_4 » звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 140,8 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 , шляхом знесення розташованої на ній самочинно збудованої будівлі під літ. «Б» площею 197,5 кв.м.

Моніторингом Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що рішенням державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 (індексний номер рішення: 79748823 від 03.07.2025) на підставі технічного паспорту серія та номер: Т101:2591-9524-6700-2620, виданого 26.06.2025, висновку щодо технічної можливості поділу об'єкту нерухомого майна, серія та номер: б/н, виданий 25.06.2025, видавник: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », договору оренди земельної ділянки, серія та номер: 040652900019 від 02.08.2006 відкрито розділ на об'єкт нерухомого майна, а саме на нежитлову будівлю загальною площею 193,5 кв.м за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 3166759251100).

Надалі рішенням приватного нотаріуса Одеського районного нотаріального округу ОСОБА_6 від 17.07.2025 на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер: 1184, виданий 17.07.2025 зареєстровано право приватної власності за ОСОБА_7 на вказаний об'єкт нерухомого майна.

Таким чином, враховуючи постанову ІНФОРМАЦІЯ_1 від 20.03.2024, якою зобов'язано приватне підприємство « ОСОБА_4 » звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 140,8 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 , вбачається невиконання Приватним підприємством « ОСОБА_4 » рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 від 20.03.2024 під виглядом застосування приватно-правової конструкцій шляхом укладення договору купівлі-продажу та реєстрації права власності за іншою особою з метою створення видимості добросовісного набуття права власності.

Установлено, що під час укладення договору купівлі-продажу від 17.07.2025 від імені ПП « ОСОБА_4 » діяв ОСОБА_8 . Повноваження у ОСОБА_8 виникли на підставі довіреності, посвідченої 16.06.2025 приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_9 (№ 324).

З огляду на викладене, в сторони обвинувачення виникла необхідність у вилученні у приватного нотаріуса копії нотаріальної справи за фактом посвідчення довіреності від 16.06.2025 № 324.

Таким чином, в ході досудового слідства виникла необхідність в тимчасовому доступі до вищезазначених речей і документів, з метою їх вилучення.

Відомості в зазначених вище документах можливо використати як доказ, оскільки вони містять фактичні данні, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлять наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

В судове засідання слідчий не з'явився, разом з тим слідчим до клопотання було долучено заяву, в якій він просив розгляд клопотання проводити за його відсутності.

Вказані документи знаходяться у володінні приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_9 (номер свідоцтва 6153, адреса: АДРЕСА_3 ; ІНФОРМАЦІЯ_5 ) та є можливість безповоротно їх змінити або знищити. З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації вважаю, що розгляд клопотання необхідно проводити без виклику осіб, у володінні яких знаходиться ця інформація.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного переконання.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до приписів ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Враховуючи, що отримати зазначені у клопотанні документи без застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до документів не можливо, оскільки вони містять інформацію важливу для кримінального провадження та для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках кримінального провадження, зокрема для підтвердження події кримінального правопорушення та можливої причетності до його вчинення конкретних осіб, слідчий суддя приходить до переконання, що шляхом надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів може бути виконане завдання, для виконання якого сторона обвинувачення звертається з клопотанням, а потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи фізичних та юридичних осіб, про який йдеться в клопотанні.

На підставі вищевикладеного, враховуючи правове обґрунтування клопотання сторони обвинувачення, ту обставину, що документи мають значення для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування зазначеного кримінального провадження, самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках даного кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання про необхідність задоволення клопотання сторони обвинувачення.

Керуючись ст.ст. 159, 163-166 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ ОРУП №1 ГУНП в Одеській області по розслідуванню кримінального провадження капітана поліції ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати слідчим групи слідчих Одеського РУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_10 , ОСОБА_3 , прокурору Київської окружної прокуратури міста Одеси ОСОБА_11 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, що містяться у нотаріальній справі приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_9 (номер свідоцтва 6153, адреса: АДРЕСА_3 ; ІНФОРМАЦІЯ_5 ) за фактом посвідчення довіреності від 16.06.2025 № 324 відповідно до якої ПП « ОСОБА_4 » уповноважило ОСОБА_8 бути його представником, з можливістю виїмки завіреної копії вказаної справи.

Визначити строк дії ухвали про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю два місяці з дня постановлення ухвали.

Попередити приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_9 (номер свідоцтва 6153, адреса: АДРЕСА_3 ; ІНФОРМАЦІЯ_5 ), що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили після її постановлення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
131808852
Наступний документ
131808854
Інформація про рішення:
№ рішення: 131808853
№ справи: 947/38810/25
Дата рішення: 14.11.2025
Дата публікації: 18.11.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Київський районний суд м. Одеси
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (21.11.2025)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 12.11.2025
Предмет позову: -