14 листопада 2025 року м. Житомир справа № 240/9031/25
категорія 112030400
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шувалової Т.О., розглянувши у судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Житомирської міської ради про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 із позовом до Департаменту соціальної політики Житомирської міської ради в якому просить суд ( з урахуванням уточнених позовних вимог):
- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Богунського району Департаменту соціальної політики Житомирської міської ради щодо нарахування заборгованості ОСОБА_1 ;
- зобов'язати Управління соціального захисту населення Богунського району Департаменту соціальної політики Житомирської міської ради утриматися від нарахування заборгованності ОСОБА_1 (а.с 49-55).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем протиправно утримується з позивача переплата державної соціальної допомоги на дітей - сиріт, яка утворилась за період функціонування дитячого будинку сімейного типу позивача та її чоловіка. Стверджує, що збирала усі необхідні документи під час діяльності будинку, що стосуються будь - яких змін у матеріальному становищі дітей та вчасно подавала їх до уповноваженого органу для здійснення моніторингу та проведення відповідних перерахунків призначеної державної допомоги. Однак, відповідач повідомив позивача про утворення переплати за періоди з 01.03.2021 по 31.03.2024 у сумі 43 556,57 грн, та з 03.04.2024 по 30.04.2024 у сумі 10 283,47 грн. Позивача не погоджується ані з фактом виникнення такої заборгованості, ані з сумою заборгованості, що і зумовило звернення до суду із наведеним позовом.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2025 року позовну заяву було залишено без руху.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 22 квітня 2025 року позов прийнято до провадження, призначено справу до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи та визначено відповідачу строк для подання відзиву на позов.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 29 травня 2025 року у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін відмовлено.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2025 року вирішено перейти до розгляду адміністративної справи №240/9031/25 у судовому засіданні з повідомленням (викликом сторін). Призначено справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні з викликом осіб, які беруть участь у справі на 29 вересня 2025 року.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2025 року замінено відповідача у справі - Управління соціального захисту населення Богунського району Департаменту соціальної політики Житомирської міської ради на його правонаступника - Департамент соціальної політики Житомирської міської ради, визнано обов'язковою явку в судове засідання, призначене на 29 вересня 2025 року о 14:00 представника Департаменту соціальної політики Житомирської міської ради.
Відповідач, заперечуючи проти позову, надав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що причиною утворення переплати стало невчасне подання позивачем інформації щодо зміни розміру пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги дітей, що призвело до надміру виплачених коштів. Після отримання інформації щодо переходу дітей на повне державне утримання та збільшення розміру стипендії відбувся перерахунок раніше призначеної допомоги з 01.03.2021 та прийнято рішення про утримання переплати з новопризначеної допомоги. Відповідач зазначає, що загальна сума переплати становила 141 062,73 грн, тоді як станом на квітень 2024 року залишок за період з 01.03.2021 по 31.03.2024 становив 43556,57 грн. Також заперечують щодо тверджень позивача про неповідомлення щодо надміру нарахованих коштів, оскільки позивач неодноразово зверталась до управління із заявами про перерахунок раніше призначеної допомоги та утримання переплати із новопризначеної допомоги, однак, це відбувалось не у встановлені законодавством терміни.
Позивач, не погоджуючись із відзивом, подала до суду письмові пояснення, у яких зазначає, що систематично та вчасно збирала довідки про зміну новопризначеної допомоги на дітей - сиріт, як тільки їй ставало відомо про такі зміни шляхом звернення до навчальних закладів для отримання відповідного документу. Також вказує, що утримання надміру виплачених коштів проводилось із батьків - вихователів, оскільки утримання з дітей не проводиться. Зазначає, що довідками, долученими до позовної заяви підтверджуються щорічні утримання, тоді як незрозумілим для позивача залишається існування заборгованості з 2021 року. На підставі викладеного, просила позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Відповідач, заперечуючи проти письмових пояснень позивача, подав до суду заперечення на відповідь на відзив, у якому зазначив, що перерахунки раніше призначеної допомоги здійснювалися управлінням вчасно на підставі отриманої інформації від позивача. З кожним перерахунком розмір допомоги призводив до зменшення, але розмір переплати збільшувався, у зв?язку з тим, що сума утримання надміру виплачених коштів щомісяця була недостатньою для повного погашення утвореної переплати за попередні періоди. Відповідно, переплати допомоги переходили з одного періоду до іншого, на підставі чого станом на 01.04.2024 року залишився залишок переплати у розмірі 43 556,57 грн. Указують на те, що у разі вчасного повідомлення позивачем змін щодо призначення інших видів соціальних виплат та їх розміру дітям - сиротам, заборгованість за такий значний проміжок часу та подальше утримання її з новопризначеної допомоги була б відсутня. На підставі викладеного, у задоволенні позову просив відмовити в повному обсязі.
Позивач, заперечуючи проти заперечень на відповідь на відзив, подав до суду письмові пояснення, в якому зазначає, що відповідачем не надано жодних обґрунтованих доказів вини позивача у несвоєчасному інформуванні управління щодо змін у новопризначених допомогах дітям - сиротам, відтак порушень з її боку немає. На підставі викладеного, просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
На підставі пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Дослідивши матеріали справи, повно та всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду даної справи та вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на підставі рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради 22.02.2007 року №115 було створено дитячий будинок сімейного типу родини ОСОБА_2 та ОСОБА_1 та влаштовано до нього дітей, позбавлених батьківського піклування на виховання та спільне проживання.
05.03.2007 року між Виконавчим комітетом Житомирської міської ради та ОСОБА_3 , ОСОБА_4 .Добржанською була укладена угода №6 про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу родини ОСОБА_5 , якою визначений перелік дітей, які влаштовуються на виховання та спільне проживання, а саме: ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Зокрема, відповідно до п.п.1-2 пункту 3 цієї Угоди, виконавчий комітет зобов'язується у межах видатків, передбачених у державному бюджеті на утримання дитячого будинку сімейного типу, перераховувати щомісяця до 20 числа на особистий рахунок одного з батьків-вихователів, відкритий у банківській установі, або виплачувати через державні підприємства поштового зв?язку кошти в розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку та щомісяця виплачувати грошове утримання батькам-вихователям у розмірі, визначеному законодавством.
29.03.2007 року ОСОБА_1 звернулась до Управління соціального захисту населення Богунського району Департаменту соціальної політики Житомирської міської ради із заявою про призначення державної соціальної допомоги на дітей сиріт.
На підставі рішення від 06.04.2007 їй було призначено допомогу з 05.03.2007 та до моменту змін обставин.
05.09.2012 року було укладено доповнення до угоди про організацію діяльності дитячого будинку між виконавчим комітетом Житомирської міської ради та ОСОБА_3 , ОСОБА_1 від 05.03.2007 №6 про влаштування дитини, позбавленої батьківського піклування - ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , відповідно до рішення Виконавчого комітету Житомирської міської ради від 05.09.2012 №350 «Про поповнення дитячого будинку сімейного типу родини ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .Добржанської вихованкою ОСОБА_10 ».
04.04.2014 року було укладено доповнення до угоди про організацію діяльності дитячого будинку між виконавчим комітетом Житомирської міської ради та ОСОБА_3 , ОСОБА_1 від 05.03.2007 №6 про влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування - ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , до дитячого будинку сімейного типу, відповідно до рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 02.04.2014 №82 «Про поповнення дитячого будинку сімейного типу родини ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , вихованцями ОСОБА_13 та ОСОБА_14 ».
Зокрема, відповідно до п.п.1-2 пункту 2.3 цієї Угоди, виконавчий комітет зобов'язується у межах видатків, передбачених у державному бюджеті на утримання дитячого будинку сімейного типу, перераховувати щомісяця до 20 числа на особистий рахунок одного з батьків-вихователів, відкритий у банківській установі, або виплачувати через державні підприємства поштового зв?язку кошти в розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку та щомісяця виплачувати грошове утримання батькам-вихователям у розмірі, визначеному законодавством.
01.08.2019 року було укладено доповнення до угоди про організацію діяльності дитячого будинку між виконавчим комітетом Житомирської міської ради та ОСОБА_3 , ОСОБА_1 від 05.03.2007 №6 про влаштування дитини, позбавленої батьківського піклування - ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , відповідно до рішення Виконавчого комітету Житомирської міської ради від 17.07.2019 №730 «Про поповнення дитячого будинку сімейного типу родини ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .Добржанської вихованцем ОСОБА_15 ».
Зокрема, відповідно до п.п.1-2 пункту 3 цієї Угоди, виконавчий комітет зобов'язується перераховувати щомісяця не пізніше 20 числа на особистий рахунок одного з батьків-вихователів, відкритий у банківській установі, або виплачувати через державні підприємства поштового зв?язку соціальну допомогу на дітей та грошове забезпечення.
15.09.2021 року було укладено додаткову угоду між виконавчим комітетом Житомирської міської ради та ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про припинення дії Доповнення до Угоди про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу від 05.03.2007 №6 від 04.04.2014 «Про вибуття вихованки ОСОБА_11 з дитячого будинку сімейного типу ОСОБА_2 та ОСОБА_1 » та «Про вибуття вихованки ОСОБА_8 з дитячого будинку сімейного типу ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ».
30.11.2021 року позивачка подавала заяву до відповідача про утримання з неї переплати у розмірі 30%, яка утворилась у зв'язку зі зміною розміру доходів отриманих на дітей.
19.01.2022 року було укладено додаткову угоду до Договору про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу від 05.03.2007 №6 між виконавчим комітетом Житомирської міської ради та ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про влаштування дитини - сироти - ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_11 відповідно до рішення Виконавчого комітету Житомирської міської ради від 19.01.2022 №66 «Про поповнення дитячого будинку сімейного типу родини ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .Добржанської вихованкою ОСОБА_16 ».
30.11.2021 року позивачка подавала заяву до відповідача про утримання з неї переплати у розмірі 30%, яка утворилась у зв'язку зі зміною розміру доходів отриманих на дітей (а.с. 149, т.1).
08.02.2022 року позивачка подавала заяву до відповідача про утримання з неї переплати у розмірі 100%, яка утворилась у зв'язку зі зміною розміру доходів отриманих на дітей (а.с. 145, т.1)
08.09.2022 року позивачка подавала заяву до відповідача про утримання з неї переплати у розмірі 50%, яка утворилась у зв'язку зі зміною розміру доходів отриманих на дітей (а.с. 82, т.1).
03.04.2024 року виконавчим комітетом Житомирської міської ради було прийнято рішення №522 про припинення функціонування дитячого будинку сімейного типу родини ОСОБА_3 та ОСОБА_1 з дати прийняття рішення (а.с.134 т.3).
З метою перевірки правильності нарахувань соціальної допомоги на дітей, Управління соціального захисту населення Богунського району Департаменту соціальної політики Житомирської міської ради звернулось із листом до Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації.
Житомирським обласним центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації листом від 30.10.2024 №11847/0106 повідомлено, що за період з 01.03.2021 по 30.09.2023 та станом на 02.04.2024 залишок переплати становив 53 840,04 грн. До листа були долучені розрахунки за період з 01.03.2021 по 02.04.2024 із зазначенням коду виплат, розміру призначеної соціальної допомоги, розміру виплаченої соціальної допомоги та різниці, що утворилась під час нарахувань (а.с. 149, т.1).
Управління соціального захисту населення Богунського району Департаменту соціальної політики Житомирської міської ради скерувало на адресу позивачки листа від 18.12.2024 року № 3924/05, в якому повідомило, що у зв'язку з перерахунком раніше призначеної державної соціальної допомоги на дітей сиріт та припиненням функціонування дитячого будинку сімейного типу з 03.04.2024 року утворилась переплата за періоди:
- з 01.03.2021 по 31.03.2024 в сумі 43556,57 грн;
- з 03.04.2024 по 30.04.2024 в сумі 10283,47 грн.
Сума для повернення надміру виплачених коштів складає 53840,04грн. Для запобігання вищезазначеного, управління просить добровільно вносити на рахунок щомісячно не меньше 2000,00грн (а.с. 13, т.1).
Позивачка сплатила добровільно суму в розмірі 10283,47 грн, що підтверджується квитанцією № 53 від 15.01.2025 року (ас. 136, т. 1 та а.с.97 т.2).
Не погоджуюсь із сумою заборгованості в розмірі 53840,04грн, позивачка звернулась з цим позовом до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, які склались між сторонами, суд виходить з наступного.
Частиною другою статті 19 Конституції України визначено обов'язок органів держаної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13 січня 2005 року № 2342-IV, в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин (далі - Закон № 2342-IV) держава здійснює повне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа.
Допомога та утримання таких дітей не можуть бути нижчими за встановлені мінімальні стандарти, що забезпечують кожній дитині рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку на рівні, не нижчому за встановлений прожитковий мінімум для таких осіб.
Право на повне державне забезпечення в навчальних закладах мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до вісімнадцяти років та особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, при продовженні навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.
Дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам із їх числа, які навчаються, крім повного державного забезпечення, виплачується соціальна стипендія, а курсантам військових навчальних закладів, навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, дорожнього господарства, туризму та інфраструктури, Державної кримінально-виконавчої служби, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, ліцеїстам військових ліцеїв, ліцеїв цивільного захисту та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою з числа зазначених осіб - посадовий оклад у розмірі не менше 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, а після досягнення такими дітьми 18 років - у розмірі не меншому 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також виплачується 100 відсотків заробітної плати, яка нарахована в період виробничого навчання та виробничої практики. Соціальна стипендія та посадовий оклад у розмірах, передбачених у першому реченні цієї частини, виплачуються також учням, студентам (курсантам), які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків (батьки яких померли/оголошені померлими, загинули або пропали безвісти). Порядок виплати та розмір соціальної стипендії, посадового окладу затверджується Кабінетом Міністрів України.
Особам, зазначеним у частині четвертій цієї статті, які навчаються, до завершення навчання виплачується щорічна допомога для придбання навчальної літератури в розмірі не менше трьох місячних соціальних стипендій, посадових окладів, які їм призначені. Виплата зазначеної допомоги здійснюється протягом 30 днів після початку навчального року за рахунок коштів, що передбачаються для навчальних закладів у відповідних бюджетах.
При наданні особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються, академічної відпустки за медичним висновком за ними зберігається на весь період академічної відпустки повне державне забезпечення та виплачується стипендія. Навчальний заклад сприяє організації їх лікування.
Випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечуються за рахунок навчального закладу або відповідної установи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку. Нормативи забезпечення одягом і взуттям затверджуються Кабінетом Міністрів України. За бажанням випускників навчальних закладів їм може бути видана грошова компенсація в розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття.
Вартість повного державного забезпечення у грошовому еквіваленті для дітей віком від народження до трьох років, від трьох до семи років, від семи до десяти років, від десяти до чотирнадцяти років, від чотирнадцяти до вісімнадцяти років та осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до двадцяти трьох років визначається відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум".
Державні соціальні стандарти, нормативи споживання, нормативи забезпечення є однаковими для всіх дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа, незалежно від форми їх влаштування та утримання, і затверджуються відповідно до законодавства.
Згідно з статтею 9 Закону № 2342-IV витрати на утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа у сім'ях опікунів, прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, у державних закладах фінансуються з державного, обласних бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, інших джерел, не заборонених законодавством.
Витрати на фінансування заходів щодо соціального забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа передбачаються в Державному бюджеті України окремим рядком.
Постановою Кабінету Міністрів України № 552 від 26 червня 2019 року врегульовано порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за принцип «гроші ходять за дитиною» (надалі - Порядок №552).
Цей Порядок визначає механізм призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, у тому числі з інвалідністю, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях (далі - державна соціальна допомога), грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях (далі - грошове забезпечення) за принципом “гроші ходять за дитиною», а також сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за батьків-вихователів і прийомних батьків, які здійснюються за рахунок коштів, передбачених у загальному фонді державного бюджету Мінсоцполітики за відповідною програмою.
Відповідно до пункту 2, 3 Порядку державна соціальна допомога призначається і виплачується щомісяця в грошовій формі батькам-вихователям на кожну дитину-вихованця і прийомним батькам на кожну прийомну дитину. Грошове забезпечення призначається і виплачується щомісяця кожному з батьків-вихователів і одному з прийомних батьків.
Згідно з пунктом 5 Порядку якщо особа з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років або до закінчення відповідного закладу освіти навчається за денною формою навчання у закладі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, подаються довідки про розмір стипендії та про те, що вона не перебуває на повному державному утриманні.
Відповідно до пункту 6 Порядку призначення державної соціальної допомоги та грошового забезпечення здійснюється з дати влаштування дитини у дитячий будинок сімейного типу або прийомну сім'ю включно до дня досягнення дитиною 18-річного віку, а в разі навчання у закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти - до 23-річного віку або до закінчення відповідного закладу освіти.
Особі, якій виповнилося 18 років, за умови здобуття нею загальної середньої освіти та вступу на навчання за денною формою до закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти державна соціальна допомога призначається на період між строком закінчення навчання в одному із закладів освіти та вступом до іншого закладу освіти або у період між строком закінчення навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців, на підставі клопотання служби у справах дітей за наявності розписки про прийняття документів для вступу до відповідного закладу освіти.
Особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким встановлено інвалідність, державна соціальна допомога призначається незалежно від того, чи навчаються вони у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, до досягнення ними 23-річного віку.
У разі проживання у період навчання дитини-вихованця або прийомної дитини окремо від сім'ї в іншій місцевості державна соціальна допомога призначається на загальних підставах за умови подання довідки з місця навчання про те, що дитина не перебуває на повному державному утриманні.
Згідно з пунктом 7 Порядку розмір державної соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, які навчаються у закладах загальної середньої освіти, за денною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, до закінчення відповідних закладів освіти розмір державної соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для працездатної особи, для осіб з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для працездатної особи.
У разі коли дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія чи державна допомога, розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між встановленим для дитини розміром державної соціальної допомоги та розміром зазначених виплат за попередній повний місяць на дату влаштування дитини у дитячий будинок сімейного типу або прийомну сім'ю (крім державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю).
У разі зміни розміру пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги батьки-вихователі або прийомні батьки протягом трьох робочих днів з дати отримання відповідної інформації зобов'язані повідомити про це структурному підрозділу з питань соціального захисту населення для проведення відповідного перерахунку розміру раніше призначеної державної соціальної допомоги.
Якщо батьками-вихователями або прийомними батьками невчасно подано інформацію про зміну розміру пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги, що призвело до виплати коштів надміру, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення:
повідомляють батькам-вихователям або прийомним батькам про обсяг надміру виплачених коштів і строки їх повернення;
проводять щомісяця відрахування у розмірі не більш як 20 відсотків суми державної соціальної допомоги або грошового забезпечення відповідно до повного погашення надміру виплачених коштів на підставі заяви батьків-вихователів або прийомних батьків про надання згоди на відрахування таких коштів або на підставі своїх рішень;
вирішують питання про стягнення надміру виплачених коштів у судовому порядку в разі неможливості утримання та неповернення їх добровільно батьками-вихователями або прийомними батьками.
Для запобігання виплаті надміру коштів державної соціальної допомоги структурний підрозділ з питань соціального захисту населення отримує інформацію про розміри пенсій дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування від Пенсійного фонду України.
З аналізу наведених вище норм вбачається, що особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким встановлено інвалідність, виплачується державна соціальна допомога із відповідної величини прожиткового мінімуму. У разі зміни розміру пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги батьки-вихователі або прийомні батьки протягом трьох робочих днів з дати отримання відповідної інформації зобов'язані повідомити про це структурному підрозділу з питань соціального захисту населення для проведення відповідного перерахунку розміру раніше призначеної державної соціальної допомоги.
Під час судового розгляду судом встановлено, що предметом спірних правовідносин є наявність заборгованості позивачки, яка виникла під час виховування нею дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під час їх перебування у дитячому будинку сімейного типу за період з 01.03.2021 по 31.03.2024 в сумі 43556,57 грн, з 03.04.2024 по 30.04.2024 в сумі 10283,47 грн на загальну суму 53840,04грн.
У судовому засіданні позивачка підтвердила, що суму заборгованості як утворилась за період 03.04.2024 по 30.04.2024 в розмірі - 10283,47 грн нею сплачено добровільно, про що надала відповідні докази (квитанцію № 53 від 15.01.2025 року). Вказана обставина відповідачем не заперечується. У зв'язку з добровільним визнанням та погашенням позивачкою суму боргу, позовні вимоги в цій частині не є спірними.
Таким чином, предметом спірних правовідносин є сума заборгованості за період з 01.03.2021 по 31.03.2024 в розмірі - 43 556,57 грн.
З досліджених у судовому засіданні доказів вбачається, що на утриманні позивачки перебували діти, по яким нараховувались та виплачувались державна соціальна допомога та грошове забезпечення, а також здійснювались перерахунки надміру виплаченої допомоги.
У березні 2021 року ОСОБА_8 було виплачено (за лютий 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3516,61грн, як різницу між розміром її доходу 2360,00 грн (стипендія а.с. 51 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5876,61 грн (5876,61-2360,00=3516,61). Розмір соціальної допомоги був розрахований відповідачем до 20.03.2021 року в сумі 3862,90грн (5987,50:31х 20), з набуттям нею 18 річного віку розмір соціальної допомоги був розрахований в сумі - 2080,83 грн (5675:31х11), на загальну суму - 5876,61грн (3862,90+2013,71).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 26.08.2021 року про розмір доходів ОСОБА_8 (арк.спр.158 т.2) з якої вбачається, що в лютому 2021 року розмір доходу ОСОБА_8 (стипендії) був вищим та складав - 4825,00грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за лютий 2021 року в розмірі 3516,61 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5876,6грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у серпні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за лютий 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.10.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_8 мала право отримати за лютий 2021 року складала - 1051,61грн (5876,61 прожит. - 4825 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_8 складав - 3516,61грн, замість належної суми 1051,61грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3516,61-1051,61=2465,00грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 2465,00грн утворилась як заборгованість.
У квітні 2021 року ОСОБА_8 також було виплачено (за березень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3315,00 грн, як різницу між розміром її доходу 2360,00 грн (стипендія) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5675,00 грн (5675,00-2360=3315,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 26.08.2021 року про розмір доходів ОСОБА_8 (арк.спр.158 т.2) з якої вбачається, що в березні 2021 року розмір доходу ОСОБА_8 (стипендії) був вищим та складав - 3592,50 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за березень 2021 року в розмірі 3315,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5675,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у серпні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за березень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.10.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_8 мала право отримати за березень 2021 року складала - 2082,50 грн (5675,00 прожит. - 3592,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_8 складав - 3315,00грн, замість належної суми - 2082,5 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3315,00-2082,5 =1232,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1232,50 грн утворилась як заборгованість.
У травні 2021 року ОСОБА_8 також було виплачено (за квітень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3315,00 грн, як різниця між розміром її доходу 2360,00 грн (стипендія) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5675,00 грн (5675,00-2360=3315,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 26.08.2021 року про розмір доходів ОСОБА_8 (арк.спр.158 т.2) з якої вбачається, що в квітні 2021 року розмір доходу ОСОБА_8 (стипендії) був вищим та складав - 3405,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за квітень 2021 року в розмірі 3315,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн (стипендія) та 2,5 прожиткового мінімуму- 5675,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у серпні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за квітень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.10.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_8 мала право отримати за квітень 2021 року складала - 2270,00 грн (5675,00 прожит. - 3405,00сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_8 складав - 3315,00грн, замість належної суми - 2270,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3315,00-2270,00 =1045,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1045,00 грн утворилась як заборгованість.
У червні 2021 року ОСОБА_8 також було виплачено (за травень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3315,00 грн, як різниця між розміром її доходу 2360,00 грн (стипендія) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5675,00 грн (5675,00-2360=3315,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 26.08.2021 року про розмір доходів ОСОБА_8 (арк.спр.158 т.2) з якої вбачається, що в травні 2021 року розмір доходу ОСОБА_8 (стипендії) був вищим та складав - 3405,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за травень 2021 року в розмірі 3315,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5675,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у серпні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за травень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.10.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_8 мала право отримати за травень 2021 року складала - 2270,00 грн (5675,00 прожит. - 3405,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_8 складав - 3315,00грн, замість належної суми - 2270,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3315,00-2270,00 =1045,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1045,00 грн утворилась як заборгованість.
У липні 2021 року ОСОБА_8 також було виплачено (за червень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3587,50 грн, як різниця між розміром її доходу 2360,00 грн (стипендія) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5947,50 грн (5947,50-2360=3587,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 26.08.2021 року про розмір доходів ОСОБА_8 (арк.спр.158 т.2) з якої вбачається, що в червні 2021 року розмір доходу ОСОБА_8 (стипендії) був вищим та складав - 3482,018 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за червень 2021 року в розмірі 3587,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5947,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у серпні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за червень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.10.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_8 мала право отримати за червень 2021 року складала - 2465,32 грн (5947,5 прожит. - 3482,18 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_8 складав - 3587,50 грн, замість належної суми - 2465,32 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3587,50-2465,32 =1122,18 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1122,18 грн утворилась як заборгованість.
У серпні 2021 року ОСОБА_8 також було виплачено (за липень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3587,50 грн, як різниця між розміром її доходу 2360,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5947,50 грн (5947,50-2360=3587,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 26.08.2021 року про розмір доходів ОСОБА_8 (арк.спр.158 т.2) з якої вбачається, що в липні 2021 року розмір доходу ОСОБА_8 (стипендії) був вищим та складав - 2461,61 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за липень 2021 року в розмірі 3587,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5947,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у серпні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за липень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.10.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_8 мала право отримати за липень 2021 року складала - 2461,61 грн (5947,50 прожит. - 3485,89 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_8 і складав - 3587,50 грн, замість належної суми - 2461,61 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3587,50-2461,61 =1125,89 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1125,89 грн утворилась як заборгованість.
У вересні 2021 року ОСОБА_8 також було виплачено (за серпень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3587,50 грн, як різниця між розміром її доходу 2360,00 грн (стипендія) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5947,50 грн (5947,50-2360=3587,50).
Рішенням виконавчого комітету від 15.09.2021 року № 1045 «Про вибуття вихованки ОСОБА_8 з дитячого будинку сімейного типу родини ОСОБА_3 , ОСОБА_1 » виведено зі складу вихованців ОСОБА_8 з дати прийняття рішення. Відповідно з 15.09.2025 року ОСОБА_8 не мала права на отримання вказаної допомоги.
На підставі вказаного рішення, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціально допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.10.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_8 мала право отримати за 14 днів серпня 2021 року складала - 1148,775 грн (2775,5 прожит. - 1626,75 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_8 і складав - 3587,50 грн, замість належної суми - 1148,75 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3587,50-1148,75 =2438,75 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 2438,75 грн утворилась як заборгованість.
У жовтні 2021 року ОСОБА_8 також було виплачено (за жовтень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3587,50 грн, як різниця між розміром її доходу 2360,00 грн (стипендія) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5947,50 грн (5947,50-2360=3587,50).
Рішенням виконавчого комітету від 15.09.2021 року № 1045 «Про вибуття вихованки ОСОБА_8 з дитячого будинку сімейного типу родини ОСОБА_3 , ОСОБА_1 » виведено зі складу вихованців ОСОБА_8 з дати прийняття рішення. Відповідно з ОСОБА_8 взагалі вже не мала права на отримання вказаної допомоги за жовтень 2021 року.
На підставі вказаного рішення, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.10.2021 року в розмірі 3587,50грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 3587,50 грн утворилась як заборгованість.
У березні 2021 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за лютий 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3627,5 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (стипендія) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн (5987,50-2360=3627,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 01.06.2021 року № 997 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.175 т.2) з якої вбачається, що в лютому 2021 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 4825,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за лютий 2021 року в розмірі 3627,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5987,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у червні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за лютий 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за лютий 2021 року складала - 1162,50 грн (5987,50 прожит. - 4825,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 3627,50 грн, замість належної суми - 1162,50 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3627,50-1162,50 =2465,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 2465,00 грн утворилась як заборгованість.
У березні 2021 року ОСОБА_17 було виплачено (за лютий 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 2647,50 грн, як різниця між розміром її доходу 3340,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн (5987,50-3340,00=2647,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 01.07.2021 року № 56 про розмір доходів ОСОБА_17 (арк.спр.179 т.2) з якої вбачається, що в лютому 2021 року розмір доходу ОСОБА_17 (стипендії) був вищим та складав - 6581,24 грн (з урахуванням індексації). Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за лютий 2021 року в розмірі 2647,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3340,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за лютий 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року, виходячи з того, що розмір доходу (стипендії) складав - 6581,24грн, ніж прожитковий мінімум - 5987,50, ОСОБА_17 не мала права на отримання взагалі соціальної допомоги за лютий 2021 року. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 2647,50 грн утворилась як заборгованість.
У березні 2021 року вихованцю ОСОБА_12 було виплачено (за лютий 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3315,00 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5675,00 грн (5675,00-2360=3315,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 01.06.2021 року № 998 про розмір доходів ОСОБА_12 (арк.спр.180 т.2) з якої вбачається, що в лютому 2021 року розмір доходу ОСОБА_12 (стипендії) був вищим та складав - 4450,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за лютий 2021 року в розмірі 3315,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5675,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у червні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за лютий 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_12 мав право отримати за лютий 2021 року складала - 1225,00 грн (5675,00 прожит. - 4450,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_12 складав - 3315,00 грн, замість належної суми - 1225,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3315,00-1225,00 =2090,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 2090,00 грн утворилась як заборгованість.
У березні 2021 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за лютий 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3315,00 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5675,00 грн (5675,00-2360=3315,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 19.07.2021 року № 106/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.184 т.2) з якої вбачається, що в лютому 2021 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 4825,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за лютий 2021 року в розмірі 3315,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5675,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за лютий 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за лютий 2021 року складала - 1162,50 грн (5987,5 прожит. (2395,25х2,5) - 4825,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 3315,00 грн, замість належної суми - 1162,50грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3315,00-1162,50 =2152,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 2152,50 грн утворилась як заборгованість.
У березні 2021 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за лютий 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 1527,50 грн, як різниця між розміром його доходу 4460,00 грн (2360,00 - стипендія за січень 2021 року та 2100,00 - пенсія) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн (5987,50-4460,00=1527,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 01.06.2021 року № 996 та довідку з пенсійного органу про розмір доходів ОСОБА_15 з яких вбачається, що в лютому 2021 року розмір доходу ОСОБА_15 (стипендії та пенсія) був вищим та складав - 5792,50 грн (3592,50 - стипендія та 2200,00 - пенсія).
Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за лютий 2021 року в розмірі 1527,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 4460,00 грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5987,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідок у червні та жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за лютий 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року, виходячи з того, що розмір його доходу (стипендії та пенсії) складав - 6925,00грн, і був більшим, ніж прожитковий мінімум - 5987,50 грн, ОСОБА_15 не мав права на отримання взагалі соціальної допомоги за лютий 2021 року. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1527,50 грн утворилась як заборгованість.
У квітні 2021 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за березень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3627,5 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн (5987,50-2360=3627,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 01.06.2021 року № 997 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.175 т.2) з якої вбачається, що в березні 2021 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 3592,50 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за лютий 2021 року в розмірі 3627,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5987,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у червні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за березень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за березень 2021 року складала - 2395,00 грн (5987,50 прожит. - 3592,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 3627,50 грн, замість належної суми - 2395,50 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3627,50-2395,50 =1232,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1232,50 грн утворилась як заборгованість.
У квітні 2021 року ОСОБА_17 було виплачено (за березень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 2335,00 грн, як різниця між розміром її доходу 3340,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5675,00 грн (5675,00-3340,00=2335,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 01.07.2021 року № 56 про розмір доходів ОСОБА_17 (арк.спр.179 т.2) з якої вбачається, що в березні 2021 року розмір доходу ОСОБА_17 (стипендії) був вищим та складав - 4385,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за березень 2021 року в розмірі 2335,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3340,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 5675,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за березень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_17 мала право отримати за березень 2021 року складала - 1290,00 грн (5675,00 прожит. - 4385,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_17 складав - 2335,00 грн, замість належної суми - 1290,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2335,00-1290,00 =1045,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1045,00 грн утворилась як заборгованість.
У квітні 2021 року вихованцю ОСОБА_12 було виплачено (за березень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3315,00 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (довідка а.с.180 т.2) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5675,00 грн (5675,00-2360=3315,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 01.06.2021 року № 998 про розмір доходів ОСОБА_12 (арк.спр.180 т.2) з якої вбачається, що в березні 2021 року розмір доходу ОСОБА_12 (стипендії) був вищим та складав - 3405,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за березень 2021 року в розмірі 3315,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5675,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у червні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за лютий 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_12 мав право отримати за березень 2021 року складала - 2270,00 грн (5675,00 прожит. - 3405,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_12 складав - 3315,00 грн, замість належної суми - 2270,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3315,00-2270,00 =1045,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1045,00 грн утворилась як заборгованість.
У квітні 2021 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за березень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3627,50 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн(5987,50-2360=3627,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 19.07.2021 року № 106/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.184 т.2) з якої вбачається, що в березні 2021 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3592,50 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за березень 2021 року в розмірі 3315,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5675,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за березень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за березень 2021 року складала - 2395,00 грн (5987,5 прожит. - 3592,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_12 складав - 3627,50 грн, замість належної суми - 2395,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3627,50-2395,00 =1232,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1232,50 грн утворилась як заборгованість.
У квітні 2021 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за березень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 1527,50 грн, як різниця між розміром його доходу 4460,00 грн (2360,00 - стипендія за січень 2021 року а.с.186 т.2 та 2100,00 - пенсія а.с. 189 т.2) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн (5987,50-4460,00=1527,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 06.06.2021 року № 996 та довідку з пенсійного органу про розмір доходів ОСОБА_15 з яких вбачається, що в березні 2021 року розмір доходу ОСОБА_15 (стипендії та пенсія) був вищим та складав - 5792,50 грн (3592,50 - стипендія а.с 186 т.2 та 2200,00 - пенсія а.с. 189 т.2). Лише з отриманням відповідачем довідок у червні та жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за березень 2021 року.
На підставі отриманих довідок, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_15 мав право отримати за березень 2021 року складала - 195,00 грн (5987,5 прожит. - 5792,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_15 складав - 1527,50 грн, замість належної суми - 195,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 1527,50-195,00 =1332,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1332,50 грн утворилась як заборгованість.
У квітні 2021 року ОСОБА_21 було виплачено (за березень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3887,50 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за січень 2021 року - 2100,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн (5987,50-2100,00=3887,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 20.10.2021 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.190 т.2) з якої вбачається, що в березні 2021 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2200,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за березень 2021 року в розмірі 3887,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2100,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованиці за березень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за березень 2021 року складала - 3787,50 грн (5987,50 прожит. - 2200,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 3887,50 грн, замість належної суми - 3787,50 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3887,50-3787,50 =100,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 100,00 грн утворилась як заборгованість.
У травні 2021 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за квітень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3627,50 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн (5987,50-2360=3627,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 01.06.2021 року № 997 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.175 т.2) з якої вбачається, що в квітні 2021 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 3592,50 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за квітень 2021 року в розмірі 3627,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5987,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у червні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за квітень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за квітень 2021 року складала - 2395,00 грн (5987,50 прожит. - 3592,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 3627,50 грн, замість належної суми - 2395,50 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3627,50-2395,50 =1232,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1232,50 грн утворилась як заборгованість.
У травні 2021 року ОСОБА_17 було виплачено (за квітень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 2335,00 грн, як різниця між розміром її доходу 3340,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5675,00 грн (5675,00-3340,00=2335,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 01.07.2021 року № 56 про розмір доходів ОСОБА_17 (арк.спр.179 т.2) з якої вбачається, що в квітні 2021 року розмір доходу ОСОБА_17 (стипендії) був вищим та складав - 4385,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за квітень 2021 року в розмірі 2335,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3340,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 5675,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за квітень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_17 мала право отримати за квітень 2021 року складала - 1290,00 грн (5675,00 прожит. - 4385,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_17 складав - 2335,00 грн, замість належної суми - 1290,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2335,00-1290,00 =1045,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1045,00 грн утворилась як заборгованість.
У травні 2021 року вихованцю ОСОБА_12 було виплачено (за квітень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3315,00 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5675,00 грн (5675,00-2360=3315,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 01.06.2021 року № 998 про розмір доходів ОСОБА_12 (арк.спр.180 т.2) з якої вбачається, що в квітень 2021 року розмір доходу ОСОБА_12 (стипендії) був вищим та складав - 3405,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за квітень 2021 року в розмірі 3315,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5675,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у червні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за квітень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_12 мав право отримати за квітень 2021 року складала - 2270,00 грн (5675,00 прожит. - 3405,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_12 складав - 3315,00 грн, замість належної суми - 2270,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3315,00-2270,00 =1045,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1045,00 грн утворилась як заборгованість.
У травні 2021 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за квітень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3627,50 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн(5987,50-2360=3627,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 19.07.2021 року № 106/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.184 т.2) з якої вбачається, що в квітні 2021 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3592,50 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за квітень 2021 року в розмірі 3315,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5675,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за квітень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за квітень 2021 року складала - 2395,00 грн (5987,5 прожит. - 3592,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 3627,50 грн, замість належної суми - 2395,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3627,50-2395,00 =1232,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1232,50 грн утворилась як заборгованість.
У травні 2021 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за квітень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 1527,50 грн, як різниця між розміром його доходу 4460,00 грн (2360,00 - стипендія за січень 2021 року та 2100,00 - пенсія) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн (5987,50-4460,00=1527,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 06.06.2021 року № 996 та довідку з пенсійного органу про розмір доходів від 20.10.2021 ОСОБА_15 з яких вбачається, що в квітні 2021 року розмір доходу ОСОБА_15 (стипендії та пенсія) був вищим та складав - 5792,50 грн (3592,50 - стипендія а.с 186 т.2 та 2200,00 - пенсія а.с. 189 т.2). Лише з отриманням відповідачем довідок у червні та жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за квітень 2021 року.
На підставі отриманих довідок, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_15 мав право отримати за квітень 2021 року складала - 195,00 грн (5987,5 прожит. - 5792,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_15 складав - 1527,50 грн, замість належної суми - 195,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 1527,50-195,00 =1332,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1332,50 грн утворилась як заборгованість.
У травні 2021 року ОСОБА_21 було виплачено (за квітень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3887,50 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за січень 2021 року - 2100,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн (5987,50-2100,00=3887,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 20.10.2021 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.190 т.2) з якої вбачається, що в квітні 2021 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2200,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за квітень 2021 року в розмірі 3887,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2100,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу виховаця за квітень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за квітень 2021 року складала - 3787,50 грн (5987,50 прожит. - 2200,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 3887,50 грн, замість належної суми - 3787,50 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3887,50-3787,50 =100,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 100,00 грн утворилась як заборгованість.
У червні 2021 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за травень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3627,50 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн (5987,50-2360,00=3627,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 01.06.2021 року № 997 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.175 т.2) з якої вбачається, що в травні 2021 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 3592,50 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за травень 2021 року в розмірі 3627,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5987,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у червні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за травень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за травень 2021 року складала - 2395,00 грн (5987,50 прожит. - 3592,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 3627,50 грн, замість належної суми - 2395,50 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3627,50-2395,50 =1232,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1232,50 грн утворилась як заборгованість.
У червні 2021 року ОСОБА_17 було виплачено (за травень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 2335,00 грн, як різниця між розміром її доходу 3340,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5675,00 грн (5675,00-3340,00=2335,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 01.07.2021 року № 56 про розмір доходів ОСОБА_17 (арк.спр.179 т.2) з якої вбачається, що в травні 2021 року розмір доходу ОСОБА_17 (стипендії) був вищим та складав - 4385,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за травень 2021 року в розмірі 2335,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3340,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 5675,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за травень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_17 мала право отримати за травень 2021 року складала - 1290,00 грн (5675,00 прожит. - 4385,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_17 складав - 2335,00 грн, замість належної суми - 1290,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2335,00-1290,00 =1045,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1045,00 грн утворилась як заборгованість.
У червні 2021 року вихованцю ОСОБА_12 було виплачено (за травень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3315,00 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5675,00 грн (5675,00-2360=3315,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 01.06.2021 року № 998 про розмір доходів ОСОБА_12 (арк.спр.180 т.2) з якої вбачається, що в травень 2021 року розмір доходу ОСОБА_12 (стипендії) був вищим та складав - 3405,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за травень 2021 року в розмірі 3315,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5675,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у червні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за квітень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_12 мав право отримати за травень 2021 року складала - 2270,00 грн (5675,00 прожит. - 3405,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_12 складав - 3315,00 грн, замість належної суми - 2270,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3315,00-2270,00 =1045,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1045,00 грн утворилась як заборгованість.
У червні 2021 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за травень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3627,50 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн(5987,50-2360=3627,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 19.07.2021 року № 106/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.184 т.2) з якої вбачається, що в травні 2021 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3592,50 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за травень 2021 року в розмірі 3315,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5987,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за квітень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за травень 2021 року складала - 2395,00 грн (5987,5 прожит. - 3592,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 3627,50 грн, замість належної суми - 2395,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3627,50-2395,00 =1232,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1232,50 грн утворилась як заборгованість.
У червні 2021 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за травень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 1527,50 грн, як різниця між розміром його доходу 4460,00 грн (2360,00 - стипендія за січень 2021 року та 2100,00 - пенсія) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн (5987,50-4460,00=1527,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 01.06.2021 року № 996 та довідку з пенсійного органу про розмір доходів від 20.10.2021 ОСОБА_15 з яких вбачається, що в травні 2021 року розмір доходу ОСОБА_15 (стипендії та пенсія) був вищим та складав - 5792,50 грн (3592,50 - стипендія а.с 186 т.2 та 2200,00 - пенсія а.с. 189 т.2). Лише з отриманням відповідачем довідок у червні та жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за травень 2021 року.
На підставі отриманих довідок, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_15 мав право отримати за травень 2021 року складала - 195,00 грн (5987,5 прожит. - 5792,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_15 складав - 1527,50 грн, замість належної суми - 195,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 1527,50-195,00 =1332,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1332,50 грн утворилась як заборгованість.
У червні 2021 року ОСОБА_21 було виплачено (за травень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3887,50 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за січень 2021 року - 2100,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн (5987,50-2100,00=3887,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 20.10.2021 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.190 т.2) з якої вбачається, що в травні 2021 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2200,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за травень 2021 року в розмірі 3887,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2100,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за травень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за квітень 2021 року складала - 3787,50 грн (5987,50 прожит. - 2200,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 3887,50 грн, замість належної суми - 3787,50 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3887,50-3787,50 =100,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 100,00 грн утворилась як заборгованість.
У липні 2021 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за червень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3627,50 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн (5987,50-2360,00=3627,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 21.10.2021 року № 869 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.176 т.2) з якої вбачається, що в червні 2021 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 3669,68 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за червень 2021 року в розмірі 3627,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5987,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за червень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за червень 2021 року складала - 2605,32 грн (5987,50 прожит. - 3669,68 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 3627,50 грн, замість належної суми - 3669,68 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3627,50-3669,68 =1022,18 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1022,18 грн утворилась як заборгованість.
У липні 2021 року вихованцю ОСОБА_12 було виплачено (за червень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3315,00 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5675,00 грн (5675,00-2360=3315,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 21.10.2021 року № 871 про розмір доходів ОСОБА_12 (арк.спр.181 т.2) з якої вбачається, що в червні 2021 року розмір доходу ОСОБА_12 (стипендії) був вищим та складав - 3482,18 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за червень 2021 року в розмірі 3315,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5675,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за червень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_12 мав право отримати за червень 2021 року складала - 2465,32 грн (5675,00 прожит. - 3482,18 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_12 складав - 3315,00 грн, замість належної суми - 2465,32грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3315,00-2465,32 =849,68 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 849,68 грн утворилась як заборгованість.
У липні 2021 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за червень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3627,50 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн(5987,50-2360=3627,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 19.07.2021 року № 106/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.184 т.2) з якої вбачається, що в червні 2021 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3592,50 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за червень 2021 року в розмірі 3315,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5987,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за червень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за червень 2021 року складала - 2682,50 грн (5987,5 прожит. - 3592,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 3627,50 грн, замість належної суми - 2682,50грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3627,50-2682,50 =945,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 945,00 грн утворилась як заборгованість.
У липні 2021 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за червень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 1527,50 грн, як різниця між розміром його доходу 4460,00 грн (2360,00 - стипендія за січень 2021 року та 2100,00 - пенсія) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5987,50 грн (5987,50-4460,00=1527,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 21.10.2021 року № 870 та довідку з пенсійного органу про розмір доходів ОСОБА_15 з яких вбачається, що в червні 2021 року розмір доходу ОСОБА_15 (стипендії та пенсія) був вищим та складав - 5869,68 грн (3669,68 - стипендія а.с 187 т2 та 2200,00 - пенсія а.с. 189 т.2). Лише з отриманням відповідачем довідок у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за червень 2021 року.
На підставі отриманих довідок, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_15 мав право отримати за червень 2021 року складала - 405,32 грн (5987,5 прожит. - 5869,68 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_15 складав - 1527,50 грн, замість належної суми - 405,32грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 1527,50-405,32 =1122,18 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1122,18 грн утворилась як заборгованість.
У серпні 2021 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за липень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3915,00 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн (6275,00-2360,00=3915,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 21.10.2021 року № 869 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.176 т.2) з якої вбачається, що в липні 2021 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 3673,39 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за липень 2021 року в розмірі 3915,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6275,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за липень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за липень 2021 року складала - 2601,61 грн (6275,00 прожит. - 3673,39 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 3915,00 грн, замість належної суми - 2601,61 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3915,00-2601,61 =1313,39 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1313,39 грн утворилась як заборгованість.
У серпні 2021 року вихованцю ОСОБА_12 було виплачено (за липень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3587,50 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5947,50 грн (5947,50-2360=3587,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 21.10.2021 року № 871 про розмір доходів ОСОБА_12 (арк.спр.181 т.2) з якої вбачається, що в липні 2021 року розмір доходу ОСОБА_12 (стипендії) був вищим та складав - 3485,89 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за липень 2021 року в розмірі 3587,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5947,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за липень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_12 мав право отримати за липень 2021 року складала - 2461,60 грн (5947,50 прожит. - 3485,89 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_12 складав - 3587,50 грн, замість належної суми - 2461,61грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3587,50-2461,61 =1125,89 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1125,89 грн утворилась як заборгованість.
У серпні 2021 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за липень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3915,00 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн(6275,00-2360=3915,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 03.11.2021 року № 161/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.184 т.2) з якої вбачається, що в липні 2021 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3592,50 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за липень 2021 року в розмірі 3915,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6275,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у листопаді 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за липень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за липень 2021 року складала - 2682,50 грн (6275,00 прожит. - 3592,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 3915,00 грн, замість належної суми - 2682,50грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3915,00-2682,50 =1232,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1232,50 грн утворилась як заборгованість.
У серпні 2021 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за липень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 1815,00 грн, як різниця між розміром його доходу 4460,00 грн (2360,00 - стипендія за січень 2021 року та 2100,00 - пенсія) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн (6275,00-4460,00=1815,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 21.10.2021 року № 870 та довідку з пенсійного органу про розмір доходів ОСОБА_15 з яких вбачається, що в липні 2021 року розмір доходу ОСОБА_15 (стипендії та пенсія) був вищим та складав - 5873,39 грн (3673,39 - стипендія а.с 187 т.2 та 2200,00 - пенсія а.с. 189 т.2). Лише з отриманням відповідачем довідок у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за липень 2021 року.
На підставі отриманих довідок, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_15 мав право отримати за липень 2021 року складала - 401,61грн (6275,00 прожит. - 5873,39 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_15 складав - 1815,00грн, замість належної суми - 401,61грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 1815,00-401,61 =1413,39 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1413,39 грн утворилась як заборгованість.
У серпні 2021 року ОСОБА_21 було виплачено (за липень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 4175,00 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за січень 2021 року - 2100,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн (6275,00- 2100,00=4175,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 20.10.2021 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.190 т.2) з якої вбачається, що в липні 2021 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2200,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за липень 2021 року в розмірі 4175,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2100,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за липень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за липень 2021 року складала - 4075,00 грн (6275,00 прожит. - 2200,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 4175,00 грн, замість належної суми - 4075,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 4175,00-4075,00 =100,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 100,00 грн утворилась як заборгованість.
У вересні 2021 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за серпень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3915,00 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн (6275,00-2360,00=3915,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 21.10.2021 року № 869 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.176 т.2) з якої вбачається, що в серпні 2021 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 3673,39 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за серпень 2021 року в розмірі 3915,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6275,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за серпень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за серпень 2021 року складала - 2601,61 грн (6275,00 прожит. - 3673,39 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 3915,00 грн, замість належної суми - 2601,61 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3915,00-2601,61 =1313,39 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1313,39 грн утворилась як заборгованість.
У вересні 2021 року ОСОБА_8 також було виплачено (за серпень 2021 року) грошове забезпечення в розмірі 1268,00 грн. Призначений розмір грошового забезпечення складав - 1110,20 грн за 14 днів вересня на які вона мала право.
Рішенням виконавчого комітету від 15.09.2021 року № 1045 «Про вибуття вихованки ОСОБА_8 з дитячого будинку сімейного типу родини ОСОБА_3 , ОСОБА_1 » виведено зі складу вихованців ОСОБА_8 з дати прийняття рішення. Відповідно з 15.09.2025 року ОСОБА_8 перейшла на державне утримання, тому не мала права на отримання вказаної допомоги.
На підставі вказаного рішення, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_8 мала право отримати за 14 днів серпня 2021 року складала - 1110,20 грн.
Ураховуючи, що розмір грошового забезпечення який був виплачений ОСОБА_8 і складав - 2379,00 грн, замість належної суми - 1110,20 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2379,00-1110,20 =1268,80 грн. Відповідно надміру виплачена сума грошового забезпечення в розмірі - 1268,80 грн утворилась як заборгованість.
У вересні 2021 року ОСОБА_11 було виплачено (за вересень 2021 року) грошове забезпечення в розмірі 2379,00 грн.
Рішенням виконавчого комітету від 15.09.2021 року № 104 «Про вибуття вихованки ОСОБА_11 з дитячого будинку сімейного типу родини ОСОБА_3 , ОСОБА_1 » виведено зі складу вихованців ОСОБА_11 з дати прийняття рішення. Відповідно з 15.09.2025 року ОСОБА_11 перейшла на державне утримання, тому не мала права на отримання вказаної допомоги з 15.09.2021 року.
На підставі вказаного рішення, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_11 мала право отримати за 14 днів вересня 2021 року складала - 1110,20грн, замість отриманої 2379,00грн. Відповідно надміру виплачена сума грошового забезпечення в розмірі - 1268,80 грн утворилась як заборгованість.
У вересні 2021 року вихованцю ОСОБА_12 було виплачено (за серпень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3587,50 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5947,50 грн (5947,50-2360=3587,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 21.10.2021 року № 871 про розмір доходів ОСОБА_12 (арк.спр.181 т.2) з якої вбачається, що в липні 2021 року розмір доходу ОСОБА_12 (стипендії) був вищим та складав - 3485,89 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за липень 2021 року в розмірі 3587,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 5947,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за серпень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_12 мав право отримати за серпень 2021 року складала - 2461,60 грн (5947,50 прожит. - 3485,89 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_12 складав - 3587,50 грн, замість належної суми - 2461,61грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3587,50-2461,61 =1125,89 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1125,89 грн утворилась як заборгованість.
У вересні 2021 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за серпні 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3915,00 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн(6275,00-2360=3915,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 29.09.2021 року № 136/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.185 т.2) з якої вбачається, що в серпні 2021 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3592,50 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за серпень 2021 року в розмірі 3915,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6275,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у вересні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за серпень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за серпень 2021 року складала - 2682,50 грн (6275,00 прожит. - 3592,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 3915,00 грн, замість належної суми - 2682,50грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3915,00-2682,50 =1232,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1232,50 грн утворилась як заборгованість.
У вересні 2021 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за серпень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 1815,00 грн, як різниця між розміром його доходу 4460,00 грн (2360,00 - стипендія за січень 2021 року та 2100,00 - пенсія ) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн (6275,00-4460,00=1815,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 21.10.2021 року № 870 та довідку з пенсійного органу про розмір доходів ОСОБА_15 з яких вбачається, що в серпні 2021 року розмір доходу ОСОБА_15 (стипендії та пенсія) був вищим та складав - 5873,39 грн (3673,39 - стипендія а.с 187 т.2 та 2200,00 - пенсія а.с. 189 т.2). Лише з отриманням відповідачем довідок у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за серпень 2021 року.
На підставі отриманих довідок, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_15 мав право отримати за серпень 2021 року складала - 401,61грн (6275,00 прожит. - 5873,39 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_15 складав - 1815,00грн, замість належної суми - 401,61грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 1815,00-401,61 =1413,39 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1413,39 грн утворилась як заборгованість.
У вересні 2021 року ОСОБА_21 було виплачено (за серпень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 4175,00 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за січень 2021 року - 2100,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн (6275,00- 2100,00=4175,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 20.10.2021 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.190 т2) з якої вбачається, що в серпні 2021 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2200,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за серпень 2021 року в розмірі 4175,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2100,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за серпень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за серпень 2021 року складала - 4075,00 грн (6275,00 прожит. - 2200,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 4175,00 грн, замість належної суми - 4075,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 4175,00-4075,00 =100,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 100,00 грн утворилась як заборгованість.
У жовтні 2021 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за вересень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3915,00 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн (6275,00-2360,00=3915,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 06.10.2021 року № 711 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.177 т.2) з якої вбачається, що в вересні 2021 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 3673,39 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за вересень 2021 року в розмірі 3915,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6275,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за вересень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за вересень 2021 року складала - 2601,61 грн (6275,00 прожит. - 3673,39 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 3915,00 грн, замість належної суми - 2601,61 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3915,00-2601,61 =1313,39 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1313,39 грн утворилась як заборгованість.
У жовтні 2021 року вихованцю ОСОБА_12 було виплачено (за жовтень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3587,50 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5947,50 грн (5947,50-2360=3587,50).
Також ОСОБА_12 було виплачено (за вересень 2021 року) грошове забезпечення в розмірі 2379,00 грн.
Оскільки ОСОБА_12 перейшов на повне державне утримання з 01.10.2021 року, відповідно до довідки від 01.11.2021 року №906 (а.с. 183 т.2), він не мав права на отримання вищевказаних виплат за жовтень 2021 року.
Лише з отриманням відповідачем довідки у листопаді 2021 року відповідач дізнався про вказані обставини, тому відповідно до протоколу від 01.12.2021 року було здійснено перерахунок.
Відповідно надміру виплачені суми в розмірі 3587,50 грн та 2379,00 грн утворились як заборгованість.
У жовтні 2021 року ОСОБА_11 було виплачено (за жовтень 2021 року) грошове забезпечення в розмірі 2379,00 грн.
Рішенням виконавчого комітету від 15.09.2021 року № 104 «Про вибуття вихованки ОСОБА_11 з дитячого будинку сімейного типу родини ОСОБА_3 , ОСОБА_1 » виведено зі складу вихованців ОСОБА_11 з дати прийняття рішення. Відповідно з 15.09.2025 року ОСОБА_11 перейшла на державне утримання, тому не мала права на отримання вказаної допомоги з 15.09.2021 року.
Відповідно надміру виплачені суми в розмірі 2379,00 грн утворились як заборгованість.
У жовтні 2021 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за вересень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3915,00 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн(6275,00-2360=3915,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 29.09.2021 року № 136/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.185 т.2) з якої вбачається, що в вересні 2021 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3592,50 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за вересень 2021 року в розмірі 3915,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6275,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у вересні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за вересень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за вересень 2021 року, складала - 2682,50 грн (6275,00 прожит. - 3592,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 3915,00 грн, замість належної суми - 2682,50грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3915,00-2682,50 =1232,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1232,50 грн утворилась як заборгованість.
У жовтні 2021 року ОСОБА_21 було виплачено (за вересень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 4175,00 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за січень 2021 року - 2100,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн (6275,00- 2100,00=4175,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 20.10.2021 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.190 т.2) з якої вбачається, що в вересні 2021 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2200,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за вересень 2021 року в розмірі 4175,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2100,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за вересень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за вересень 2021 року складала - 4075,00 грн (6275,00 прожит. - 2200,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 4175,00 грн, замість належної суми - 4075,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 4175,00-4075,00 =100,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 100,00 грн утворилась як заборгованість.
У листопаді 2021 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за жовтень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3915,00 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн (6275,00-2360,00=3915,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 18.11.2021 року № 936 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.178 т.2) з якої вбачається, що в жовтні 2021 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 3673,39 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за жовтень 2021 року в розмірі 3915,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6275,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у листопаді 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за жовтень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за жовтень 2021 року складала - 2601,61 грн (6275,00 прожит. - 3673,39 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 3915,00 грн, замість належної суми - 2601,61 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3915,00-2601,61 =1313,39 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1313,39 грн утворилась як заборгованість.
У листопаді 2021 року вихованцю ОСОБА_12 було виплачено (за жовтень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3587,5 грн, як різницю між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 5947,50 грн (5947,50-2360=3587,50).
Також ОСОБА_12 було виплачено (за жовтень 2021 року) грошове забезпечення в розмірі 2379,00 грн.
Оскільки ОСОБА_12 перейшов на повне державне утримання з 01.10.2021 року, відповідно до довідки від 01.11.2021 року №906 (а.с. 183 т.2), він не мав права на отримання вищевказаних виплат за жовтень 2021 року.
Лише з отриманням довідки у листопаді 2021 року, відповідач дізнався про відсутність підстав для виплати вказаних сум за жовтень 2021 року.
Відповідно надміру виплачені суми соціальної допомоги та грошового забезпечення правомірно перераховано відповідачем. Відтак надміру виплачені суми в розмірі 3587,50 грн та 2379,00 грн утворилась як заборгованість.
У листопаді 2021 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за жовтень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3915,00 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн(6275,00-2360=3915,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 03.11.2021 року № 162/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.185 т.2) з якої вбачається, що в жовтні 2021 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3592,50 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за жовтень 2021 року в розмірі 3915,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6275,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у листопаді 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за жовтень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за жовтень 2021 року, складала - 2682,50 грн (6275,00 прожит. - 3592,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 3915,00 грн, замість належної суми - 2682,50грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3915,00-2682,50 =1232,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1232,50 грн утворилась як заборгованість.
У листопаді 2021 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за жовтень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 1815,00 грн, як різниця між розміром його доходу 4460,00 грн (2360,00 - стипендія за січень 2021 року та 2100,00 - пенсія ) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн (6275,00-4460,00=1815,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 29.10.2021 року № 220 та довідку з пенсійного органу про розмір доходів ОСОБА_15 з яких вбачається, що в жовтні 2021 року розмір доходу ОСОБА_15 (стипендії та пенсія) був вищим та складав - 7359,00 грн (5159,00 - стипендія а.с 181 т.2 та 2200,00 - пенсія а.с. 189 т.2). Лише з отриманням відповідачем довідок у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за жовтень 2021 року.
На підставі отриманих довідок, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_15 мав право отримати за жовтень 2021 року складала - 0 грн, оскільки розмір доходу був вищим, ніж розмір прожиткового (6275,00 прожит. - 7359,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_15 складав - 1815,00грн, замість належної суми - 0грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1815,00 грн утворилась як заборгованість.
У листопаді 2021 року ОСОБА_21 було виплачено (за жовтень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 4175,00 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за січень 2021 року - 2100,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн (6275,00- 2100,00=4175,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 20.10.2021 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.190 т.2) з якої вбачається, що в жовтні 2021 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2200,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за жовтень 2021 року в розмірі 4175,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2100,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 6275,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у жовтні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за жовтень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за жовтень 2021 року складала - 4075,00 грн (6275,00 прожит. - 2200,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 4175,00 грн, замість належної суми - 4075,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 4175,00-4075,00 =100,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 100,00 грн утворилась як заборгованість.
У грудні 2021 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за листопад 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 4185,00 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн (6545,00-2360,00=4185,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 27.01.2022 року № 1192 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.212 т.2) з якої вбачається, що в листопаді 2021 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 3673,39 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за листопад 2021 року в розмірі 4185,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6545,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у січні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за листопад 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 07.02.2022 року (а.с.216 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за листопад 2021 року складала - 2871,61 грн (6545,00 прожит. - 3673,39 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 4185,00 грн, замість належної суми - 2871,61 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 4185,00-2871,61 =1313,39 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1313,39 грн утворилась як заборгованість.
У грудні 2021 року вихованцю ОСОБА_12 було виплачено (за листопад 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 3842,50 грн, як різницю між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6202,50 грн (6202,50-2360=3842,50).
Також ОСОБА_12 було виплачено (за листопад 2021 року) грошове забезпечення в розмірі 2481,00 грн.
Оскільки ОСОБА_12 перейшов на повне державне утримання з 01.10.2021 року, відповідно до довідки від 01.11.2021 року №906 (а.с. 183 т.2), він не мав права на отримання вищевказаних виплат за листопад 2021 року.
Лише з отриманням довідки у листопаді 2021 року, відповідач дізнався про відсутність підстав для виплати вказаних сум за листопад 2021 року. ????Як пояснив представник відповідача, що вказані довідки надавались позивачкою не в дату її видачі, а пізніше, коли виплати були проведені.
Відповідно надміру виплачені суми соціальної допомоги та грошового забезпечення правомірно перераховано відповідачем. Відтак надміру виплачені суми в розмірі 3842,50 грн та 2481,00 грн утворилась як заборгованість.
У грудні 2021 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за листопад 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 4185,00 грн, як різниця між розміром його доходу 2360,00 грн (а.с.51-52 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн(6545,00-2360=4185,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 07.12.2021 року № 182/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.211 т.2) з якої вбачається, що в листопаді 2021 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3592,50 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за листопад 2021 року в розмірі 4185,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2360,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6545,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у грудні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за листопад 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за листопад 2021 року, складала - 2952,50 грн (6545,00 прожит. - 3592,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 4185,00 грн, замість належної суми - 2952,50грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 4185,00-2952,50 =1232,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1232,50 грн утворилась як заборгованість.
У грудні 2021 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за листопад 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 2085,00 грн, як різниця між розміром його доходу 4460,00 грн (2360,00 - стипендія за січень 2021 року та 2100,00 - пенсія) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн (6545,00-4460,00=2085,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 08.12.2021 року № 249 (а.с. 209 т.2) та довідку з пенсійного органу про розмір доходів ОСОБА_15 з яких вбачається, що в листопаді 2021 року розмір доходу ОСОБА_15 (стипендії та пенсія) був вищим та складав - 5792,50 грн (3592,50 - стипендія та 2200,00 - пенсія). Лише з отриманням відповідачем довідок у грудні 2021 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за листопад 2021 року.
На підставі отриманих довідок, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 07.02.2022 року (а.с.216 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_15 мав право отримати за листопад 2021 року складала - 752,50 грн (6545,00 прожит. - 5792,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_15 складав - 2085,00грн, замість належної суми - 752,50грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1332,50 грн утворилась як заборгованість.
У грудні 2021 року ОСОБА_21 було виплачено (за листопад 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 4445,00 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за січень 2021 року - 2100,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн (6545,00- 2100,00=4445,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 08.02.2022 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.207 т.2) з якої вбачається, що в листопаді 2021 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2200,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за листопад 2021 року в розмірі 4445,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2100,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у лютому 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за листопад 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 01.12.2021 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за листопад 2021 року складала - 4345,00 грн (6545,00 прожит. - 2200,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 4445,00 грн, замість належної суми - 4345,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 4445,00-4345,00 =100,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 100,00 грн утворилась як заборгованість.
У січні 2022 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за грудень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 2871,61грн, як різниця між розміром його доходу 3673,39 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн (6545,00-3673,39,00=2871,61).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 27.01.2022 року № 1192 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.212 т.2) з якої вбачається, що в грудні 2021 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 3766,16 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за грудень 2021 року в розмірі 2871,61 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3673,39грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6545,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у січні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за грудень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 10.02.2022 року (а.с.218 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за грудень 2021 року складала - 2778,83 грн (6545,00 прожит. - 3766,17 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 2871,61 грн, замість належної суми - 2778,83 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2871,61-2778,83 =92,78 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 92,78 грн утворилась як заборгованість.
У січні 2022 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за грудень 2021 року) соціальну допомогу в розмірі 2952,50 грн, як різниця між розміром його доходу 3592,50 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн(6545,00-3592,50 =2952,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 08.01.2022 року № 9/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.211 т.2) з якої вбачається, що в грудні 2021 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3999,65 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за грудень 2021 року в розмірі 2952,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3592,50грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6545,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у січні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за грудень 2021 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 10.02.2022 року (а.с.71). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за грудень 2021 року, складала - 2545,35 грн (6545,00 прожит. - 3999,65 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 2952,50 грн, замість належної суми - 2545,35грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2952,50-2545,35 =407,15 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 407,15 грн утворилась як заборгованість.
У лютому 2022 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за січень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 2871,61грн, як різниця між розміром його доходу 3673,39 грн (довідка а.с 178 т.2) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн (6545,00-3673,39,00=2871,61).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 04.07.2022 року № 1633 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.222 т.2) з якої вбачається, що в січні 2022 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 3927,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за січень 2022 року в розмірі 2871,61 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3673,39грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6545,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за січень 2022 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року (а.с.227 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за січень 2022 року складала - 2618,00 грн (6545,00 прожит. - 3927,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 2871,61 грн, замість належної суми - 2618,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2871,61-2618,00 =253,61 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 253,61 грн утворилась як заборгованість.
У лютому 2022 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за січень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 2756,79 грн, як різниця між розміром його доходу 3592,50 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6349,29 грн(6349,29-3592,50 =2756,79).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 27.06.2022 року № 47/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.221 т.2) з якої вбачається, що в січні 2022 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3927,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за січень 2022 року в розмірі 2756,79 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3592,50грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6349,29 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у червні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за січень 2022 року.
Крім того 12.02.2022 ОСОБА_20 досяг 18 років.
На підставі отриманої довідки та досягненням повноліття, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року (а.с.227 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за січень 2022 року, складала - 2422,29 грн (6349,29 прожит. - 3927,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 2756,79 грн, замість належної суми - 2422,29грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2756,79-2422,29 =334,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 334,50 грн утворилась як заборгованість.
У березні 2022 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за лютий 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 2871,61грн, як різниця між розміром його доходу 3673,39 грн (довідка а.с 178 т.2) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн (6545,00-3673,39,00=2871,61).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 04.07.2022 року № 1633 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.75 т.2) з якої вбачається, що в лютому 2022 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 3927,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за лютий 2022 року в розмірі 2871,61 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3673,39грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6545,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за лютий 2022 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року (а.с.227 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за лютий 2022 року складала - 2618,00 грн (6545,00 прожит. - 3927,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 2871,61 грн, замість належної суми - 2618,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2871,61-2618,00 =253,61 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 253,61 грн утворилась як заборгованість.
У березні 2022 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за лютий 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 2610,00 грн, як різниця між розміром його доходу 3592,50 грн (довідка а.с.185 т.2) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6202,50 грн(6202,50-3592,50 =2610,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 27.06.2022 року № 47/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.221 т.2) з якої вбачається, що в лютому 2022 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3927,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за лютий 2022 року в розмірі 2610,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3592,50грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6202,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у червні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за лютий 2022 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року (а.с.227 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за лютий 2022 року, складала - 2275,50 грн (6202,50 прожит. - 3927,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 2610,00 грн, замість належної суми - 2275,50грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2610,00-2275,50 =334,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 334,50 грн утворилась як заборгованість.
У квітні 2022 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за березень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 2871,61грн, як різниця між розміром його доходу 3673,39 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн (6545,00-3673,39,00=2871,61).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 04.07.2022 року № 1633 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.222 т.2) з якої вбачається, що в березні 2022 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 3927,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за березень 2022 року в розмірі 2871,61 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3673,39грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6545,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за березень 2022 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року (а.с.227 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за березень 2022 року, складала - 2618,00грн (6545,00 прожит. - 3927,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 2871,61 грн, замість належної суми - 2618,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2871,61-2618,00 =253,61 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 253,61 грн утворилась як заборгованість.
У квітні 2022 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за березень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 2952,50 грн, як різниця між розміром його доходу 3592,50 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн(6545,00-3592,50 =2952,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 27.06.2022 року № 47/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.221 т.2) з якої вбачається, що в березні 2022 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3927,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за березень 2022 року в розмірі 2952,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3592,50грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6545,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у червні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за березень 2022 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року (а.с.227 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за березень 2022 року, складала - 2275,50 грн (6202,50 прожит. - 3927,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 2952,50 грн, замість належної суми - 2275,50грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2952,50-2275,50 =677,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 677,00 грн утворилась як заборгованість.
У квітня 2022 року ОСОБА_21 було виплачено (за березень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 4345,00 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за лютий 2022 року - 2200,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн (6545,00- 2200,00=4345,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 14.07.2022 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.223 т.2) з якої вбачається, що в березні 2022 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2300,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за березень 2022 року в розмірі 4345,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2200,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за березень 2022року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за березень 2022 року складала - 4245,00 грн (6545,00 прожит. - 2300,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 4345,00 грн, замість належної суми - 4245,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 4345,00-4245,00 =100,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 100,00 грн утворилась як заборгованість.
У травні 2022 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за квітень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 2871,61грн, як різниця між розміром його доходу 3673,39 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн (6545,00-3673,39=2871,61).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 04.07.2022 року № 1633 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.222 т.2) з якої вбачається, що в квітні 2022 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 3927,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за квітень 2022 року в розмірі 2871,61 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3673,39грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6545,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за квітень 2022 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за квітень 2022 року, складала - 2618,00грн (6545,00 прожит. - 3927,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 2871,61 грн, замість належної суми - 2618,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2871,61-2618,00 =253,61 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 253,61 грн утворилась як заборгованість.
У травні 2022 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за квітень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 2952,50 грн, як різниця між розміром його доходу 3592,50 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн(6545,00-3592,50 =2952,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 27.06.2022 року № 47/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.75 т.2) з якої вбачається, що в квітні 2022 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3927,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за квітень 2022 року в розмірі 2952,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3592,50грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6545,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у червні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за квітень 2022 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за квітень 2022 року, складала - 2275,50 грн (6202,50 прожит. - 3927,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 2952,50 грн, замість належної суми - 2275,50грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2952,50-2275,50 =677,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 677,00 грн утворилась як заборгованість.
У травні 2022 року ОСОБА_21 було виплачено (за квітень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 4345,00 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за лютий 2022 року - 2200,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн (6545,00- 2200,00=4345,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 14.07.2022 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.223 т.2) з якої вбачається, що в квітні 2022 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2300,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за квітень 2022 року в розмірі 4345,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2200,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за квітень 2022року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за квітень 2022 року складала - 4245,00 грн (6545,00 прожит. - 2300,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 4345,00 грн, замість належної суми - 4245,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 4345,00-4245,00 =100,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 100,00 грн утворилась як заборгованість.
У червні 2022 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за травень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 2871,61грн, як різниця між розміром його доходу 3673,39 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн (6545,00-3673,39,00=2871,61).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 04.07.2022 року № 1633 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.222 т.2) з якої вбачається, що в травні 2022 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 3927,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за травень 2022 року в розмірі 2871,61 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3673,39грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6545,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за травень 2022 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за травень 2022 року, складала - 2618,00грн (6545,00 прожит. - 3927,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 2871,61 грн, замість належної суми - 2618,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2871,61-2618,00 =253,61 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 253,61 грн утворилась як заборгованість.
У червні 2022 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за травень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 2952,50 грн, як різниця між розміром його доходу 3592,50 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн(6545,00-3592,50 =2952,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 27.06.2022 року № 47/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.221 т.2) з якої вбачається, що в травні 2022 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3927,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за травень 2022 року в розмірі 2952,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3592,50грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6545,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у червні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за травень 2022 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за травень 2022 року, складала - 2275,50 грн (6202,50 прожит. - 3927,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 2952,50 грн, замість належної суми - 2275,50грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2952,50-2275,50 =677,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 677,00 грн утворилась як заборгованість.
У червні 2022 року ОСОБА_21 було виплачено (за травень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 4345,00 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за лютий 2022 року - 2200,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн (6545,00- 2200,00=4345,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 14.07.2022 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.223 т.2) з якої вбачається, що в травні 2022 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2300,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за травень 2022 року в розмірі 4345,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2200,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 6545,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за травень 2022року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за травень 2022 року складала - 4245,00 грн (6545,00 прожит. - 2300,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 4345,00 грн, замість належної суми - 4245,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 4345,00-4245,00 =100,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 100,00 грн утворилась як заборгованість.
У липні 2022 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за червень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 3186,61грн, як різниця між розміром його доходу 3673,39 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6860,00 грн (6680,00-3673,39=3186,61).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 04.07.2022 року № 1633 про розмір доходів ОСОБА_9 (арк.спр.222 т.2) з якої вбачається, що в червні 2022 року розмір доходу ОСОБА_9 (стипендії) був вищим та складав - 4316,52 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за червень 2022 року в розмірі 3186,61грн, була розрахована як різниця між доходом - 3673,39грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6860,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за червень 2022 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року (а.с.227 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за червень 2022 року, складала - 2543,48грн (6860,00 прожит. - 4316,52 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 3186,61 грн, замість належної суми - 2543,48 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3186,61-2543,48 =643,13 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 643,13 грн утворилась як заборгованість.
У липні 2022 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за червень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 2907,50 грн, як різниця між розміром його доходу 3592,50 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6500,00 грн(6500,00-3592,50 =2907,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 27.06.2022 року № 47/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.221 т.2) з якої вбачається, що в червні 2022 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3927,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за червень 2022 року в розмірі 2907,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3592,50грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6500,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у червні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за червень 2022 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за червень 2022 року, складала - 2573,00 грн (6500,00 прожит. - 3927,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 2907,50 грн, замість належної суми - 2573,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2907,50-2573,00 =334,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 334,50 грн утворилась як заборгованість.
У липні 2022 року ОСОБА_21 було виплачено (за червень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 4660,00 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за лютий 2022 року - 2200,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6860,00 грн (6860,00- 2200,00=4660,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 14.07.2022 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.223 т.2) з якої вбачається, що в червні 2022 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2300,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за червень 2022 року в розмірі 4660,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2200,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 6860,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у липні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за червень 2022року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за червень 2022 року складала - 4560,00 грн (6860,00 прожит. - 2300,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 4660,00 грн, замість належної суми - 4560,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 4660,00-4560,00 =100,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 100,00 грн утворилась як заборгованість.
У липні 2022 року ОСОБА_15 було виплачено (за червень 2022 року) грошове забезпечення в розмірі 2600,00 грн.
ІНФОРМАЦІЯ_12 ОСОБА_15 досяг 18 років.
У зв'язку із досягненням повноліття відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми допомоги відповідно до протоколу рішень від 19.07.2022 року (а.с.80). Згідно проведеного перерахунку, сума грошового забезпечення, яку ОСОБА_15 мав право отримати за 18 днів липня 2022 року складала - 1593,55 грн.
Ураховуючи, що розмір грошового забезпечення який був виплачений складав - 2600,00 грн, замість належної суми - 1593,55 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2600,00 -1593,55=1006,45 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 1006,45 грн утворилась як заборгованість.
У серпні 2022 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за липень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 3186,61грн, як різниця між розміром його доходу 3673,39 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6860,00 грн (6680,00-3673,39=3186,61).
Крім того, ОСОБА_9 було виплачено (за липень 2022 року) грошове забезпечення в розмірі 2600,00грн
З 05.08.2022 року ОСОБА_9 перейшов на повне державне утримання по досягненню 18 років відповідно до довідки навчального закладу від 04.11.2022 №2438 (а.с 238 т.2).
На підставі цього, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 04.01.2023 року (а.с.247). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за липень 2022 року, складала - 411,18грн (5 днів серпня 2022 року).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 3186,61 грн, замість належної суми - 411,18 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3186,61-411,18 =2775,43 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 2775,43 грн утворилась як заборгованість.
Крім цього відповідачем зроблено перерахунок надміру виплачених сум грошового забезпечення виходячи з розрахунку 2600,00 (виплачена сума за серпень) - 419,35 ( мав право за 5 днів серпня 2022 року) =2180,65 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 2180,65 грн утворилась як заборгованість.
У серпні 2022 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за липень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 2907,50 грн, як різниця між розміром його доходу 3592,50 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6500,00 грн(6500,00-3592,50 =2907,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 20.09.2022 року № 69/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.243) з якої вбачається, що в липні 2022 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3927,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за липень 2022 року в розмірі 2907,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3592,50грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6500,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у вересні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за липень 2022 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 04.01.2023 року (а.с.247 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за липень 2022 року, складала - 2573,00 грн (6500,00 прожит. - 3927,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 2907,50 грн, замість належної суми - 2573,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2907,50-2573,00 =334,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 334,50 грн утворилась як заборгованість.
У серпні 2022 року ОСОБА_21 було виплачено (за липень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 4660,00 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за лютий 2022 року - 2200,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6860,00 грн (6860,00- 2200,00=4660,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 29.11.2022 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.212 т.2 ) з якої вбачається, що в липні 2022 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2300,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за липень 2022 року в розмірі 4660,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2200,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 6860,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у листопаді 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за липень 2022року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 04.01.2023 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за червень 2022 року складала - 4560,00 грн (6860,00 прожит. - 2300,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 4660,00 грн, замість належної суми - 4560,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 4660,00-4560,00 =100,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 100,00 грн утворилась як заборгованість.
У вересні 2022 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за серпень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 3186,61грн, як різниця між розміром його доходу 3673,39 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6860,00 грн (6680,00-3673,39=3186,61).
Крім того, ОСОБА_9 було виплачено (за серпень 2022 року) грошове забезпечення в розмірі 2600,00грн.
З 05.08.2022 року ОСОБА_9 перейшов на повне державне утримання по досягненню 18 років відповідно до довідки навчального закладу від 04.11.2022 №2438 (а.с 238 т.2), відповідно не мав право на отримання вказаних сум.
На підставі цього, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 04.01.2023 року (а.с.247 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за липень 2022 року, складала - 0грн.
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 3186,61 грн, замість належної суми - 0 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 3186,61 грн утворилась як заборгованість.
Крім цього відповідачем зроблено перерахунок надміру виплачених сум грошового забезпечення у розмірі 2600,00грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 2600,00 грн утворилась як заборгованість.
У вересні 2022 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за серпень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 2907,50 грн, як різниця між розміром його доходу 3592,50 грн (довідка а.с.185 т.2) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6500,00 грн(6500,00-3592,50 =2907,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 20.09.2022 року № 69/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.243 т.2) з якої вбачається, що в серпні 2022 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3927,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за серпень 2022 року в розмірі 2907,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3592,50грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6500,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у вересні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за серпень 2022 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 04.01.2023 року (а.с.247 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за серпень 2022 року, складала - 2573,00 грн (6500,00 прожит. - 3927,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 2907,50 грн, замість належної суми - 2573,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2907,50-2573,00 =334,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 334,50 грн утворилась як заборгованість.
У вересні 2022 року ОСОБА_21 було виплачено (за серпень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 4660,00 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за лютий 2022 року - 2200,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6860,00 грн (6860,00- 2200,00=4660,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 29.11.2022 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.242 т.2 ) з якої вбачається, що в серпні 2022 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2300,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за серпень 2022 року в розмірі 4660,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2200,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 6860,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у листопаді 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за серпень 2022року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 04.01.2023 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за червень 2022 року складала - 4560,00 грн (6860,00 прожит. - 2300,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 4660,00 грн, замість належної суми - 4560,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 4660,00-4560,00 =100,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 100,00 грн утворилась як заборгованість.
У жовтні 2022 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за вересень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 3186,61грн, як різниця між розміром його доходу 3673,39 грн (довідка а.с 178 т.2) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6860,00 грн (6680,00-3673,39=3186,61).
Крім того, ОСОБА_9 було виплачено (за вересень 2022 року) грошове забезпечення в розмірі 2600,00грн.
З 05.08.2022 року ОСОБА_9 перейшов на повне державне утримання по досягненню 18 років відповідно до довідки навчального закладу від 04.11.2022 №2438 (а.с 238 т.2), відповідно не мав право на отримання вказаних сум.
На підставі цього, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 04.01.2023 року (а.с.247 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за липень 2022 року складала - 0грн.
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 3186,61 грн, замість належної суми - 0 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 3186,61 грн утворилась як заборгованість.
Крім цього відповідачем зроблено перерахунок надміру виплачених сум грошового забезпечення у розмірі 2600,00грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 2600,00 грн утворилась як заборгованість.
У жовтні 2022 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за вересень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 2907,50 грн, як різниця між розміром його доходу 3592,50 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6500,00 грн(6500,00-3592,50 =2907,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 08.12.2022 року № 100/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.243 т.2) з якої вбачається, що в серпні 2022 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3927,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за вересень 2022 року в розмірі 2907,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3592,50грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6500,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у грудні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за вересень 2022 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 04.01.2023 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за серпень 2022 року, складала - 2573,00 грн (6500,00 прожит. - 3927,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 2907,50 грн, замість належної суми - 2573,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2907,50-2573,00 =334,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 334,50 грн утворилась як заборгованість.
У жовтні 2022 року ОСОБА_21 було виплачено (за вересень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 4381,31 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за лютий 2022 року - 2200,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6581,31 грн (6581,31- 2200,00=4381,31).
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 29.11.2022 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.242 т.2 ) з якої вбачається, що в вересні 2022 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2300,00 грн. Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за вересень 2022 року в розмірі 4660,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 2200,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму - 6860,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у листопаді 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за вересень 2022року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 04.01.2023 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за вересень 2022 року складала - 4560,00 грн (6860,00 прожит. - 2300,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 4660,00 грн, замість належної суми - 4560,00 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 4660,00-4560,00 =100,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 100,00 грн утворилась як заборгованість.
У листопаді 2022 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за жовтень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 3186,61грн, як різниця між розміром його доходу 3673,39 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6860,00 грн (6680,00-3673,39=3186,61).
Крім того, ОСОБА_9 було виплачено (за жовтень 2022 року) грошове забезпечення в розмірі 2600,00грн.
З 05.08.2022 року ОСОБА_9 перейшов на повне державне утримання по досягненню 18 років відповідно до довідки навчального закладу від 04.11.2022 №2438 (а.с 238 т.2), відповідно не мав право на отримання вказаних сум.
На підставі цього, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 04.01.2023 року (а.с.247 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за жовтень 2022 року складала - 0грн.
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 3186,61 грн, замість належної суми - 0 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 3186,61 грн утворилась як заборгованість.
Крім цього відповідачем зроблено перерахунок надміру виплачених сум грошового забезпечення у розмірі 2600,00грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 2600,00 грн утворилась як заборгованість.
У листопаді 2022 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за жовтень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 2907,50 грн, як різниця між розміром його доходу 3592,50 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6500,00 грн(6500,00-3592,50 =2907,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 08.12.2022 року № 100/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.243 т.2) з якої вбачається, що в жовтні 2022 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3927,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за жовтень 2022 року в розмірі 2907,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3592,50грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6500,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у грудні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за жовтень 2022 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 04.01.2023 року (а.с.247 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за жовтень 2022 року, складала - 2573,00 грн (6500,00 прожит. - 3927,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 2907,50 грн, замість належної суми - 2573,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2907,50-2573,00 =334,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 334,50 грн утворилась як заборгованість.
У листопаді 2022 року ОСОБА_21 було виплачено (за жовтень 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 4510,00 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за лютий 2022 року - 2200,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6710,00 грн (6710,00- 2200,00=4510,00).
ІНФОРМАЦІЯ_12 ОСОБА_21 досягла повноліття. На повне державне утримання не перейшла.
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 29.11.2022 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.242 т.2) з якої вбачається, що в жовтень 2022 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2300,00 грн та розмір стипендії складав 7654,00грн, відповідно до довідки від 06.02.2023 року (а.с.107).
Тобто загальний дохід складав 10154,00грн, що є більшим ніж розмір прожиткового мінімуму. Лише з отриманням відповідачем довідок у листопаді 2022 року та лютому 2023 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за жовтень 2022року.
На підставі отриманих довідок, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 04.01.2023 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за жовтень 2022 року складала - 0 грн.
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 4510,00 грн, замість належної суми - 0 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 4510,00 грн утворилась як заборгованість.
У грудні 2022 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за листопад 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 3409,11грн, як різниця між розміром його доходу 3673,39 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 7082,50 грн (7082,50 -3673,39=3409,11).
Крім того, ОСОБА_9 було виплачено (за листопад 2022 року) грошове забезпечення в розмірі 2684,00грн.
З 05.08.2022 року ОСОБА_9 перейшов на повне державне утримання по досягненню 18 років, відповідно до довідки навчального закладу від 04.11.2022 №2438 (а.с 238 т.2), відповідно не мав право на отримання вказаних сум.
На підставі цього, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 04.01.2023 року (а.с.247 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_9 мав право отримати за листопад 2022 року складала - 0грн.
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_9 складав - 3409,11 грн, замість належної суми - 0 грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 3409,11 грн утворилась як заборгованість.
Крім цього відповідачем зроблено перерахунок надміру виплачених сум грошового забезпечення у розмірі 2684,00грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 2684,00 грн утворилась як заборгованість.
У грудні 2022 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за листопад 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 3117,50 грн, як різниця між розміром його доходу 3592,50 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6710,00 грн(6710,00-3592,50 =3117,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 08.12.2022 року № 100/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.243 т.2) з якої вбачається, що в листопаді 2022 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 3722,00 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за листопад 2022 року в розмірі 3117,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3592,50грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6710,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у грудні 2022 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за листопад 2022 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 04.01.2023 року (а.с.247 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за листопад 2022 року, складала - 2988,00 грн (6710,00 прожит. - 3722,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 3117,50 грн, замість належної суми - 2988,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 3117,50-2988,00 =129,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 129,50 грн утворилась як заборгованість.
У грудні 2022 року ОСОБА_21 було виплачено (за листопад 2022 року) соціальну допомогу в розмірі 4510,00 грн, як різниця між розміром її доходу (пенсії) за лютий 2022 року - 2200,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6710,00 грн (6710,00- 2200,00=4510,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку від 29.11.2022 року про розмір доходів (пенсії) ОСОБА_21 (арк.спр.242 т.2 ) з якої вбачається, що в листопаді 2022 року розмір доходу (пенсії ) ОСОБА_21 був вищим та складав -2300,00 грн та розмір стипендії складав 3927,00грн, відповідно до довідки від 06.02.2023 року (а.с.107).
На підставі отриманих довідок, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 04.01.2023 року (а.с.247 т.2). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за листопад 2022 року, складала - 483,00 грн (6710,00 прожит. - 6227,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 4510,00 грн, замість належної суми - 483,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 4510,00-483,00 =4027,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 4027,00 грн утворилась як заборгованість.
У січні 2023 року вихованцю ОСОБА_9 було виплачено (за грудень 2022 року) грошове забезпечення в розмірі 2684,00грн.
З 05.08.2022 року ОСОБА_9 перейшов на повне державне утримання по досягненню 18 років, відповідно не мав право на отримання вказаних сум.
На підставі цього, відповідачем зроблено перерахунок надміру виплачених сум грошового забезпечення у розмірі 2684,00грн відповідно до протоколу від 26.04.2023 року (а.с.8 т.3). Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 2684,00 грн утворилась як заборгованість.
У лютому 2023 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за січень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 2988,00 грн, як різниця між розміром його доходу 3722,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6710,00 грн(6710,00-3722,00 =2988,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 02.03.2023 року № 22/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.4 т.3) з якої вбачається, що в січні 2023 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 4026,00грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за січень 2023 року в розмірі 2988,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3722,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6710,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у березні 2023 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за січень 2023 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 26.04.2023 року (а.с.8 т.3). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за січень 2023 року, складала - 2684,00 грн (6710,00 прожит. - 4026,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 2988,00 грн, замість належної суми - 2684,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2988,00-2684,00 =304,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 304,00 грн утворилась як заборгованість.
У лютому 2023 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за січень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 855,50 грн, як різниця між розміром його доходу 6227,00 грн (стипендія - 3927,00 грн та пенсія 2300,00 грн) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 7082,50 грн(708,50-6227,00 =855,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 15.03.2023 року № 77 про розмір доходів ОСОБА_15 (арк.спр.4 т.2) з якої вбачається, що в січні 2023 року розмір доходу ОСОБА_15 був вищим та складав - 6549,50грн (стипендія - 4249,50 грн та пенсія 2300,0, грн). Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за січень 2023 року в розмірі 855,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 6227,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 7082,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у березні 2023 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за січень 2023 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 26.04.2023 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_15 мав право отримати за січень 2023 року, складала - 533,00 грн (7082,50 прожит. - 6549,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_15 складав - 855,50 грн, замість належної суми - 533,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 855,50-533,00 =322,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 322,50 грн утворилась як заборгованість.
У лютому 2023 року ОСОБА_21 було виплачено (за січень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 483,00 грн, як різниця між розміром її доходу 6227,00 грн (стипендії 3927,00грн та пенсії - 2300,00 грн) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6710,00 грн (6710,00- 6227,00=483,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 24.04.2023 року №168 про розмір доходів (арк.спр.13,15 т.3) з якої вбачається, що в січні 2023 року розмір доходу був вищим та складав - 6326,00грн (стипендія - 4026,00грн та пенсія 2300,0, грн), відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 26.04.2023 року (а.с.8 т.3). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за січень 2023 року, складала - 384,00 грн (6710,00 прожит. - 6326,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 483,00 грн, замість належної суми - 384,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 483,00-384,00 =99 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 99,00 грн утворилась як заборгованість.
У березні 2023 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за лютий 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 2988,00 грн, як різниця між розміром його доходу 3722,00 грн та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6710,00 грн(6710,00-3722,00 =2988,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 02.03.2023 року № 22/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.4 т.3) з якої вбачається, що в лютому 2023 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 4026,00грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за лютий 2023 року в розмірі 2988,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3722,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6710,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у березні 2023 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за лютий 2023 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 26.04.2023 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за лютий 2023 року, складала - 2684,00 грн (6710,00 прожит. - 4026,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 2988,00 грн, замість належної суми - 2684,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2988,00-2684,00 =304,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 304,00 грн утворилась як заборгованість.
У березні 2023 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за лютий 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 855,50 грн, як різниця між розміром його доходу 6227,00 грн (стипендія - 3927,00 грн та пенсія 2300,00 грн) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 7082,50 грн(708,50-6227,00 =855,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 15.03.2023 року № 77 про розмір доходів ОСОБА_15 (арк.спр.4 т.3) з якої вбачається, що в лютому 2023 року розмір доходу ОСОБА_15 був вищим та складав - 6549,50грн (стипендія - 4249,50 грн та пенсія 2300,0, грн). Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за січень 2023 року в розмірі 855,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 6227,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 7082,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у березні 2023 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за лютий 2023 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 26.04.2023 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_15 мав право отримати за лютий 2023 року, складала - 533,00 грн (7082,50 прожит. - 6549,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_15 складав - 855,50 грн, замість належної суми - 533,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 855,50-533,00 =322,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 322,50 грн утворилась як заборгованість.
У березні 2023 року ОСОБА_21 було виплачено (за лютий 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 483,00 грн, як різниця між розміром її доходу 6227,00 грн (стипендії 3927,00грн та пенсії - 2300,00 грн) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6710,00 грн (6710,00- 6227,00=483,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 24.04.2023 року №168 про розмір доходів (арк.спр.13,15 т.3) з якої вбачається, що в лютому 2023 року розмір доходу був вищим та складав - 6326,00грн (стипендія - 4026,00грн та пенсія 2300,0, грн), відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 26.04.2023 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за лютий 2023 року, складала - 384,00 грн (6710,00 прожит. - 6326,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 483,00 грн, замість належної суми - 384,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 483,00-384,00 =99 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 99,00 грн утворилась як заборгованість.
У квітні 2023 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за березень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 2988,00 грн, як різниця між розміром його доходу 3722,00 грн (довідка а.с.243 т.2) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6710,00 грн(6710,00-3722,00 =2988,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 13.04.2023 року № 27/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.4 т.3) з якої вбачається, що в березні 2023 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 4026,00грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за березень 2023 року в розмірі 2988,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3722,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6710,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у квітні 2023 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за березень 2023 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 26.04.2023 року. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за березень 2023 року, складала - 2684,00 грн (6710,00 прожит. - 4026,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 2988,00 грн, замість належної суми - 2684,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2988,00-2684,00 =304,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 304,00 грн утворилась як заборгованість.
У квітні 2023 року ОСОБА_21 було виплачено (за березень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 483,00 грн, як різниця між розміром її доходу 6227,00 грн (стипендії 3927,00грн та пенсії - 2300,00 грн) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6710,00 грн (6710,00- 6227,00=483,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 24.04.2023 року №168 про розмір доходів (арк.спр.14,15 т.3) з якої вбачається, що в березні 2023 року розмір доходу був вищим та складав - 6326,00грн (стипендія - 4026,00грн та пенсія 2300,0, грн), відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 26.04.2023 року (а.с.8 т.3). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за березень 2023 року, складала - 384,00 грн (6710,00 прожит. - 6326,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 483,00 грн, замість належної суми - 384,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 483,00-384,00 =99 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 99,00 грн утворилась як заборгованість.
У квітні 2023 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за березень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 855,50 грн, як різниця між розміром його доходу 6227,00 грн (стипендія - 3927,00 грн за листопад 2022 та пенсія 2300,00 грн) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 7082,50 грн(7082,50-6227,00 =855,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 13.04.2023 про розмір доходів ОСОБА_15 (арк.спр.17 т.3) з якої вбачається, що в березні 2023 року розмір доходу ОСОБА_15 був вищим та складав - 6549,50грн (стипендія - 4249,50 грн та пенсія 2300,0, грн). Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за березень 2023 року в розмірі 855,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 6227,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 7082,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у квітні 2023 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за березень 2023 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 05.06.2023 року (а.с.8 т.3). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_15 мав право отримати за березень 2023 року, складала - 533,00 грн (7082,50 прожит. - 6549,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_15 складав - 855,50 грн, замість належної суми - 533,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 855,50-533,00 =322,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 322,50 грн утворилась як заборгованість.
У квітні 2023 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за березень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 533,00грн, як різниця між розміром його доходу 6549,50 грн (стипендія - 3927,00 грн за листопад 2022 а.с.97 та пенсія 2300,00 грн а.с.95) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 7082,50 грн(7082,50-6549,00 =533,00).
Позивачкою було надано 23.05.2023 відповідачу довідку з органів пенсійного фонду про розмір доходів ОСОБА_15 (арк.спр.12 т.3) з якої вбачається, що в березні 2023 року розмір доходу ОСОБА_15 був вищим та складав - 6769,50грн (стипендія - 3927,00 грн та пенсія 2520,0, грн). Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за березень 2023 року в розмірі 533,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 6549,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 7082,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у травні 2023 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за березень 2023 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 05.06.2023 року (а.с.8 т.3). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_15 мав право отримати за березень 2023 року, складала - 220,00 грн (7082,50 прожит. - 6769,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_15 складав - 533,00 грн, замість належної суми - 313,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 533,00-313,00 =220,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 220,00 грн утворилась як заборгованість.
У квітні 2023 року ОСОБА_21 було виплачено (за березень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 384,00грн, як різниця між розміром його доходу 6326,00 грн (стипендія - 3927,00 грн за листопад 2022 а.с.974 та пенсія 2300,00 грн) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6710,00 грн (6710,00-6326,00 =384,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку з органів пенсійного фонду від 24.03.2023 про розмір доходів ОСОБА_21 (арк.спр.15 т.3) з якої вбачається, що в березні 2023 року розмір доходу ОСОБА_21 був вищим та складав - 6546,00грн (стипендія - 3927,00 грн та пенсія 2520,0, грн). Натомість виплачена їй сума соціальної допомоги за березень 2023 року в розмірі 384,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 6326,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6710,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у березні 2023 року після виплати цих сум відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за березень 2023 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 05.06.2023 року (а.с.8 т.3). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за березень 2023 року, складала - 164,00 грн (6710,50 прожит. - 6546,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 384,00 грн, замість належної суми - 164,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 384,00-164,00 =220,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 220,00 грн утворилась як заборгованість.
У травні 2023 року вихованцю ОСОБА_18 було виплачено (за квітень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 2988,00 грн, як різниця між розміром його доходу 3722,00 грн (стипендія за грудень 2022) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6710,00 грн(6710,00-3722,00 =2988,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 13.04.2023 №27/5 про розмір доходів ОСОБА_19 (арк.спр.18 т.3) з якої вбачається, що в березні 2023 року розмір доходу ОСОБА_19 (стипендії) був вищим та складав - 4026,00грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за квітень 2023 року в розмірі 2988,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 3722,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 6710,00 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у квітні 2023 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за березень 2023 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 26.04.2023 року (а.с.8 т.3). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_20 мав право отримати за квітень 2023 року, складала - 2684,00 грн (6710,00 прожит. - 4026,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_18 складав - 2988,00 грн, замість належної суми - 2684,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 2988,00-2684,00 =304,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 304,00 грн утворилась як заборгованість.
У травні 2023 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за квітень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 855,50 грн, як різниця між розміром його доходу 6227,00 грн (стипендія - 3927,00 грн за листопад 2022 та пенсія 2300,00 грн) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 7082,50 грн(7082,50-6227,00 =855,50).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 13.04.2023 року про розмір доходів ОСОБА_15 (арк.спр.17 т.3) з якої вбачається, що в березні 2023 року розмір доходу ОСОБА_15 був вищим та складав - 6549,50грн (стипендія - 4249,50 грн та пенсія 2300,0, грн). Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги в розмірі 855,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 6227,00грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 7082,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у квітні 2023 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця у березені 2023 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно. Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_15 мав право отримати за квітень 2023 року, складала - 533,00 грн (7082,50 прожит. - 6549,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_15 складав - 855,50 грн, замість належної суми - 533,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 855,50-533,00 =322,50 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 322,50 грн утворилась як заборгованість.
У травні 2023 року ОСОБА_21 було виплачено (за квітень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 483,00 грн, як різниця між розміром її доходу 6227,00 грн (стипендії 3927,00грн та пенсії - 2300,00 грн ) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6710,00 грн (6710,00- 6227,00=483,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку навчального закладу від 24.04.2023 року №168 про розмір доходів (арк.спр.13 т.3) з якої вбачається, що в березні 2023 року розмір доходу був вищим та складав - 6326,00грн (стипендія - 4026,00грн та пенсія 2300,0, грн), відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 26.04.2023 року (а.с.8 т.3). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за березень 2023 року, складала - 384,00 грн (6710,00 прожит. - 6326,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 483,00 грн, замість належної суми - 384,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 483,00-384,00 =99 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 99,00 грн утворилась як заборгованість.
У травні 2023 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за квітень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 533,00 грн, як різниця між розміром його доходу 6549,50грн (стипендія 3927,00 а.с.5 т.3 та пенсія 2300,00 а.с.6 т.3) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 7082,50 грн(7082,50-6549,50 =533,00).
Позивачкою було надано 23.05.2023 відповідачу довідку органів пенсійного фонду про розмір доходів ОСОБА_15 (арк.спр.12 т3) з якої вбачається, що в квітні 2023 року розмір доходу ОСОБА_15 був вищим та складав - 6769,50 грн. Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за квітень 2023 року в розмірі 533,00 грн, була розрахована як різниця між доходом - 6549,50грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 7082,50 грн. Лише з отриманням відповідачем довідки у травні 2023 року відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця за квітень 2023 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 05.06.2023 року (а.с.8 т.3). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_15 мав право отримати за квітень 2023 року, складала - 220,00 грн (7082,50 прожит. - 6549,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_15 складав - 533,00 грн, замість належної суми - 313,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 533,00-313,00 =220,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 220,00 грн утворилась як заборгованість.
У травні 2023 року ОСОБА_21 було виплачено (за квітень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 384,00 грн, як різниця між розміром її доходу 6326,00 грн (стипендії 3927,00грн та пенсії - 2300,00 грн) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6710,00 грн (6710,00- 6326,00 =384,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку органів пенсійного фонду від 24.04.2023 №168 про розмір доходів (арк.спр.13 т.3) з якої вбачається, що в квітні 2023 року розмір доходу був вищим та складав - 6546,00грн ( стипендія 4026,00 грн та пенсія 2520,00 грн), відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 05.06.2023 року (а.с.20 т.3). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за квітень 2023 року, складала - 164,00,00 грн (6710,00 прожит. - 6546,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 384,00 грн, замість належної суми - 164,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 384,00-164,00 =220,00грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 220,00 грн утворилась як заборгованість.
У червні 2023 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за травень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 533,00 грн, як різниця між розміром його доходу 6549,50 грн (стипендія 4249,50 та пенсія 2300,00) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 7082,50 грн(7082,50-6549,50 =533,00).
Позивачкою було надано 23.05.2023 відповідачу довідку органів пенсійного фонду про розмір доходів ОСОБА_15 (арк.спр.12 т.3) з якої вбачається, що з березня 2023 року розмір доходу ОСОБА_15 був вищим та складав - 6769,50 грн (стипендія - 4249,50 грн та пенсія 2520,00 грн). Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за травень 2023 року в розмірі 533,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 6549,50грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 7082,50 грн. Лише з отриманням довідки від позивачки, відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця з березня 2023 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 05.06.2023 року (а.с.8 т.3). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_15 мав право отримати за травень 2023 року, складала - 313,00 грн (7082,50 прожит. - 6769,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_15 складав - 533,00 грн, замість належної суми - 313,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 533,50-313,00 =220,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 220,00 грн утворилась як заборгованість.
У червні 2023 року ОСОБА_21 було виплачено (за травень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 384,00 грн, як різниця між розміром її доходу 6326,00 грн (стипендії 3927,00грн та пенсії - 2300,00 грн) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6710,00 грн (6710,00- 6326,00 =384,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку органів пенсійного фонду від 24.04.2023 №168 про розмір доходів (арк.спр. 13 т.3) з якої вбачається, що з квітні 2023 року розмір доходу був вищим та складав - 6769,00грн (4026,00 стипендія та пенсія 2520,00 грн), відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 05.06.2023 року (а.с.20 т.3). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за травень 2023 року, складала - 164,00,00 грн (6710,00 прожит. - 6546,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 384,00 грн, замість належної суми - 164,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 384,00-164,00 =220,00грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 220,00 грн утворилась як заборгованість.
У липні 2023 року вихованцю ОСОБА_15 було виплачено (за червень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 533,00 грн, як різниця між розміром його доходу 6549,50 грн (стипендія 4249,50 та пенсія 2300,00) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 7082,50 грн(7082,50-6549,50 =533,00).
Позивачкою було надано 23.05.2023 відповідачу довідку органів пенсійного фонду про розмір доходів ОСОБА_15 (арк.спр.12 т.3) з якої вбачається, що з березня 2023 року розмір доходу ОСОБА_15 був вищим та складав - 6769,50 грн (стипендія - 4249,50 грн та пенсія 2520,00 грн). Натомість виплачена йому сума соціальної допомоги за травень 2023 року в розмірі 533,50 грн, була розрахована як різниця між доходом - 6549,50грн та 2,5 прожиткового мінімуму- 7082,50 грн. Лише з отриманням довідки від позивачки, відповідач дізнався про підвищення доходу вихованця з березня 2023 року.
На підставі отриманої довідки, відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 05.06.2023 року (а.с.8 т.3). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_15 мав право отримати за червень 2023 року, складала - 313,00 грн (7082,50 прожит. - 6769,50 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_15 складав - 533,00 грн, замість належної суми - 313,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 533,50-313,00 =220,00 грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 220,00 грн утворилась як заборгованість.
У липні 2023 року ОСОБА_21 було виплачено (за червень 2023 року) соціальну допомогу в розмірі 384,00 грн, як різниця між розміром її доходу 6326,00 грн (стипендії 3927,00грн та пенсії - 2300,00 грн) та розміром 2,5 прожиткового мінімуму - 6710,00 грн (6710,00- 6326,00 =384,00).
Позивачкою було надано відповідачу довідку органів пенсійного фонду від 24.04.2023 №168 про розмір доходів (арк.спр. 13 т.3) з якої вбачається, що з квітні 2023 року розмір доходу був вищим та складав - 6769,00грн (4026,00 стипендія та пенсія 2520,00 грн), відповідачем було здійснено перерахунок надміру виплаченої суми соціальної допомоги відповідно до протоколу рішень від 05.06.2023 року (а.с.120 т.8). Згідно проведеного перерахунку, сума соціальної допомоги, яку ОСОБА_21 мала право отримати за червень 2023 року, складала - 164,00,00 грн (6710,00 прожит. - 6546,00 сума доходу).
Ураховуючи, що розмір соціальної допомоги який був виплачений ОСОБА_21 складав - 384,00 грн, замість належної суми - 164,00грн, відповідачем правомірно було зроблено перерахунок надміру виплачених сум виходячи з розрахунку 384,00-164,00 =220,00грн. Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 220,00 грн утворилась як заборгованість.
У серпні 2023 року ОСОБА_21 було виплачено грошове забезпечення в розмірі 2684,00грн.
З 01.08.2022 року ОСОБА_21 перейшла на повне державне утримання (довідка від 03.08.2023 року № 250) відповідно не мала право на отримання вказаних сум.
На підставі цього, відповідачем зроблено перерахунок надміру виплачених сум грошового забезпечення у розмірі 2684,00грн відповідно до протоколу від 15.08.2023 року (а.с.112). Відповідно надміру виплачена сума в розмірі 2684,00 грн утворилась як заборгованість.
Загальна сума заборгованості складає - 147070,05грн, з них відповідачем утримано як надміру виплачених, за період коли відповідні виплати проводились на вихованців в сумі - 103 533,28 грн, про що свідчать відомості з системи відповідача ( а.с. 55-59 т.3). Ураховуючи, що суму надмірно виплачених коштів в розмірі 10283,47 грн позивачка сплатила добровільно до звернення до суду, загальна сума надмірно виплачених коштів на підставі встановлених обставин справи складає - 43531,39грн, а не 43556,57 грн як було нараховано відповідачем. Тобто 28 грн, 18 коп неправомірно пред'явлено позивачці як сума боргу.
Надаючи оцінку діям відповідача, суд зазначає наступне.
Як вже зазначалось судом вище, обов'язок повідомити структурний підрозділ з питань соціального захисту населення протягом трьох робочих днів у разі будь-яких змін у розмірі пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги покладено на батьків вихователів, відповідно до приписів Порядку.
Якщо батьками-вихователями або прийомними батьками невчасно подано інформацію про зміну розміру пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги, що призвело до виплати коштів надміру, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення:
повідомляють батькам-вихователям або прийомним батькам про обсяг надміру виплачених коштів і строки їх повернення;
проводять щомісяця відрахування у розмірі не більш як 20 відсотків суми державної соціальної допомоги або грошового забезпечення відповідно до повного погашення надміру виплачених коштів на підставі заяви батьків-вихователів або прийомних батьків про надання згоди на відрахування таких коштів або на підставі своїх рішень;
вирішують питання про стягнення надміру виплачених коштів у судовому порядку в разі неможливості утримання та неповернення їх добровільно батьками-вихователями або прийомними батьками.
З досліджених у судовому засіданні довідок вбачається, що позивачка отримували відповідні довідки від навчальних закладів, органів пенсійного фонду пізніше, ніж відбувалась зміна розміру виплат пенсій та стипендій вихованців. Відповідно такі довідки надавались позивачкою до відповідача з порушенням триденного строку, що призвело до нарахування та виплати соціальної допомоги у розмірах вище, ніж вони мали на це право.
Доказів надання позивачкою довідок в строки визначені Порядком, матеріали справи не містять.
Ураховуючи те, що відповідач дізнавався про зміну доходу вихованців лише з моменту отримання ним довідок від позивачки, відповідач в межах своїх повноважень був зобов'язаний здійснювати перерахунок надміру виплачених сум та утримувати їх з наступних виплат на дітей, відповідно до Порядку. Неутримана сума надміру виплачених коштів рахується як заборгованість.
Щодо посилання позивачки на те, що відповідач мав вчасно здійснювати перерахунок допомоги в у разі зміни пенсії вихованців, з метою недопущення виплати надміру коштів, суд зазначає наступне.
Приписами Порядку визначено, що для запобігання виплаті надміру коштів державної соціальної допомоги структурний підрозділ з питань соціального захисту населення отримує інформацію про розміри пенсій дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування від Пенсійного фонду України.
Тобто обов'язок організувати роботу щодо отримання інформації про розміри пенсій дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування від Пенсійного фонду України покладається на керівника структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, з метою недопущення виплати надміру коштів державної соціальної допомоги. Недотримання таких приписів є питанням неналежної організації роботи установи.
Однак, приписами Порядку такий обов'язок покладено і на батьків-вихователів - повідомляти в триденний строк структурний підрозділ з питань соціального захисту населення у разі зміни розміру пенсії вихованців.
Таки чином, недотримання цього Порядку обома сторонами призводить до виплати надміру коштів державної соціальної допомоги, а в подальшому є підставою для обов'язкового їх утримання як надміру виплачених.
Оскільки матеріалами справи встановлено, що виплачені відповідачем кошти в розмірі 43531,39грн є надміру виплаченими, відповідно відповідачем в межах своїх повноважень правомірно зроблено перерахунок та вказані кошти рахуються як заборгованість позивачки перед відповідачем.
Відповідно до частин першої та другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно зі статтею 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
З урахуванням наведеного адміністративний позов підлягає задоволенню частково.
На підставі положень частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір підлягає відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 263, 292, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Департаменту соціальної політики Житомирської міської ради (майдан ім. С.П. Корольова, 4/2, м. Житомир, 10014, код ЄДРПОУ 20429768) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Департамент соціальної політики Житомирської міської ради щодо нарахування заборгованості ОСОБА_1 в розмірі 25 грн, 18 коп.
Зобов'язати Департамент соціальної політики Житомирської міської ради утриматися від нарахування заборгованності ОСОБА_1 в розмірі 25 грн, 18 коп.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціальної політики Житомирської міської ради на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у сумі 1211 грн 20 коп.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Повне судове рішення складено та підписано 14 листопада 2025 р.
Суддя Т.О. Шувалова