Ухвала від 13.11.2025 по справі 240/25664/25

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 листопада 2025 року м. Житомир справа №240/25664/25

категорія 106030200

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шуляк Л.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до НОМЕР_1 прикордонного загону (військова частина НОМЕР_2 ) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду із позовом, в якому просить:

- визнати протиправними дії НОМЕР_1 прикордонного загону (військова частина НОМЕР_2 ) щодо відмови у здійсненні повного розрахунку при звільненні та виплаті належних за період проходження служби сум грошового забезпечення (з урахуванням виплачених сум), а саме: допомоги на оздоровлення за 2016 та 2017 роки, з урахуванням щомісячної додаткової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 року №889; грошового забезпечення з 29.01.2020 по 16.09.2025 року, допомоги на оздоровлення за 2020-2025 року, а також компенсації за невикористані дні відпустки та одноразової грошової допомоги при звільненні із застосуванням розрахункової величини для обчислення розмірів посадових окладів та окладів за військове звання, прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня відповідного календарного року згідно вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; індексації грошового забезпечення за період з грудня 2015 року по лютий 2018 року з урахуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін (базового місяця) січня 2008 року; індексації грошового забезпечення за період з березня 2018 року по вересень 2025 року з урахуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін (базового місяця) березень 2018 року, виходячи з розміру індексації, розрахованої, як різниця між сумою індексації і розміром підвищення грошового забезпечення у березні 2018 року; грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2016-2025 роки, компенсації за невикористані відпустки та одноразової грошової допомоги при звільненні із включенням до місячного грошового забезпечення, належного розміру індексації, яка є складовою місячного грошового забезпечення;

- зобов'язати НОМЕР_1 прикордонний загін (військова частина НОМЕР_2 ) здійснити повний розрахунок при звільненні та виплаті належних за період проходження служби сум грошового забезпечення (з урахуванням виплачених сум), а саме: допомоги на оздоровлення за 2016 та 2017 роки, з урахуванням щомісячної додаткової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 року №889; грошового забезпечення з 29.01.2020 по 16.09.2025 року, допомоги на оздоровлення за 2020-2025 року, а також компенсації за невикористані дні відпустки та одноразової грошової допомоги при звільненні із застосуванням розрахункової величини для обчислення розмірів посадових окладів та окладів за військове звання, прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня відповідного календарного року згідно вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; індексації грошового забезпечення за період з грудня 2015 року по лютий 2018 року з урахуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін (базового місяця) січня 2008 року; індексації грошового забезпечення за період з березня 2018 року по вересень 2025 року з урахуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін (базового місяця) березень 2018 року, виходячи з розміру індексації, розрахованої, як різниця між сумою індексації і розміром підвищення грошового забезпечення у березні 2018 року; грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2016-2025 роки, компенсації за невикористані відпустки та одноразової грошової допомоги при звільненні із включенням до місячного грошового забезпечення, належного розміру індексації, яка є складовою місячного грошового забезпечення;

- визнати протиправними дії НОМЕР_1 прикордонного загону (військова частина НОМЕР_2 ) щодо не здійснення нарахування та виплати компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати на суми не здійснених виплат грошового забезпечення та індексації, за весь час затримки такої виплати по день її фактичної виплати;

- зобов'язати НОМЕР_1 прикордонний загін (військова частина НОМЕР_2 ) здійснити нарахування та виплату компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати на суми не здійснення виплат грошового забезпечення та індексації, за весь час затримки такої виплати по день її фактичної виплати;

- зобов'язати НОМЕР_1 прикордонний загін (військова частина НОМЕР_2 ) здійснити виплату із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб, відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.2004 №44, уз врахуванням раніше проведених виплат.

Перевіряючи матеріали позовної заяви на відповідність її вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам даної норми Кодексу з наступних підстав.

Відповідно до пунктів 4, 5 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві, зокрема, зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Частиною четвертою статті 161 КАС України встановлено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з частиною другою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

В позовній заяві позивач зазначає, що проходив військову службу у НОМЕР_1 прикордонному загоні (військова частина НОМЕР_2 ) з 01.12.2015 по 16.09.2025.

Проте, згідно витягу №1863 позивач у зазначений період проходив військову службу у різних військових частинах, а не безпосередньо у НОМЕР_1 прикордонному загоні (військова частина НОМЕР_2 ).

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовну заяву слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду:

- належним чином завірених доказів проходження військової служби у період з 01.12.2015 по 16.09.2025 року у НОМЕР_1 прикордонному загоні (військова частина НОМЕР_2 ).

Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 КАС України, суд,

ухвалив :

Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.

Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.

У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та у відповідності до положень статей 293, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, оскарженню не підлягає.

Суддя Л.А.Шуляк

Попередній документ
131796998
Наступний документ
131797000
Інформація про рішення:
№ рішення: 131796999
№ справи: 240/25664/25
Дата рішення: 13.11.2025
Дата публікації: 17.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Житомирський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; звільнення з публічної служби, з них; військової служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (25.11.2025)
Дата надходження: 10.11.2025
Учасники справи:
суддя-доповідач:
ШУЛЯК ЛЮБОВ АНАТОЛІЇВНА