07 листопада 2025 року Справа №160/25218/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Озерянської С.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін в письмовому провадженні у м. Дніпрі адміністративну справу № 160/25218/25 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
03.09.2025 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 які полягають у безпідставному взяттю на військовий облік військовозобов'язаних ОСОБА_1 та внесенні таких відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг»; визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 ; зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані про порушення ОСОБА_1 , правил військового обліку; зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» достовірні відомості щодо ОСОБА_1 .
В обґрунтування позову зазначено, що згідно електронного військово-облікового документу позивач перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_5 , проте згідно тимчасового посвідчення військовозобов?язаного, позивач з 07.06.2010 по 11.10.2018 перебував на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_2 , з обліку якого був знятий через перебування більше трьох місяців за межами України. Зазначає, що ніколи не перебував на обліку у відповідача-1. Вказує, що із застосунку «Резерв+» стало відомо про наявність відмітки: «Порушення військового обліку». Позивач вважає протиправними дії відповідача-1, які полягають у взяттю на військовий облік та внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку, оскільки позивач до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку не притягався, повістки не отримував.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.09.2025 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/25218/25. Розглядати справу вирішено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
08.09.2025 року ІНФОРМАЦІЯ_3 отримав копію ухвали суду, проте не надав відзиву на позовну заяву.
23.09.2025 року заперечуючи проти позовної заяви, Покровсько-Тернівським районним у м. Кривий ІНФОРМАЦІЯ_6 подано відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що позивач не перебуває на військовому обліку у відповідача-2. З даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов?язаних та резервістів, позивач перебуває на військовому обліку у відповідача-1. Вказує, що в діях відповідача-2 відсутні ознаки протиправних дій відносно позивача.
Дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, суд приходить до наступних висновків.
Так, судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , з 10.03.2009 року перебуває на обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Згідно тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 від 11.10.2017 року позивача 07.06.2010 року взято на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_8 , 11.10.2018 року позивача знято з військового обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Відповідно до сформованого 05.08.2025 року у застосунку «Резерв+» військово-облікового документу наявна інформація: «Порушення правил військового обліку».
05.08.2025 року на адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 представником позивача було надіслано адвокатський запит про надання інформації щодо порушення позивачем правил військового обліку.
20.08.2025 року листом ІНФОРМАЦІЯ_1 на адвокатський запит представника позивача надано відповідь, в якій зазначено, що відповідно до електронної системи «Єдиного електронного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів " ІНФОРМАЦІЯ_9 " ОСОБА_1 з 10 березня 2009 року перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних в ІНФОРМАЦІЯ_5 , пройденої медичної комісії не виявлено. Таким чином, останній раз ОСОБА_1 особисто прибув до ІНФОРМАЦІЯ_10 10.03.2009 року. Так, з 10.03.2009 року (з дати постановки на військовий облік військовозобов'язаних) по теперішній час ОСОБА_1 не дотримувався правил військового обліку. Також щодо порушення правил військового обліку ОСОБА_1 повідомлено наступне: відповідно до електронної системи «Єдиного електронного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг" ОСОБА_1 зареєстрован за адресою: АДРЕСА_1 , яка відноситься до ІНФОРМАЦІЯ_11 . Фактично на дату оновлення даних 01.08.2025 року вказана адреса проживання: АДРЕСА_2 . Відповідно до частини 10 статті 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовозобов'язаний при зміні місця проживання/перебування зобов'язаний прибути до ІНФОРМАЦІЯ_10 , де перебуває на військовому обліку, та повідомити про зміну місця проживання/перебування. Таким чином, у діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення передбачений ч. 3 ст. 210 КУпАП.
26.08.2025 року представником позивача на адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 було надіслано адвокатський запит про надання інформації, зокрема щодо складання постанов/протоколів та направлення звернень про доставлення або розшуку позивача.
29.08.2025 року листом ІНФОРМАЦІЯ_1 на адвокатський запит представника позивача надано відповідь, в якій зокрема зазначено, що ОСОБА_1 є порушником військового обліку з 27.07.2025 року, постанови та протоколи без присутності позивача не складались.
Вважаючи протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку та постановлення на військовий облік, позивач звернувся з даним позовом до адміністративного суду.
Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України здійснює, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби Закон України “Про військовий обов'язок і військову службу».
Згідно з частинами 1, 3 статті 1 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу» захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Відповідно до частин 1, 3 статті 33 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу» військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.
Частиною 1 статті 34 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено, персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Частиною 5 статті 33 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
На виконання частини 5 статті 33 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу» Кабінет Міністрів України затвердив Порядок №1487, пунктом 2 якого визначено, що військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (далі - Закон №1951-VIII) єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Основними завданнями Реєстру є: 1) ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України; 2) інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; 3) інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку (частина перша статті 2 Закону №1951-VIII).
За приписами частин 8, 9 статті 5 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» органами ведення Реєстру є Міністерство оборони України, районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України.
З урахуванням зазначеного ІНФОРМАЦІЯ_3 є органом ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та повинен забезпечувати актуалізацію його бази даних; до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: 1) персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
У свою чергу, пункт 20-1 частини 1 статті 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» передбачає що до персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать: відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення).
Таким чином, до Реєстру вносяться дані саме про притягнення до відповідальності за порушення правил обліку.
Як вбачається з матеріалів справи та підтверджується листами відповідача-1 від 20.08.2025 року №6492 та від 29.08.2025 року №6722, ОСОБА_1 не було притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку. Протокол про адміністративне правопорушення відносно нього не складався, і постанова про адміністративне стягнення не виносилась.
Диспозиція статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративну відповідальність саме за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку. Відповідно до частини 3 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів - призовники, військовозобов'язані та резервісти за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зіпсуття або недбале зберігання військово-облікових документів, яке спричинило їх втрату, притягуються до адміністративної відповідальності згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Суд зазначає, що постанова про притягнення до адміністративної відповідальності є рішенням суб'єкта владних повноважень, актом індивідуальної дії, який встановлює відповідні права та обов'язки для особи, щодо якої він винесений.
Таке рішення суб'єкта владних повноважень має бути обґрунтованим на момент його прийняття, оскільки воно має значимі наслідки для позивача, що знаходиться в нерівному положенні по відношенню до суб'єкта владних повноважень.
Порушення норм процесуального права, недотримання передбаченої законом процедури та порядку винесення такого рішення суб'єктом владних повноважень при складанні постанови про притягнення до адміністративної відповідальності зводить нанівець саму суть та завдання адміністративної відповідальності особи, яка вчинила правопорушення.
Отже складання постанови про притягнення до адміністративної відповідальності є підставою для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (Резерв+) про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку.
Проте докази притягнення позивача до адміністративної відповідальності на підставі частини 3 статті 210 Кодексу України про адміністративне правопорушення за порушення правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів відсутні.
Відтак, суд вважає, що внесення до Реєстру відомостей про порушення правил військового обліку без законних на те підстав, а саме, за відсутності факту притягнення позивача до адміністративної відповідальності, призводить до порушення прав позивача.
Оскільки факту притягнення до адміністративної відповідальності позивача не було, протокол чи постанова не складались, суд зазначає, що відповідачем-1 безпідставно внесені відомості до Реєстру про порушення позивачем правил військового обліку.
При цьому, суд не надає оцінку наявності/відсутності правопорушення, передбаченого статтею 210 Кодексу України про адміністративне правопорушення, а виходить з того, що протокол чи постанова відносно позивача не складались.
Таким чином, оскільки за приписами частин 8, 9 статті 5 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» органами ведення Реєстру є, зокрема, районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, відновлення порушених прав позивача належить здійснити шляхом зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (Резерв+) відомості про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку.
Щодо позовної вимоги про безпідставне взяття на військовий облік військовозобов'язаних та внесення таких відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг», суд зазначає наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно пунктів 20, 23 Порядку №1487 військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів. Для внесення запису/актуалізації даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ними надаються персональні дані відповідно до вимог Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів».
Призовники, військовозобов'язані та резервісти, які не актуалізували інформацію про себе в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, особисто у семиденний строк з дня внесення змін до персональних даних прибувають із паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу, який організовує та веде військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці, для взяття їх на військовий облік, зняття з військового обліку або внесення змін до їх облікових даних.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №559 затверджено Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Пунктом 4 Порядку № 559 передбачено, що у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін: у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку; в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.
Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відповідальними особами за ведення Реєстру до обов'язку яких належить, зокрема, внесення змін до персональних та службових даних військовозобов'язаних на підставі відомостей, що подаються органу ведення Реєстру військовозобов'язаними.
В свою чергу, системний аналіз наведених норм чинного законодавства України дає підстави дійти висновку про те, що військовозобов'язаний має право звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо виправлення недостовірних відомостей у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів. У разі невідповідності відомостей, зазначених у військовому квитку, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін у паперовій формі повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку. Вказані дії вчиняються особисто військовозобов'язаним.
Згідно сформованого 03.09.2025 року у застосунку «Резерв+» військово-облікового документу позивач перебуває на обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_5 , дата взяття на облік 10.03.2009 року.
З листа ІНФОРМАЦІЯ_1 від 20.08.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 з 10 березня 2009 року перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних в ІНФОРМАЦІЯ_5 , пройденої медичної комісії не виявлено. Вказано, що станній раз ОСОБА_1 особисто прибув до ІНФОРМАЦІЯ_10 10.03.2009 року та з дати постановки на військовий облік військовозобов'язаних по теперішній час позивач не дотримувався правил військового обліку. Також вказано, що позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , яка відноситься до ІНФОРМАЦІЯ_11 .
Водночас, відповідно до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 від 11.10.2017 року позивача 07.06.2010 року взято на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_8 (на теперішній час ІНФОРМАЦІЯ_4 )
11.10.2018 року позивача знято з військового обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Отже останнім місцем військового обліку позивача є ІНФОРМАЦІЯ_4 , а підстав/документів, на підставі яких ОСОБА_1 взято на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_1 після 11.10.2018 року матеріали справи не містять.
Також як слідує з військово-облікового документу позивача з додатку «Резерв+» станом на 03.09.2025 року, актуальною адресою проживання на 01.08.2025 року зазначено: АДРЕСА_2 .
При цьому, як вбачається з матеріалів справи, представник позивача 05.08.2025 року та 26.08.2025 року звертався до ІНФОРМАЦІЯ_1 із адвокатськими запитами про надання інформації, в яких просив надати інформацію щодо складання та надання копій постанов або протоколів по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та повідомити щодо надсилання/направлення звернень до органів Національної поліції України про доставлення або розшук відносно позивача за вчинення ним правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Водночас згідно статті 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокатський запит це письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об'єднань про надання інформації, копій документів, необхідних адвокату для надання правничої допомоги клієнту.
Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов'язані не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.
Так листами ІНФОРМАЦІЯ_1 від 20.08.2025 року та 29.08.2025 року розглянуті адвокатські запити.
Водночас, позивач з відповідною заявою щодо виправлення недостовірних відомостей у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів до ІНФОРМАЦІЯ_1 в установленому порядку не звертався.
Крім того, матеріали справи не містять відповідного рішення відповідача-1 про відмову у виправленні недостовірних даних, або у знятті з військового обліку.
Також, суд звертає увагу, що суб'єкт владних повноважень на адвокатський запит має надати відповідь в порядку та строки встановлені положеннями Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та він позбавлений права розглядати такий адвокатський запит як звернення та вирішувати питання чи то клопотання які в ньому поставлені, які підлягають вирішення в порядку встановленому іншими закономи чи підзаконними нормативно-правовими актам для розгляду яких передбачено інший визначений порядок.
Суд зазначає, що задоволенню в адміністративному судочинстві підлягають лише ті вимоги, які відновлюють порушені права, свободи чи інтереси особи в сфері публічно-правових відносин. Право на судовий захист має лише та особа, яка є суб'єктом (носієм) порушених прав, свобод чи інтересів. Тож для того, щоб особі було надано судовий захист, суд встановлює, чи особа дійсно має порушене право, свободу чи інтерес, і це право, свобода чи інтерес порушено відповідачем саме в спірних публічно-правових відносинах.
Порушення прав, свобод чи інтересів особи - це фактичний наслідок протиправного рішення, дії чи бездіяльності конкретної особи (або осіб) щодо неї. Моментом порушення є момент прийняття рішення, вчинення дій чи бездіяльності, які породжують або можуть породити в майбутньому негативні правові наслідки для особи у вигляді виникнення, зміни чи припинення певних правовідносин за її участю. Іншими словами, таке рішення (дії чи бездіяльність) є юридичним фактом, котрий має існувати на момент звернення до суду, передувати йому та підтверджуватися належними доказами.
За вказаних обставин, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання протиправними дій щодо взяття на військовий облік військовозобов'язаних ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 та зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 внести зміни до Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних, призовників та резервістів відомостей щодо позивача не підлягають задоволенню.
За правилами частин 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Приймаючи до уваги вище наведене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Положеннями частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Водночас суд зауважує, що на користь позивача підлягає відшкодуванню вся сума судового збору, адже незважаючи на часткове задоволення позовних вимог, суд визнав порушення законних прав позивача внаслідок протиправних дій суб'єкта владних повноважень, і спір по суті вирішено на користь позивача.
З матеріалів справи судом встановлено, що позивач сплатив судовий збір за подання позовної заяви у розмірі 968,96 грн., що документально підтверджується платіжною інструкцією від 03.09.2025 року.
Отже, сплачений судовий збір за подачу позову до суду в сумі 968,96 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки саме цим суб'єктом владних повноважень порушені права позивача.
Керуючись статтями 2, 139, 242-246, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 .
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку.
В іншій частині заявлених позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 968,96 грн. за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.І. Озерянська