13 листопада 2025 року м. Рівне №460/11144/25
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді К.М.Недашківської, розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Хмельницькому про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинення певних дій.
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - Позивач) до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Хмельницькому (далі - Відповідач), в якому Позивач просить суд: визнати протиправним та скасувати рішення Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому від 23.05.2025 про відмову у зарахуванні ОСОБА_1 до стажу служби (роботи) в Державному бюро розслідувань, що дає право на встановлення доплати за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, стаж служби в податковій поліції з 01.09.2012 по 08.02.2017 та з 14.02.2017 по 16.10.2020 (8 років 1 місяць 9 днів); зобов'язати Державне бюро розслідувань зарахувати до стажу служби (роботи) в Державному бюро розслідувань, що дає право на встановлення доплати за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, стаж служби в податковій поліції з 01.09.2012 по 08.02.2017 та з 14.02.2017 по 16.10.2020 (8 років 1 місяць 9 днів).
Стислий виклад позиції Позивача.
Позивач зазначає, що звернувся до Відповідача з рапортом, в якому просив зарахувати до стажу служби (роботи) в ДБР, який дає право на доплату за вислугу років, вислугу років у податковій міліції, наявну на момент призначення на службу в ДБР - 08 років 01 місяць 9 днів, за періоди з 01.09.2012 по 08.02.2017, з 14.02.2017 по 16.10.2020. Проте, Відповідач протиправно відмовив у такому зарахуванні. Просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Стислий виклад заперечень Відповідача.
Відповідач зазначає, що до ТУ ДБР у м. Хмельницькому 21.05.2025 надійшов рапорт Позивача, відповідно до якого останній просив зарахувати його стаж служби в податковій міліції з 01.09.2012 по 08.02.2017 та з 14.02.2017 по 16.10.2020 до стажу служби (роботи) в ДБР, який дає право на доплату за вислугу років. В ході розгляду рапорта (Протокол №06/ДСК від 23.05.2025) Комісія установила, що дійсно в матеріалах особової справи наявні документи, які підтверджують службу в податковій міліції у період з 01.09.2012 по 08.02.2017 та з 14.02.2017 по 16.10.2020 (8 років 1 місяць 9 днів). Разом з тим, Комісія констатувала, що нормами підпункту 2.2.2 пункту 2.2 Розділу 2 Інструкції № 524 передбачено, що до стажу служби, зараховуються періоди, визначені частиною 2 статті 78 Закону України «Про Національну поліцію», та час проходження служби в ДБР на посадах рядового та начальницького складу. При вирішенні питання щодо обчислення стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки слід застосовувати приписи частини 2 статті 78 Закону України «Про Національну поліцію», якою встановлено вичерпний перелік складових (посад, виду і періодів служби) такого стажу служби в поліції. Стаж служби в поліції та стаж вислуги років не є ідентичними правовими поняттями. Таким чином, будь-яких правових підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 немає, оскільки спірне рішення ТУ ДБР у м. Хмельницькому прийняте на підставі та у відповідності до норм чинного законодавства, а також закріпленим у статті 2 КАС України критеріям правомірності рішень суб'єкта владних повноважень. Просив відмовити Позивачу у задоволенні позову повністю.
Ухвалою суду від 07.07.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі, та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
За правилами частини п'ятої статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
За відсутності у процесуальному законі вказівки (прямої чи опосередкованої) на необхідність розгляду справи (з огляду на її категорію) тільки за правилами загального позовного провадження, суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження (відповідно до частини другої статті 257 КАС).
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до частини четвертої статті 229 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з'ясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази у їх сукупності та з'ясувавши всі обставини, які мають правове значення для вирішення спору по суті, суд
Наказом керівника Державного бюро розслідувань (далі - ДБР) від 21.10.2020 №505-ос/дск ОСОБА_1 прийнято на службу на посаду начальницького складу до ДБР та призначено як переможця конкурсу з 22.10.2020, на посаду оперуповноваженого … Головного оперативного управління ДБР з присвоєнням спеціального звання середнього начальницького складу ДБР «старший лейтенант ДБР», як такому, що має спеціальне звання «старший лейтенант податкової поліції» (а.с. 33).
Наказом керівника Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Хмельницькому (далі - ТУ ДБР) від 25.03.2021 №39-о/с/дск ОСОБА_1 призначено на посаду оперуповноваженого … відділу … ТУ ДБР, з 26.03.2021 за його згодою у порядку переведення (а.с. 34).
Наказом керівника ТУ ДБР від 26.04.2022 №69-о/с/дск ОСОБА_1 переведено на рівнозначну посаду начальницького складу … відділу ТУ ДБР, з 27.04.2022 - оперуповноваженого … відділу … на посаду оперуповноваженого … відділу … за його згодою (а.с. 35).
Наказом керівника ТУ ДБР від 21.10.2024 №169-о/с/дск ОСОБА_1 призначено з 22.10.2024 як переможця конкурсу у порядку просування по службі … на посаду старшого оперуповноваженого … відділу … ТУ ДБР (а.с. 36).
Відповідно до Довідки ТУ ДБР від 10.06.2025 №54/14-09-25 капітан ДБР ОСОБА_1 проходить службу в ТУ ДБР на посаді начальницького складу з 26.03.2021 по теперішній час (а.с. 37).
ОСОБА_1 звернувся до голови Комісії ТУ ДБР з Рапортом від 21.05.2025 (далі - Рапорт), в якому просив зарахувати до стажу служби (роботи) в ДБР, який дає право на доплату за вислугу років, вислугу років у податковій міліції, наявну на момент призначення на службу в ДБР - 08 років 01 місяць 9 днів, за періоди з 01.09.2012 по 08.02.2017, з 14.02.2017 по 16.10.2020 (а.с. 15).
Відповідно до витягу з Протоколу від 23.05.2025 №06/ДСК, Рапорт Поліщука Юрія Олександровича розглянуто; заслухано начальника Відділу кадрової роботи та державної служби ТУ ДБР, яка повідомила про те, що: ОСОБА_1 прийнятий на службу до ДБР з 22.10.2020; стаж служби станом на 22.10.2020 становить 00 років 00 місяців 00 днів; у Рапорті зазначено, що станом на 22.10.2020 не враховано до стажу служби період служби в органах податкової поліції з 01.09.2012 по 16.10.2020 (у тому числі з 01.09.2012 по 08.02.2017 - курсант Національного університету Державної податкової служби України); оскільки службу …, в органах податкової міліції не визначено частиною другою статті 78 Закону України «Про Національну поліцію», відсутні підстави для зарахування до стажу роботи періодів служби: з 01.09.2012 по 16.10.2020 - 07 років 01 місяць 09 днів; УХВАЛИЛИ: обчислені стаді служби залишити без змін - ОСОБА_1 станом на 22.10.2020 - 00 років 00 місяців 00 днів (далі - Протокол №06/ДСК) (а.с. 19).
Листом від 23.05.2025 голова Комісії ТУ ДБР повідомив Позивача про те, що до стажу служби (роботи), який дає право на отримання доплати за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки особам рядового і начальницького складу ДБР, відповідно до пункту 2.2.2 Інструкції №524, зараховуються періоди, визначені частиною другою статті 78 Закону України «Про Національну поліцію» та час проходження служби в ДБР; відсутні підстави для зарахування періоду служби в органах податкової міліції з 01.09.2012 по 08.08.02.2017 (курсант) та з 14.02.2017 по 16.10.2020 до стажу служби, який дає право на отримання доплати за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки особам рядового і начальницького складу ДБР (а.с. 17).
Перевіривши правову та фактичну обґрунтованість рішення, оформленого Протоколом №06/ДСК, на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України, яка визначає, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку; суд зазначає таке.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові основи організації та діяльності Державного бюро розслідувань, є Закон України «Про Державне бюро розслідувань» від 12.11.2015 №794-VIII (далі - Закон №794-VIII).
Відповідно частини першої статті 1 Закону №794-VIII, Державне бюро розслідувань є державним правоохоронним органом, на який покладаються завдання щодо запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до його компетенції.
За приписами частини першої статті 9 Закону №794-VIII, систему Державного бюро розслідувань складають центральний апарат, територіальні управління, спеціальні підрозділи, навчальні заклади та науково-дослідні установи. У складі Державного бюро розслідувань діють слідчі, оперативні підрозділи, підрозділи внутрішнього контролю та інші підрозділи.
Відповідно до положень статті 14 Закону № 794-VIII до працівників Державного бюро розслідувань належать особи рядового і начальницького складу, державні службовці та особи, які уклали трудовий договір (контракт) із Державним бюро розслідувань (частина перша).
Служба в Державному бюро розслідувань є державною службою особливого характеру, що полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України. Час проходження служби в Державному бюро розслідувань зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону (частина друга).
Відповідно до положень статті 19 Закону № 794-VIII держава забезпечує соціальний захист працівників Державного бюро розслідувань відповідно до Конституції України, цього Закону та інших актів законодавства (частина перша).
Особи рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань користуються соціальними гарантіями відповідно до Закону України "Про Національну поліцію" та інших законів України з урахуванням положень, встановлених цим Законом (частина друга).
Нормативно-правовим актом, який визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України, є Закон України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580-VIII (далі - Закон №580-VIII).
Національна поліція України (поліція) це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку. Діяльність поліції спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України згідно із законом.
За приписами статті 59 Закону №580-VIII служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень (частина перша).
Час проходження служби в поліції зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби (частина друга).
Відповідно до частин першої та другої статті 78 Закону №580-VIII стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.
До стажу служби в поліції зараховуються: 1) служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду; 2) військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту; 3) служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду; 4) час роботи у Верховній Раді України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції; 5) час роботи в органах прокуратури і суді осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих, а також служба у Службі судової охорони; 6) дійсна військова служба в Радянській Армії та Військово-Морському Флоті, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР.
За приписами статті 348 розділу XVIII-2 «Податкова міліція» (чинного до 25.09.2021) Податкового кодексу України (далі - ПК України) податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних контролюючих органів, і здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції (п. 348.1).
Завданнями податкової міліції є: запобігання кримінальним та іншим правопорушенням у сфері оподаткування та бюджетній сфері, їх розкриття, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення; розшук осіб, які переховуються від слідства та суду за кримінальні та інші правопорушення у сфері оподаткування та бюджетній сфері; запобігання і протидія корупції у контролюючих органах та виявлення її фактів; забезпечення безпеки діяльності працівників контролюючих органів, захисту їх від протиправних посягань, пов'язаних з виконанням службових обов'язків (п. 348.2).
Згідно із пунктом 353.1 статті 353 розділу XVIII-2 «Податкова міліція» (чинного до 25.09.2021) ПК України, особи начальницького і рядового складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.
Відповідно до пункту 356.1 статті 356 розділу XVIII-2 «Податкова міліція» (чинного до 25.09.2021) ПК України, держава гарантує правовий та соціальний захист осіб начальницького і рядового складу податкової міліції та членів їхніх сімей. На них поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені Законом України "Про Національну поліцію" та Законом України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист".
У частині четвертій статті 78 Закону №580-VIII зазначено, що порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.
Приписами підпунктів 3-6 пункту 7 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №580-VIII зобов'язано Кабінет Міністрів України в місячний строк: прийняти нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити перегляд і приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом; забезпечити прийняття міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 №900-VIII, який набрав чинності 29.12.2015, пункт 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №580-VIII доповнено абзацами другим і третім такого змісту:
«За колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. Право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію»».
Відповідно до статті 19 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-XII (який був чинним до 20.11.2012; далі - Закон №509-XII) податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних органів державної податкової служби, і здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції. Завданнями податкової міліції є: запобігання злочинам та іншим правопорушенням у сфері оподаткування, їх розкриття, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення; розшук платників, які ухиляються від сплати податків, інших платежів; запобігання, виявлення та припинення корупційних правопорушень в органах державної податкової служби; забезпечення безпеки діяльності працівників органів державної податкової служби, захисту їх від протиправних посягань, пов'язаних з виконанням службових обов'язків.
У статті 21 Закону №509-XII, яка визначала повноваження податкової міліції, зазначено, що податкова міліція відповідно до покладених на неї завдань: приймає і реєструє заяви, повідомлення та іншу інформацію про злочини і правопорушення, віднесені до її компетенції, здійснює в установленому порядку їх перевірку і приймає щодо них передбачені законом рішення; здійснює відповідно до закону оперативно-розшукову діяльність, досудову підготовку матеріалів за протокольною формою, а також проводить дізнання та досудове (попереднє) слідство в межах своєї компетенції, вживає заходів до відшкодування заподіяних державі збитків; виявляє причини і умови, що сприяли вчиненню злочинів та інших правопорушень у сфері оподаткування, вживає заходів до їх усунення; забезпечує безпеку діяльності органів державної податкової служби та їх працівників, а також захист працівників від протиправних посягань, пов'язаних з виконанням ними службових обов'язків; запобігає, виявляє, припиняє корупційні правопорушення працівників органів державної податкової служби; складає протокол про вчинення корупційного правопорушення відповідно до закону; збирає, аналізує, узагальнює інформацію щодо порушень податкового законодавства, прогнозує тенденції розвитку негативних процесів кримінального характеру, пов'язаних з оподаткуванням (частина перша).
За приписами частини першої статті 24 Закону №509-XII особи начальницького складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького складу органів внутрішніх справ.
Згідно зі статтею 26 Закону №509-XII держава гарантує правовий і соціальний захист осіб начальницького складу податкової міліції та членів їх сімей. На них поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені статтями 20-23 Закону України “Про міліцію» та Законом України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист».
Спірним питанням у даному випадку є не зарахування Відповідачем стажу служби Позивача в органах податкової міліції (поліції) до стажу служби в ДБР. Такий стаж впливає на встановлення Позивачу надбавки за вислугу років і надання додаткової оплачуваної відпустки.
Як встановлено з матеріалів справи та не заперечується Відповідачем, Позивач з 01.09.2012 по 08.02.2017 та з 14.02.2017 по 16.10.2020 (8 років 1 місяць 9 днів) проходив службу на посадах в органах податкової міліції, де йому було присвоєно спеціальне звання середнього начальницького складу податкової міліції «старший лейтенант податкової поліції».
Відповідно до частини другої статті 19 Закону № 794-VIII особи рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань користуються соціальними гарантіями відповідно до Закону України “Про Національну поліцію» та інших законів України з урахуванням положень, встановлених цим Законом.
У свою чергу, згідно з пунктом 3 частини другої статті 78 Закону №580-VIII до стажу служби в поліції зараховується служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу.
Водночас, приписами статей 353, 356 розділу XVIII-2 «Податкова міліція» (чинного до 25.09.2021) ПК України визначено, що особи начальницького і рядового складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ; на них поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені статтями 20-23 Закону України «Про міліцію» та Законом України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист».
Проходження служби особами начальницького складу податкової міліції у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, передбачалося також частиною першою статті 24 Закону №509-XII.
Питання наявності правових підстав для зарахування поліцейському стажу служби в органах податкової міліції до стажу служби в поліції вже досліджувалося Верховним Судом. Так, 07.10.2020 Верховний Суд ухвалив постанову в справі №826/16143/18 за схожих фактичних обставин справи і правового регулювання спірних відносин.
У наведеній постанові, проаналізувавши повноваження, завдання та функції податкової міліції та відповідних підрозділів поліції, Верховний Суд дійшов висновку, що ці органи здійснюють оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції. Враховуючи зазначене, Суд погодився із висновком судів попередніх інстанцій щодо тотожності правового статусу служби в органах внутрішніх справ і служби в органах податкової міліції, вказавши, що визначаючи наявність чи відсутність права на зарахування спірного стажу служби, необхідно враховувати не підпорядкування органів державної влади, а суть діяльності особи, функції, які нею виконувалися.
У контексті спірних правовідносин у справі №380/7750/20 (постанова від 31.03.2021) Верховний Суд дійшов висновку, що чинним на момент виникнення спірних правовідносин законодавством статус осіб, які проходили службу в органах податкової служби України, прирівнювався до статусу осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ України.
Відтак, чинним на час проходження позивачем служби в податковій міліції та виникнення спірних правовідносин законодавством статус осіб, які проходили службу в податковій міліції, прирівнювався до статусу осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ, а відповідно до пункту 3 частини другої статті 78 Закону №580-VIII, до стажу служби в поліції зараховується служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу.
Аналогічний правовий підхід застосовано Верховним Судом в постановах від 13.08.2021 у справі №440/1564/20, від 11.11.2021 у справі №280/1546/21, від 02.06.2022 у справі № 280/8419/20.
З урахування викладеного, суд вважає, що стаж служби Позивача в податковій міліції з 01.09.2012 по 08.02.2017 та з 14.02.2017 по 16.10.2020 (8 років 1 місяць 9 днів) має бути зарахований до стажу служби в ДБР, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років і надання додаткової оплачуваної відпустки.
Відтак, Відповідач протиправно відмовив в зарахуванні до стажу служби (роботи) в ДБР, що дає право на встановлення доплати за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, стажу служби в податковій міліції.
За приписами статті 19 Конституції України від 28.06.1996 №254к/96-ВР, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Тому, заявлена позовна вимога про визнання протиправним та скасування рішення, оформлене Протоколом №06/ДСК, підлягає до задоволення.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання Відповідача зарахувати до стажу служби (роботи) в ДБР, що дає право на встановлення доплати за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, стаж служби в податковій поліції з 01.09.2012 по 08.02.2017 та з 14.02.2017 по 16.10.2020 (8 років 1 місяць 9 днів), суд зазначає таке.
Відповідно до пункту 23 частини першої статті 4 КАС України, похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
За правилами частини другої статті 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про, зокрема: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
Зважаючи на попередній висновок суду про протиправність оскаржуваного рішення, оформленого Протоколом №06/ДСК, суд дійшов висновку про наявність достатніх правових підстав для задоволення похідної позовної вимоги зобов'язального характеру.
Відповідачем не доведено правомірності оскаржуваного рішення, оформленого Протоколом №06/ДСК, в порядку статті 77 КАС України, а тому права та інтереси Позивача підлягають судовому захисту шляхом задоволення позовних вимог повністю.
За правилами частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На користь Позивача підлягає стягненню сума судового збору у розмірі 1211 грн 20 коп, сплачена відповідно до квитанції від 27.06.2025 №6920-0425-5586-6226.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Хмельницькому про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинення певних дій - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Хмельницькому, оформлене Протоколом від 23.05.2025 №06/ДСК, щодо відмови ОСОБА_1 у зарахуванні до стажу служби (роботи) в Державному бюро розслідувань, що дає право на доплати за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки, стажу служби в податковій міліції за періоди з 01.09.2012 по 08.02.2017 та з 14.02.2017 по 16.10.2020 (8 років 1 місяць 9 днів).
Зобов'язати Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Хмельницькому, зарахувати до стажу служби (роботи) ОСОБА_1 в Державному бюро розслідувань, що дає право на встановлення доплати за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки, стаж служби в податковій міліції з 01.09.2012 по 08.02.2017 та з 14.02.2017 по 16.10.2020 (8 років 1 місяць 9 днів).
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, суму судового збору у розмірі 1211,20 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений 13 листопада 2025 року
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 )
Відповідач - Територіальне управління державного бюро розслідувань, розташоване у місті Хмельницькому (вул. Юхима Сіцінського, буд.12,м. Хмельницький,Хмельницький р-н, Хмельницька обл.,29009, ЄДРПОУ/РНОКПП 42335958)
Суддя К.М. Недашківська