Рішення від 13.11.2025 по справі 420/29277/25

Справа № 420/29277/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Василяки Д.К., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_3 (в/ч НОМЕР_4 ) ( АДРЕСА_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) про визнання бездіяльність протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (в/ч НОМЕР_4 ) в якому позивач просить суд: визнати протиправною ІНФОРМАЦІЯ_1 (09648671) з неактуалізації - невнесення вірної інформації/відомостей в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо позивача - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), відповідно до відомостей ІНФОРМАЦІЯ_5 (09648671) вчиненого запису у позивача військовому квитку серія НОМЕР_6 від 06.08.2007 про 16.04.2014 позивача зняття з обліку та виключення з обліку ІНФОРМАЦІЯ_6 (09648671) на підставі п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» за станом здоров'я, що факт зняття письмово підтверджується особистим підписом службової особи, печаткою цього ОВУ та факт виключення письмово підтверджується особистим підписом військового комісара полковника ОСОБА_2 та круглою груповою печаткою ІНФОРМАЦІЯ_6 (09648671) - стор. 21, 26 позивача військового квитка серія НОМЕР_6 від 06.08.2007, визнати протиправною, та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_7 ( НОМЕР_2 ) актуалізувати - внести вірну інформацію (відомості) в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо позивача - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), відповідно до відомостей ІНФОРМАЦІЯ_5 (09648671) вчиненого запису у позивача військовому квитку серія НОМЕР_6 від 06.08.2007 про 16.04.2014 позивача зняття з обліку та виключення з обліку ІНФОРМАЦІЯ_6 (09648671) на підставі п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» за станом здоров'я, що факт зняття письмово підтверджується особистим підписом службової особи, печаткою цього ОВУ та факт виключення письмово підтверджується особистим підписом військового комісара полковника ОСОБА_2 та круглою груповою печаткою ІНФОРМАЦІЯ_6 (09648671) - стор. 21, 26 позивача військового квитка серія НОМЕР_6 від 06.08.2007: Дані/відомості в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів та обов'язкових реквізитах моїх документів («Категорія обліку: не військовозобов'язаний», «Звання: молодший лейтенант», «Підстава зняття \виключення: п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та за станом здоров'я») як достовірні внести/окреслити. Обов'язковий реквізит щодо ВОС заповнити та дані/відомості в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів та обов'язкових реквізитах моїх документів («ВОС: 021000») як вірні окреслити. Дані/відомості в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів та обов'язкових реквізитах моїх документів («Категорія обліку: військовозобов'язаний», «Звання: рекрут») як недостовірні видалити.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 16.04.2014 ІНФОРМАЦІЯ_5 позивача знято з обліку та виключено з обліку ІНФОРМАЦІЯ_6 на підставі п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» за станом здоров'я. 30.07.2025 позивач встановив застосунок Резерв+ та отримав повідомлення: «Вас розшукує ТЦК від 19.06.25». 30.07.2025 через застосунок Резерв+ позивач згенерував військово-обліковий документ в електронній формі, що містив окреслення: «Порушення правил військового обліку». 31.07.2025 позивач особисто звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_8 зі скаргою. 09.08.2025 листом ІНФОРМАЦІЯ_9 у задоволені скарги з додатками від 31.07.2025 відмовив у зв'язку із чим позивач звернувся до суду з даним позовом.

За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у відповідності до ст. 262 КАС України.

Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву в якому зазначено, що ОСОБА_1 був повернутий на військовий облік на підставі п. 17-1 Порядку реалізації експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей призовників, військовозобов'язаних та резервістів, відповідно до якого стосовно громадян України чоловічої статі віком від 16 до 60 років ДМС одноразово формує перелік відомостей, зазначених у підпунктах 1 - 11 пункту 5 цього Порядку, та передає їх Міноборони для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів в установленому законодавством порядку з використанням засобів захисту інформації, що мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері захисту інформації, з дотриманням вимог законодавства про захист персональних даних. Відповідач зазначає, що військовий квиток серії НОМЕР_6 від 06.08.2002 року виданий на ім'я ОСОБА_1 на даний час є недійсним. Щодо посилань позивача на невідповідність даних відносно нього у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, то відповідач зазначає, що саме з метою уточнення цих даних ОСОБА_1 направлялася повістка № 4168346 від 25.06.2025 про необхідність явки до ІНФОРМАЦІЯ_1 о 14 год. 00 хв. 05.072025 року для уточнення облікових даних за якою ОСОБА_1 не з'явився військово-облікові данні не уточнив.

Від представника третьої особи - в/ч НОМЕР_4 надійшли письмові пояснення в яких просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, відзив на позовну заяву, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив наступне: Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_10 .

Відповідно до військового квитка серії НОМЕР_6 від 06.08.2007 року ОСОБА_1 виключений з військового обліку 16.04.2014 року на підставі п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» за станом здоров'я та був знятий 16.04.2014 року знятий з військового обліку.

30.07.2025 року позивач, сформувавши електронний військово-обліковий документ через застосунок "Резерв+", виявив наявність повідомлення: «Вас розшукує ТЦК від 19.06.25».

31.07.2025 року позивач через свого представника звернувся до відповідача із скаргою, в якій, окрім іншого, просив окреслити інформацію (дані відомості) в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), відповідно до відомостей ОВУ (09648671) вчиненого запису у моєму військовому квитку серія НОМЕР_6 від 06.08.2007 про мене зняття з обліку та виключення з обліку ІНФОРМАЦІЯ_6 (09648671) на підставі п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» за станом здоров'я від 16.04.2014, - окреслити. 2.1. Дані відомості в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів та обов'язкових реквізитах моїх документів («Категорія обліку: військовозобов'язаний», «Звання: рекрут») як недостовірні видалити. Дані відомості в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів та обов'язкових реквізитах документів («Категорія обліку: не військовозобов'язаний», «Звання: молодший лейтенант», «Підстава зняття виключення: п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та за станом здоров'я») як достовірні внести/окреслити. Базу даних Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), відповідно до відомостей ОВУ (09648671) вчиненого запису у військовому квитку серія НОМЕР_6 від 06.08.2007 про зняття з обліку та виключення з обліку ІНФОРМАЦІЯ_6 (09648671) на підставі п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» за станом здоров'я від 16.04.2014, - актуалізувати.

Відповідачем надано відповідь від 09.08.2025 року в якій зазначено, що у зв'язку з тим, що позивач не перебував на військовому обліку, були застосовані положення ПКМУ 932 і було взято на облік автоматично. Окрім цього, за даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, обліковується порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а саме не явка за повісткою від 25.06.2025 р. за № 4168346 до ІНФОРМАЦІЯ_11 , о 14:00 год. 05.07.2025 року. Запропоновано ОСОБА_1 прибути до ІНФОРМАЦІЯ_8 для вирішення питання, при собі мати військово облікові документи, медичні документи, а також за наявності документи, що підтверджують виключення з обліку або причину зняття, або надати відомості про перебування на обліку в іншому ІНФОРМАЦІЯ_8 .

Правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, визначені Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16.03.2017 р. № 1951-VIII (далі - Закон № 1951-VIII).

Відповідно до ст.1 Закону № 1951-VIII єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів - це інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Основними завданнями Реєстру є: ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України; інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку (стаття 2 Закону № 1951-VIII).

Згідно із статтею 3 Закону № 1951-VIII, основними засадами ведення Реєстру є:

1) обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

2) повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

3) захищеність Реєстру та внесених до нього відомостей - держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу та зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного чи програмного забезпечення, а також гарантує дотримання законодавства щодо захисту персональних даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, наявних у Реєстрі.

Частиною 5 статті 5 Закону №1951-VIII передбачено, що органами адміністрування Реєстру в межах своїх повноважень є: уповноважений орган адміністрування держателя Реєстру; оперативні командування; територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя; Центральне управління Служби безпеки України; відповідні підрозділи розвідувальних органів України.

Органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних (частини 8, 9 статті 5 Закону № 1951-VIII).

За змістом статті 6 Закону № 1951-VIII до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

До службових даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать: відомості про виконання військового обов'язку; відомості про результати проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи); відомості про проходження альтернативної (невійськової) служби відповідно до Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу"; відомості про участь у бойових діях (стаття 8 Закону № 1951-VIII).

Відповідно до ст.9 Закону № 1951-VIII, призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право: отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.

На виконання частини 1 статті 14 Закону № 1951-VIII, ведення Реєстру включає:

1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним;

2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами;

3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення.

Актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною (частина 3 статті 14 Закону № 1951-VIII).

Механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначений Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затвердженим постановою КМУ від 30.12.2022 р. №1487.

Відповідно до пункту 79 Порядку районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім іншого:

проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього;

виконують архівно-довідкову роботу з питань військового обліку;

виконують функції з ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Суд зазначає, що Закон України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» так і Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 р. №1487, покладає обов'язок на районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки вносити до Реєстру передбачені Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» відомості про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

В пункті 4 розділу І Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів зазначено, що основними засадами ведення Реєстру є обов'язковість внесення до Реєстру передбачених Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Відповідно до ч.6 ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:

1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;

2) припинили громадянство України;

3) визнані непридатними до військової служби;

4) досягли граничного віку перебування в запасі.

У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.

Як було зазначено судом вище, ОСОБА_1 був виключений з військового обліку про що занесені відповідні дані до військового квитка позивача серії НОМЕР_6 від 06.08.2007 року.

Відповідно до п. 4 Порядку № 559 у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відповідальними особами за ведення Реєстру до обов'язку яких належить, зокрема, внесення змін до персональних та службових даних військовозобов'язаних на підставі відомостей, що подаються органу ведення Реєстру військовозобов'язаними.

З метою виправлення недостовірних відомостей, 31.07.2025 року позивач звернувся до органу ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, зокрема до ІНФОРМАЦІЯ_8 із заявою про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів стосовно нього.

Суд зазначає, що пункт 4 Порядку № 559 визначає строк розгляду відповідної заяви протягом п'яти робочих днів.

Отже, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого належить вирішення питання щодо військового ведення обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, після отримання засобами поштового зв'язку заяви від 31.07.2025 про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, повинен був за наслідками розгляду цієї заяви прийняти конкретне рішення або про внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів або мотивовану відмову у задоволенні цієї заяви.

Судом встановлено, що у відповідь на заяву відповідач фактично запропонував ОСОБА_1 прибути до ІНФОРМАЦІЯ_8 для вирішення питання.

Як визначено ст. 9 Закону № 1951-VIII та п. 4 Порядку № 559 виправлення недостовірних відомостей Реєстру, а також включення (не включення) до Реєстру військовозобов'язаних, здійснюється за результатами розгляду їхньої мотивованої заяви із зазначенням підстав, передбачених законодавством, яка подається до органів ведення Реєстру.

У разі невідповідності відомостей, зазначених у військовому квитку відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку у паперовій формі або в електронній формі.

Суд зауважує, що на виконання положень Закону № 1951-VIII та Порядку № 559 позивач звернувся з відповідною заявою до органу уповноваженого на внесення змін, але останній не розглянув вказану заяву по суті та запропонував особисто прибути до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для уточнення даних.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, до компетенції та обов'язків якого належить внесення змін до персональних та службових даних військовозобов'язаних в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, після отримання від позивача заяви та документів, повинен був внести зміни до Реєстру або ж відмовити у внесені таких змін. У спірних правовідносинах суб'єкт владних повноважень не може утриматись від прийняття рішення, що входить до його виключної компетенції.

Отже, ані Законом № 1951-VIII, а ні Порядком № 559 не передбачено вимоги особистого прибуття до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

З огляду на те, що ІНФОРМАЦІЯ_9 не розглядалась заява позивача і не надавалася оцінка підставам вказаним у заяві від 31.07.2025, то спір у цій справі стосується виключно питання не розгляду відповідної заяви (допущення протиправної бездіяльності).

Під час розгляду справи по суті відповідач не надав до суду жодних належних, допустимих, достатніх та достовірних доказів на підтвердження розгляду поданої позивачем заяви по суті про задоволення або відмову у задоволені порушеного ним питання.

Тому, визначаючись щодо способу поновлення порушеного права позивача, а також враховуючи висновок суду стосовно бездіяльності відповідача щодо не розгляду заяви (скарги) від 31.07.2025 року про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, суд зобов'язує ІНФОРМАЦІЯ_9 розглянути заяву (скаргу) позивача та прийняти за результатами її розгляду відповідне рішення.

Лише після прийняття рішення суб'єктом владних повноважень щодо розгляду заяви та документів, суд може надати оцінку його відповідності вимогам закону.

Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

За приписами частини другої статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Приписами статті 90 КАС України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, що встановлені у справі обставини частково підтверджують позицію позивача, покладену в основу позовних вимог, а відтак, позовну заяву належить задовольнити частково.

Згідно із ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі викладеного, та керуючись ст.ст.8, 9, 72, 77, 132, 139, 241 - 246, 250, 262 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_3 (в/ч НОМЕР_4 ) ( АДРЕСА_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) про визнання бездіяльність протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не розгляду заяви (скарги) ОСОБА_1 від 31.07.2025 року про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_7 розглянути заяву (скаргу) ОСОБА_1 від 31.07.2025 року про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, за результатами розгляду якої прийняти відповідне рішення.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 витрати по сплаті судового збору в сумі 968,96 грн.

Враховуючи періодичну відсутність електроенергії у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду, тривалість повітряних тривог, повний текст рішення складено та підписано суддею 13.11.2025 року.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.К. Василяка