Справа 573/2273/25
Номер провадження 3/573/971/25
12 листопада 2025 року м. Білопілля
Суддя Білопільського районного суду Сумської області Терещенко О.І., розглянув матеріали за протоколами про адміністративне правопорушення серії ЕРП1 №492681, ЕПР1 №492702, ЕПР1 №492666, ЕПР1 №492758, ЕПР1 №492741, ЕПР1 №492773 від 24 жовтня 2025 року, які надійшли з ВП №1 (м. Білопілля) Сумського РУП ГУНП в Сумській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, РНОКПП НОМЕР_1 ,
- за ч. 5 ст. 121, ч. 1 ст. 122-2, ст. 125, ч. 1 ст. 126, ч. 2 ст. 126 КУпАП,
26 вересня 2025 року об 11:18 год у с. Куянівка по вул. Валіївській ОСОБА_1 , не маючи права керування та чинного полюсу обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, а також без мотошолому керував мотоциклом МТ10, д.н.з НОМЕР_2 , в якому при цьому не працював задній габаритний ліхтар, гальмівний покажчик та були відсутні покажчики поворотів. Виїхавши за межі населеного пункту с. Куянівка, ОСОБА_1 не увімкнув ближнє світло фари та не виконав вимогу працівників поліції про зупинку транспортного засобу, подану завчасно за допомогою звукових та світлових сигнальних пристроїв, чим порушив п. 2.1а, п. 2.1 г, п. 2.3г, п. 2.4, п. 9.8,п. 31.4.7, ПДР.
Матеріали за протоколами про адміністративні правопорушення серії ЕРП1 №492681, ЕПР1 №492702, ЕПР1 №492666, ЕПР1 №492758, ЕПР1 №492741, ЕПР1 №492773 від 24 жовтня 2025 року щодо ОСОБА_1 постановою суду від 03 листопада 2025 року об'єднані в одне провадження.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був сповіщений належним чином. Подав заяву про розгляд справи без його участі, свою провину визнає.
Згідно з вимогами статей 245, 280 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 121, ч. 1 ст. 122-2, ст. 125, ч. 1 ст. 126, ч. 2 ст. 126 КУпАП, підтверджується відеозаписами на оптичних дисках, де зафіксовано обставини, викладені у протоколах.
Отже, приходжу до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 121, ч. 1 ст. 122-2, ст. 125, ч. 1 ст. 126, ч. 2 ст. 126 КУпАП, знайшла своє підтвердження.
Відповідно до вимог ст. 12 КУпАП адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.
Згідно зі ст. 13 КУпАП до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених, зокрема, статтями 121-127 вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Відповідно до п. 2 ст. 24-1 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років, серед інших, може бути застосований такий захід впливу як попередження.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, обставин справи, а також відомостей про особу ОСОБА_1 , який є неповнолітнім, до адміністративної відповідальності притягується вперше, свою провину визнав, вважаю за доцільне застосувати до нього такий впливу як попередження.
Заходи впливу, передбачені ст. 24-1 КУпАП, не є адміністративним стягненням в розумінні ст. 23 КУпАП, а є альтернативними заходами впливу, які можуть бути застосовані тоді, коли виховання неповнолітнього правопорушника є можливим без накладення адміністративного стягнення у загальному порядку.
Тому при застосуванні до неповнолітнього правопорушника заходів впливу, передбачених ст. 24-1 КУпАП, стягнення судового збору не здійснюється.
Враховуючи, що до неповнолітнього застосовано заходи впливу у виді попередження, яке не є адміністративним стягненням, приходжу до висновку, що з ОСОБА_1 судовий збір стягненню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 24-1, 283, 284, 294 Кодексу України про адмінправопорушення, суддя
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 121, ч. 1 ст. 122-2, ст. 125, ч. 1 ст. 126, ч. 2 ст. 126 КУпАП, та застосувати до нього захід впливу у виді попередження.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Білопільський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя