Рішення від 12.11.2025 по справі 520/22506/25

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

12 листопада 2025 року № 520/22506/25

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кухар М.Д. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Григорія Сковороди, буд. 46,м. Харків,Харківська обл., Харківський р-н,61057, код ЄДРПОУ43983495) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив суд:

-стягнути з ОСОБА_1 , р.н.о.к.п.п НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , суму податкового боргу в розмірі 37 677,47 гривень.

Позов обґрунтовано тим, що відповідач має заборгованість в розмірі 17253,90 гривень.

Відповідачем заборгованість добровільно не сплачена, а тому позивач просить стягнути вказаний борг в примусовому порядку.

Ухвалою суду відкрито спрощене провадження у справі.

Відповідачем подано до суду відзив на позов, в якому просить відмовити в задоволенні позовних вимог з посиланням на те, що податкових повідомлень-рішень ОСОБА_1 не отримувала, підприємницьку діяльність припинено, а тому нарахування єдиного податку є безпідставним та не обгрунтованим.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини справи.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, права та обов'язки платників податків, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків регулює Податковий кодекс України.

Відповідно до плі. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПКУ платники податків зобов'язані сплачувати податки і збори в строки та в розмірах, встановленим цим Кодексом та законами з питань митної справи, що повністю узгоджується з приписами ст. 19 Конституції України щодо обов'язку кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Не сплачені платником податків, у встановлений ПКУ строк, суми узгоджених грошових зобов'язань (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності) визнаються податковим боргом (п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 1ІКУ).

За приписами п. п. 19-1.1.22 п. 19-1 ст. 19-1 ПК України погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюють контролюючі органи.

Згідно з п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПК України.

При цьому, відповідно п. 56.11 ст. 56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Окрім цього, за змістом п. 54.3 ст. 54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань у випадку, коли дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Згідно зі ст. 58 ПК України контролюючі органи реалізують такі повноваження шляхом надсилання платнику податків податкового повідомлення-рішення. Строки сплати сум податкового зобов'язання встановлені ст. 57 ПК України та складають 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, а у випадку оскарження - за днем узгодження.

Приписи п. 87.11 ст. 87 ПК України визначають, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податків-фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішення суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

За приписами ст. 266 ПК України фізичні особи, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

За змістом п. 266.5.1 ст. 266 ПК України ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або об'єднаних територіальних громад.

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюються контролюючими органами за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку (п. 266.7.1 ст. 266 ПК України).

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 ст. 266 ПК України та відповідні платіжні реквізити, зокрема органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ до 1 липня року, що настав за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Згідно п. 266.10.1 ПК України податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення повідомлення- рішення.

Положеннями ст. 206 Земельного кодексу України передбачено, що використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

Відповідно до пп. 14.1.72 п.14.1 ст. 14 ПК України земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (далі - податок для цілей розділу XII цього Кодексу).

При цьому, положеннями п.269.1 ст.269 ПК України визначено, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Згідно з п. 270.1 ст.270 ПК України об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Відповідно до ст. 271 ПК України базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом, площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Згідно з п. 271.2 ст. 271 ПК України рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Згідно із п. 286.1 ст.286 ПК України підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.288.2 ст.288 ПК України платниками орендної плати є орендарі земельної ділянки.

Згідно із п.288.3 ст.288 ПК України об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які надані в оренду.

Матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 внесена до Державного реєстру фізичних осіб України за реєстраційним номером облікової картки НОМЕР_2 та є власником нежитлової нерухомості та орендарем земельної ділянки, а тому є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та орендної плати з фізичних осіб.

ОСОБА_1 має податковий борг у сумі 37 677,47 грн., який складається із грошових зобов'язань, визначених контролюючим органом по наступним податкам:

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплач фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код платежа 18010300) UА63100090000052019, в сумі 14972,18 гривень Златопільської міської територіальної громади, в тому числі:

Нараховано податок на нерухомість (ф.о.). Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ф') N 0485969-2416-2028-UА63100090000052019 від 05.12.2023 термін сплати 16.04.2024 в сумі 4293,25 гривень; Направлено 09.02.2024 поштовим відправленням (Трекер 0600086141938) та 16.02)2024 вручено поштою платнику. Нарахування проведено за нежитлове приміщення - будівлю торгівельну загальною площею 132,10 кв. м. за адресою: АДРЕСА_2 ;

Нараховано податок на нерухомість (ф.о.). Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ф') N 0485972-2416-2028-UА63100090000052019 від 05.12.2023 термін сплати 16.04.2024 в сумі 4042,63 гривень; Направлено 09.02.2024 поштовим відправленням (Трекер 0600086141938) та 16.02.2024 вручено поштою платнику, Нарахування проведено за нежитлове приміщення у будівлю торгівельну загальною площею 125,7 кв. м. за адресою: АДРЕСА_2 ;

Нараховано податок на нерухомість (ф.о.). Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ф') N 0397523-2416-2028-UА63100090000052019 від 19.03.2024 термін сплати 15.09.2024 в сумі 4425,35 гривень; Направлено 28.06.2024 поштовим відправленням (Трекер 0600936780552) та 17.07.2024повернуто за закінченням терміну зберігання. Нарахування проведено за нежитлове. приміщення - будівлю торгівельну загальною площею 132,10 кв. м. за адресою: АДРЕСА_2 ;

Нараховано податок на нерухомість (ф.о.). Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ф') N 0397526-2416-2028-UА63100090000052019 від 19.03.2024 термін сплати 15.09.2024 в сумі 4210,95 гривень; Направлено 28.06.2024 поштовим відправленням (Трекер 0600936780552) та 17,07.2024 повернуто за закінченням терміну зберігання. Нарахування проведено за нежитлове. приміщення - будівлю торгівельну загальною площею 125,7 кв. м, за адресою: Харківська обл., м.Златопіль, вул.Губкіна, буд. 8.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код платежа 18010300) Біляївськоїсільської територіально громади UA63100010000016136 в сумі 864,65 грн., в тому числі:

Нараховано податок на нерухомість (ф.о.). Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ф') N 0485968-2416-202 8-UА63100010000016136 від 05.12.2023 термін сплати 16.04.2024 в сумі 442,00 грн, з яких сплачено 217,60 грн, залишок боргу становить 224,40 гривень; Направлено 09.02.2024 поштовим відправленням (Трекер 0600086141938), яке 16.02.2024 вручено, поштою платнику. Нарахування проведено за нежитлове приміщення - будівлю торгівельну загальною площею 68 кв. м. за адресою: АДРЕСА_3 ;

Нараховано податок на нерухомість (ф.о.). Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ф') N 0485970-2416-2028-UА63100010000016136 від 05.12.2023 термін сплати 16.04.2024 в сумі 640,25 гривень; 14.63100010000016136 від 05.12.2023 терм.спл. 16.04,2024 за 2022 рік в сумі 640,25 гривень. Направлено 09.02.2024 поштовим відправленням (Трекер 0600086141938), яке 16.02:.2024 вручено поштою платнику, Нарахування проведено за нежитлове приміщення - будівлю торгівельну загальною площею 19,7 кв. м. за адресою: АДРЕСА_4 .

Згідно Договору оренди землі № 6/н: від 15.06.2016 року укладеного із Златопільською міською радою Харківської області (колишня Первомайська міська рада) на земельну ділянку площею 0,035 га, цільове - призначення 03,07 «Для обслуговування будівель торгівлі» кадастровий номер 6311500р00:02;:003:0502( за адресою: АДРЕСА_2 , нараховано орендну плату з фізичних осіб (код платежа 18010900) UА63100090000052019 в сумі 20720,44 грн, в тому числі Нараховано податок на майно громадян (нерухоме майно, транспортний податок, плата за землю) Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ф') N 698784-2416-2027-UА63100090000052019 від 28.12.2022 термін сплати 26.03.2024 в сумі 20736,40 грн, з яких сплачено 15,96 грн, залишок боргу 20720,44 гривень. Податкове повідомлення-рішення направлено 28.1 2.2023 рекомендованим листом (Трекер 0600073866798) з повідомленням про вручення поштового відправлення, повернуто 26.01.2024 за закінченням терміну зберігання.

Судом також встановлено, що ОСОБА_1 нараховано єдиний податок з фізичних осіб (код платежа 18050400) UА63100090000052019 в сумі 1120,20 гривень, в тому числі: нараховано єдиного податку 1.2 групи Заява про застосування спрощеної системи оподаткування N 1488 від 03.11.2017 термін сплати 20.02.2024 в сумі 1420,00 грн, з яких сплачено 299,80 грн, залишок боргу становить 1120,20 гривень.

ФО-П ОСОБА_1 ; знаходилася на другій групі єдиного податку, згідно поданої Заяви про застосування спрощеної системи оподаткування N 1488 від 03.11.2017, місце здійснення діяльності.--.Україна, адреса обліку: АДРЕСА_5 Первомайської міської територіальної громади.

Згідно пункту 293.7 статті 293 ПК Україні), у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або об'єднаних територіальних громад,застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку для відповідної групи.

Отже, відповідно до пункту 293.7 статті 293 ПК України до ФО-П ОСОБА_1 застосовується максимальна ставка єдиного податку другої групи в розмірі 20% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня податкового (звітного) року за вказаних умов. Розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2024 року встановлено в сумі 7100,00 гривень. Відповідно ставка єдиного податку становить 1420,00 гривень.

Рішення про припинення прийнято 09.02.2024 №2004780060001004725, за лютий 2024 року по терміну сплати 20.02.2024 нараховано єдиний податок в сумі 1420,00 грн, з яких сплачено 299,80 грн, залишок боргу становить 1120,20 гривень.

Згідно з п.п.59.1 ст. 59 ПК України боржнику направлено рекомендованим листом податкову вимогу від 18.08.2023 № 0006297-1309-2040. Вимога вважається вручена.

Податкова вимога є дійсною, в судовому порядках не оскаржувалася, не є скасованою, зміненою або відкликаною.

Сума заборгованості обліковується в інтегрованих картках відповідача за відповідним платежем.

Щодо направлення податковим органом податкових повідомлень - рішень.

Суд вказує, що підстави та порядок надіслання (вручення) контролюючими органами податкових вимог платникам податків врегульовано ст.59 ГЇК України.

Відповідно до пп. 42.2, 42.3 от. 42 ПК України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням:, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Якщо пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування {місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення (абз. б п. 42.4 ПК України).

Податкове повідомлення-рішення та податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному абзацом третім пункту 6 цього розділу.

У разі якщо пошта не може вручити платнику податків податкові повідомлення- рішення або податкову вимогу через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, така податкова вимога вважається врученою платнику податків у день, вказаний поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.

Аналіз податкового законодавства свідчить про те, що податкове повідомлення- рішення та податкова вимога повинні бути надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням. Додаткових вимог до надсилання податкової вимоги (зокрема, зазначення в рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення реквізитів документа, що надсилається) податкове законодавство не містить.

Здійснюючи аналіз Правил надання послуг поштового зв'язку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270 встановлено, що зазначені правила не встановлюють вимог до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення в частині: зазначення реквізитів документа, що надсилається.

При цьому як зазначено у пункті 8 цих Правил оператори поштового зв'язку надають послуги з пересилання внутрішніх та міжнародних поштових відправлень, поштових переказів, зокрема, до внутрішніх поштових відправлень належать: листи - прості, рекомендовані, з оголошеною цінністю. Пунктом 11 Правил визначено, що поштові відправлення залежно від технології приймання, обробки, перевезення, доставки/ вручення поділяються на такі категорії: простій рекомендовані, без оголошеної цінності, з оголошеною цінністю. Згідно з пунктом 19 Правил внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою. : . .

Із системного аналізу зазначених норм, слідує, що Правилами визначено окремі категорії поштових відправлень: рекомендовані листи та листи з оголошеною цінністю; з описом вкладення і можуть бути лише листи з оголошеною цінністю, до інших видів листів опис вкладення не передбачений.

Такі висновки сформовані Верховним Судом в постанові від 20 жовтня 2020 року у справа №140/30/20.

Отже, Податковий кодекс України, як і Порядок направлення контролюючими органами податкових вимог платникам податків чітко визначив категорію поштового відправлення (рекомендований лист), якою контролюючий орган має підтвердити надіслання платнику податків податкової вимоги:. При цьому опис вкладення для рекомендованого листа Правилами надання послуг поштового зв'язку не передбачений. : і

Окрім того, Верховний Суд звертає увагу на, тому, що добросовісний платник податків зобов'язаний забезпечити отримання ним кореспонденції за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. У разі невиконання цього обов'язку платник не вправі посилатись на неотримання ним документів як на обставину, що звільняє його від настання у зв' язку з цим негативних для такого платника наслідків.

Суд також вказує, що відповідно до пункту 106 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року N8 270, під час вручення фізичній особі реєстрованого поштового відправлення, виплати коштів за поштовим переказом з повідомленням про вручення працівник поштового зв'язку на підставі пред'явленого одержувачем Документа, що посвідчує особу, зазначає на бланку повідомлення про вручення його прізвище. На бланку повідомлення про вручення поштового відправлення з позначкою «вручити особисто», внутрішнього рекомендованого листа з позначкою «судова повістка» одержувач розписується та зазначає прізвище.

З огляду на викладене вбачається, що особистий підпис одержувача рекомендованого поштового відправлення є обов'язковим: тільки у разі вручення поштового відправлення з позначками «вручити особисто»: та «судова повістка» та не вимагається при оформленні вручення іншого рекомендованого поштового відправлення, зокрема, податкової вимоги.

Такі висновки сформовані Верховним Судом в постанові від 18 лютого 2020 року у справі №520/3945/19.

Аналогічний правовий висновок щодо застосування вказаної норми права у подібних правовідносинах міститься в постановах Верховного Суду, зокрема, у справах № 639/4278/16-а, 222/1402/16-а, 813/1517/16.

Також, пунктом 99 Правил № 270 передбачено, що рекомендовані поштові відправлення, у тому числі рекомендовані листи з позначкою «Судова повістка», рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень, поштових переказів, повідомлення про надходження електронних поштових переказів, які не були вручені під час доставки, повторні повідомлення про надходження реєстрованих поштових відправлень (крім зазначених в абз. 4 п. 93 цих Правил), поштових переказів, адресовані фізичним особам, під час доставки за зазначеною адресою або під час вручення в об'єкті поштового зв'язку вручаються адресату, а у разі його відсутності -- повнолітньому члену сім'ї за умови пред'явлення документа, що посвідчує особу, а також документа, що посвідчує родинні зв'язки з адресатом (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб .тощо), ,чи рішення органу опіки і піклування про призначення їх опікунами чи піклувальниками.

Так, відповідно до п. 106 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою КМУ від 05.03,2009 р. №270, під час вручення фізичній особі реєстрованого поштового відправлення, виплати коштів за поштовим переказом з повідомленням про вручення працівник поштового зв'язку на підставі пред'явленого одержувачем документа, що посвідчує особу, зазначає на бланку повідомлення про вручення його прізвище. На бланку повідомлення про вручення поштового відправлення з позначкою «вручити особисто», внутрішнього рекомендованого листа з позначкою «судова повістка» одержувач розписується та зазначає прізвище.

Напис про одержання поштового відправлення, в якому зазначене його прізвище, зроблений працівником поштового зв' язку, зазвичай є переконливим доказом отримання відправлення саме, адресатом: Таке переконання ґрунтується на презумпції добросовісного виконання працівниками пошти своїх обов'язків. Однак таку презумпцію може бути поставлено під сумнів і спростовано.

Вказаний висновок узгоджується із правовою позицією, висловленою Верховним Судом по справі N«222/1402/16-а.

Між тим, 24 січня 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи №826/14361/16, адміністративне провадження №К/9901/31654/18 (ЄДРСРУ №79409372) вказав, що для встановлення факту направлення (вручення); фізичній особі податкового повідомлення-рішення та вимоги поштою у встановленому законодавством порядку, дослідженню підлягають:

-відповідність адреси одержувача: у поштовому відправленні місцю проживання або останньому відомому місцезнаходженню .фізичної особи;

- повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення, в якому зазначено дату вручення або причини невручення;

відповідність дати відправлення на корінці податкового повідомлення-рішення даті, зазначеній у повідомленні про вручення поштового відправлення тощо.

Особистий підпис одержувача рекомендованого поштового відправлення є обов'язковим тільки у разі вручення поштового відправлення з позначками «вручити особисто» та «судова повістка» та не вимагається при оформленні вручення іншого рекомендованого поштового відправлення, зокрема, податкового повідомлення- рішення.

Отже, Верховним судом фактично сформовані висновки, що для належного вручення: податкової вимоги контролюючому органу :достатньо забезпечити направлення податкової вимоги рекомендованим листом з повідомленням про вручення на дійсну юридичну адресу платника податків.

При цьому, будь-які порушення порядку вручення працівниками пошти (що у даній справі не підтверджено та не доведено платником податків) не можна ставити в провину контролюючого органу.

При зазначених обставинах, суд вважає вимоги позивача правомірними та такими, що ґрунтуються на положеннях діючого законодавства, належним чином обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 243-246 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Григорія Сковороди, буд. 46,м. Харків,Харківська обл., Харківський р-н,61057, код ЄДРПОУ43983495) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу- задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) суму податкового боргу в розмірі 37 677 (тридцять сім тисяч шістьсот сімдесят сім) грн.47 коп.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Кухар М.Д.