12 листопада 2025 року Справа № 280/6672/25 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стрельнікової Н.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:
1. Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка полягаєу невнесенні за заявою від 16.02.2025 р. до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей (даних) про проходження ОСОБА_2 (громадянином України, ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) 28.10.2002 р. медичного огляду військово-лікарською комісією та про виключення його 19.12.2002 р. з військового обліку військовозобов'язаних на підставі п. «а» ч. 5 ст. 37 Закону України від 25.03.1992 р. № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» (в редакції, чинній станом на 19.12.2002 р.).
2. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості (дані) про проходження ОСОБА_2 (громадянином України, ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) 28.10.2002 р. медичного огляду військово-лікарською комісією та про виключення його 19.12.2002 р. з військового обліку військовозобов'язаних на підставі п. «а» ч. 5 ст. 37 Закону України від 25.03.1992 р. № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» (в редакції, чинній станом на 19.12.2002 р.).
3. Судовий збір з відповідача не стягувати.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що в жовтні 2002 року позивач як військовозобов'язаний пройшов медичний огляд військово-лікарською комісією (ВЛК) та був визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку. Постанова ВЛК була виконана і 19.12.2002 і позивач був виключений з військового обліку. Водночас, в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів наразі міститься інформація про те, що позивач перебуває на військовому обліку як військовозобов'язаний в 1 відділі ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , а відомості про проходження медичного огляду та про виключення з військового обліку відсутні. ІНФОРМАЦІЯ_4 своїм листом від 21.02.2025 у відповідь на заяву позивача від 16.02.2025 розглянув звернення про внесення до Реєстру відомостей про проходження позивачем 28.10.2002 медичного огляду ВЛК та відомостей про виключення 19.12.2002 з військового обліку, але дій, на яких наполягав позивач відповідач не вчинив, відповідні відомості про позивача до Реєстру внесені не були. У зв'язку з наведеним позивач звернувся до суду, просить позовні вимоги задовольнити.
Ухвалою від 06 серпня 2025 року відкрито провадження у справі; ухвалено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
Відповідач правом подати відзив на позовну заяву не скористався, жодних заяв або клопотань до суду не подав.
Розглянувши матеріали справи, судом установлені наступні обставини.
ОСОБА_1 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_5 із заявою від 23.10.2024 у якій просив протягом п'яти днів з дня реєстрації цієї заяви внести до Єдиного Державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів достовірну інформацію про мої наступні персональні дані:
- Щодо виключення ОСОБА_3 (1984 р. н.) з військового обліку 19.12.2002 ІНФОРМАЦІЯ_6 , за станом здоров'я (ст. 70 а, наказу МО України № 2 від 1994 р.).
- Щодо проходження ОСОБА_2 (1984 р. н.) медичного огляду ВЛК, що підтверджується штампом (записом) в моєму військово-обліковому документі - Довідці № 1216 (Замість військового квитка) - «28.10.2002 Лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_6 визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку за ст. 70 «А», наказу МО України від 4 січня 1994 року № 2».
Сформувати та надати відповідний витяг з Єдиного Державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з записом про виключення ОСОБА_4 (1984 р. н.) військового обліку 19.12.2002.
В обгрунтування позивач у вищевказаній заяві зазначив, що є громадянином України, та перебував на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_6 (наразі РВК перейменовано ТЦК та СП). Відповідно до відмітки про військовий облік (штампу) ІНФОРМАЦІЯ_6 (наразі РВК перейменовано ТЦК та СП), яка проставлена в військово-обліковому документі позивача - Довідці № 1216 (Замість військового квитка) позивач 19.12.2002 року був ВИКЛЮЧЕНИЙ з військового обліку за станом здоров'я. Проставлений підпис уповноваженої особи ІНФОРМАЦІЯ_6 . Підстава для виключення з військового обліку підтверджена в тому числі наступним: Також, відповідно до запису (штампу) в моєму військово-обліковому документі - Довідці № 1216 (Замість військового квитка) - «28.10.2002 Лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_6 визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку за ст. 70 «А», наказу МО України від 4 січня 1994 року № 2». Водночас, наразі, будучи не впевненим, що зазначена вище інформація, щодо проходження мною медичного огляду, та ВИКЛЮЧЕННЯ мене з військового обліку за результатами такого ВЛК міститься в Єдиному Державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів я подав заяву на формування військово-облікового документу за допомогою порталу Дія. Разом з тим, мені прийшло повідомлення наступного змісту: «Військово-обліковий документ за заявою № 20241018-371545 не сформовано. У реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про перебування на військовому обліку не знайдено. Необхідно звернутися до ТЦК та СП для взяття на військовий облік». З зазначеного вбачається, що інформація щодо проходження мною медичного огляду ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_6 , та в подальшому ВИКЛЮЧЕННЯ мене з військового обліку ІНФОРМАЦІЯ_6 в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - ВІДСУТНЯ. Враховуючи те, що інформація, яка наразі не міститься в Реєстрі щодо мого військового обліку є НЕ ПОВНОЮ та НЕДОСТОВІРНОЮ, адже дані щодо проходження мною медичного огляду ВЛК та виключення мене з військового обліку відсутні, я вимушений звернутись до Вас з цією вмотивованою заявою.»
На вищевказану заяву позивача ІНФОРМАЦІЯ_7 було надано відповідь вих. № 8885 від 29.10.2024 наступного змісту: «На Ваш адвокатський запит, в інтересах громадянина ОСОБА_3 , стосовно неправомірного не включення запису та виправлення недостовірних відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, повідомляю наступне.
Відповідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно доповіді начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 облікова картка військовозобов'язаного на громадянина ОСОБА_3 була знищення під час евакуації ІНФОРМАЦІЯ_8 у 2022 році.
На даний час, у зв'язку з відсутністю будь якої наявної інформації щодо військово-облікових, медичних даних на громадянина ОСОБА_5 , немає можливості сформувати запис до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
З метою впорядкування військово-облікових даних, отримання військово- облікового документу згідно вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 559 та створення відповідного облікового запису в Єдиному державному реєстрі прислівників, призовників, військовозобов'язаних та резервістів пропоную громадянину ОСОБА_6 особисто прибути до ІНФОРМАЦІЯ_9 з оригіналом довідки № 1216 виданої замість військового квитка.
У відповідності до статті 15 Закону України «Про звернення громадян", рішення вищого державного органу, який розглядав скаргу, в разі незгоди з ним громадянина може бути оскаржено до суду в термін, передбачений законодавством України.»
Надалі позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_10 із заявою від 16.02.2025 «щодо неправомірного невключення запису та виправлення недостовірних відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів», у якій з посиланням на ті ж самі обставини просив: «Протягом п'яти днів з дня реєстрації цієї заяви внести до Єдиного Державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів достовірну інформацію про мої наступні персональні дані:
- Щодо виключення ОСОБА_3 (1984 р. н.) з військового обліку 19.12.2002 ІНФОРМАЦІЯ_6 , за станом здоров'я (ст. 70 а, наказу МО України № 2 від 1994 р.).
- Щодо проходження ОСОБА_2 (1984 р. н.) медичного огляду ВЛК, що підтверджується штампом (записом) в моєму військово-обліковому документі - Довідці № 1216 (Замість військового квитка) - «28.10.2002 Лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_6 визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку за ст. 70 «А», наказу МО України від 4 січня 1994 року № 2».
Сформувати та надати відповідний витяг з Єдиного Державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з записом про виключення ОСОБА_4 (1984 р. н.) військового обліку 19.12.2002.»
ІНФОРМАЦІЯ_4 на заяву позивача від 16.02.2025 була надана відповідь вих. №633 від 21.02.2025 у якій зазначено наступне: «Вказана заява за своїм змістом написана Вами, також у ній прямо вказаний заявник - ОСОБА_1 , але сама заява підписана не Вами особисто а іншою особою, тому по суті розгляду не підлягає.
Окремо звертаю Вашу увагу, що Ваше звернення з зазначених питань вже було розглянуто по суті ІНФОРМАЦІЯ_11 . В отриманій Вами відповіді прямо вказано: «…особисто прибути до ІНФОРМАЦІЯ_9 з оригіналом довідки №1216…».
З урахуванням фактичних обставин, зазначених у Вашій заяві, що наразі Ви перебуваєте за межами України…. З урахуванням того, що Ви в теперішній час мешкає за межами України, відповідно до вимог чинного законодавства України, Ви повинні стати на військовий облік за місцем свого задекларованого проживання у країні мешкання, і вже там вирішувати питання щодо відомостей у єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних, резервістів «ОБЕРІГ».
Таким чином, пропонуємо Вам виконати вимоги чинного законодавства України та звернутися до найближчої консульської (дипломатичної) установи України у країні свого мешкання, … для постановки на облік та з'ясування інших питань.»
Не погоджуючись з бездіяльністю відповідача позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд виходить з наступного.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частинами 1, 2 статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.
Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.
Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
За змістом статті 1 Закону України "Про оборону України" особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб.
У подальшому указами Президента України воєнний стан продовжувався та на момент розгляду адміністративної справи строк дії воєнного стану в Україні триває.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України Про військовий обов'язок і військову службу від 25.03.1992 №2232-XII (далі - Закон №2232-XII, у редакції на дату виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону №2232-XII захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Військовий обов'язок включає дотримання правил військового обліку (ч. 3 ст. 1 Закону №2232-XII).
Відповідно до частини 3 статті 1 Закону №2232-XII військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
За приписами частини 8 статті 2 Закону №2232-XII виконання військового обов'язку в запасі полягає в дотриманні військовозобов'язаними порядку і правил військового обліку, проходженні зборів для збереження та вдосконалення знань, навичок і умінь, необхідних для виконання обов'язків військової служби в особливий період.
Згідно з частинами 1, 3 та 4 статті 33 Закону №2232-XII військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.
Військовий облік військовозобов'язаних та резервістів за призначенням поділяється на загальний і спеціальний.
Відповідно до частини 5 статті 33 Закону №2232-XII військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини 1 статті 34 Закону №2232-XII, персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 №154 затверджено Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі положення №154).
Відповідно до пункту 1 вказаного Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.
Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).
За змістом положень пункту 9 Положення №154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема, ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам, розглядають звернення військовослужбовців, працівників та членів їх сімей, а також громадян з питань, що належать до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також ведуть прийом громадян, які звертаються із зазначених питань, видають необхідні довідки та інші документи.
Відповідно до пункту 11 Положення №154, районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення, зокрема, забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних відповідно до законодавства та в порядку, визначеному Міноборони, надають громадянам України інформацію відповідно до статті 9 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» шляхом взаємодії (обміну інформацією) через інформаційні (інформаційно-телекомунікаційні) системи Мінцифри в порядку, визначеному спільним наказом Мінцифри з Міноборони.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок №1487), який визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності.
Військовий облік ведеться з метою визначення наявних людських мобілізаційних ресурсів та їх накопичення для забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення особовим складом у мирний час та в особливий період (п. 3 Порядку №1487).
Персонально-якісний військовий облік передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного військового обліку покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, органи СБУ, відповідні підрозділи розвідувальних органів (п. 16 Порядку №1487).
Військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів. Для внесення запису/актуалізації даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ними надаються персональні дані відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" (п. 20 Порядку №1487).
Абзацом 3 пункту 79 Порядку №1487 встановлено, що районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки: організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці; здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством; організовують та забезпечують зберігання облікової документації призовників, військовозобов'язаних та резервістів, персональних даних, які містяться в них; проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього; виконують функції з ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відтак до компетенції районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки належить взяття та виключення військовозобов'язаних з військового обліку, внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів актуальної інформації.
Пунктом 81 Порядку №1487 визначено, що взяття на військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку та підпункті 10-1 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 10-1 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений.
Особиста присутність призовників, військовозобов'язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів не обов'язкова.
З метою якісного проведення призову громадян на строкову військову службу за станом здоров'я, прийняття громадян на військову службу за контрактом, проведення медичного огляду військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів для визначення ступеня придатності до військової служби та визначення ступеня придатності льотного складу до льотної роботи наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (далі - Закон № 1951-VІІІ та Реєстр) реєстр - це інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) ТЦК та СП, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України (ч. 8 ст. 5 Закону № 1951-VIII). Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних (ч. 9 ст. 5 Закону № 1951-VIII).
ТЦК та СП АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя є органами адміністрування Реєстру, але не наділені повноваженнями органів ведення Реєстру (ч. ч. 5, 6, 8, 9 ст. 5 Закону № 1951-VIII).
В п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону № 1951-VIII визначено право звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
Судом з матеріалів справи установлено наявність у позивача лише довідки №1216 замість військового квитка видано в/з запасу ІНФОРМАЦІЯ_12 19.12.2002. При цьому зазначена довідка містить нечіткий штамп від 28.10.2002, у якому фактично відсутня частина тексту, що унеможливлює з'ясування змісту такого штампу та наведених у ньому відомостей. При цьому на зворотньому боці доданої позивачем до позову копії такої довідки містяться два штампи, один наступного змісту: «Принят на учет ІНФОРМАЦІЯ_13 . 19.12.2002», другий наступного змісту: «Снят с учета Пологівсько-Чернігівським РВК Запорізької обл. 19.12.2002». Також за межами другого штампу прописом написано «с ісключенієм з військового обліку, по состоянію здоровя.».
Дослідив зазначений доказ суд зазначає, що він не є таким, що підтверджує ті відомості, які позивач просить суд зобов'язати відповідача внести до Єдиного реєстру, а саме: відомості (дані) про проходження ОСОБА_2 (громадянином України, ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) 28.10.2002 р. медичного огляду військово-лікарською комісією та про виключення його 19.12.2002 р. з військового обліку військовозобов'язаних на підставі п. «а» ч. 5 ст. 37 Закону України від 25.03.1992 р. № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» (в редакції, чинній станом на 19.12.2002 р.). Будь-яких інших доказів, які б підтверджували існування відповідних обставин позивачем суду не надано.
Також суд зазначає, що за відсутності у розпорядженні суб'єкта владних повноважень довідки військово-лікарської комісії суб'єкт владних повноважень не може бути примушений до внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про виключення заявника з військового обліку. Крім того, виданий заявнику військовий квиток містить штамп про зняття з військового обліку, а не про виключення з військового обліку. У зв'язку з наведеним, на підставі наявних у справі доказів у суду відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
Решта доводів сторін окремій оцінці у тексті судового акту не підлягає, позаяк не впливає на правильність розв'язання спору по суті.
Відповідно до приписів ст.139 КАС України підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 9, 77, 139, 241-246, 250, 255, 263, 295 КАС України, суд
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити. (69063, м.Запоріжжя, вул.Сергія Серікова, буд.28, код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н.В. Стрельнікова