Ухвала від 01.10.2025 по справі 370/2886/25

МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Д.Ростовського, 35, смт. Макарів, Київська область, 08001, тел/факс (04578)5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua

УХВАЛА

01 жовтня 2025 року Справа №370/2886/25

Суддя Макарівського районного суду Київської області Косенко А.В., ознайомившись із позовною заявою

ОСОБА_1 в особі представника, адвоката Горьового Володимира Володимировича, до Відділення поліції №3 (с-ще Макарів) Бучанського районного управління поліції ГУНП в Київській області; третя особа: Макарівська районна державна нотаріальна контора про зняття обтяження з нерухомого майна,

ВСТАНОВИВ:

26.09.2025 року до Макарівського районного суду Київської області через підсистему «Електронний суд» надійшла вказана позовна заява, яка відповідає вимогам ст.ст. 175-177 ЦПК України та підсудна Макарівському районному суду Київської області. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, відсутні, а тому слід відкрити провадження у даній справі.

Згідно із ч. 3 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи зазначені вище обставини, вважаю, що дана справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання.

Крім того, разом із позовною заявою представником позивача, адвокатом Горьовим В.В., заявлено клопотання про витребування від Макарівської державної нотаріальної контори (код ЄДРПОУ 02884440, адреса: 08001, Київська обл., Бучанський р-н, с-ще Макарів, вул. Д. Ростовського, 66) належним чином засвідчені копії документів, що стали підставою для реєстрації обтяження №9606614, оскільки позивач не може самостійно надати вказані документи.

Враховуючи викладене, з огляду на вимоги ч. 1 ст. 84, п. 7 ч. 2 ст. 187 ЦПК України, вважаю, що клопотання про витребування доказів є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Інших заяв та клопотань від представника позивача разом з позовною заявою не надходило.

Керуючись ст.ст. 84, 175-177, ч. 2 ст. 187, ст.ст. 189-191, 260 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника, адвоката Горьового Володимира Володимировича, до Відділення поліції №3 (с-ще Макарів) Бучанського районного управління поліції ГУНП в Київській області; третя особа: Макарівська районна державна нотаріальна контора про зняття обтяження з нерухомого майна - прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

Розгляд цивільної справи здійснювати в порядку загального позовного провадження та призначити підготовче засідання на 10 год. 30 хв. 21.11.2025 року у приміщенні Макарівського районного суду Київської області за адресою: Київська область, Бучанський район, с-ще Макарів, вул. Димитрія Ростовського, 35, зал № 2.

В підготовче засідання викликати учасників справи.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи, а відповідачу та третім особам (якщо такі приймають участь у справі) разом з копією ухвали також копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Встановити відповідачу 15-тиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву відповідно до вимог ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Згідно з вимогами ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Роз'яснити відповідачу право на пред'явлення зустрічного позову у строк для подання відзиву відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України.

Роз'яснити, що відповідно до ч. 3 ст. 83 ЦПК України відповідач повинен подати суду докази разом з поданням відзиву.

Встановити третім особам (якщо такі приймають участь у справі), які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, 5-тиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання письмових пояснень щодо позову або щодо відзиву - протягом п'яти днів із дня отримання відзиву.

Роз'яснити учасникам справи, що вони мають право надати відповіді на такі пояснення третіх осіб до закінчення підготовчого провадження.

Клопотання представника позивача про витребування доказів - задовольнити.

Витребувати від Макарівської державної нотаріальної контори (код ЄДРПОУ 02884440, адреса: 08001, Київська обл., Бучанський р-н, с-ще Макарів, вул. Д. Ростовського, 66) належним чином засвідчені копії документів, що стали підставою для реєстрації обтяження №9606614.

Вказані докази слід подати суду невідкладно.

Роз'яснити особі, у якої витребувано докази, що відповідно до вимог частини 6, 7, 8, 9 статті 84 ЦПК України:

- будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду;

- особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали;

- у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом;

- притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://mk.ko.court.gov.ua/sud1016/

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Реквізити учасників справи:

ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ;

Відділення поліції №3 (с-ще Макарів) Бучанського районного управління поліції ГУНП в Київській області, адреса: 08001, Київська обл., Бучанський р-н, с-ще Макарів, вул. Димитрія Ростовського, 66;

Макарівська державна нотаріальна контора, адреса: 08001, Київська обл., Бучанський р-н, с-ще Макарів, вул. Димитрія Ростовського, 66.

Суддя А.В. Косенко

Попередній документ
131724406
Наступний документ
131724408
Інформація про рішення:
№ рішення: 131724407
№ справи: 370/2886/25
Дата рішення: 01.10.2025
Дата публікації: 13.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Макарівський районний суд Київської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (10.12.2025)
Дата надходження: 26.09.2025
Предмет позову: про скасування арешту нерухомого майна
Розклад засідань:
28.01.2026 13:45 Макарівський районний суд Київської області