Справа № 209/7775/25
Провадження № 3/209/1368/25
12 листопада 2025 року м. Кам'янське
Суддя Дніпровського районного суду міста Кам'янського Левицька Н.В., розглянувши адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який офіційно не працює, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 51 КУпАП, -
До Дніпровського районного суду міста Кам'янського з відділення поліції № 1 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області одночасно надійшли два адміністративні відносно ОСОБА_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 51 КУпАП.
Згідно вимог ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи викладене, а також те що постанова по жодній із справ не приймалася, тому постановою судді від 20 жовтня 2025 року об'єднано в одне провадження вищевказані номери справ та присвоєно об'єднаній справі №209/7775/25, провадження 3/209/1368/25.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 869189 від 17.09.2025. вказано, що 17.09.2025 приблизно о 09:49 год. за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам'янське, бул. Героїв, буд. 13 в приміщенні магазину «Маркет ОПТ», ОСОБА_1 таємно викрав з полиці магазину каву розчинну «Якобз монарх 300 г, масло Білоцерківське селянське 72,6% 400 г, еколін 1 шт., масло Білоцерківське Екстра 82% 400 г еколін -1 шт., масло Ферма Селянське 73% 400 г - 1 шт. на загальну суму викраденого 1072 грн 82 коп. (одна тисяча сімдесят дві гривні вісімдесят дві копійки). Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст. 51 КУпАП.
Також, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 869190 від 17.09.2025 вказано, що 16.09.2025 о 10:20, 17.09.2025 о 09.26 год. за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам'янське, пр. Металургів, буд. 42 в приміщенні магазину «Маркет ОПТ», ОСОБА_1 таємно викрав з полиці магазину масло Білоцерківське Екстра 82% 400 г еколін -1 шт; каву розчинну «Якобз монарх Kraftid 190 г c/б, дезодорант АХЕ спрей Епік фрешнес 150 мл масло Ферма Селянське 73% 400 г - 1 шт., горіхова паста з какао Nutella 600 1 шт на загальну суму викраденого 1553 грн 23 коп. (одна тисяча п'ятсот п'ятдесят три гривні 23 копійки). Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст. 51 КУпАП.
В судові засідання призначені на 20.10.2025, та 12.11.2025 ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся шляхом направлення смс повідомлення на номер телефону, який вказаний у протоколах про адміністративне правопорушення, шляхом направлення повісток за адресою проживання, які повернулися без вручення, з відміткою адресат відсутній за вказаною адресою, Також ОСОБА_1 викликався до суду через оголошення на офіційному сайті «Судова влада».
Постановою суду від 20.10.2025 ОСОБА_1 було піддано приводу до Дніпровського районного суду міста Кам'янського. Явка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, до суду не забезпечена. Постанова суду про привід від 20.10.2025 працівниками поліції не була виконана, матеріали відпрацювання примусового приводу на адресу суду не направлені.
Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП України, справа про адміністративне правопорушення може бути розглянута під час відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі «Смірнов проти України» згідно з положеннями частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням п.1 ст.6 даної Конвенції.
Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Зважаючи на викладені обставини, ОСОБА_1 належно повідомлявся про час і місце розгляду справи, був обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, не подав письмових заперечень проти протоколу, до суду не з'явився, його поведінка свідчить про не бажання брати участь у розгляді справи. Проте, подальше відкладення розгляду справи нівелюватиме завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). Розгляд справи у розумні строки з одного боку забезпечує можливість своєчасного відновлення прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у випадку необґрунтованості та безпідставності провадження у справі стосовно неї, а з іншого своєчасне вжиття заходів спрямованих на запобігання іншим правопорушенням, у випадку наявності підстав застосування адміністративного стягнення з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття (стаття 23 КУпАП). У будь-якому випадку відповідні дії мають бути вчинені своєчасно, з метою недопущення негативних наслідків, пов'язаних із тривалим розглядом справи та не вирішенням її по суті.
Відтак, суд відповідно до вимог ст.280 КУпАП України, вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності ОСОБА_1 , оскільки матеріали справи містять достатньо доказів на підставі яких можливо розглянути справу та винести рішення, що сприятиме досягненню завдань, визначених ст.245 КУпАП України, та розгляду справи в межах строків, які передбачені ст.38 КУпАП України.
Потерпілі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилися, однак до суду скерували заяви в яких просили проводити розгляд справи без їх участі, за наявними в матеріалах справи доказами.
Оцінивши всі зібрані по справі докази за своїм внутрішнім переконанням, з врахуванням всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов наступних висновків.
Відповідно до вимог ч. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з вимогами ч. ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд відповідно до вимог ст.ст.245, 280 КУпАП повинен, зокрема, з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані, зокрема, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису.
Статтею 51 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Частина 3 статті 51 КУпАП встановлює відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частиною першою або другою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.
Факт вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 51 КУпАП, підтверджується:
протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 869189 від 17 вересня 2025 року, та серії ВАД №869190 від 17 вересня 2025 де викладено обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення;
протоколами прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 17.09.2025;
письмовими поясненнями ОСОБА_2 яка є керуючою магазину «Маркет ОПТ»;
письмовими поясненнями ОСОБА_3 яка є керуючою магазину «Маркет ОПТ»;
письмовими поясненнями ОСОБА_1 , в яких підтверджує викрадення ним товарів в магазині «Маркет ОТП»;
видатковою накладною №531О-00127 від 17 вересня 2025; на загальну суму 1072,82 грн;
видатковою накладною №549К-00041 від 17 вересня 2025; на загальну суму 666,62 грн;
видатковою накладною №549К-00042 від 16 вересня 2025; на загальну суму 886,61 грн
рапортом інспектора чергового ВП № 1 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області, відповідно до якого 17.09.2025 отримано заяву та зареєстровано ЄО №19969 від 17.09.2025 як крадіжка;
рапортом інспектора чергового ВП № 1 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області, відповідно до якого 17.09.2025 отримано заяву та зареєстровано ЄО №19967 від 17.09.2025 як крадіжка;
фототаблицею;
постановою Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 25.03.2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 51 КУпАП.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст.51 КУпАП, тобто дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки повторно протягом року.
Проаналізувавши та оцінивши досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає, що всі вищезазначені докази є належними, допустимими та достовірними. Ці докази є достатніми, оскільки, як окремо, так і в сукупності, у повній мірі доводять винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3ст.51 КУпАП.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч. 2 ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, не встановлено.
Враховуючи зазначене, керуючись ст.36 КУпАП, з метою виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню ним нових правопорушень, суддя вважає необхідним та достатнім накладення на неї адміністративного стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч. 3 ст. 51 КУпАП.
З огляду на викладене та зважаючи на вимоги статті 40-1 КУпАП з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір на користь держави у розмірі 0,2 мінімальної заробітної плати, що з 01.01.2024 року складає 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 248, 249, 251, 283-285 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 51 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п'ять тисяч сто) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 на користь держави судовий збір, що становить 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором до Дніпровського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через 15 днів з дня набрання постановою про накладання штрафу законної сили, а в разі оскарження або опротестування - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суддя Наталія ЛЕВИЦЬКА