10 листопада 2025 року м. Житомир справа № 240/8096/25
категорія 112010201
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Приходько О.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, в якій позивач просить суд (з урахуванням уточнення):
- визнати протиправними дії відповідача щодо непроведення перерахунку та виплати пенсії з 01 квітня 2019 року на підставі довідки Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській, Волинській та Житомирській областях від 08 листопада 2024 року за вих. № 31/35-16-А-27-4-2024 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії за нормами, чинними станом на 05 березня 2019 року, ненарахування пенсії (60 відсотків грошового забезпечення) як інваліду 3 групи армії внаслідок захворювання, яке виникло у період проходження військової служби;
- зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії з 01 квітня 2019 року з урахуванням складових грошового забезпечення у довідці Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській, Волинській та Житомирській областях від 08 листопада 2024 року за вих. № 31/35-16-А-27-4-2024 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії за нормами, чинними станом на 05 березня 2019 року, нарахування пенсії (60 відсотків грошового забезпечення) як інваліду 3 групи армії внаслідок захворювання, яке виникло у період проходження військової служби, з урахуванням проведених виплат.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що отримує пенсію відповідно до Закону України 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (надалі - Закон № 2262-ХІІ). Після оформлення довідки Регіональним сервісним центром ГСЦ МВС в Рівненській, Волинській та Житомирській областях позивач звернувся до пенсійного органу для перерахунку основного розміру його пенсії й відповідач не мав, як вважає позивач, підстав для відмови у здійсненні перерахунку.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 16 квітня 2025 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (у письмовому провадженні).
Відповідач позов не визнав. У відзиві на позовну заяву зазначає про відсутність підстав для перерахунку пенсій, призначених за нормами Закону № 2262-XII, оскільки натепер жодних рішень про зміну грошового забезпечення Урядом не ухвалювалось. Наполягає на безпідставності доводів позивача щодо перерахунку пенсії, позаяк пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (надалі - Постанова № 103) було скасовано 01 січня 2020 року, а обласні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки видають нові довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонерів станом на 05 березня 2019 року з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" для перерахунку пенсій військовослужбовців (а не пенсіонерів МВС). Як зазначає відповідач, незважаючи на скасування пункту 3 Постанови № 103, грошове забезпечення пенсіонерів МВС встановлюється постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (надалі - Постанова № 988), а тому, на переконання відповідача, довідка Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській, Волинській та Житомирській областях від 08 листопада 2024 року за вих. № 31/35-16-А-27-4-2024 видана безпідставно та не утворює, відповідно, й підстав для перерахунку пенсії позивача.
Також вважає пропущеним строк звернення до суду у цій справі, оскільки позивач просить здійснити перерахунок пенсії з квітня 2019 року, тобто поза межами встановленого у статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) шестимісячного строку.
З таких підстав просить суд відмовити в позові.
Ухвалою суду від 06 листопада 2025 року залишено без задоволення клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про залучення Міністерства соціальної політики України до участі у цій справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.
Розглянувши доводи позовної заяви та заперечення у відзиві на позов, з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши докази у справі, суд зазначає про таке.
Суд встановив, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та з 07 грудня 2001 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону № 2262-ХІІ.
Регіональним сервісним центром ГСЦ МВС в Рівненській, Волинській та Житомирській областях складено довідку від 08 листопада 2024 року № 31/35-16-А-27-4-2024 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за березень 2019 року згідно з Постановою № 704 за прирівняною посадою "старший інженер держпожнагляду СДПЧ-9 м. Бердичів" з урахуванням: посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням (майор вн.сл.), надбавки за вислугу років (40 %), надбавки за особливості проходження служби (50 %), премії (50 %). У примітці у цій довідці вказано: "довідку складено враховуючи рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року по справі № 826/3858/18 (набрало законної сили 05 березня 2019 року), постанови Великої Палати Верховного Суду від 17 грудня 2019 року у зразковій справі № 160/8324/19.
Позивач звернувся до відповідача із заявою від 27 грудня 2024 року, у якій просив провести перерахунок пенсії з 01 квітня 2019 року з урахуванням усіх складових грошового забезпечення відповідно до довідки Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській, Волинській та Житомирській областях від 08 листопада 2024 року № 31/35-16-А-27-4-2024 про розмір грошового забезпечення за березень 2019 року, додавши цю довідку.
Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області листом від 05 лютого 2025 року повідомило про відсутність підстав для перерахунку пенсії, оскільки після ухвалення 21 лютого 2018 року Постанови № 103 Урядом не приймалось рішення про зміну розмірів грошового забезпечення, як і Пенсійний фонд не повідомляв про підстави для проведення перерахунку пенсій.
Оскільки питання строку звернення до суду з позовом потребує вирішення до переходу розгляду спору по суті, суд, надаючи оцінку доводам відповідача, звертає увагу на усталену практику Верховного Суду, яка зводиться до того, що обмеження права пенсіонера, який отримує пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ, на перерахунок належної йому пенсії, який проведено несвоєчасно через ненадання довідки про розмір грошового забезпечення відповідними державним органом, будь-яким строком є неприпустимим з огляду на приписи частини третьої статті 51 Закону № 2262-ХІІ. Такий висновок, зокрема, було підтримано Верховним Судом у постановах від 07 травня 2025 року у справі № 640/8914/22 та від 27 серпня 2025 року у справі № 300/2827/24, а тому такий довід відповідача суд відхиляє.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає таке.
Абзацом 1 преамбули Закону № 2262-ХІІ, визначено, що цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист (абзац 3 преамбули Закону № 2262-ХІІ).
Особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України згідно з частиною першою статті 1 Закону № 2262-ХІІ мають право на довічну пенсію за вислугу років.
Частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частин першої, другої статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Частиною третьою статті 63 Закону № 2262-ХІІ визначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції та податкової міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Приписами частини четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Кабінет Міністрів України постановою від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393" затвердив Порядок № 45, який визначає алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема територіальний орган Пенсійного фонду України та державний орган, з якого осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ було звільнено із служби, для реалізації перерахунку раніше призначених пенсій.
Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Згідно із пунктом 2 Порядку № 45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком № 45 (пункт 3 Порядку № 45).
Верховним Судом сформовано усталену судову практику у такій категорії спорів й у судових рішеннях Верховний Суд послідовно наголошує на тому, що заява пенсіонера та додані до неї документи, які дають право на подальше підвищення пенсії (довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій), є підставою для перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, проте за умови, якщо її видача державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком № 45, обумовлена зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Своєю чергою, внаслідок набрання чинності Законом України від 02 липня 2015 року № 580-VIII "Про Національну поліцію" (надалі - Закон № 580-VIII) втратив чинність Закон України "Про міліцію" та розпочато ліквідацію органів міліції.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" (надалі - Закон № 900-VIII), яким, зокрема, статтю 63 Закону № 2262-ХІІ доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Відповідно до абзацу другого пункту 15 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом № 2262-ХІІ (стаття 102 Закону № 580-VIII).
Кабінет Міністрів України Постановою № 988, яка набрала чинності 02 грудня 2015 року, та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268" встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Пунктом 7 постанови Уряду № 988 доручено Міністерству внутрішніх справ України за погодженням з Міністерством соціальної політики та Міністерством фінансів затвердити у двотижневий строк порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання.
Такий порядок було затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року № 260 "Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських" відповідно до статті 94 Закону № 580-VIII, постанови Кабінету Міністрів України № 988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, який набрав чинності 27 травня 2016 року (надалі - Порядок № 260).
Пунктом 3 Порядку № 260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.
Указаним пунктом визначено складові грошового забезпечення.
Також, Порядком № 260 визначено додаткові види грошового забезпечення.
У подальшому, відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ Уряд 21 лютого 2018 року ухвалив Постанову № 103, яка набрала чинності 24 лютого 2018 року, абзацом першим пункту 3 якої постановив перерахувати з 01 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до Постанови № 988. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Водночас, частковим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2019 року у справі № 826/12704/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2019 року, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови № 103.
Тобто, враховуючи те, що пункт 3 Постанови № 103, який стосується перерахунку розміру грошового забезпечення особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), визнано нечинним рішенням у справі № 826/12704/18, відповідно, починаючи з 19 листопада 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/12704/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення та премії, тому саме з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 988, Порядком № 260 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.
А згідно із частиною другою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Отже, після отримання оновленої довідки про грошове забезпечення станом на 19 листопада 2019 року, виникає обов'язок пенсійного органу щодо перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення та премії, - з 01 грудня 2019 року.
Матеріалами справи підтверджено, що позивач 27 грудня 2024 року звернувся до відповідача із заявою щодо перерахунку пенсії, посилаючись на вищенаведені положення Закону № 2262-ХІІ, а також Постанови № 704 та просив провести такий перерахунок з 01 квітня 2019 року на підставі довідки Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській, Волинській та Житомирській областях від 08 листопада 2024 року за вих. № 31/35-16-А-27-4-2024.
Проте, як вбачається із доданої до цієї заяви та долученої до позову довідки Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській, Волинській та Житомирській областях від 08 листопада 2024 року за вих. № 31/35-16-А-27-4-2024 про грошове забезпечення, її складові зазначені за нормами, чинними на березень 2019 року, й за змістом заявлених вимог у цій справі позивач позивається щодо перерахунку пенсії з квітня 2019 року на підставі цієї довідки.
Тому суд звертає увагу позивача, що до моменту отримання належної довідки від уповноваженого органу у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії.
При цьому, територіальні органи Пенсійного фонду України не вправі самостійно визначати розміри грошового забезпечення особам, пенсія яким призначена за нормами Закону № 2262-ХІІ, при здійсненні їм перерахунку пенсії на підставі отриманих довідок про грошове забезпечення, до яких не увійшли додаткові види грошового забезпечення, та водночас - на наявність у територіального органу Пенсійного фонду України права перевірити зміст такої довідки щодо її складових, та пересвідчитись чи визначені вони органом, уповноваженим на складання відповідної довідки, на підставі вимог законодавства (пункт 12 постанови Верховного Суду від 10 січня 2024 року у справі № 380/5573/22).
Верховний Суд у постанові від 12 квітня 2023 року у справі № П/320/122/20 підсумував, і суд звертає увагу позивача, що положення пункту 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 у період їх чинності не поширювались на осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), пенсія яким призначена за нормами Закону № 2262-ХІІ, оскільки ними було врегульовано механізм перерахунку пенсій, призначених до 01 березня 2018 року, крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), на які поширювались положення пункту 3 Постанови № 103 та затверджена у додатку 3 до Порядку № 45 форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яка є чинною та містить повний перелік видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
У цій постанові Верховний Суд зробив висновок, який зводиться до того, що оскільки пункт 3 Постанови № 103, що стосується перерахунку розміру грошового забезпечення особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), визнано нечинним рішенням у справі № 826/12704/18, яке набрало законної сили 19 листопада 2019 року, то саме з цієї дати особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) мають право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановами № 988, № 260 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ.
Таким чином, не заперечуючи право позивача на перерахунок його пенсії з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, у тому числі із урахуванням надбавки за особливості проходження служби та премії, суд, з у рахуванням правових висновків Верховного Суду, вважає, що їх розмір має бути обчислений за нормами, чинними станом на момент виникнення підстав для перерахунку пенсії, тобто у цій справі - 19 листопада 2019 року, а не станом на березень 2019 року.
Оскільки судом не встановлено, що станом на березень 2019 року за рішенням Уряду відбулись зміни розміру грошового забезпечення начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), як обов'язкової передумови для виникнення у відповідача обов'язку для перерахунку пенсії позивача, як і подання пенсійному органу відповідної довідки про грошове забезпечення позивача станом на 19 листопада 2019 року, суд доходить висновку про відсутність правових підстав для здійснення перерахунку пенсії позивача з квітня 2019 року на підставі довідки Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській, Волинській та Житомирській областях від 08 листопада 2024 року за вих. № 31/35-16-А-27-4-2024 про грошове забезпечення станом на березень 2019 року.
Тому у задоволенні позову слід відмовити.
Підстави для розподілу судових витрат у цій адміністративній справі у суду відсутні.
Керуючись статтями 9, 72-77, 139, 242-243, 245-246 КАС України, суд
вирішив:
Відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. Ольжича, буд. 7, м. Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.Г. Приходько
10.11.25