Рішення від 11.11.2025 по справі 120/4837/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2025 р. Справа № 120/4837/25

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Слободонюка М.В., розглянувши у м. Вінниці в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на протиправність дій відповідача щодо невірного розрахунку сум грошового забезпечення (числового вираження), а саме основних та додаткових видів грошового забезпечення та премії в довідках №ХЛ56196 від 11.03.2025 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020, станом на 01.01.2021, станом на 01.01.2022 та станом на 01.01.2023, які виготовлені на підставі рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 30.12.2024 по справі №120/13148/24.

Ухвалою судом відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін (у письмовому провадженні). Крім того, встановлені сторонам строки для подання відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та заперечення.

Надалі, до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позову.

Інших заяв по суті справи від сторін спору до суду не надходило.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Вивчивши матеріали адміністративної справи та оцінивши надані сторонами докази суд встановив, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Вінницькій області та отримує пенсію, призначену згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 30.12.2024 у справі №120/13148/24 зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовити та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області оновлені довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2022 р. та на 01.01.2023 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України № 2262-12 від 09.04.1992р. “Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання, розмір яких визначається шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року, а саме на 01.01.2020 р., 01.01.2021 р., 01.01.2022 р., 01.01.2023 р. на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатків 1, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2020 р., з 01.02.2021р., з 01.02.2022 р., з 01.02.2023 р.

На виконання даного судового рішення відповідачем виготовлено оновлені довідки від 11.03.2025 №ХЛ56196 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2020, станом на 01.01.2021, станом на 01.01.2022 та станом на 01.01.2023.

Зокрема, в довідках від 11.03.2025 №ХЛ56196 відповідачем зазначено наступні розміри складових грошового забезпечення:

- станом на 01.01.2020: посадовий оклад 5210 грн., оклад за військове звання 1600 грн., надбавка за вислугу років (45%) 3064,5 грн., надбавка за особливості проходження служби (65%) 5381,68 грн. та премія (53%) 2316,10 грн.;

- станом на 01.01.2021: посадовий оклад 5630 грн., оклад за військове звання 1730 грн., надбавка за вислугу років (45%) 3312 грн., надбавка за особливості проходження служби (65%) 5381,68 та премія (53%) 2316,10 грн.;

- станом на 01.01.2022: посадовий оклад 6150 грн., оклад за військове звання 1890 грн., надбавка за вислугу років (45%) 3618 грн., надбавка за особливості проходження служби (65%) 5381,68 та премія (53%) 2316,10 грн.;

- станом на 01.01.2023: посадовий оклад 6660 грн., оклад за військове звання 2040 грн., надбавка за вислугу років (45%) 3915 грн., надбавка за особливості проходження служби (65%) 5381,68 та премія (160%) 6992 грн.

Позивач вважає, що при підготовці нових довідок станом на 01.01.2020, станом на 01.01.2021, станом на 01.01.2022 відповідачем вірно зазначено відсоткове значення надбавки за особливості проходження військової служби як 65% та премії як 53% та у довідці станом на 01.01.2023 також вірно зазначено відсоткове значення надбавки за особливості проходження військової служби як 65% та премії як 160%, проте грошовий (числовий, гривневий) розмір вказаних складових грошового забезпечення розраховано не правильно, оскільки враховано розмір прожиткового мінімуму на 01.01.2018, а не оновлені розміри посадового окладу та окладу за військовим званням, визначені з розрахунку прожиткового мінімуму станом на відповідний календарний рік.

Окремо позивач вважає, що відповідачем неправильно вказані й числові вирази посадового окладу, окладу за військовим званням та відсоткової надбавки за вислугу років у оновлених довідках від 11.03.2025 №ХЛ56196 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2020, станом на 01.01.2021, станом на 01.01.2022 та станом на 01.01.2023.

Оскільки на його звернення щодо усунення відповідних недоліків відповідач листом від 19.03.2025 за №952/9/5721 відмовив у видачі нових довідок про розмір грошового забезпечення, тому наведені обставини спонукали позивача звернутися до суду з даним позовом.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд керується такими мотивами.

Статтею 9 Закону України № 2011-XII від 20 грудня 1991 року "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон № 2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно з частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина 3 статті 9 Закону № 2011-ХІІ).

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України № 2011-XII від 20 грудня 1991 року "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до абзацу 3-4 статті 63 Закону № 2262-XII перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції та податкової міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45), передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до абзацу 1 пункту 5 Порядку № 45 (в редакції постанови № 103) під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

У Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, яка не передбачає такі складові грошового забезпечення як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнані протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Відтак, з 05 березня 2019 року (дата набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18) діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

01 січня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30 серпня 2017 року № 704 (далі - Постанова № 704), якою було затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1 та схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14.

Пунктом 2 Постанови № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 4 постанови № 704 (в первинній редакції на дату прийняття) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

21.02.2018 Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 103, пунктом 6 якої внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що додаються. Зокрема, у постанові № 704 пункт 4 викладено в такій редакції: " 4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.".

Натомість, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі № 826/6453/18 пункту 6 постанови № 103 визнано нечинним. Отже, застосуванню підлягає пункт 4 постанови № 704 в первинній редакції на дату її прийняття, згідно якого грошове забезпечення повинно обчислюватися виходячи не із розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, а із урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлюється на кожен календарний рік окремо відповідними Законами України "Про державний бюджет України".

Таким чином, через зміну прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року у позивача виникло право на отримання довідок про розміри грошового забезпечення станом на 01.01.2020, станом на 01.01.2021, станом на 01.01.2022 та станом на 01.01.2023 за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку № 45, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування пункту 4 постанови № 704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року.

Як встановлено судом, на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 30.12.2024 у справі №120/13148/24 відповідачем підготовлено та видано оновлені довідки від 11.03.2025 №ХЛ56196 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2020, станом на 01.01.2021, станом на 01.01.2022 та станом на 01.01.2023.

Щодо зазначення у даних довідках розміру посадового окладу, окладу за військовим званням та відсоткової надбавки за вислугу років в сумах, з якими позивач не погоджується, то суд враховує, що питання обрахунку розміру таких складових розміру грошового забезпечення й, відповідно, право позивача в цій частині вже захищено у справі №120/13148/24, так як прийнятим рішенням на відповідача безпосередньо покладено обов'язок підготувати та надати нові довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 01.01.2020, станом на 01.01.2021, станом на 01.01.2022 та станом на 01.01.2023, шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на відповідний календарний рік, а тому це питання охоплюється виконанням рішення у справі №120/13148/24 з огляду на що суд не приймає доводи позивача в цій частині. У разі незгоди із використаним при обчисленні складових грошового забезпечення в оновленій довідці розміром прожиткового мінімуму позивач може звернутись із заявою, зокрема, в порядку статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України у справі №120/13148/24.

З огляду на це, суд вважає заявлені в цій частині позову позовні вимоги про покладення на відповідача обов'язку вказати в нових довідках про розмір його грошового забезпечення посадовий оклад, оклад за військовим званням та відсоткова надбавка за вислугу років такими, що задоволеними бути не можуть, оскільки питання правильності числового вираження цих щомісячних основних видів грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військовим званням та відсоткова надбавка за вислугу років) має вирішуватись в межах процедури виконання судового рішення по справі №120/13148, яким захищено право позивача на такі складові грошового забезпечення, а не в межах нового позову.

Водночас в межах цієї справи позивачем фактично оспорюється правильність розрахунку сум (числового, гривневого вираження) таких додаткових видів грошового забезпечення, зазначених у довідках від 11.03.2025 №ХЛ56196 станом на 01.01.2020, станом на 01.01.2021, станом на 01.01.2022 та станом на 01.01.2023, як надбавки за особливості проходження служби та премії.

Досліджуючи вказані обставини суд вкотре наголошує, що відсотковий розмір згаданих вище складових додаткових видів грошового забезпечення у довідках від 11.03.2025 №ХЛ56196 станом на 01.01.2020, станом на 01.01.2021, станом на 01.01.2022 та станом на 01.01.2023, а саме надбавка за особливості проходження служби та премії відповідачем розраховано вірно і з цим повністю погоджується позивач. Незгода останнього полягає в їх числовому (грошовому, гривневому) обрахунку виходячи із розміру прожиткового мінімуму (станом на 01.01.2018 чи станом на 2020-2023 роки відповідно?).

Щодо цього приводу суд зважає на таке.

Право позивача на отримання довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 01.01.2020, станом на 01.01.2021, станом на 01.01.2022 та станом на 01.01.2023, в яких посадовий оклад та оклад за військовим званням має бути обчислений із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 2020-2023 роки відповідно, підтверджено рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 30.12.2024 №120/13148/24, а тому даний факт з урахуванням вимог ч. 4 ст. 78 КАС України додатковому доказуванню не потребує.

Так, наказом Міністра оборони України від 07 червня 2018 року № 260 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (далі - Порядок № 260), який застосовується з дня набрання чинності Постановою № 704.

Цей Порядок визначає механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту України та деяким іншим особам.

Відповідно п. 2 розділу І Порядку № 260 грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.

До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років.

До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту; премія.

До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди (крім винагороди військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту); допомоги.

Щодо обрахунку розміру надбавки за особливості проходження служби.

Відповідно до пункту 5 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, серед іншого, установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Порядок та умови виплати такої надбавки визначати керівникам державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою.

Відповідно пункту 1 розділу VI Порядку № 260 військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків.

З викладеного вище слідує, що відсотковий розмір надбавки за особливості проходження служби розраховується від розміру посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

В даному ж випадку, в спірних довідках від 11.03.2025 №ХЛ56196 у відсотковому розмірі надбавка за особливості проходження служби складає 65%, проте обрахована не з актуального розміру посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, що визначено в цих же довідках (станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023), а з інших числових значень таких складових грошового забезпечення станом на 01.03.2018, що є неправомірним.

Щодо обрахунку розміру премії.

Згідно з п. 2 розділу XVI (“Преміювання») Порядку № 260 визначено, що розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.

Отже, розмір премії у грошовому виразі також залежить від двох складових, а саме: власного відсоткового розміру премії та розміру посадового окладу.

У виготовленій довідці станом на 01.01.2020 відповідач вказав на відсоткове значення розміру премії - 53% та у грошовому виразі - 2316,10 грн. Проте, такий розмір премії не відповідає фактичному розрахунку від вказаного в довідці розміру посадового окладу (5210 х 53% = 2761,3 грн.).

Аналогічне стосується і інших довідок про розмір грошового забезпечення. Зокрема, відповідач у довідці станом на 01.01.2021 вказав на відсоткове значення розміру премії 53% та у грошовому виразі - 2316,10 грн. Проте, такий розмір премії не відповідає фактичному розрахунку від вказаного в довідці розміру посадового окладу (5630 грн. х 53% = 2983,9 грн.).

У виготовленій довідці станом на 01.01.2022 відповідач вказав на відсоткове значення розміру премії - 53 % та у грошовому виразі - 2316,10 грн. Проте, такий розмір премії не відповідає фактичному розрахунку від вказаного в довідці розміру посадового окладу (6150 грн. х 53% = 3259,5 грн.).

Відповідач у довідці станом на 01.01.2023 казав на відсоткове значення розміру премії - 160% та у грошовому виразі - 6992 грн. Проте, такий розмір премії не відповідає фактичному розрахунку від вказаного в довідці розміру посадового окладу (6660 грн. х 160% = 10656 грн.).

На переконання суду, проведений відповідачем обрахунок розмірів надбавки за особливості проходження служби та премії у довідках станом на 01.01.2020, станом на 01.01.2021, станом на 01.01.2022 та станом на 01.01.2023 не відповідає процитованим вище нормам матеріального права, а саме пунктам 5, 6 Постанови № 704, пункту 1 Розділу VI, пункту 2 Розділу XVI, Розділу X Порядку № 260. Зазначені дії відповідача призвели до зменшення розміру згаданих додаткових видів грошового забезпечення позивача та премії, вказаних в довідках про розмір його грошового забезпечення від 11.03.2025 №ХЛ56196, виданих на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 30.12.2024 у справі №120/13148/24, а тому такі дії відповідача є протиправними.

Щодо способу захисту порушеного права то суд враховує, що оскільки законодавством не встановлено порядку внесення будь-яких змін в довідки про грошове забезпечення, які уже направлені до територіального Пенсійного фонду України для здійснення перерахунку пенсії, а підставою для перерахунку пенсії є саме довідки про грошове забезпечення військовослужбовця, томі відповідача слід зобов'язати скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нові довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2020, станом на 01.01.2021 та станом на 01.01.2022, в яких, з урахуванням рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 30.12.2024 у справі №120/13148/24, вказати розмір:

- надбавки за особливості проходження служби в розмірі 65% посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, розрахованих виходячи з розміру посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020, на 01.01.2021 та на 01.01.2022, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017;

- премії в розмірі 53% посадового окладу, визначеного шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020, на 01.01.2021 та на 01.01.2022, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017.

А також, зобов'язати відповідача скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, в якій, з урахуванням рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 30.12.2024 у справі №120/13148/24, вказати розмір:

- надбавки за особливості проходження служби в розмірі 65% посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, розрахованих виходячи з розміру посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017;

- премії в розмірі 160% посадового окладу, визначеного шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017.

Разом із тим, суд не вважає за необхідним в резолютивній частині судового рішення зазначати конкретні грошові (числові) розміри спірних видів грошового забезпечення та премії, позаяк їх безпосередній обрахунок належить до компетенції відповідача. Суд в цьому випадку лише вказує спосіб та порядок проведення правильного обрахунку таких складових, в результаті чого має бути складені відповідні довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2020, на 01.01.2021, на 01.01.2022 та на 01.01.2023.

Частиною першою статті 5 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а згідно з вимогами ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій, суд приходить до переконання, що адміністративний позов належить задовольнити частково, водночас обравши при цьому правильний і ефективний спосіб захисту порушених прав позивача у спірних правовідносинах, незалежно від того формулювання позовних вимог, що наведене у позовній заяві.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, а інших судових витрат не встановлено, питання про їх розподіл не вирішується.

Керуючись ст.ст. 72, 77, 90, 139, 242, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо зазначення в довідках від 11.03.2025 №ХЛ56196 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.01.2020, на 01.01.2021, на 01.01.2022 та на 01.01.2023 в заниженому розмірі надбавки за особливості проходження служби та премії.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 скласти і подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нові довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2020, станом на 01.01.2021, станом на 01.01.2022, в яких, з урахуванням рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 30.12.2024 у справі №120/13148/24, вказати розміри:

- надбавки за особливості проходження служби в розмірі 65% посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, розрахованих виходячи з розміру посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020, на 01.01.2021 та на 01.01.2022, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017;

- премії в розмірі 53% посадового окладу, визначеного шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020, на 01.01.2021 та на 01.01.2022, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 скласти і подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, в якій, з урахуванням рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 30.12.2024 у справі №120/13148/24, вказати розміри:

- надбавки за особливості проходження служби в розмірі 65% посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, розрахованих виходячи з розміру посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017;

- премії в розмірі 160% посадового окладу, визначеного шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017.

В іншій частині позовних вимог відмовити

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст судового рішення складено 11.11.25.

Інформація про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 );

Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ).

Суддя Слободонюк Михайло Васильович