Постанова від 11.11.2025 по справі 331/5785/25

Справа № 331/5785/25

Провадження № 3/331/2055/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2025 року м. Запоріжжя

Суддя Олександрівського районного суду міста Запоріжжя Каретник Ю.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління ДПС у Запорізькій області (м. Запоріжжя) Державної податкової служби України стосовно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП: НОМЕР_1 , директора ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023», яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 155-1 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

Відповідно до протоколу №1548 про адміністративне правопорушення від 30.09.2025 12.09.2025 о 14 год. 05 хв. при перевірці магазину-кафе, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Поштова, буд. 69, де здійснює діяльність ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023», директор ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023», ОСОБА_1 порушила порядок проведення розрахунків, а саме:

1. Відповідно до бази даних ДПС України (СОД РРО) встановлено створення в програмному реєстраторі розрахункових операцій (далі - ПРРО) розрахункового документа № 3644324402 від 03.01.2025 року, роздрукованого об 14 год. 03 хв. при продажу алкогольних напоїв на загальну суму 891,61 грн., який повинен маркуватися марками акцизного податку (далі - МАП), без відповідних реквізитів МАП. У відповідній графі почекових даних ПРРО відсутня відповідна інформація про серію та номер МАП (порушення вчинене вперше).

При подальшому проведенні перевірки, відповідно до бази даних ДПС України (СОД РРО), встановлено створення в ПРРО розрахункових документів при продажу алкогольних напоїв на загальну суму 23777,90 грн., які повинні маркуватися марками акцизного податку, без відповідних реквізитів МАП. У відповідній графі почекових даних ПРРО відсутня відповідна інформація про серію та номер МАП (порушення вчинені повторно);

2. В порушення пункту 11 статті 3 Закону №265 перевіркою встановлено випадки використання режиму попереднього програмування найменувань та цін товарів, обліку їх кількості з порушенням порядку, встановленого законодавством - відсутність відповідного коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД у фіскальних касових чеках при продажу товарів підакцизної групи.

Даний факт підтверджено витягами (скрін-шотами) з бази даних ДПС України (ІС «СОД РРО/Чеки РРО), а саме: Касовий чек № 4165518710 від 08.04.2025 (об. 20 год. 52 хв.) на продаж одного тютюновмісного виробу для електричного нагріву «ТВЕН ТЕRЕА PURPLE WAVE» за ціною 126 грн. Даний фіскальний чек містить невірний код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (2402209020 «Сигарети з фільтром»), вірний код - 2404110010, що відображено в Акті фактичної перевірки №13794/08/01/08/01/45052623 від 22.09.2025 та за що відповідальність передбачена ч.1 ст.155-1 КУпАП.

У дане судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином шляхом направлення на адресу її проживання, яка зазначена у проколі про адміністративне правопорушення, судової повістки про виклик до суду та на електронну адресу, зазначену самою ОСОБА_1 у клопотанні про відкладення розгляду справи, яке вона подавала щодо судового засідання, призначеного на 14.10.2025, та у заяві про дистанційне ознайомлення з матеріалами справи. Крім того, відомості про дату, час та місце розгляду справи оприлюднені у відповідному оголошенні, розміщеному на офіційному сайті Олександрівського районного суду міста Запоріжжя в мережі Інтернет, який є загальнодоступним. Після направлення копій матеріалів справи на вказану нею електронну адресу та надання можливості ознайомитися з ними у системі «Електронний суд» ОСОБА_1 до суду вже вдруге не з'являлася, причини неявки вона суду не повідомила, клопотання про відкладення розгляду справи не надавала.

З огляду на викладене, а також на те, що право особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на особисту участь при розгляді її справи, встановлене у ч.1 ст.268 КУпАП, не є абсолютним, а ч. 2 ст.268 КУпАП не передбачає обов'язкової присутності під час розгляду справи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.155-1 КУпАП, тому дотримуючись необхідного балансу між забезпеченням права особи на участь у розгляді справи та самим розглядом з дотриманням як строків розгляду справи судом, так і строку можливого притягнення особи до адміністративної відповідальності, справа розглядається за відсутності ОСОБА_1 .

Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до таких висновків.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.1 ст. 155-1 КУпАП адміністративна відповідальність настає у разі порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у вигляді накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Під час розгляду справи суддею було встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП повністю підтверджується долученими до матеріалів справи доказами: копією акту фактичної перевірки, копією акту відмови від отримання матеріалів перевірки, копією наказу про призначення на посаду, копією посадової інструкції, які повністю узгоджуються з обставинами, вказаними у протоколі про адміністративне правопорушення № 1548 від 30.09.2025.

Таким чином, суддя приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 за ч.1 ст.155-1 КУпАП кваліфіковані правильно як порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, її вина у вчиненні даного правопорушення доведена.

Обставин, що пом'якшують та обтяжують адміністративну відповідальність ОСОБА_1 , суддею не встановлено.

Підстави для закриття справи, передбачені ч.2 ст.284 та ст.247 КУпАП, відсутні.

Згідно зі ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно із ч.2 ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Тому з урахуванням всіх цих обставин у сукупності суддя приходить до висновку, що на ОСОБА_1 має бути накладене стягнення у виді штрафу. При цьому, на переконання судді, саме такий вид стягнення буде справедливим, достатнім і необхідним для виховання особи в дусі поваги до законів України та для запобігання вчиненню нею нових правопорушень.

Крім цього, суддею враховано, що відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно із ч. 8 ст. 283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.

У зв'язку з цим суддя приходить до висновку про необхідність стягнення з ОСОБА_1 судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 252, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень 00 копійок.

Реквізити для сплати штрафу: Одержувач: ГУК у Запорізькій області 21081100; ЄДРПОУ: 37941997; Банк: Казначейство України (ЕАП); Рахунок: UA558999980313060106000008479; ККДБ: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції». Призначення платежу: Сплата штрафу у справі про адміністративне правопорушення № 331/5785/25, провадження № 3/331/2055/2025.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Реквізити для сплати судового збору: Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір, Стягувач: Державна судова адміністрація України. Призначення платежу: Сплата судового збору у справі про адміністративне правопорушення №331/5785/25, провадження № 3/331/2055/2025.

Роз'яснити, що відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена учасниками процесу до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Олександрівський районний суд міста Запоріжжя апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення, а також прокурором у порядку, передбаченому ч. 5 ст. 7 КУпАП.

Суддя Юлія КАРЕТНИК