Постанова від 07.11.2025 по справі 307/4240/25

Справа №: 307/4240/25

Провадження № 3/307/1603/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2025 року м. Тячів

Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Бобрушко В.І., з участю прокурора Тячівської окружної прокуратури Немеша Є.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , його адвоката Рішко П.М., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 , України, громадянина України, депутата Дубівської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Дубівської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, як суб'єкт декларування, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», будучи зобов'язаним подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік до 00.00 годин 01 квітня 2024 року, несвоєчасно, без поважних причин, а саме: 05 квітня 2024 року, о 13 год. 57 хв., подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи депутатом Дубівської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, як суб'єкт декларування, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», будучи зобов'язаним подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік до 00.00 годин 01 квітня 2025 року, несвоєчасно, без поважних причин, а саме: 07 травня 2025 року, о 21 год. 44 хв., подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав повністю, у вчиненому розкаявся, пояснивши, що подав несвоєчасно декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 та 2024 роки, у зв'язку з сімейними обставинами, зокрема тим, що його мати хворіла та потребувала госпіталізації за межами Закарпатської області.

Представник ОСОБА_1 - адвокат Рішко Павло Михайлович в судовому засіданні просив застосувати щодо ОСОБА_1 захід впливу у вигляді усного зауваження.

Прокурор Немеш Є.І. в судовому засіданні пояснив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та просив накласти на особу адміністративне стягнення.

Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, з врахуванням висновку прокурора, який вважає факт вчинення правопорушень доведеним, приходжу до наступного висновку.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно до п.«б» ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є також депутати місцевих рад.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність;

Рішенням НАЗК від 10.06.2016 року за №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на першому етапі розпочинає свою роботу з 01.09.2016 року для службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно з ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.

За змістом частин 1 та 2 ст.45 КупАП особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 опублікував в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію за 2023 рік о 13 год. 57 хв. 05 квітня 2024 року, та за 2024 рік о 21 год. 44 хв. 07 травня 2025 року.

Таким чином, в періоди до 01 квітня 2024 року та до 01 квітня 2025 року, ОСОБА_1 , усвідомлюючи обов'язок подання щорічних декларацій за 2023 та 2024 роки, мав можливість у зазначені періоди подати декларації за 2023 та 2024 роки особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, але подав їх лише 05 квітня 2024 року та 07 травня 2025 року.

Об'єктивних причин щодо несвоєчасності та неправильності подання та оприлюднення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 не встановлено.

А тому, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, що стверджується, даними протоколів про адміністративне правопорушення від 21 жовтня 2025 року №456 та від 21 жовтня 2025 року протокол № 457, копією рішення Дубівської селищної ради Тячівського району Закарпатської області №1 від 30 листопада 2020 року, копією рішення Дубівської селищної ради Тячівського району Закарпатської області №2 від 30 листопада 2020 року, списку депутатів Дубівської селищної ради Тячівського району Закарпатської області восьмого скликання, копією присяги депутата Дубівської селищної ради восьмого скликання ОСОБА_1 , письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 08 вересня 2025 року, рапортом ст.о/у 1-го сектору УСР в з/о ДСР НПУ від 16 вересня 2025 року, копіями декларацій ОСОБА_1 за 2023 - 2024 роки.

Згідно з вимогами ст.ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП при розгляді справи про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи, зокрема підлягають для з'ясування питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, водночас рішення приймається на підставі доказів, долучених у суді й оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідно до вимог ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

При накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, ступінь його вини, майновий стан.

Обставини, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення не встановлені.

Відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАп якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

А тому вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в виді штрафу в межах мінімальної санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 гривень 60 копійок судового збору.

Роз?яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу протягом п?ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ст. 308 КУпАП.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк звернення постанови до виконання - три місяці.

Повний текст постанови суду складено та оголошено 11 листопада 2025 року.

Суддя Тячівського районного суду В.І. Бобрушко