про відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду
11 листопада 2025 року м. Харків Справа № 922/3920/25
Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя Гребенюк Н.В., суддя Слободін М.М., суддя Шутенко І.А.,
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Птахофабрика "Просяне" (вх.№2397Х) на ухвалу Господарського суду Харківської області від 06.11.2025 (повний текст судового рішення складений та підписаний 06.11.2025, суддя О.В. Погорелова) у справі №922/3920/25
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Мега Корм", с. Вирішальний,
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Птахофабрика "Просяне", м. Харків,
про стягнення 11 737 084, 63грн
Товариство з обмеженою відповідальністю "Мега Корм" звернулося до Господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Птахофабрика "Просяне", в якому просить суд стягнути з відповідача на свою користь 11 737 084, 63грн, з яких: 7 550 000, 00грн основний борг, 486 602, 19грн п'ять процентів річних, 690 072, 17грн інфляційних втрат та 3 010 410, 27грн пені.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 06.11.2025 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Мега Корм" про забезпечення позову задоволено. Вжито заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту:
- на грошові кошти, що належать Товариству з обмеженою відповідальністю "Птахофабрика "Просяне" в межах суми позову у розмірі 11 737 084, 63грн, які знаходяться на всіх рахунках товариства в усіх банківських та інших фінансово-кредитних установах, в тому числі, але не обмежуючись, на розрахунковому рахунку НОМЕР_1 , ПАТ "Банк Восток";
- на все рухоме майно, що належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю "Птахофабрика "Просяне" із забороною вчиняти будь-які дії щодо розпорядження цим майном та його відчуження;
- на все нерухоме майно, що належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю "Птахофабрика "Просяне" із забороною вчиняти будь-які дії щодо розпорядження та відчуження.
Відповідач, не погоджуючись з ухвалою Господарського суду Харківської області від 06.11.2025, звернувся до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції при прийнятті судового рішення норм права, неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, а також невідповідність висновків суду обставинам справи, просить скасувати ухвалу Господарського суду Харківської області від 06 листопада 2025 року у справі №922/3920/25 та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Мега Корм" про вжиття заходів забезпечення позову.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.11.2025 для розгляду справи №922/3920/25, визначено колегію суддів у складі: головуючий суддя (суддя-доповідач) Гребенюк Н.В., судді Слободін М.М., Шутенко І.А.
Відповідно до вимог статті 262 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія визначилась про можливість відкриття апеляційного провадження у справі №922/3920/25 та призначення справи до розгляду.
Заперечень проти відкриття апеляційного провадження або інших заяв чи клопотань на час постановлення ухвали до суду апеляційної інстанції не надійшло.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 234, 256, 262, 267 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд
1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Птахофабрика "Просяне" на ухвалу Господарського суду Харківської області від 06.11.2025 у справі №922/3920/25.
2. Призначити справу до розгляду на "25" листопада 2025 р. о 09:30 годині у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, місто Харків, проспект Незалежності, 13, 1-й поверх, в залі засідань №132.
3. Визнати необов'язковою явку представників учасників справи та довести до відома, що нез'явлення у судове засідання апеляційної інстанції їх представників не тягне за собою відкладення розгляду справи на іншу дату, а також не перешкоджає розгляду справи по суті.
4. Довести до відома учасників справи про можливість взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
5. Встановити учасникам справи строк для подання відзиву на апеляційну скаргу, заяв чи клопотань (з урахуванням вимог ст. 263 ГПК України) з доказами їх надсилання іншим сторонам у справі до 21.11.2025.
6. Господарському суду Харківської області невідкладно надіслати до Східного апеляційного господарського суду матеріали оскарження ухвали Господарського суду Харківської області від 06.11.2025 у справі №922/3920/25.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Н.В. Гребенюк
Суддя М.М. Слободін
Суддя І.А. Шутенко