Провадження № 3/679/477/2025
Справа № 679/1328/25
10 листопада 2025 року місто Нетішин
Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий ВП №2 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Рівки Славутського району Хмельницької області, громадянина України, з професійно-технічною освітою, не працюючого, одруженого, зареєстрованого у АДРЕСА_1 , проживаючого у АДРЕСА_2 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, -
встановив:
11 вересня 2025 року, приблизно о 22 годині 20 хвилині, правопорушник ОСОБА_1 , керуючи власним транспортним засобом - мотоциклом марки «FORTE XSR», без державного номерного знаку, по проспекту Незалежності міста Нетішин, в районі будинку №5, з наявними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя, тощо), у порушення вимог п.2.5 ПДР України, згідно яких - водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння - відмовився.
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 свою провину у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, - визнав в повному обсязі, факту керування власним транспортним засобом - мотоциклом марки «FORTE XSR», без державного номерного знаку, по проспекту Незалежності міста Нетішин, в районі будинку №5, та факту відмови від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння, як на місці зупинки ТЗ, так і у медичному закладі, за визначених у протоколі обставин, - 11 вересня 2025 року, приблизно о 22-23 годині, - не заперечував, додатково зазначивши причину відмови від запропонованого огляду на стан сп'яніння, що була пов'язана з обуренням на поведінку правоохоронців, які, за декілька хвилин до визначених у протоколі подій, бачили його біля відділення поліції по вулиці Енергетиків міста Нетішин, де він спілкувався з знайомим, і, відповідно, які на той час не звернули на нього жодної уваги, а також, зазначивши щодо вживання ним того дня, а саме, 11 вересня 2025 року, до обіду, алкогольних напоїв - 1 пляшки алкогольного пива, перебуваючи у гаражі, що також слугувало підставою для відмови від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння із застосуванням технічного засобу, при цьому, зауваживши щодо свого перебування під час керування ТЗ у абсолютно адекватному стані. Наразі, свою провину - усвідомив, щиро розкаявся, розуміючи наслідки своїх дій та прояву принциповості зі свого боку на місці інкримінованих подій.
Крім повного визнання своєї провини правопорушником ОСОБА_1 у судовому засіданні, провина останнього у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, доведена зібраними та дослідженими під час судового розгляду доказами, наявними в матеріалах, скерованих до суду.
Так, із дослідженої у судовому засіданні - розписки про інформування особи, яка підлягає огляду на стан сп'яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу від 11 вересня 2025 року (а.с.5) вбачається, що 11 вересня 2025 року - правопорушника ОСОБА_1 , відповідно до положень Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом МВС України, МОЗ України №1452/735 від 09 листопада 2015 року, - поінформовано про порядок застосування спеціального технічного засобу - газоаналізатора марки «Drager Alcotest 6810» під час тестування.
Із дослідженого у судовому засіданні - акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 11 вересня 2025 року (Додаток 2 до Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом МВС України, МОЗ України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (розділ ІІ п.10 (а.с.4) вбачається, що правопорушник ОСОБА_1 , після виявлення правоохоронцями у останнього ознак алкогольного сп'яніння, а саме: запаху алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя, тощо, - відмовився пройти відповідний огляд на місці зупинки ТЗ за допомогою спеціального технічного засобу - газоаналізатора марки «Drager Alcotest 6810».
Із дослідженого у судовому засіданні - направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування від впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, від 11 вересня 2025 року (Додаток 1 до Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом МВС України, МОЗ України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (розділ ІІ п.8 (а.с.3) вбачається, що 11 вересня 2025 року, о 22 годині 26 хвилин, водій ТЗ - правопорушник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв'язку з виявленими, в результаті огляду, проведеного поліцейським, наявними ознаками сп'яніння, а саме: запаху алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя, тощо, - направлявся до закладу охорони здоров'я - КНП НМР «СМСЧ міста Нетішин» для проходження відповідного медичного огляду.
Із дослідженої у судовому засіданні - інформації ВП №2 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області (а.с.8,9) вбачається, що, відповідно до постанови серії ЕНА №5700975 від 11 вересня 2025 року, правопорушника ОСОБА_1 , за вчинення 11 вересня 2025 року, о 22:46:12 (ТЗ - марки «FORTE XSR», без державного номерного знаку), адміністративного правопорушення, передбаченого ст.126 ч.2 КУпАП (керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом), притягнуто до адміністративної відповідальності з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 3400 гривень, який не сплачено.
Із дослідженої у судовому засіданні - інформації ВП №2 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області від 18 вересня 2025 року (а.с.10) вбачається, що, згідно обліково-реєстраційних даних комп'ютерної системи «ІПНП», - станом на 18 вересня 2025 року, правопорушник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення водія не отримував.
Із досліджених у судовому засіданні файлів, що містяться на диску з аудіо/відео-записом події адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, від 11 вересня 2025 року, долученого до матеріалу про адміністративне правопорушення відносно правопорушника ОСОБА_1 (до протоколу серії ЕПР1 №451015 від 11 вересня 2025 року (а.с.2,11) вбачається, що 11 вересня 2025 року, у нічний час, водій ТЗ марки «FORTE XSR», без державного номерного знаку, - правопорушник ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом по проспекту Незалежності міста Нетішин, зупинився, на вимогу ПП, і, в подальшому, під час спілкування з правоохоронцями, після виявлення у останнього співробітниками ПП ознак алкогольного сп'яніння, на пропозицію пройти в установленому порядку огляд з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння, як на місці зупинки ТЗ, так і в медичному закладі, - відмовився в проходженні запропонованої процедури, без пояснення причин прийнятого рішення.
За таких обставин, суд, заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1 , надані останнім безпосередньо під час розгляду справи, а також, дослідивши інші письмові матеріали провадження та відтворивши у судовому засіданні диск з аудіо/відео-записом події інкримінованого правопорушникові ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, від 11 вересня 2025 року, і, оцінюючи надані ВП №2 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області - докази, які, на думку суду, узгоджуються проміж собою та не викликають будь-яких сумнівів у своїй належності та допустимості, - за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, - приходить до висновку, що - винність правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, - крім повного визнання останнім своєї провини під час розгляду справи, - знайшла своє підтвердження у суді та доведена змістом досліджених у судовому засіданні доказів, зокрема:
- розписки про інформування особи, яка підлягає огляду на стан сп'яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу від 11 вересня 2025 року (а.с.5), яка зазначає щодо поінформованості правопорушника ОСОБА_1 про порядок застосування газоаналізатора марки «Drager Alcotest 6810» під час тестування,
- акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 11 вересня 2025 року (а.с.4), який свідчить, що правопорушник ОСОБА_1 , після виявлення правоохоронцями у останнього ознак алкогольного сп'яніння, а саме: запаху алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя, тощо, - відмовився пройти відповідний огляд на місці зупинки ТЗ за допомогою спеціального технічного засобу - газоаналізатора марки «Drager Alcotest 6810»,
- направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування від впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, від 11 вересня 2025 року року(а.с.3), зміст якого підтверджує направлення правопорушника ОСОБА_1 , у зв'язку з виявленими ознаками сп'яніння, а саме: запаху алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя, тощо, до закладу охорони здоров'я - КНП НМР «СМСЧ міста Нетішин» для проходження відповідного медичного огляду,
- інформації ВП №2 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області (а.с.8,9), що підтверджує керування ТЗ - марки «FORTE XSR», без державного номерного знаку, з боку правопорушника ОСОБА_1 , 11 вересня 2025 року, о 22:46:12, тобто, за визначених у протоколі обставин,
- а також, змістом відтворених у судовому засіданні файлів, що містяться на диску з аудіо/відео-записом події інкримінованого правопорушнику ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП (а.с.11), де зафіксовано факт порушення правопорушником ОСОБА_1 вимог п.2.5 ПДР України, в частині керування ТЗ - марки «FORTE XSR», без державного номерного знаку, в межах адміністративної території міста Нетішин, та - відмова останнього від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння, як на місці зупинки ТЗ, так і у медичному закладі, за вказаних у протоколі обставин, тобто, - 11 вересня 2025 року, у нічний час,
у достовірності та істинності яких - підстав сумніватися у суду - не має, та котрі, крім того, з боку безпосередньо правопорушника ОСОБА_1 - не оспорювалися, і, які, на переконання суду, є ґрунтовними, належними, допустимими і достовірними, оскільки, отримані з передбачених законом джерел, у передбачений законом спосіб, зафіксовані у належній процесуальній формі, узгоджуються між собою як в цілому, так і в деталях, доповнюючи один одного, і, відповідно, у своїй сукупності, підтверджують провину правопорушника ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, та винність останнього у його скоєнні.
Тож, на думку суду, співробітниками ВП №2 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області зібрано достатньо доказів для ухвалення остаточного рішення у справі, які, на переконання суду, - не викликають будь-яких сумнівів, узгоджуються проміж собою, а також, зі змістом протоколу та наданими до суду матеріалами справи, надаючи суду підстави - розцінювати відмову правопорушника ОСОБА_1 пройти в установленому порядку огляд з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння, як на місці зупинки ТЗ, так і в медичному закладі, - виключно, як спосіб захисту, з метою уникнення відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ст.130 ч.1 КУпАП, і зазначені дії правопорушника ОСОБА_1 в частині відмови від проходження запропонованої процедури, - як навмисну поведінку для унеможливлення проведення відповідного тесту, і саме таку поведінку правопорушника ОСОБА_1 суд розцінює, як свідоме і категоричне не бажання особи пройти відповідний огляд, яке базується на внутрішньому переконанні про непотрібність проходити зазначений огляд, в силу існування певних причин, відомих лише освідчуваній особі, що, на переконання суду, є підтвердженням того, що особа усвідомлює можливі негативні наслідки, які можуть бути результатом такого огляду, і що, на думку суду, стверджує про бажання уникнути відповідальності за вчинене.
До того ж, під час судового розгляду жодного переконливого доказу, який би міг піддати сумніву вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, з боку правопорушника ОСОБА_1 та винуватість останнього, а також, який би свідчив, про відсутність події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП - судом не встановлено.
Натомість, на переконання суду, дії співробітників ВП №2 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області, котрі, помітивши в поведінці та зовнішності правопорушника ОСОБА_1 наявні ознаки алкогольного сп'яніння, зазначені у п.3 Розділу І Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом МВС України, МОЗ України №1452/735 від 09 листопада 2015 року, яким є: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці, та - встановлення яких - є виключною компетенцією працівника поліції, у якого є підстави вважати, що особа перебуває у стані сп'яніння, згідно з ознаками такого стану за суб'єктивним сприйняттям наявних факторів, - запропонували правопорушникові ОСОБА_1 пройти, відповідно до встановленого порядку, огляд на стан сп'яніння, - повністю відповідають вимогам Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом МВС України, МОЗ України №1452/735 від 09 листопада 2015 року, та узгоджуються з положеннями ст.266 КУпАП в цілому.
Тож, на переконання суду, правопорушник ОСОБА_1 після встановлення у останнього ознак алкогольного сп'яніння під час керування ТЗ, за визначених в протоколі обставин, що не заперечує і сам правопорушник ОСОБА_1 , підтвердивши керування ТЗ та свою позицію щодо відмови від запропонованої процедури у судовому засіданні під час розгляду справи, - зобов'язаний був пройти відповідний огляд на стан сп'яніння, на вимогу ПП, після встановлення певних ознак працівником поліції, оскільки, правопорушнику ОСОБА_1 інкримінується саме відмова від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння (п.2.5 ПДР України, згідно яких - водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції), а не керування ТЗ в стані алкогольного сп'яніння (п.2.9 ПДР України).
І, - у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до ст.266 КУпАП (п.7 розділ І Інструкції №1452/735 від 09 листопада 2015 року).
При цьому, з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв ТЗ, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку зазначених осіб до найближчого закладу охорони здоров'я, не пізніше, ніж протягом 2 годин, з моменту виявлення підстав для його проведення.
Окрім того, дії співробітників ВП №2 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області, в даній ситуації, також повністю відповідають положенням п.6 розділу 10 «Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.130 КУпАП» Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС України №1395 від 07 листопада 2015 року, відповідно до яких - у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський із застосуванням технічних засобів відеозапису (а в разі неможливості застосування таких засобів - у присутності двох свідків) складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Фіксація адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 , - відповідає вимогам Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кіно- зйомки, відеозапису, засобів фото- і кіно- зйомки, затвердженої Наказом МВС України №1026 від 18 грудня 2018 року, і, відповідно, будь-які правові підстави вважати долучений до матеріалів провадження аудіо/відео-запис неналежним чи недопустимим доказом - відсутні.
Тож, на переконання суду, дії працівників поліції при виконанні своїх обов'язків, зафіксовані на аудіо/відео-запису події, не були свавільними, оскільки, поліція, відповідно до покладених завдань, наділена повноваженнями регулювати дорожній рух та здійснювати контроль за дотриманням ПДР України його учасниками.
Згідно із ст.9 Конституції України, - Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року, підлягає застосуванню в Україні, як частина національного законодавства, що повністю узгоджується з приписами ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини» №3477-IV від 23 лютого 2006 року, за якими - суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Так, ЄСПЛ у рішенні від 29 червня 2007 року (справа «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства») зазначив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки, володіння та використання автомобілів - є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди, і, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Відповідно до практики ЄСПЛ, - вина особи повинна бути обґрунтована доказами, і така доведеність провини може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту, тобто, таких, що не залишають місце сумнівам, оскільки, наявність останніх не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом» (рішення ЄСПЛ від 18 січня 1978 року (справа «Ireland v. the United Kingdom»), критерій доведення якого - «поза розумним сумнівом» застосовує ЄСПЛ що при оцінці доказів (рішення від 21 липня 2011 року (справа «Коробов проти України»).
Водночас, слід зазначити, що Європейський суд з прав людини в контексті усталеної практики ЄСПЛ, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, наголошує, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються, і, хоча ст.6 п.1 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент, міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення, і питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі ст.6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (рішення ЄСПЛ від 10 лютого 2010 року у справі «SERYAVIN AND OTHERS v. UKRAINE», №4909/04, §58, рішення ЄСПЛ від 09 грудня 1994 року у справі «RuizTorija v. Spain», №303-А, §29).
Таким чином, дії правопорушника ОСОБА_1 , з урахуванням вищевикладеного, вірно і обґрунтовано кваліфіковано за ознаками ст.130 ч.1 КУпАП, оскільки, правопорушник ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння - відмовився.
При визначенні стягнення, суд, у відповідності до положень ст.33 КУпАП, враховує обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 - не працює, не є особою з інвалідністю, має постійне місце мешкання, має родину, має утриманців - дітей неповнолітнього віку: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , посвідчення водія - не отримував (а.с.10).
В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом'якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги - повне визнання своєї провини, щире розкаяння винного, наявність на утриманні дітей неповнолітнього віку: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, судом не встановлено.
Приймаючи до уваги вищевказане, з урахуванням обставин та характеру вчиненого правопорушення, особи, ступеню вини та майнового стану правопорушника ОСОБА_1 , який - не працює, не є особою з інвалідністю, має постійне місце мешкання, має родину, має утриманців, у судовому засіданні - свою провину у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, - визнав у повному обсязі, щиро розкаявся, тощо, і, одночасно, враховуючи обставини, які пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, і, разом з тим, беручи до уваги відсутність обставин, що обтяжують відповідальність порушника, при цьому, враховуючи суспільну небезпеку вчиненого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, що є найбільш небезпечним у сфері безпеки дорожнього руху та становить реальну небезпеку, як для учасників дорожнього руху, так і для суспільства в цілому, загрожує здоров'ю та життю пересічних громадян, а також, враховуючи тяжкість ймовірних наслідків від скоєного, суд, - надаючи оцінку вказаним обставинам у їх сукупності, водночас, враховуючи відсутність у порушника посвідчення на право керування ТЗ, - вважає, що правопорушнику ОСОБА_1 слід призначити стягнення - у виді штрафу, передбаченого санкцією ст.130 ч.1 КУпАП, що, на думку суду, буде достатньою мірою відповідальності з метою його виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також, запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Підстав для призначення правопорушнику ОСОБА_1 будь-якого іншого стягнення, передбаченого санкцією ст.130 ч.1 КУпАП, суд не вбачає з вищевказаних причин.
На підставі вимог ст.40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне, у відповідності до ст.4 ч.2 п.5) Закону України «Про судовий збір», стягнути з правопорушника ОСОБА_1 - судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок, оскільки, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Речовий доказ у справі: носій інформації - диск DVD+R ТМ «Verbatim», 4,7Gb 16х 120 min, з аудіо/відео-записом події, долучений до матеріалу про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 , за ознаками ст.130 ч.1 КУпАП (а.с.11), - підлягає зберіганню в матеріалі про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 , за ознаками ст.130 ч.1 КУпАП.
Приймаючи до уваги вищенаведене, керуючись ст.33, ст.40-1, ст.130 ч.1, ст.221, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, суд -
постановив:
ОСОБА_1 - визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП.
Піддати ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, адміністративному стягненню - у виді штрафу у розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави - судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Речовий доказ у справі: носій інформації - диск DVD+R ТМ «Verbatim», 4,7Gb 16х 120 min, з аудіо/відео-записом події, долучений до матеріалу про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 , за ознаками ст.130 ч.1 КУпАП, - зберігати в матеріалі про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 , за ознаками ст.130 ч.1 КУпАП.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Хмельницького апеляційного суду через Нетішинський міський суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: