Рішення від 10.11.2025 по справі 340/5810/25

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/5810/25

Кіровоградський окружний адміністративний суд в особі судді Дегтярьової С.В. розглянув у спрощеному позовному провадженні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

до відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 )

про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо внесення даних в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів про порушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , правил військового обліку;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані щодо наявності порушень правил військового обліку ОСОБА_1 ;

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо направлення звернення № Е3082269 від 03.08.2025 р. до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області про доставлення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , як такого що вчинив адміністративне правопорушення за статтею (статтями) 210, 210-1 КУпАП до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для складання протоколів про адміністративні правопорушення;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 направити до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області повідомлення про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , як такого, що вчинив адміністративне правопорушення за статтею (статтями) 210, 210-1 КУпАП до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для складання протоколів про адміністративні правопорушення, відповідно до п.79 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487.

Ухвалою судді від 29 серпня 2025 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Позивач вказав, що він є військовозобов'язаним та перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 . Зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 .

03.08.2025 в застосунку Резерв+ позивач виявив запис про порушення ним правил військового обліку та надіслання звернення до органів Національної поліції України для доставлення його до відповідача для складення протоколу про адміністративне правопорушення.

Позивач вказав, що його адвокат неодноразово звертався до відповідача та просив надати інформацію відносно цього, однак врегулювати спірну ситуацію йому не вдалось.

Дані обставини стали підставою для звернення до суду з позовом.

22.10.2025 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому вказано, що позивач до ІНФОРМАЦІЯ_1 за викликом не прибув, а тому в силу закону вважається таким, що порушив правила військового обліку.

Відповідач вказав, що за розпорядженням начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 від 10.07.2025 №2013 Знам'янська ОТГ була уповноважена здійснити виклик та забезпечити прибуття, зокрема, ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_5 23.07.2025 о 11.00 год.

Знам'янська ОТГ надала довідку №4333348, в якій вказано, що ОСОБА_1 був відсутній за адресою зареєстрованого місця проживання, а тому згідно даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ОСОБА_1 визначений як порушник військового обліку у зв'язку з неявкою за повісткою №4333348.

Оскільки, позивач не з'явився до ІНФОРМАЦІЯ_1 у зазначені дату та час у повістці, чим порушив вимоги законодавства, на думку відповідача, у його діях (бездіяльності) вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 210-1 КУпАП.

Дослідивши докази і письмові пояснення, повно і всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуває на обліку як військовозобов'язаний в ІНФОРМАЦІЯ_6 . Зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 .

10.07.2025 начальником ІНФОРМАЦІЯ_5 прийнято розпорядження №2013, відповідно до змісту якого, Знам'янська ОТГ була уповноважена здійснити виклик та забезпечити прибуття, зокрема, ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_5 на 23.07.2025 о 11.00 год (а.с.58).

10.07.2025 керівником ІНФОРМАЦІЯ_5 сформована повістка №4333348 (а.с.60).

Знам'янська ОТГ склала довідку №4333348, в якій вказала, що під час візиту за адресою за адресою: АДРЕСА_3 ніхто не вийшов (а.с.61).

13.07.2024 року позивач уточнив свої облікові дані через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, що підтверджується військово-обліковим документом із додатку Резерв + від 25.05.2025 року з поміткою "дані уточнено вчасно" (а.с.35).

Під час роздрукування військово-облікового документу 03.08.2025 року позивач виявив в додатку Резерв + інформацію, про те, що ІНФОРМАЦІЯ_5 внесено у Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про порушення ним правил військового обліку та надіслано звернення до органів Національної поліції України для доставлення позивача до відповідача для складення протоколу про адміністративне правопорушення (а.с.27).

Представником позивача направлено адвокатський запит від 05.08.2025 до Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області, ІНФОРМАЦІЯ_5 для отримання інформації щодо підстав внесення вказаного запису та направлення звернення (а.с.19-20, 23-24).

08.08.2025 року Головним управлінням Національної поліції України у Кіровоградській області надано відповідь № 96056-2025, в якій повідомлено, що відповідачем надіслано звернення № Е3082269 від 03.08.2025 року щодо порушення позивачем правил військового обліку, законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, яке зареєстроване за № 14273 у відділі поліції № 1 Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області для здійснення адміністративного затримання і доставлення позивача до ТЦК та СП для складення протоколів про адміністративні правопорушення (а.с.21-22).

ІНФОРМАЦІЯ_5 листом від 11.08.2025 вих.№2317 надав представнику позивача відповідь про те, що згідно до АІТС «ОБЕРІГ» ОСОБА_1 значиться як порушник правил військового обліку з 03.08.2025, оскільки в період травня-липня 2024 року та до цього часу не оновив свої персональні облікові дані згідно вимог статті 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» та не отримав військово-обліковий документ встановленого зразка. У липні 2025 року не з'явився по повістці до ІНФОРМАЦІЯ_5 і 03.08.2025 автоматично АІТС «ОБЕРІГ» поданий до органів Національної поліції, як порушник правил військового обліку.

При цьому зазначено, що відносно гр. ОСОБА_1 протоколи про порушення правил військового обліку, неявку по повістці ІНФОРМАЦІЯ_5 не складались, постанови не виносились, оскільки він особисто не з'являвся до відділу. Вказано, що ОСОБА_1 необхідно особисто прибути до ІНФОРМАЦІЯ_5 з документом, що посвідчує його особу, оновити свої облікові дані та отримати військово-обліковий документ. Тому лише після складення протоколу відносно гр. ОСОБА_1 (протокол складається тільки у присутності особи) та внесення результатів його розгляду до АІТС «ОБЕРІГ» з'явиться можливість виключення останнього з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, як порушника правил військового обліку. І лише після цього він буде виключений з бази розшуку Національної поліції України.

Позивач стверджує, що посадові особи відповідача за період з 16.07.2024 по 03.08.2025 не вручали йому повістки, не направляли сповіщення та інші документи через АТ «Укрпошта» з поміткою «повістка ТЦК», в тому числі протоколи, постанови про вчинення адміністративних правопорушень.

04.08.2025 року позивач звернувся до Акціонерного товариства «Укрпошта» з метою отримання інформації щодо надходження на адресу: АДРЕСА_1 листів (повісток, протоколів, постанов) на ім'я ОСОБА_1 від ІНФОРМАЦІЯ_5 / ІНФОРМАЦІЯ_1 за період з 16.07.2024 по 31.12.2024, з 01.01.2025 по 03.08.2025.

Листом від 13.08.2025 №1853-Г-2025080610035-В АТ «Укрпошта» повідомило, що інформація про надходження поштових відправлень з відміткою «повістка ТЦК» на зазначене ім'я за адресою: АДРЕСА_4 - в обліковій системі Укрпошти відсутня.

Судом встановлено, що станом на 05.08.2025 військово-обліковий документ позивача містить запис "дані уточнено вчасно". Дата уточнення даних - "13.07.2025". Військово-обліковий документ дійсний до 05.08.2026 (а.с.15).

Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходить з наступного.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України здійснює, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25 березня 1992 року №2232-XII (далі - Закон №2232-ХІІ).

Згідно із частинами першою та третьою статті 1 Закону №2232-ХІІ захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Відповідно до частин першої, третьої статті 33 Закону №2232-ХІІ військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.

Частиною п'ятою статті 33 Закону №2232-ХІІ передбачено, що військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини п'ятої статті 33 Закону № 2232-ХІІ військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (частина перша статті 34 Закону №2232-ХІІ).

Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 (далі - Порядок № 1487).

Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів є додатком 2 до Порядку № 1487 (далі - Правила).

Пунктом 2 Порядку №1487 установлено, що військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, відносини у сфері державної реєстрації громадян України, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, та осіб, приписаних до призовних дільниць (далі - призовники, військовозобов'язані та резервісти) визначає Закон України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16 березня 2017 року № 1951-VIII (далі - Закон № 1951-VIII).

Відповідно до частини першої статті 1 Закону №1951-VIII єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Основними завданнями Реєстру є:

1) ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України;

2) інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період;

3) інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку (частина перша статті 2 Закону №1951-VIII).

За приписами частин восьмої, дев'ятої статті 5 Закону №1951-VIII органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

Отже, відповідач є органом ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та повинен забезпечувати актуалізацію його бази даних.

Відповідно до статті 6 Закону №1951-VIII до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості:

1) персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

2) службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Вичерпний перелік персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста, що вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, передбачений статтею 7 Закону №1951-VIII. До них належать:

1) прізвище, відомості про зміну прізвища;

2) власне ім'я (усі власні імена), відомості про зміну власного імені;

3) по батькові (за наявності);

4) дата народження;

5) місце народження;

6) стать;

7) місце проживання та місце перебування;

7-1) номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти;

8) відомості про батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників та інших представників, а також дітей (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження) - виключно за згодою призовника, військовозобов'язаного, резервіста;

8-1) відомості про сімейний стан особи та відомості про членів її сім'ї (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження) - виключно за згодою призовника, військовозобов'язаного, резервіста;

9) реквізити паспорта громадянина України та документів, що дають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії);

9-1) відомості про громадянство (зміну громадянства);

10) відомості про смерть особи або оголошення особи померлою чи визнання її безвісно відсутньою;

11) відомості щодо обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною (поновлення дієздатності);

12) відомості про зайнятість (код ЄДРПОУ та місцезнаходження підприємства, установи, організації, місце роботи, посада, стаж роботи);

13) реєстраційний номер облікової картки платника податків;

14) відцифрований образ обличчя особи;

15) відомості про дату виїзду за межі України та дату повернення на територію України;

15-1) відомості про переміщення особи на тимчасово окуповану територію України (дата та напрямок);

16) реквізити документа про освіту (серія, номер, дата видачі, заклад освіти, що видав, рівень освіти, професія, галузь знань, спеціальність);

16-1) відомості про форму навчання здобувачів позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти;

16-2) відомості про досвід роботи за спеціальністю;

17) відомості про встановлення, зміну групи інвалідності;

17-1) відомості про результати медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов'язку;

18) відомості про притягнення до кримінальної відповідальності (повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, направлення обвинувального акта до суду);

19) відомості про притягнення до кримінальної відповідальності на підставі обвинувального вироку суду, що набрав законної сили;

20) відомості про наявність судимості (зняття чи погашення судимості);

20-1) відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення);

21) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;

22) відомості про статус ветерана війни;

23) відомості про володіння іноземними мовами;

24) відомості про дозвіл на зберігання та носіння зброї;

25) відомості про проходження програм підвищення кваліфікації, перепідготовки;

26) відомості про документи, оформлені для виїзду за кордон на постійне проживання, або залишення на постійне проживання за кордоном, або повернення в Україну;

27) реквізити посвідчення водія (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії, категорія);

28) реквізити посвідчення тракториста-машиніста (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, категорія);

29) реквізити кваліфікаційного посвідчення члена палубної команди судна внутрішнього плавання, іншого кваліфікаційного документа, яким підтверджуються професійні компетентності для безпечної експлуатації судна внутрішнього плавання, міжнародного посвідчення на право управління прогулянковим судном, посвідчення судноводія малого судна/водного мотоцикла, іншого документа, що надає право на управління прогулянковим судном, малим судном, водним мотоциклом (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії, кваліфікація);

30) реквізити свідоцтва пілота повітряного судна (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії, категорія);

31) відомості про примусове виконання рішення щодо особи-боржника (реквізити та відомості виконавчого документа);

32) відомості про особу, зниклу безвісти за особливих обставин;

33) відомості про внутрішньо переміщену особу;

34) відомості про наявність права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Згідно частини другої статті 9 Закону №1951-VIII, призовник, військовозобов'язаний та резервіст зобов'язаний подавати до органу ведення Реєстру достовірну інформацію про свої персональні дані, що вносяться до Реєстру.

З 18.05.2024 року в Законі №2232 набрала чинності норма, за якою форма, порядок оформлення, створення та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів (мова йде саме про єдиний військово-обліковий документ) визначається Кабміном. А для військовослужбовців - відповідно Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, СБУ, розвідувальним органам України, Управлінням державної охорони України і Держслужбою спецзв'язку та захисту інформації України.

Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 559 (далі - Постанові №559).

Згідно пунктів 1 та 2 Постанови №559 військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов'язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 "Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа".

Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

- в електронній формі - засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);

- у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

Відповідно до пунктів 5 та 6 Постанови №559 військово-обліковим документом призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також громадян, виключених з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 частини шостої статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", в електронній формі (далі - військово-обліковий документ в електронній формі) є відображення в електронній формі відомостей про громадянина України, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також відомостей щодо звернення або повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення до Національної поліції.

Військово-обліковий документ в електронній формі формується засобами:

- електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста, зокрема з використанням його мобільного додатка;

- державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони;

- порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації).

У відповідності до частини першої статті 14-1 Закону №1951-VIII електронний кабінет - це персональний кабінет (захищений відокремлений веб-сервіс), за допомогою якого призовнику, військовозобов'язаному, резервісту, який пройшов електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації про його персональні та службові дані, а також до послуг. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.

Формування та відображення військово-облікового документа в електронній формі здійснюється автоматично за умови підключення електронного пристрою до Інтернету та наявності у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей, визначених у пункті 8 цього Порядку.

Постановою КМ № 721 від 18.06.2024, яка застосовується з 18.06.2024, пункт 7 Постанови №559 доповнено абзацом слідуючого змісту:

"Строк дії військово-облікового документа в електронній формі становить не більше одного року з дати його формування та не може перевищувати строк дії відстрочки від направлення для проходження базової військової служби для призовників або відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період (бронювання) для військовозобов'язаних та резервістів".

Відповідно до частини другої статті 14-1 Закону №1951-VIII порядок електронної ідентифікації в електронному кабінеті, перелік відомостей, що відображаються в ньому, а також перелік послуг, які надаються призовнику, військовозобов'язаному, резервісту через електронний кабінет, визначається Порядком ведення Реєстру, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та/або Положенням про Державний вебпортал електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Згідно пункту 3 Положення про Державний вебпортал електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 2024 р. № 879 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2025 р. № 1010) (далі - Положення №879), суб'єктом отримання послуг - є фізична особа, фізична особа-підприємець, юридична особа, інша особа, яка звертається за отриманням електронної публічної послуги у сфері національної безпеки і оборони.

У відповідності до пункту 45 Положення №879 електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста функціонує у формі персоніфікованої веб-сторінки та/або мобільного додатка "Резерв+" (далі - додаток "Резерв+") та призначений для надання та отримання інформації про персональні та службові дані суб'єкта отримання послуг, уточнення облікових даних, подання заяви (звернення, запиту) та інших документів на реєстрацію в системі електронної черги, а також отримання інших електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони.

Згідно пункту 46 Положення №879 додаток "Резерв+" забезпечує зручний доступ до електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста та користування його функціональними можливостями з метою отримання електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони. Для користування додатком "Резерв+" суб'єкту отримання послуг необхідно встановити додаток на електронний пристрій, критерії якого підтримують його використання, підключення до Інтернету, та пройти авторизацію відповідно до цього Положення.

За пунктом 50 Положення №879 електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста може мати такі додаткові функціональні можливості:

1) формування та відображення (за наявності) витягу з відомостей, що є в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів в електронній формі відповідно до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559;

2) пошук вакансій у силах оборони;

3) інші функціональні можливості, необхідні для виконання завдань електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста.

Згідно пункту 52 Положення №879 надання електронної публічної послуги у сфері національної безпеки і оборони "уточнення облікових даних, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів" має такі особливості:

1) для уточнення облікових (персональних та службових) даних суб'єкт отримання послуг вносить засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста відповідні дані, а саме:

- місце проживання та місце перебування;

- номер телефону;

- адресу електронної пошти (за наявності);

2) уточнені дані разом з відомостями про прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), дату народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) передаються до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста;

3) уточнення облікових даних припиняється засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста у разі, коли надані дані не пройшли арифметичного та/або формато-логічного контролю;

4) суб'єкт отримання послуг засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста за результатами уточнення облікових даних отримує відомості з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та/або військово-обліковий документ в електронній формі відповідно до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559;

5) відомостями, отриманими з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (за наявності) за результатами уточнення даних, є:

- прізвище;

- власне ім'я (усі власні імена);

- по батькові (за наявності);

- дата народження;

- реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- окремий номер запису в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

- відомості про результати медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов'язку;

- відомості про наявність права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації;

- військове звання;

- військово-облікові спеціальності;

- унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;

- відомості про виконання військового обов'язку;

- відомості про військовий облік;

- відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення);

- дата та час формування;

- відомості про результати проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи) (за наявності);

- відомості про надсилання повістки.

Перелік електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони, передбачає додаток до Положення №879. Так, однією із таких послуг є уточнення допризовниками, призовниками, військовозобов'язаними та резервістами своїх облікових даних, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста.

Процедура оповіщення військовозобов'язаних та резервістів, їх прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військових частин Збройних Сил, інших військових формувань, Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів визначена Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 року № 560.

Відповідно до п.28 Порядку №560 виклик громадян до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки чи їх відділів, відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ під час мобілізації здійснюється шляхом вручення (надсилання) повістки (додаток 1).

Пунктом 40 Порядку №560 передбачено, що під час вручення повістки здійснюється фото- і відеофіксація із застосуванням технічних приладів та засобів фото- та відеофіксації представником територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейським.

Згідно з п. 41 Порядку № 560 належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов'язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є: 1) у разі вручення повістки - особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов'язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки.

У відповідності до п.32. Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року № 1487 у разі отримання розпорядження відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів щодо оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх явку на призовні дільниці (пункти попереднього збору), до органів СБУ, розвідувальних органів для оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, взяття на військовий облік, визначення призначення на особливий період, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних (резервістів) виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, зокрема, здійснюють оповіщення зазначених у розпорядженні призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання (роботи, навчання) шляхом вручення повісток (додаток 11) або під їх особистий підпис у картках первинного обліку (додаток 3) та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення для проходження базової військової служби, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів і забезпечення їх своєчасного прибуття

Тобто законодавець передбачив вичерпний перелік способів оповіщення військовозобов'язаних виконавчими органами сільських, селищних, міських рад та документальних доказів його реалізації: або особистий підпис в розписці про отримання повістки (додаток 11), або особистий підпис у картці первинного обліку, або опис вкладення та повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення. Тому суд критично оцінює довідку №4333348, складену головним спеціалістом з питань оборонної і мобілізаційної роботи з підписом поліцейського офіцеру громади, складення якої не передбачене Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року № 1487 та форма якої ним не затверджена.

Більш того, довідка №4333348 не містить дати складення, а також дати та часу візиту за адресою проживання позивача, оскільки позивач працює адвокатом, що підтверджується свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю від 05.03.2018 та посвідченням адвоката України № 254 від 05.03.2018, а тому, теоретично міг бути відсутнім вдома, якщо така повістка доставлялась в робочий час.

Відповідно до п.п.2 п.1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (додаток 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року № 1487) призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов'язаних та резервістів.

З огляду на те, що Знам'янська ОТГ не дотрималась вимог п.32. Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року № 1487, а саме, не виконала оповіщення позивача саме в один із способів, передбачених цим пунктом, підстави стверджувати про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 відсутні.

Пунктом 1 Розділу І Інструкції зі складання територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства оборони України №3 від 01 січня 2024 року визначено, що ця Інструкція визначає процедуру складання територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки протоколів та оформлення матеріалів про такі адміністративні правопорушення: порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).

Згідно з п.1 Розділу ІІ Інструкції зі складання територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства оборони України №3 від 01 січня 2024 року протокол не складається у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП, щодо особи, яка не з'явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик територіального центру комплектування та соціальної підтримки, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у територіального центру комплектування та соціальної підтримки підтвердних документів про отримання особою виклику.

Відповідно до п. 10 Розділу ІІ Інструкції зі складання територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства оборони України № 3 від 01 січня 2024 року розглянувши справу про адміністративне правопорушення, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки відповідно до статті 283 КУпАП виносить постанову по справі про адміністративне правопорушення (додаток 4) (далі - постанова).

Пунктом 12 Розділу ІІ Інструкції зі складання територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства оборони України № 3 від 01 січня 2024 року визначено, що відповідно до частини першої статті 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення.

За нормами ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до вимог ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статті 78 цього Кодексу.

Відповідачем не було надано до суду належних та допустимих доказів на підтвердження вчинення позивачем адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 210, 210-1 КУпАП.

Документальних доказів того, що позивач отримав повістку та був обізнаний про виклик матеріали справи не містять.

Натомість відповідач в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів вніс запис про те, що позивач не прибув за повісткою, а тому його розшукує ТЦК та СП через допущення такого порушення.

Суд звертає увагу відповідача на те, що статтею 7 Закону №1951-VIII передбачений вичерпний перелік персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста, що вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Більш того, відповідно до підпункту 5 пункту 52 Положення №879 однією із особливостей надання електронної публічної послуги у сфері національної безпеки і оборони є відомості, що отримуються військовозобов'язаними з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (за наявності), зокрема, відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення).

Тобто позивач, через свій електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, має можливість отримати відомості про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення), за наявності таких відомостей в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Однак, з огляду на спірну ситуацію, що розглядається судом, з приводу порушення позивачем правил військового обліку, можливість внесення такого запису органами ведення реєстру передбачена пунктом 20-1 частини першої статтею 7 Закону №1951-VIII - відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення), що узгоджується з можливістю військовозобов'язаного отримати через електронну публічну послугу у сфері національної безпеки і оборони такі відомості, що передбачено підпунктом 5 пункту 52 Положення №879.

Тобто у випадку порушення військовозобов'язаним правил військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів вноситься повідомлення про факт порушення та притягнення його до відповідальності, дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення, а не запис, що має місце у даному випадку, про те, що позивач не прибув за повісткою, а тому його розшукує ТЦК та СП.

Матеріали справи не містять доказів того, що позивач притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно частини другої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано.

Суд вважає, що відповідач, внісши до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів запис про розшук позивача через неотримання повістки без наявності документальних доказів виконання Знам'янською ОТГ п.32. Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року № 1487 та факту притягнення його до адміністративної відповідальності, діяв всупереч змісту частини другої статті 2 КАС України та статті 7 Закону №1951-VIII, яка визначає вичерпний перелік персональних даних що вносяться до такого реєстру, діяв поза межами, які чітко встановлені законом, тобто на власний розсуд.

З огляду на викладене, позовні вимоги про визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_7 щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення позивачем правил військового обліку та зобов'язання виключити такі дані з реєстру є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Що стосується позовних вимог про визнання протиправними дій відповідача щодо направлення звернення № Е3082269 від 03.08.2025 р. до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області про доставлення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , як такого що вчинив адміністративне правопорушення за статтею (статтями) 210, 210-1 КУпАП до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для складання протоколів про адміністративні правопорушення та зобов'язання його направити повідомлення про відсутність підстав для цього, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 56 Порядку № 1487 Національна поліція України за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ та розвідувальних органів (яке має містити прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), передбачені статтею 7 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів", підставу (порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку; порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію), унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи), надісланим у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС, здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ.

У разі відсутності технічної можливості передачі даних такі звернення надсилаються в паперовій формі.

Згідно з пунктом 9 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 154, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції щодо доставлення до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідач у своєму відзиві повідомив, що ІНФОРМАЦІЯ_5 подавав електронне звернення до органів поліції щодо необхідності доставлення позивача, як особи, яка вчинила адміністративне правопорушення передбачене статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Однак, як описано вище, суд дійшов висновку про те, що підстави стверджувати про порушення позивачем правил військового обліку відсутні, а тому, як наслідок, протиправним є інформування відповідачем органів Національної поліції про відповідні порушення.

Оскільки за приписами частини восьмої, дев'ятої статті 5 Закону №1951-VIII органами ведення Реєстру є, зокрема, районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, належним способом захисту у контексті спірних правовідносин є зобов'язання відповідача повідомити органи Національної поліції, які отримали вищевказане електронне звернення відносно позивача про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставляння його до ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно з ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду позивачем понесені судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1937,92 грн (подання через ЕС) (а.с.37), а тому суд стягує на користь позивача документально підтверджені судові витрати (судовий збір) за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 263, 295 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо внесення відомостей про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_5 ) виключити відомості про порушення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ,) правил військового обліку з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо направлення звернення до Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області для здійснення адміністративного затримання та доставлення до ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 .

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_5 ) повідомити Кропивницьке районне управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області про відсутність підстав для здійснення адміністративного затримання та доставлення до ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ,).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_5 ) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ,) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1937,92 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Копію рішення суду надіслати учасникам справи.

Повне судове рішення складене 10 листопада 2025 року.

Сторони:

позивач ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

відповідач ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду С.В. ДЕГТЯРЬОВА