ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"10" листопада 2025 р. справа № 300/6181/25
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Григорука О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій
29.08.2025 через систему "Електронний суд" адвокат Кандаурова Анна Павлівна звернулася до суду в інтересах ОСОБА_1 з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, просить:
визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 по направленню звернення до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області у вигляді набору даних щодо порушення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, яке зареєстроване за № Е600938 від 04.12.2024;
зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 направити до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області звернення (заяву, повідомлення) про відсутність даних про порушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, та відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення ОСОБА_1 , як такого, що вчинив адміністративне правопорушення за статтею (статтями) 210 КУпАП до обласного, районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для складання протоколів про адміністративні правопорушення, відповідно до п. 79 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487;
зобов'язати Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області виключити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з бази інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліція України" та інтегрованої інформаційно-пошукової системи Міністерства внутрішніх справ України (ІПС "Армор", також ІІПС ОВС).
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач є громадянином України, військовозобов'язаним, який має відстрочку під час мобілізації, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" № 3543-XII, як особа що утримує трьох і більше дітей віком до 18 років, що підтверджується сформованим в "Резерв плюс" військово-обліковому документі. 04.08.2008 позивач, проживаючи та будучи зареєстрованим в місті Івано-Франківськ став на військовий облік в ІНФОРМАЦІЯ_4 . В подальшому, в 2021 році, після зміни місця реєстрації з міста Івано-Франківськ на Київську область с. Бузова, позивач знявся з військового обліку в Івано-Франківську та став на облік в ІНФОРМАЦІЯ_5 , що підтверджується відмітками на Тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного позивача № НОМЕР_1 від 07.05.2021, здійсненими ІНФОРМАЦІЯ_4 . Станом на день подання даного позову позивач оновив вчасно свої дані в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, при цьому перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_1 ) за місцем своєї реєстрації, а також придатний до служби "солдат", має відстрочку під час мобілізації. Жодних порушень військового обліку згідно сформованого в "Резерв плюс" військово-обліковому документі не має. В той же час, при перевірці документів позивача, представниками поліції на блокпості, було повідомлено позивача що він знаходиться в базі МВС "Армор" за порушення правил військового обліку за поданням ІНФОРМАЦІЯ_7 . 25.07.2025 заявою вих. № 25/7/1 представник позивача адвокат Кандаурова А.П. звернулась до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області з вимогами: виключити позивача з баз розшуку МВС, в тому числі з ІПС МВС України бази "АРМОР". Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області повідомило представника позивача про те, що за даними ІПНП наявне звернення у вигляді набору даних ІНФОРМАЦІЯ_8 щодо порушення гр. ОСОБА_1 законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Звернення зареєстровано за № Е600938 від 04.12.2024. Інформація про ОСОБА_1 надійшла в електронному вигляді від ІНФОРМАЦІЯ_7 . Також зазначили, що відповідно до ч. 3 ст. 38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", абзацу третього пункту 56 та абзацу шістнадцятого пункту 79 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487, органи Національної поліції України за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ та розвідувальних органів, надісланим у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів єдиною інформаційною системою МВС, здійснюють адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративне правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та підтримки, органів СБУ. 25.07.2025 заявою Вих. № 25/7/2 представник позивача звернулась до ІНФОРМАЦІЯ_8 з вимогами: ІНФОРМАЦІЯ_9 направити повідомлення до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про виключення позивача з баз розшуку МВС, в тому числі з ІПС МВС України бази "АРМОР". ІНФОРМАЦІЯ_4 після проходження місячного терміну, з дати подання заяви та станом на день подання позову, відповіді представнику позивача не надав. Наголошує, що позивач не стоїть на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_10 , він стоїть на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_1 ) за місцем своєї реєстрації з 2021 року, що підтверджується як паперовим військовим квитком так і сформованим в "Резерв плюс" військово-обліковому документі.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідачі скористалися правом на подання відзиву на позовну заяву.
19.09.2025 через систему "Електронний суд" до суду надійшов відзив ІНФОРМАЦІЯ_1 . Згідно відзиву відповідач щодо задоволення позовної заяви заперечив, вказавши, що на адвокатський запит від 25.07.2025 року № 25/7/1 Головним управлінням Національної поліції в Івано-Франківській області надано відповідь за змістом якої станом на 01.08.2025 за даними системи ІПНП наявне звернення у вигляді набору даних ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо порушення позивачем законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Звернення зареєстровано за № Е600938 від 04.12.2024. Інформація відносно позивача надійшла в електронному вигляді відповідно до пункту 56 Положення шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС. Водночас зазначено, що якщо позивач перебуває на військовому обліку в 1 відділі ІНФОРМАЦІЯ_11 ( ІНФОРМАЦІЯ_12 ) то повноваженнями, а також технічною можливістю внесення, зміни чи видалення (вилучення) персональних або службових даних в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів володіє саме ІНФОРМАЦІЯ_6 . При цьому, іншим ТЦК та СП надається виключно можливість щодо перегляду окремих персональних та службових даних без права їх внесення, зміни або видалення (вилучення). Враховуючи зазначене, станом на 04.12.2024 ІНФОРМАЦІЯ_9 не був наділений повноваженнями та технічно не міг сформувати подання щодо адміністративного затримання і доставлення позивача у зв'язку з вчиненням адміністративного правопорушення. Також, в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відсутні відомості про розшук позивача та порушення правил військового обліку. Відсутні також відомості про скерування подання в порядку, визначеному абзацом 3 пункту 56 Порядку № 1487. Згідно з даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів позивач вважається таким, що ніколи не перебував в розшуку. З метою підтвердження відсутності будь-якої протиправності в діях/бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_7 відносно позивача, скеровано запит до ІНФОРМАЦІЯ_6 , як ТЦК та СП який володіє повним доступом до персональних та службових даних позивача, в частині підтвердження відомостей в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Інформація за поданим запитом може бути надана відповідачем після надходження відповіді. Додатково ІНФОРМАЦІЯ_9 вжито заходів щодо усунення можливої технічного збою, що міг обумовити відображення оспорюваних даних в інформаційній системі МВС. Станом на т.ч. подано заяву до технічного центру підтримки для усунення відомостей про розшук позивача. В телефонному режимі повідомлено, що розшук знято. Представник відповідача просив суд в задоволенні позову відмовити (а.с. 36-40).
22.09.2025 через систему "Електронний суд" до суду надійшов відзив Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області відповідно до якого представник відповідача вважає позов безпідставним, необґрунтованим та просить в задоволенні вимог позивача відмовити у повному обсязі. Зазначено, що відповідно до матеріалів справи ІНФОРМАЦІЯ_3 04.12.2024 направив звернення № Е600938 начальнику Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області щодо необхідності доставлення позивача, який вчинив адміністративне правопорушення передбачено ст.210. 210-1 КУпАП. Керуючись додатком № 20 постанови Кабінету Міністрів України № 1428 від 30.12.2022, вказане звернення зареєстровано до ІКС ІПНП Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області за № 43149 від 04.12.2024. Відповідно до скріншоту з підсистеми ІКС ІПНП позивач за даними системи "Оберіг", обліковується як особа, яку необхідно доставити у зв'язку з порушенням ст. 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію": неприбуття за повісткою. Звернення та інформація про особу, надходять до органів (підрозділів) поліції з підрозділів ТЦК та СП та вносяться до ІКС ІПНП в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС. Оскільки внесення даних до ІКС "ІПНП Інформаційний портал НПУ" відбулось за допомогою електронного звернення ІНФОРМАЦІЯ_3 , а тому внесення відомостей до ІКС "ІПНП Інформаційний портал НПУ" відбулось у автоматичному режимі, що передбачено наказом МВС України № 80 від 10.02.2025, тому жодних чином Головним управлінням Національної поліції України в Івано-Франківській області, права позивача не порушувалися. Із позовною заявою позивачем надано відповідь ГУНП в Івано-Франківській області, з якої вбачається що звернення від 04.12.2024 № Е600938 було зареєстровано в інформаційній підсистемі "Єдиний облік". В свою чергу позивачем вказане розцінене як внесення вказаних відомостей до ІКС ІПНП як особу яку оголошено в розшук за ст. ст. 210, 210-1 КУпАП. Однак вказане не відповідає дійсності, оскільки звернення ІНФОРМАЦІЯ_3 надіслане до Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області не для внесення відомостей до ІКС ІПНП, а щодо необхідності доставлення позивача до РТЦК для складення протоколу про адміністративне правопорушення. В свою чергу, зі скріншота з підсистеми ІКС ІПНП, що стосується позивача, вбачається, що відомості надійшли автоматично з бази "Оберіг" та МОУ. Враховуючи зазначене, виконати вимогу щодо вилучення із інформаційнокомунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" інформацію як про "особу, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. ст. 210, 210-1 КУпАП" не являється можливим, оскільки вказана інформація надходить до ІКС ІПНП автоматично і видаляється також автоматично у разі видалення її з Єдиного державного реєстру призовників. У разі видалення інформації щодо перебування у розшуку позивача з Єдиного державного реєстру призовників остання з ІКС ІПНП видалиться автоматично. Будь яким іншим способом видалити вказану інформацію з ІКС ІПНП ГУНП в Івано-Франківській області не може. Підсумовуючи наведене відповідач зазначає, що ГУНП в Івано-Франківській області позбавлене можливості вносити корегувати або видаляти інформацію щодо осіб, які перебувають на обліку за вчинення адміністративних правопорушень за ст. ст. 210, 210-1КУпАП, якщо інформація стосовно них була завантажена в автоматичному режимі (а.с. 46-49).
25.09.2025 через систему "Електронний суд" до суду надійшла відповідь представника позивача на відзив відповідача, відповідно до якої представник позивача зазначає, що ГУ НП в Івано-Франківській області, у відзиві від 22.09.2025 повністю підтверджує обставини викладені ОСОБА_1 в позовній заяві. ІНФОРМАЦІЯ_4 умисно, незаконно, без жодних правових підстав направив звернення № Е600938 до ГУ НП в Івано-Франківській області щодо необхідності доставлення особи яка вчинила, адміністративне правопорушення ОСОБА_1 . Більше того, у відзиві від 19.09.2025 року, ІНФОРМАЦІЯ_4 надає неправдиві дані до Івано-Франківського окружного адміністративного суду, а саме: "Враховуючи зазначене, станом на 04 грудня 2024 року ІНФОРМАЦІЯ_9 не був наділений повноваженнями та технічно не міг сформувати подання щодо адміністративного затримання і доставлення позивача у зв'язку з вчиненням адміністративного правопорушення". Аргументує що, якщо ІНФОРМАЦІЯ_9 технічно не міг вищевказане вчинити, то яким чином звернення за підписом начальника опинилося в ГУ НП в Івано-Франківській області. Також ІНФОРМАЦІЯ_4 намагається перекласти відповідальність за свої неправомірні дії на ІНФОРМАЦІЯ_6 , хоча у разі якщо звернення було б сформовано ІНФОРМАЦІЯ_13 , воно було б направлено до Бучанського ГУ НП Київської області, а не до ГУ НП в Івано-Франківській області. ГУ НП в Івано-Франківській області повідомляє, що не може виконати вимогу щодо вилучення із інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національноії поліції України" інформацію як про "особу, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. ст. 210, 210-1 КУпАП", оскільки вказана інформація надходить до ІКС ІПНП автоматично і видаляється також автоматично у разі видалення її з Єдиного державного реєстру призовників. Це підтверджує той факт, що інформація стосовно ОСОБА_1 , й досі знаходиться в інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" інформацію як про "особу, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. ст. 210, 210-1 КУпАП", в той же час як ІНФОРМАЦІЯ_4 вказує, що в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відсутні відомості про розшук ОСОБА_1 та порушення правил військового обліку. Відсутні також відомості про скерування подання в порядку, визначеному абзацом 3 пункту 56 Порядку № 1487. Згідно з даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ОСОБА_1 вважається таким, що ніколи не перебував в розшуку. Все вищезазначене свідчить про незаконність та протиправність дій ІНФОРМАЦІЯ_8 , які полягають в поданні незаконного звернення про вчинення правопорушення, передбачені ст. ст. 210, 210-1 КУпАП, стосовно позивача до ГУ НП в Івано-Франківській області, в той час, як у ІНФОРМАЦІЯ_8 були відсутні повноваження вносити, обробляти, змінювати або видаляти (вилучати) персональні і службові данні позивача, який за твердженням ІНФОРМАЦІЯ_8 ніколи не перебував у розшуку за порушення правил військового обліку. Додатково зазначає, що позивач має трьох дітей до вісімнадцяти років, що надало йому право на відстрочку від мобілізації, яку він оформив за місцем реєстрації, в ІНФОРМАЦІЯ_6 , а відтак у територіальних центрів, відсутні підстави надсилати повістку, неявка по якій могла б призвести до вчинення правопорушення, передбачені ст. ст. 210, 210-1 КУпАП (а.с. 55-57).
Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні) у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.
Згідно військово-облікового документа сформованого 24.07.2025 в системі "Резерв плюс" ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України, є військовозобов'язаним, який має відстрочку під час мобілізації, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" № 3543-XII, як особа що утримує трьох і більше дітей віком до 18 років (а.с. 10).
Відповідно Тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 від 07.05.2021, військово-облікового документа сформованого 24.07.2025 в "Резерв плюс" з 04.08.2008 позивач перебував на військовому обліку військовозобов'язаних в ІНФОРМАЦІЯ_14 . 07.05.2021, після зміни місця реєстрації та проживання з м. Івано-Франківськ на: АДРЕСА_2 , позивач знятий з військового обліку в ІНФОРМАЦІЯ_14 . 18.05.2021 позивача взято на військовий облік військовозобов'язаних в ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с. 11).
Відповідно до військово-облікового документа сформованого 24.07.2025 в системі "Резерв плюс" згідно з даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів позивач правила військового обліку не порушував та відомості про направлення подання щодо адміністративного затримання та доставлення, про розшук, відсутні (а.с. 10 ).
Представник позивача звернулася до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області з заявою від 25.07.2025 № 25/7/1, в якій просила виключити громадянина позивача з баз розшуку МВС, в тому числі з ІПС МВС України бази "Армор". Зазначено, що станом на день подання даної заяви до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області позивач оновив вчасно свої дані в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, при цьому перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 (Києво-Святошинський) за місцем своєї реєстрації, а також придатний до служби "солдат", має відстрочку під час мобілізації. В той же час, при перевірці документів позивача., представниками поліції на блокпості, було повідомлено позивача що він знаходиться в базі МВС "Армор" за порушення правил військового обліку за поданням ІНФОРМАЦІЯ_7 (а.с. 12-14).
На адвокатський запит від 25.07.2025 № 25/7/1 Головне управлінням Національної поліції в Івано-Франківській області надано відповідь № 1334102025 від 04.08.2025 (401837), якою повідомило, що відповідно до частини третьої статті 38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" № 2232-XII, абзацу третього пункту 56 та абзацу шістнадцятого пункту 79 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487, органи Національної поліції України за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ та розвідувальних органів, надісланим у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС, здійснюють адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ. При надходженні до органів (підрозділів) поліції таких звернень, відповідно до Порядку ведення єдиного обліку в органах (підрозділах) поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 08 лютого 2019 року № 100 інформація про особу вноситься до інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України", Положення про яку затверджене наказом Міністерства внутрішніх справ України від 03 серпня 2017 року № 676. Станом на 01.08.2025 за даними системи ІПНП наявне звернення у вигляді набору даних ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо порушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Звернення зареєстровано за № Е600938 від 04.12.2024. Інформація відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , надійшла в електронному вигляді відповідно до пункту 56 Положення шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС. Зазначена інформаційна взаємодія здійснюється відповідно до вимог Порядку електронної інформаційної взаємодії Міністерства оборони України (далі - МОУ), Міністерства внутрішніх справ України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України, затвердженого спільним наказом Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України 18 травня 2023 року № 290/411. Ураховуючи вищезазначене та приймаючи до уваги той факт, що електронне звернення формується в інформаційних ресурсах МОУ у визначеному форматі, рекомендовано звернутися до ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 15).
Представник позивача звернулася до ІНФОРМАЦІЯ_7 з адвокатським запитом від 25.07.2025 № 25/7/2, в якому просила ІНФОРМАЦІЯ_9 направити повідомлення до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про виключення позивача з баз розшуку МВС, в тому числі з ІПС МВС України бази "Армор". Зазначено, що станом на день подання даної заяви до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області позивач оновив вчасно свої дані в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, при цьому перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 (КиєвоСвятошинський) за місцем своєї реєстрації, а також придатний до служби "солдат", має відстрочку під час мобілізації. В той же час, при перевірці документів позивача представниками поліції на блокпості, було повідомлено гр. ОСОБА_1 що він знаходиться в базі МВС "Армор" за порушення правил військового обліку за поданням ІНФОРМАЦІЯ_7 (а.с. 16-17).
Вважаючи протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 по направленню звернення до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області у вигляді набору даних щодо порушення позивача законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, яке зареєстроване за № Е600938 від 04.12.2024, представник позивача звернулася до суду з цим позовом, просить: зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_9 направити до ГУ НП в Івано-Франківській області звернення про відсутність даних про порушення позивачем законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, та відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення позивача, як такого, що вчинив адміністративне правопорушення за статтею (статтями) 210 КУпАП та зобов'язати ГУ НП в Івано-Франківській області виключити позивача з бази інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліція України" та інтегрованої інформаційно-пошукової системи Міністерства внутрішніх справ України (ІПС "Армор", також ІІПС ОВС).
При вирішенні даного спору суд виходить з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.
Відповідно до ч. 2 ст. 17 Конституції України оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Нормами ст. 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів визнано обов'язком громадянина України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, дія якого в подальшому була неодноразово продовжена та наразі триває.
Воєнний стан в розумінні положень ст. 1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" від 12.05.2015 № 389-VIII - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 № 2232-XII визначено, що цей Закон здійснює правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 1 Закону № 2232-XII військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 "Про загальну мобілізацію" постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію. Згідно з пунктом 4 Указу № 69/2022 призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами.
За змістом пункту 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Відповідно до пункту 8 Положення № 154 завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, здійснення контролю за його станом, зокрема в місцевих держадміністраціях, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та розвідувальних органів України), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) (районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), проведення заходів із взяття громадян України на військовий облік призовників, направлення громадян України для проходження базової військової служби, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі - збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.
Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 (далі - Порядок № 1487).
Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку № 1487 військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Військовий облік ведеться з метою визначення наявних людських мобілізаційних ресурсів та їх накопичення для забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - інші військові формування) особовим складом у мирний час та в особливий період.
Для забезпечення військового обліку громадян України використовується Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який призначений для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до ч. 8 ст. 5 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" № 1951-VІІІ органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України.
Згідно з ч. 8 ст. 5 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.
Згідно з пунктом 79 Порядку № 1487 районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, зокрема:
організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці;
здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством;
виявляють призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які проживають на території адміністративно-територіальної одиниці, проте не перебувають на військовому обліку;
організовують оповіщення та у разі потреби можуть здійснювати безпосередньо через військових посадових осіб, військовослужбовців, державних службовців, працівників, визначених рішенням керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання (роботи, навчання тощо) шляхом вручення повісток під їх особистий підпис (додаток 11) та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів і забезпечують здійснення контролю за їх прибуттям;
проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього;
звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції (у разі неможливості складення протоколу про адміністративне правопорушення на місці його вчинення) для доставлення осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою складення протоколів про адміністративні правопорушення, до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому ця особа перебуває (повинна перебувати) на військовому обліку, з урахуванням вимог абзацу третього пункту 56 цього Порядку;
виконують функції з ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Таким чином, обов'язки щодо ведення обліку військовозобов'язаних покладені на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до частини 3 статті 38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" № 2232-XII органи Національної поліції України у встановленому законом порядку зобов'язані за зверненнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України доставити до таких територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У відповідності до абзацу третього пункту 56 Порядку від 30 грудня 2022 року № 1487 Національна поліція: за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ та розвідувальних органів (яке має містити прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), передбачені статтею 7 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів", підставу (порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку; порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію), унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи), надісланим у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС, здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ. У разі відсутності технічної можливості передачі даних такі звернення надсилаються в паперовій формі (додаток 20).
Пункт 20-1 частини першої статті 7 Закону № 1951-VIII передбачає що до персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать: відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення).
Таким чином, до Реєстру вносяться дані саме про притягнення до відповідальності за порушення правил обліку.
Відповідачами не заперечується, що позивач не притягнутий до адміністративної відповідальності.
Як встановлено, на адвокатський запит від 25.07.2025 № 25/7/1 Головне управлінням Національної поліції в Івано-Франківській області надано відповідь № 1334102025 від 04.08.2025 (401837) повідомило, що станом на 01.08.2025 за даними системи ІПНП наявне звернення у вигляді набору даних ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо порушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Звернення зареєстровано за № Е600938 від 04.12.2024. Водночас звертає увагу, що інформація відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , надійшла в електронному вигляді відповідно до пункту 56 Положення шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС. Зазначена інформаційна взаємодія здійснюється відповідно до вимог Порядку електронної інформаційної взаємодії Міністерства оборони України (далі - МОУ), Міністерства внутрішніх справ України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України, затвердженого спільним наказом Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України 18 травня 2023 року № 290/411. Ураховуючи вищезазначене та приймаючи до уваги той факт, що електронне звернення формується в інформаційних ресурсах МОУ у визначеному форматі, рекоменовано звернутися до ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 15).
Представник позивача звернулася до ІНФОРМАЦІЯ_7 з заявою від 25.07.2025 № 25/7/2, в якому просила ІНФОРМАЦІЯ_9 направити повідомлення до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про виключення позивача з баз розшуку МВС, в тому числі з ІПС МВС України бази "Армор". Зазначено, що станом на день подання даної заяви до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області позивач оновив вчасно свої дані в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, при цьому перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_1 ) за місцем своєї реєстрації, а також придатний до служби "солдат", має відстрочку під час мобілізації. В той же час, при перевірці документів позивача представниками поліції на блокпості, було повідомлено гр. ОСОБА_1 що він знаходиться в базі МВС "Армор" за порушення правил військового обліку за поданням ІНФОРМАЦІЯ_7 (а.с. 16-17).
Доказів розгляду заяви представника позивача від 25.07.2025 № 25/7/2 ІНФОРМАЦІЯ_9 не надав.
У відзиві від 22.09.2025 представник Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області вказав, що виконати вимогу щодо вилучення із інформаційнокомунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" інформацію як про "особу, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. ст. 210, 210-1 КУпАП" не являється можливим, оскільки вказана інформація надходить до ІКС ІПНП автоматично і видаляється також автоматично у разі видалення її з Єдиного державного реєстру призовників. У разі видалення інформації щодо перебування у розшуку позивача з Єдиного державного реєстру призовників остання з ІКС ІПНП видалиться автоматично. Будь яким іншим способом видалити вказану інформацію з ІКС ІПНП ГУНП в Івано-Франківській області не може. Підсумовуючи наведене відповідач зазначає, що ГУНП в Івано-Франківській області позбавлене можливості вносити корегувати або видаляти інформацію щодо осіб, які перебувають на обліку за вчинення адміністративних правопорушень за ст. ст. 210, 210-1КУпАП, якщо інформація стосовно них була завантажена в автоматичному режимі (а.с. 46-49).
При цьому, у відзиві від 19.05.2025 ІНФОРМАЦІЯ_9 повідомив, що станом на 04.12.2024 ІНФОРМАЦІЯ_9 не був наділений повноваженнями та технічно не міг сформувати подання щодо адміністративного затримання і доставлення позивача у зв'язку з вчиненням адміністративного правопорушення. Також, в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відсутні відомості про розшук позивача та порушення правил військового обліку. Відсутні також відомості про скерування подання в порядку, визначеному абзацом 3 пункту 56 Порядку № 1487. Згідно з даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів позивач вважається таким, що ніколи не перебував в розшуку. З метою підтвердження відсутності будь-якої протиправності в діях/бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_7 відносно позивача, скеровано запит до ІНФОРМАЦІЯ_6 , як ТЦК та СП який володіє повним доступом до персональних та службових даних позивача, в частині підтвердження відомостей в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Інформація за поданим запитом може бути надана відповідачем після надходження відповіді. Додатково ІНФОРМАЦІЯ_9 вжито заходів щодо усунення можливої технічного збою, що міг обумовити відображення оспорюваних даних в інформаційній системі МВС. Станом на т.ч. подано заяву до технічного центру підтримки для усунення відомостей про розшук позивача. В телефонному режимі повідомлено, що розшук знято (а.с. 36-40).
Враховуючи, що за приписами частини восьмої, дев'ятої статті 5 Закону № 1951-VIII органами ведення Реєстру є, зокрема, районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, відновлення порушених прав позивача належить здійснити шляхом зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_9 , як орган ведення Реєстру, вчинити певні дії.
Враховуючи наведене, суд вважає протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 по направленню звернення до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області у вигляді набору даних щодо порушення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, яке зареєстроване за № Е600938 від 04.12.2024.
За змістом статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень, зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії тощо.
Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
При цьому, під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Отже, спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
При цьому, вимога щодо зобов'язання Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області виключити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 з бази інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліція України" та інтегрованої інформаційно-пошукової системи Міністерства внутрішніх справ України (ІПС "Армор", також ІІПС ОВС) є передчасною, оскільки не є порушеним правом позивача, так як ІНФОРМАЦІЯ_3 не направляв до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області звернення про зняття позивача з інтегрованої інформаційно-пошукової системи Міністерства внутрішніх справ України (ІІПС "Армор", також ІІПС ОВС), а тому вказана вимога не підлягає задоволенню.
Отже, належним способом захисту порушеного права, який відповідатиме змісту спірних правовідносин, буде ефективним та забезпечить належний судовий захист у тій мірі, яка є необхідною у даному конкретному випадку, буде зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_3 направити до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області звернення про виключення інформації, створеної на підставі звернення, зареєстрованого за № Е600938 від 04.12.2024 щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з інтегрованої інформаційно-пошукової системи Міністерства внутрішніх справ України (ІІПС "Армор", також ІІПС ОВС).
Таким чином, суд дійшов до висновку, позовні вимоги є такими, що підлягають частковому задоволенню. В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.
Відповідно до частин 1, 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, слід стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 , за рахунок його бюджетних асигнувань, на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 800,00 гривень.
Щодо розподілу витрат на правничу допомогу суд зазначає наступне.
Відповідно до частин 1, 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Згідно з частиною 3 статті 134 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Частинами 4 та 5 статті 134 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що, для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Суд, дослідивши договір від 24.07.2025 № 24/7, акт виконаних робіт від 26.08.2025, виписки про рух коштів представника позивача (а.с. 19-24), встановив, що позивачем понесено витрати за послуги професійної правничої допомоги щодо звернення до суду з даним позовом вартістю 5000,00 грн.
За таких обставин, витрати позивача на правничу допомогу адвоката підтверджені належним чином.
Вказана сума витрат є співмірною зі складністю справи, виконаними адвокатом роботами та наданими послугами, часом, витраченим адвокатом на виконання робіт та надання послуг, обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт, ціною позову та значенням справи для сторони.
Як зазначено вище, відповідно до частин 1, 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи вищенаведене та часткове задоволення позовних вимог, суд вважає, що слід стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь позивача судові витрати на професійну правничу допомогу в сумі 4000,00 гривень.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області (76018, м. Івано-Франківськ, вул. А.Сахарова, буд. 15, код ЄДРПОУ 40108798) про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо направлення звернення до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області у вигляді набору даних щодо порушення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, яке зареєстроване за № Е600938 від 04.12.2024.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 направити до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області звернення про виключення інформації, створеної на підставі звернення, зареєстрованого за № Е600938 від 04.12.2024 щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з інтегрованої інформаційно-пошукової системи Міністерства внутрішніх справ України (ІІПС "Армор", також ІІПС ОВС).
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_3 ) сплачений судовий збір в розмірі 800,00 (вісімсот) гривень.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_3 ) витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 4000,00 (чотири тисячі) гривень.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Григорук О.Б.