ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
29.10.2025 м. Івано-ФранківськСправа № 909/778/25
Господарський суд Івано-Франківської області у складі: судді Кобецької С.М., секретаря судового засідання Поліводи С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Калуської міської ради
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Оріана-Еко"
про стягнення заборгованості з орендної плати за землю в сумі 8 199 824,50 грн
за участю:
від позивача: Бреславська Марія Миколаївна
від відповідача: Вороняк Ганна Євгенівна
Безрукий Руслан Ярославович
установив: Калуська міська рада (далі - позивач) звернулась до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Оріана-Еко" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості з орендної плати згідно договору оренди землі від 21.06.2018, укладеного між Калуською міською радою та ТзОВ "Оріана-Еко" на земельну ділянку з кадастровим номером 2610400000:03:001:0037 за період з 01.08.2022 по 31.12.2022 в сумі 8 199 824,50 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов Договору оренди землі від 21.06.2018 в частині здійснення орендної плати за землю, в результаті чого за період з 01.08.2022 по 31.12.2022 виникла заборгованість в сумі 8 199 824,50 грн.
17.07.2025 на адресу Господарського суду Івано-Франківської області надійшов відзив на позов (вх.№11851/25 від 17.07.2025), в якому відповідач проти позову заперечив та просив в його задоволенні відмовити. Свої заперечення обгрунтовував тим, що на спірній земельній ділянці розміщений об'єкт нерухомого майна орендаря - сульфатно-збагачувальна фабрика. Частина будівель цього нерухомого майна належить ПП “Інвестдорсервіс» на підставі Договору купівлі-продажу майна підприємства-банкрута від 16.12.2016, а у відповідача право власності складає тільки 614/1000, тому відповідач не користується всією земельною ділянкою з кадастровим номером 2610400000:03:001:0037. Крім того, відповідач посилається на консервацію земель у результаті розміщення Домбровського кар'єру та хвостосховищ на ній, про що Міністерством промислової політики України прийнято наказ №563 від 21.08.2009 “Про затвердження проекту “Консервація Домбровського кар'єру з рекультивацією зовнішніх відвалів №1, №4 та хвостосховищ №1, №2».
В судових засіданнях представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача в судових засіданнях проти позовних вимог заперечив та просив в позові відмовити.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та об'єктивно оцінивши в сукупності всі докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи вимоги чинного законодавства, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Фактичні обставини у справі вказують про те, що 21.06.2018 між Калуською міською радою (по договору-орендодавець/по справі - позивач) та ТзОВ “Оріана-Еко» (по договору- орендар/по справі - відповідач) укладено Договір оренди землі на земельну ділянку площею 244,1306га з кадастровим номером 2610400000:03:001:0037 (далі - Договір).
Державна реєстрація права оренди земельної ділянки здійснена 22.08.2018, про що свідчить запис про речове право №27665192 в Інформаційній довідці з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна №418624504 від 19.03.2025.
Договір підписаний сторонами, підписи яких скріплені печатками та оскаржувався в судовому порядку (справа №909/436/20) з предметом розгляду про визнання його недійсним.
Рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 01.12.2020 у справі №909/436/20, яке залишено без змін постановою Західного апеляційного господарського суду від 13.04.2021, позов про визнання недійсним Договору оренди землі від 21.06.2018 задоволено. Постановою Верховного суду від 11.08.2021 судові рішення судів першої та апеляційної інстанції скасовані та прийнято нове, яким в позові відмовлено.
Термін дії договору до 21.06.2023 включно (п.7. Договору).
Згідно з пунктів 1-3 Договору орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку площею 244,1306 га з кадастровим номером 2610400000:03:001:0037, яка розташована на вул. Промислова,14 в м. Калуші, на якій розміщений об'єкт нерухомого майна орендаря - сульфатно-збагачувальна фабрика.
Відповідно до п. 4 Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 412 512 791,46 грн.
Згідно п.8 Договору орендна плата за користування земельною ділянкою складає 14 437 947,70 грн в рік, яка розрахована в розмірі 3,5% від нормативної грошової оцінки земель з моменту прийняття рішення Калуської міської ради №1666 від 21.06.2018.
Відповідно до п.9 Договору обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексу інфляції, визначених законодавством.
Пунктом 10 Договору сторонами погоджено, що орендна плата вноситься щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного періоду в розмірі 1/12 річної суми, обчисленої відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 23.06.2018 №560/0/203-18 (рішеннями від 14.07.2014 №2577 “Про нормативну грошову оцінку земель міста Калуша» та від 24.06.2015 №3138 “Про порядок розрахунку орендної плати за землю на території міста Калуша».
Пунктом 11. Договору визначено, що розмір орендної плати переглядається у випадку, зокрема зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
24.06.2021 Калуською міською радою прийнято рішення №623 “Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Калуша», яким затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Калуша, виконану ТзОВ “Західземлепроект Плюс», яке 02.07.2021 офіційно оприлюднено в друкованому засобі масової інформації (громадсько-політична газета “Нафтохімік-Калуш» №27(234)).
Відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №494 від 14.01.2022 нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером 2610400000:03:001:0037 у 2022 році складає 562 273 681,55 грн.
Відповідно до розрахунку заборгованості, у зв'язку із зміною нормативної грошової оцінки, розмір орендної плати складає 19 679 578,85 грн в рік.
Відповідач орендну плату на умовах встановлених Договором оренди землі від 21.06.2018 не здійснював, внаслідок чого утворилась заборгованість.
Відповідно до здійсненого позивачем розрахунку суми боргу за користування земельною ділянкою з кадастровим номером 2610400000:03:001:0037 за період 01.08.2022 по 31.12.2022, заборгованість ТзОВ "Оріана-Еко" з орендної плати становить 8 199 824,50 грн. Розрахунок проведено із врахуванням нормативної грошової оцінки земельної ділянки та ставки орендної плати згідно рішення Калуської міської ради № 623 від 21.06.2021.
Предметом спору є стягнення заборгованості за оренду земельної ділянки з кадастровим номером 2610400000:03:001:0037, за період з 01.08.2022 по 31.12.2022 за Договором оренди землі від 21.06.2018, укладеного між Калуською міською радою та ТзОВ "Оріана-Еко" - в сумі 8 199 824,50 грн.
Із змісту ст.11 Цивільного кодексу України вбачається, що цивільні права та обов'язки виникають, зокрема, з договору.
В ч.1 ст.202 ЦК України визначено, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. При цьому, за правилами статті 14 ЦК України, цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.
За змістом ст.509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.
В ст.629 ЦК України визначено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
За правовою природою укладений між сторонами договір є договором оренди землі.
Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України "Про оренду землі", відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються ЗК України, ЦК України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
За змістом ст.1 Закону України "Про оренду землі", яка кореспондується з положеннями ч.1 ст.93 Земельного кодексу України, орендою землі є засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Згідно із ст.13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
В п.3 ч.1 ст.15 Закону України "Про оренду землі" істотними умовами договору оренди землі є, зокрема, орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Відповідно до ст. 21 Закону України "Про оренду землі", орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Положеннями пункту 289.1 статті 289 Податкового кодексу України передбачено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства.
Підставою для проведення оцінки земель (бонітування грунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.20 цього Закону за результатами нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація.
Згідно ст.18 Закону України “Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.
Згідно ст. 23 Закону України “Про оцінку земель» технічна документація з бонітування грунтів та нормативної грошової оцінки земельних ділянок затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.
Частиною 4 ст. 23 вказаного вище Закону визначено, що рішення рад, зазначених у цій статті, щодо технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок набирають чинності у строк, встановлені відповідно до п. 271.2 ст. 271 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 271.2 ст. 271 Податкового кодексу України рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюються відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Як встановлено судом рішення Калуської ради №623 від 24.06.2021 офіційно оприлюднено 02.07.2021 в друкованому засобі масової інформації (громадсько-політична газета “Нафтохімік-Калуш» №27(234)).
Отже, нормативна грошова оцінка земель встановлюється шляхом затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, яка здійснюється відповідною сільською, селищною, міською радою. Зазначене імперативне регулювання унеможливлює встановлення нормативної грошової оцінки земельних ділянок договором, зокрема договором між органом місцевого самоврядування і орендарем.
Водночас обов'язковість врахування нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної та комунальної власності під час визначення розміру орендної плати встановлена законом (абзац другий частини першої статті 13 Закону України “Про оцінку земель»). Отже, у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної та комунальної власності змінюється також розмір орендної плати. Зазначене відповідає положенням частини другої статті 632 ЦК України, відповідно до якої зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Отже, з моменту початку застосування відповідно до пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України нового розміру нормативної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності автоматично змінюються і права та обов'язки сторін договору оренди в частині розміру орендної плати, якщо він визначений у відсотковому співвідношенні до нормативної грошової оцінки.
Такого правового висновку притримується Велика Палата Верховного Суду у своїй постанові від 05.06.2024 у справі №914/2848/22.
Наведене і підтверджує про правомірність застосування позивачем нормативної грошової оцінки землі згідно рішення Калуської міської ради №623 від 24.06.2021 для здійснення нарахування орендної плати за землю за період з 01.08.2022 по 31.12.2022.
Щодо твердження відповідача на неправомірність нарахування суми заборгованості в 8 199 824,50 грн за оренду земельної ділянки площею 244,1306 га з кадастровим номером 2610400000:03:001:0037 за визначений у позові період, оскільки позивач не використовував всю земельної ділянку, оскільки на частині цієї земельної ділянки є об'єкти нерухомового майна сульфатно-збагачувальної фабрики, що належить на праві власності ПП "Інвестдорсервіс» на підставі Договору купівлі-продажу майна ВАТ “Оріана» від 16.12.20216, то суд вважає їх безпідставними та необгрунтованими, оскільки останні не знайшли свого підтвердження.
З досліджених доказів у справі судом встановлено, що частина будівель сульфатно-збагачувальної фабрики, які містяться в переліку майна, яке передано ПП “Інвестдорсервіс» відповідно до Договору купівлі продажу підприємства-банкрута від 16.12.2016, розташовані на інших земельних ділянках комунальної власності, які передані в оренду ВАТ “Оріана», зокрема: площею 10,2640 з кадастровим номером 2610400000:03:001:0047 та на земельній ділянці площею 2,0730 га з кадастровим номером 2610400000:03:001:0045, що підтверджується копіями Договорів оренди від 21.06.2018 та довідками ВАТ “Оріана» №20 та №21 від 09.01.2018.
Разом з тим, судом встановлено, що відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта №433927263 від 03.07.2025 частка власності у відповідача на об'єкт нерухомого майна сульфатно-збагачувальна фабрика складає 614/1000. Право власності на частку нерухомого майна перейшло 05.04.2018 на підставі акту приймання-передачі майна складеного між ВАТ “Оріана» та ТзОВ “Оріана-Еко»; витягу із плану санації ВАТ “Оріана», серія та номер 10-52-4291 від 14.03.2016; довідки про розрахунок частки об'єкта нерухомого майна №2268 від 20.03.2018; протоколу Загальних зборів ТОВ “Оріана-Еко» №2 від 29.12.2017; постанови Вищого господарського суду України №Б-7-11/283-13/143-23/19 від 18.07.2017; ухвали Господарського суду суду №Б-7-11/283-13/143-23/19 від 08.06.2016, про що свідчить номер запису 25628297 про речове право у Інформаційній довідці з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №433927263 від 03.07.2025.
Під частку власності на сульфатно-збагачувальну фабрику, яка належить відповідачу саме сформовано земельну ділянку площею 244,1306 га з кадастровим номером 2610400000:03:001:0037, яка і передана відповідачу в оренду на підставі Договору оренди землі від 21.06.2018, який підписаний сторонами, що свідчить про погодження між сторонами договору умов та є обов'язковим до виконання.
За наведеного, суд звертає увагу, що відповідно до п. 288.1 ст.288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди землі.
В п. "в" ч.1 ст.96 Земельного кодексу України визначено, що землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.
За встановлених судом обставин, у відповідача виникло зобов'язання сплачувати орендні платежі щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного періоду в розмірі 1/12 річної суми, обчисленої відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 23.06.2018 №560/0/203-18 (рішення від 14.07.2014 №2577 “Про нормативну грошову оцінку земель міста Калуша» та від 24.06.2015 №3138 “Про порядок розрахунку орендної плати за землю на території міста Калуша») та з урахуванням прийнятого рішення №623 “Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Калуша» від 24.06.2021.
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (п.1 ст.612 ЦК України).
Згідно із ч.2 ст.614 ЦК України, відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов'язання.
Позивачем нараховано відповідачу , за період 01.08.2022 по 31.12.2022, заборгованість з орендної плати за користування земельною ділянкою з кадастровим номером 2610400000:03:001:0037 - 8 199 824,50 грн, що відповідає фактичним обставинам , вимогам договору оренди та вимогам чинного законодавства в цілому.
Щодо посилання відповідача на консервацію земель у результаті розміщення Домбровського кар'єру та хвостосховищ на ній, про що Міністерством промислової політики України прийнято наказ №563 від 21.08.2009 “Про затвердження проекту “Консервація Домбровського кар'єру з рекультивацією зовнішніх відвалів №1, №4 та хвостосховищ №1, №2», то суд зазначає, що таке твердження є безпідставним.
Так, відповідно до п. 288.8 ст. 288 Податкового Кодексу України, за земельні ділянки, визначені цим пунктом, у цілях розрахунку орендної плати розмір податкових зобов'язань з орендної плати визначається з урахуванням положень, визначених цим Кодексом.
Не нараховується орендна плата за договорами оренди земельних ділянок державної і комунальної власності, щодо яких відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, що здійснюють розпорядження земельними ділянками державної та комунальної власності відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України, прийнято рішення про затвердження робочого проекту землеустрою щодо консервації земельної ділянки на строк, визначений цим робочим проектом.
Згідно ч.3 ст.172 Земельного кодексу України консервація земель здійснюється відповідно до робочого проекту землеустрою: щодо земель державної та комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які відповідно до статті 122 ЗК України, рішень про передачу земельних ділянок у власність чи користування.
Доказів того, що Калуською міською радою, яка є розпорядником спірних земель, прийнято рішення про затвердження робочого проекту землеустрою щодо консервації земельної ділянки дотичної до предмету спору матеріали справи не містять.
З огляду на вимоги частин 1,3 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Обов'язок із доказування слід розуміти, як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб'єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з'ясувати обставини, які мають значення для справи.
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (частина 1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно з частиною 1 статті 76, частиною 1 статті 77 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Належність доказів - це спроможність фактичних даних містити інформацію щодо обставин, які входять до предмета доказування. Допустимість доказів означає, що у випадках, передбачених нормами матеріального права, певні обставини повинні підтверджуватися певними засобами доказування або певні обставини не можуть підтверджуватися певними засобами доказування.
Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування (частина 1статті 79 Господарського процесуального кодексу України).
Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Суд акцентує, що обов'язком суду при розгляді справи є дотримання вимог щодо всебічності, повноти й об'єктивності з'ясування обставин справи та оцінки доказів.
Усебічність та повнота розгляду передбачає з'ясування всіх юридично значущих обставин та наданих доказів з усіма притаманними їм властивостями, якостями та ознаками, їх зв'язками, відносинами і залежностями. Таке з'ясування запобігає однобічності та забезпечує, як наслідок, постановлення законного й обґрунтованого рішення.
Аналізуючи питання обсягу дослідження доводів учасників справи та їх відображення у судових рішеннях у справі, питання вичерпності висновків судів, суд враховує, що Європейський суд з прав людини у рішенні від 10.02.2010 у справі "Серявін та інші проти України" зауважив, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 ст. 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.
Відповідач доводів позивача не спростував, доказів сплати орендної плати за користування земельною ділянкою з кадастровим номером 2610400000:03:001:0037 за період з 01.08.2022 по 31.12.2022 суду не надав.
З аналізу наведеного, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі.
З урахуванням ст. 129 ГПК України та результату вирішення спору судовий збір по справі слід відшкодувати позивачу за рахунок відповідача.
Керуючись ст. 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
позов Калуської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Оріана-Еко" про стягнення 8 199 824,50 грн заборгованості з орендної плати згідно Договору оренди землі від 21.06.2018 за період з 01.08.2022 по 31.12.2022 в сумі 8 199 824,50 грн - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Оріана-Еко" (вул. Євшана,9, м. Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область, 77304, код 41136873) на користь Калуської міської ради (вул. І.Франка, 1 м. Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область, 77300, код 33578261) 8 199 824,50 грн заборгованості з орендної плати згідно Договору оренди землі від 21.06.2018 за період з 01.08.2022 по 31.12.2022 та 122 997,37 грн судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення суду або якщо розгляд справи здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повне рішення складено 10.11.2025.
Суддя С. М. Кобецька