Рішення від 06.11.2025 по справі 380/15018/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2025 рокусправа № 380/15018/25

Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Лунь З.І. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , проживає на території Республіка Польща, за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в якому просить суд:

-визнати протиправними дії посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку позивачем ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП - НОМЕР_1 );

-зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення позивачем ОСОБА_1 правил військового обліку, його розшук ТЦК та СП.

-встановити судовий контроль за виконання рішення суду, після набрання ним законної сили та зобов'язати відповідача (боржника) - ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , у 15-денний строк з дня отримання рішення суду, яке набрало законної сили, подати до Львівського окружного адміністративного суду звіт про виконання постанови.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач покликається на те, що він є громадянином України, перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_5 та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Фактично, з 2022 року постійно проживає у Республіці Польща.

При оновленні своїх даних у мобільному застосунку «Резерв+», позивачем була зазначена адреса його фактичного проживання у Республіці Польща: Polska Bialystok ul Gruntowa 6c/6 kod pocztowy 15-706. Окрім того, позивачем ОСОБА_1 на адресу ІНФОРМАЦІЯ_6 було подано його письмову заяву від 06.04.2025 року про внесення персональних даних (уточнення, виправлення, видалення недостовірних даних) військовозобов'язаного до Єдиного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з додатками, в якій ОСОБА_1 повідомляв посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_6 про своє задеклароване місце проживання у Республіці Польща та просив внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональні, достовірні відомості щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які є необхідними та повними, для можливості сформувати військово-обліковий документ з мобільного додатку «Резерв +»; видалити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про наявність у ОСОБА_1 порушень правил військового обліку; надати на адресу належним чином завірені копії матеріалів справи про адміністративне правопорушення за фактом нібито порушення правил військового обліку, у разі складання таких, або письмову відповідь - у разі відсутності таких матеріалів справи.

Відповідач надав позивачу письмову відповідь №2072 від 11.06.2025, у якій зазначив, що ОСОБА_1 перебуває в розшуку за порушення правил військового обліку у зв'язку з тим, що не прибув в ІНФОРМАЦІЯ_4 по повістці на 09.11.2024 року для уточнення даних. Також зазначив, що протоколи щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 не складалися; постанови про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 не виносились. Для виключення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 з розшуку, йому необхідно звернутися в 20 кабінет ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Позивач наголошує, що повістку йому не вручали, а відовідач не надав доказів того, що були спроби такого вручення. Крім того, наголошує, що протокол про адміністративне правопорушення за ст. 210, ст. 210-1 КУпАП щодо нього не складався, постанова не виносилася, відтак вважає, що він є таким, якому повістка не вручалася, а отже відсутні підстави для висновку про порушення ним правил військового обліку та оголошення його в розшук. Просить позов задовольнити повністю.

Від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому повідомив суд, що повістка була скерована позивачу засобами поштового зв'язку та оператором поштового зв'язку відповідачу було повернуто конверт з відміткою, що адресат відсутній за вказаною адресою. Вважає, що оскільки на адресу місця реєстрації відповідача направлялася повістка, однак, відповідач її не отримав, а направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, то відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце явки. Крім того, зазначає, що оскільки у позивача відсутні підстави для надання йому відстрочки від призову, тому він вважається таким, що підлягає призову на військову службу під час мобілізації. Через те, що позивач не з'явився для уточнення даних, відповідач вважає правомірними свої дії про звернення до органів Національної поліції про оголошення позивача у розшук.

Відповідач вважає, що вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними. Просить відмовити у задоволенні позову повністю.

Предстаник позивача подав відповідь на відзив, де зазначив, що аргументи відповідача, викладені у відзиві, є необґрунтованими та такими, що не відповідають дійсності, а також не спростовують доводів, викладених у позовній заяві, зокрема щодо відсутності належного оповіщення позивача та безпідставності внесення відомостей до Реєстру. На думку представника позивача, відповідач не довів факту належного оповіщення позивача, що є необхідною умовою для виникнення у нього обов'язку явки до ТЦК та СП.

Позивач також наголосив, що він не повинен особисто прибувати до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, для уточнення даних, оскільки має право на подання заяви (звернення) в паперовій формі до ТЦК (вимоги особистого прибуття до ТЦК, пункт 4 Порядку № 559 не містить) або в електронній формі (повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку). Тому позивач, звернувся до відповідача із письмовою заявою від 06.04.2025 року про внесення персональних даних (уточнення, виправлення, видалення недостовірних даних) військовозобов'язаного до Єдиного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з додатками.

Позивач наголошує, що предметом спору у цій справі є те, що відповідач не маючи законних підстав на внесення до Реєстру відомостей про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку, розшук позивача ТЦК та СП, допустив протиправні дії, всупереч вимогам пункту 20-1 частини першої статті 7 ЗУ «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», внісши до Реєстру щодо позивача відомості про порушення правил військового обліку, розшук ТЦК та СП, у задоволені письмової заяви ОСОБА_1 від 06.04.2025 року про внесення персональних даних (уточнення, виправлення, військовозобов'язаного до видалення Єдиного недостовірних реєстру даних) призовників, військовозобов'язаних та резервістів, - відмовив, чим порушив права та законні інтереси позивача, назвавши його «порушником» без встановлення провини позивача постановою начальника ІНФОРМАЦІЯ_7 , яка могла бути оскаржена позивачем до суду.

Просить позов задовольнити.

Інших заяв по суті справи до суду не надходило.

Суд встановив таке.

Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , відповідно до витягу з електронного військово-облікового документу Резерв+ (номер в реєстрі Оберіг 010820229340750800071), перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає у Республіці Польща за адресою АДРЕСА_2 .

Дані, які можливо самостійно оновити в кабінеті мобільного застосунку «Резерв+», позивач оновив вчасно 14.07.2024, про що є інформація та відмітка у «Резерв+».

Однак, в кабінеті мобільному додатку «Резерв+» міститься інформація про те, що він має порушення правил військового обліку та перебуває у розшуку ТЦК та СП.

Позивачу була сформована повістка №916380 за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з вимогою про явку для уточнення даних при ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Ця повістка була надіслана позивачу за допомогою Національного оператора поштового зв'язку «Укрпошта» за місцем реєстрації.

Оскільки позивач перебував за кордоном, цю повістку ним не отримано, а відтак у визначений день позивач не з'явився за викликом.

Проте, позивач вказує, що при оновленні своїх даних у мобільному застосунку «Резерв+», ним була зазначена адреса його фактичного проживання в Республіці Польща. Жодних повісток про його виклик до ТЦК на адресу свого задекларованого місця проживання в РП позивач не отримував, а тому вважає, що порушень правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку він не допускав, дані у кабінеті мобільного застосунку «Резерв+» ним були оновлені вчасно.

Позивачем ОСОБА_1 на адресу ІНФОРМАЦІЯ_6 було подано його письмову заяву від 06.04.2025 року про внесення персональних даних (уточнення, виправлення, видалення недостовірних даних) військовозобов'язаного до Єдиного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з додатками, в якій ОСОБА_1 повідомляв посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_6 про своє задеклароване місце проживання у Республіці Польща та просив внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональні, достовірні відомості щодо - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які є необхідними та повними, для можливості сформувати військово-обліковий документ з мобільного додатку «Резерв +»; видалити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про наявність у ОСОБА_1 порушень правил військового обліку; надати на адресу належним чином завірені копії матеріалів справи про адміністративне правопорушення за фактом нібито порушення правил військового обліку, у разі складання таких, або письмову відповідь - у разі відсутності таких матеріалів справи.

Відповідач надав позивачу письмову відповідь №2072 від 11.06.2025, у якій зазначив, що ОСОБА_1 перебуває в розшуку за порушення правил військового обліку у зв'язку з тим, що не прибув в ІНФОРМАЦІЯ_4 по повістці на 09.11.2024 року для уточнення даних. Також зазначив, що протоколи щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . не складалися; постанови про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 не виносились. Для виключення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 з розшуку, йому необхідно звернутися в 20 кабінет ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Позивач вважає протиправними дії відповідача в частині внесення до Реєстру недостовірних відомостей про порушення позивачем правил військового обліку, його розшук ТЦК та СП та сама відмову відповідача видалити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів недостовірні відомості щодо позивача, відомості про «визнання його порушником правил військового обліку, розшуку ІНФОРМАЦІЯ_6 ».

Вважаючи такі дії відповідача протиправними позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України здійснює, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби Закон України від 25.03.1992 №2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон №2232-ХІІ).

Згідно із частинами першою, третьої статті 1 Закону №2232-ХІІ захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Відповідно до частин першої, третьої, п'ятої статті 33 Закону №2232-ХІІ військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний. Військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. (частина перша статті 34 Закону №2232-ХІІ).

Механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначений Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 (далі - Порядок №1487, у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Пунктом 79 Порядку №1487 встановлено, що районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, зокрема: організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці; організовують оповіщення та у разі потреби можуть здійснювати безпосередньо через військових посадових осіб, військовослужбовців, державних службовців, працівників, визначених рішенням керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання (роботи, навчання тощо) шляхом вручення повісток під їх особистий підпис (додаток 11) та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів і забезпечують здійснення контролю за їх прибуттям; письмово повідомляють державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям про осіб, які не виконали наказ (розпорядження) керівника зазначених органів, підприємств, установ та організацій та не прибули за викликом до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки; розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням призовниками, військовозобов'язаними та резервістами, посадовими особами державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а також зіпсуттям або недбалим зберіганням військово-облікових документів, яке спричинило їх втрату (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними та резервістами, які перебувають у запасі СБУ, розвідувальних органів); повідомляють органам досудового розслідування про факти, які свідчать про вчинення кримінального правопорушення громадянами, які ухиляються від військового обліку або навчальних та спеціальних зборів, призову на базову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (додаток 19); звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції (у разі неможливості складення протоколу про адміністративне правопорушення на місці його вчинення) для доставлення осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою складення протоколів про адміністративні правопорушення, до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому ця особа перебуває (повинна перебувати) на військовому обліку, з урахуванням вимог абзацу третього пункту 56 цього Порядку; повідомляють Національній поліції про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, щодо яких надсилалося звернення відповідно до вимог абзацу третього пункту 56 цього Порядку. Таке повідомлення має містити прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), а також унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи; організовують контроль та у разі потреби через військових посадових осіб, військовослужбовців, державних службовців, працівників, визначених рішенням керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки можуть проводити перевірку дотримання призовниками, військовозобов'язаними та резервістами правил військового обліку (додаток 2).

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (далі Порядок № 560).

Згідно з пунктом 21 Порядку № 560 за викликом районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувальних органів) резервісти та військовозобов'язані зобов'язані з'являтися у строк та місце, зазначені в повістці, для взяття на військовий облік, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки), проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

Відповідно до пункту 28 Порядку № 560 виклик громадян до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки чи їх відділів, відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ під час мобілізації здійснюється шляхом вручення (надсилання) повістки (додаток 1)

Відповідно до пункту 34 Порядку № 560 повістка про виклик резервіста або військовозобов'язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.

У разі коли резервіст або військовозобов'язаний уточнив свої облікові дані після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, повістка може надсилатися на адресу місця проживання, зазначену резервістом або військовозобов'язаним під час уточнення облікових даних.

У разі неуточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов'язаним своєї адреси місця проживання повістка може надсилатися на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання.

Повістка про виклик резервіста або військовозобов'язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ надсилається адресату протягом 48 годин після підпису повістки відповідним керівником. При цьому день явки за викликом резервіста або військовозобов'язаного з населеного пункту, що є адміністративним центром області, визначається протягом семи діб, а з інших населених пунктів - протягом десяти діб від дня надсилання повістки засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Згідно з підпунктом 2 пункту 41 Порядку № 560 належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов'язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:

у разі надсилання повістки засобами поштового зв'язку:

- день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;

- день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;

- день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

Як встановив суд, позивач не був притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, протокол про адміністративне правопорушення за Кодексом України про адміністративні правопорушення відносно позивача стосовно порушення ним правил військового обліку не складався, постанова не виносилася. Цього не заперечує відповідач.

Суд також встановив, що повістка №916380, підписана ОСОБА_4 31.10.2024, скерована на адресу місця реєстрації позивача: АДРЕСА_1 .

Разом з цим, відповідач не подав до суду треку відстеження поштового відправлення, а відтак суд констатує про відсутність доказів стосовно намірів вручення повістки ОСОБА_1 .. Додана до відповідачем до відзиву копія Довідки АТ «Укрпошта» з власноручно написаним номером 79007, не свідчить про повернення поштового відправлення з трек номером №06 102 0225 41 12 АТ «Укрпошта».

Окрім того, як встановив суд, то позивач, 16.04.2024 оновив свої дані та зазначив адресу свого фактичного місця проживання у Республіці Польща.

З огляду на це, неприбуття позивача за викликом по повістці №916380 09.11.2024 о 09:00 до ІНФОРМАЦІЯ_8 не вважається з неповажних причин.

Таким чином, з урахуванням того, що відсутня постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення а також за відсутності можливості у позивача, через не повідомлення його відповідачем, з'явитися за повісткою у вказаний у ній час та місце, у відповідача не було законних підстав для внесення даних до Реєстру про порушення позивачем правил військового обліку та подання його у розшук. Тому дії відповідача в цій частині суд визнає протиправними.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що позов слід задовольнити та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 , виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку, його розшук ТЦК та СП.

Стосовно заяви про встановлення судового контролю, то станом на час ухвалення цього рішення суд не має підстав для задолвення означеної заяви.

Судові витрати у вигляді судового збору, понесені позивачем підлягають стягненню з відповідача з його бюджетних асигнувань.

Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

адміністративний позов ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , проживає у Республіці Польща, за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 , які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 .

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 , виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку та його розшук.

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), з його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , проживає на території Республіка Польща, за адресою: Polska Bialystok ul Gruntowa 6c/6 kod pocztowy 15 706, РНОКПП НОМЕР_1 ) 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) грн 96 коп. судового збору.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 06.11.2025.

Суддя Лунь З.І.