Рішення від 10.10.2025 по справі 160/10450/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2025 року Справа № 160/10450/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіСерьогіної О.В.

за участі секретаря судового засіданняКрасовської А.А.

за участі:

представника позивача представника відповідача Буря О.Є. Орлянської М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ОХОРОНА-ДНІПРО" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень та вимоги про сплату боргу, -

УСТАНОВИВ:

У квітні 2025 року Товариство з обмеженою відповідальністю "ОХОРОНА-ДНІПРО" звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якій просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0151940703 від 21.03.2025 року, згідно з яким Товариству з обмеженою відповідальністю “ОХОРОНА-ДНІПРО» збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток, який сплачують інші підприємства, на загальну суму 3 419 745,25 грн., з яких 2 835 014 грн. за податковими зобов'язаннями та 584 731,25 грн. за штрафними санкціями, прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області на підставі висновків акту перевірки № 548/04-36-07-03/24609993 від 11.02.2025 року;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0151950703 від 21.03.2025 року, згідно з яким Товариству з обмеженою відповідальністю “ОХОРОНА-ДНІПРО» збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів, на суму 405 327,50 грн., з яких 324 262 грн. за податковими зобов'язаннями та 81 065,50 грн. за штрафними санкціями, прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області на підставі висновків акту перевірки № 548/04-36-07-03/24609993 від 11.02.2025 року;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0154622409 від 21.03.2025 року, згідно з яким до Товариству з обмеженою відповідальністю “ОХОРОНА- ДНІПРО» застосовано штрафні санкції за донарахування податковим органом своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 83 132,43 грн., прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області на підставі висновків акту перевірки № 548/04-36-07-03/24609993 від 11.02.2025 року;

- визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу № Ю-0154602409 від 21.03.2025 року, згідно з якою Товариству з обмеженою відповідальністю “ОХОРОНА-ДНІПРО» було повідомлено про те, що станом на 21.03.2025 року заборгованість за сплати єдиного внеску становить 166 264,85 грн., та відповідно до ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування» ГУ ДПС у Дніпропетровській області вимагає сплатити вказану заборгованість на підставі акта документальної перевірки від 11.02.2025 року № 548/04-36-07-03/24609993, прийняту Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області на підставі висновків акту перевірки № 548/04-36-07-03/24609993 від 11.02.2025 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що податкові рішення та вимога від 21.03.2025 року, є незаконними та протиправними, оскільки такі рішення, на думку позивача були прийняті на підставі помилкових, незаконних та необгрунтованих висновків акту документальної планової виїзної перевірки від 11.02.2025 року № 548/04-36-07-03/24609993. Щодо висновку про завищення фінансового результату до оподаткування податком на прибуток, зазначає, що строк позовної давності щодо вимог про стягнення заборгованості у сумі 5 991 303 грн. не закінчився (не сплив), відтак вказана заборгованість не може вважатися безнадійної заборгованістю, відповідно у позивача не виник обов'язок включити вказану заборгованість до складу доходу в бухгалтерському обліку. З урахуванням наведеного, висновок перевірки про порушення вимог п. 134.1.1 ст. 134 Податкового кодексу України та заниження доходу за 2019 рік у розмірі 5 991 303 грн. є помилковим та незаконним. Щодо наявності правових підстав для віднесення до складу витрат бухгалтерського обліку витрат на виплату заробітної плати працівникам підприємства, вважає, що позивачем обґрунтовано та на законних підставах віднесено до складу витрат бухгалтерського обліку витрати на виплату заробітної плати, яка виплачувалася працівникам підприємства протягом періоду, що перевірявся (з 01.01.2018 року по 30.09.2024 року), обгрунтовано розкрито цю інформацію про витрати у фінансовій звітності підприємства та враховувані ці витрати при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток. З урахуванням вищевикладеного, висновки, зроблені в акті перевірки про завищення витрат, які зменшують оподатковуваний прибуток на суму нарахованої заробітної плати працівникам в сумі 8 074 479 грн. та порушення п.п. 134.1.1 ст. 134 Податкового кодексу України, є помилковими, необгрунтованими та такими, що не узгоджуються із вимогами чинного законодавства України. Щодо господарських взаємовідносин позивача із ТОВ «БІ ТІ СОЛЮШИНС», ТОВ «ПАРТНЕР-ЕКСПІ» зазначає наступне. Позивач здійснив бухгалтерський та податковий облік господарських операцій із вказаним вище контрагентами на підставі належним чином оформлених первинних документів, якими підтверджено фактичне здійснення господарської операції - надання послуг. Контрагенти-постачальники на момент проведення господарської операції мали господарську правосуб'єктність, були належним чином зареєстровані в якості суб'єктів господарювання та платників ПДВ. Позивач поніс витрати, сплативши грошові кошти за товар, що підтверджується виписками банку. В акті перевірки відсутні дані щодо задокументованих фактів порушення вимог податкового чи іншого законодавства контрагентами-постачальниками ТОВ «БІ ТІ СОЛЮШИНС» та TOB «ПАРТНЕР-ЕКСПІ». Відносно вказаних контрагентів відсутні акти перевірок, ППР, рішення суду, які б свідчили про нереальний або удаваний характер укладених договорів, тощо та відсутня інформація про наявні кримінальні провадження вироки судів відносно посадових осіб контрагентів. Вважає, що висновок про заниження фінансового результату до оподаткування податком на прибуток та порушення вимог п. 44.1, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України, є помилковим, необґрунтованим та незаконним. Щодо висновків про заниження податкових зобов'язань та завищення податкового кредиту з ПДВ зазначає наступне. Позивачем відповідно до умов договорів про надання інформаційно-консультаційних послуг та організаційно-адміністративних послуг отримано від контрагентів такі послуги, які були необхідні товариству для забезпечення потреб господарської діяльності та організації надання охоронних послуг. Право позивача на віднесення суми ПДВ в розмірі 336 858 грн. до складу податкового кредиту відповідних звітних періодів підтверджується належним чином оформленими та зареєстрованими в реєстрі податковими накладними. Враховуючи, що товариством було правомірне, на законних підставах сформовано податковий кредит по взаємовідносинах із ТОВ «БІ ТІ СОЛЮШИНС» та TOB «ПАРТНЕР-ЕКСПІ», такий податковий кредит на підставі п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України повинен був враховуватися при визначенні суми податкових зобов'язань з ПДВ, які підлягають сплаті до бюджету. Відтак висновок про заниження ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» податку на додану вартість на суму 336 858 грн. є необґрунтованим та незаконним. Щодо даних перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску. ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» не погоджується із наведеним висновком акту перевірки про порушення вимог законодавства щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що призвело до несплати єдиного внеску на загальну суму ЄСВ - 166 264,85 грн. за період з 01.01.2013 року по 21.09.2015 року та вересень 2020 року. Висновок про порушення ґрунтується на тому, що позивачем не було надано до перевірки копії довідок до актів огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності по найманій особі ОСОБА_1 , якому до заробітної плати застосована ставка ЄСВ у розмірі 8,41%, замість 37,19%, 22% за період з 01.01.2013 року по 21.09.2015 року та за вересень 2020 року. Позивач вважає, що під час перевірки ним було підтверджено наявність законних та документально підтверджених підстав для нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування працівника товариства за ставкою 8,41% від бази оподаткування, в зв'язку із наявністю у вказаної особи інвалідності. Просить суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.04.2025 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання 14.05.2025 року об 11:00.

30.04.2025 року через підсистему «Електронний суд» від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на адресу суду надійшов письмовий відзив на адміністративний позов, в якому відповідач не визнає позовні вимоги в повному обсязі, вважає їх необґрунтованими та такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства України, що в свою чергу обґрунтовує наступним. За даними наданих до перевірки регістрів бухгалтерського обліку по рахунку 55 «Інші довгострокові зобов'язання» станом на 01.01.2018 року та станом на 30.09.2024 року рахується кредиторська заборгованість у сумі 5 591 302,81 грн. по ТОВ «Аскона Груп», яка протягом всього перевіряємого періоду знаходилась без руху щодо її погашення. Вважає, що ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» необхідно було списати до складу інших доходів безнадійну кредиторську заборгованість по взаєморозрахункам з ТОВ «Аскона Груп» та врахувати зазначену суму списання при визначенні фінансового результату до оподаткування відповідно до правил бухгалтерського обліку за 4 квартал 2019 року, оскільки зазначена довгострокова кредиторська заборгованість виникла у листопаді 2016 року та відповідно у листопаді 2019 року набула статусу безнадійної заборгованості відповідно до приписів п.п. «а» п.п.14.1.11 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, яким визначено, що безнадійна заборгованість, зокрема - це заборгованість за зобов'язаннями, щодо яких минув строк позовної давності. Також в ході проведення перевірки було встановлено. що підприємством було віднесено по рах. 92 «Адміністративні витрати» суму заробітної плати у розмірі 49 847 610 грн. Відповідач вважає, що ТОВ нараховувало заробітну плату та включало ії до складу витрат, що зменшували оподаткований прибуток підприємства, по працівникам-охоронцям, які фактично не виконували своїх обов'язків та не надавали безпосередньо послуг на користь АТ «Дніпроазот», ПАТ "Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь "ім. А.М.Кузьміна", АТ "Криворізький залізорудний комбінат", АТ "Кременчуцький сталеливарний завод", ТОВ «Кварцит ДМ» в розмірі 8 074 479 грн. (за винятком заробітної плати керівного складу, працівників матеріально-технічного забезпечення, працівників служби безпеки супроводу). Тобто, фактично вказані послуги було надано ПП «ЕВЕРЕСТ О» та ТОВ "ЯВІР-2005", а ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» лише виступав генпідрядником, про що також свідчить факт ненадання до перевірки документального підтвердження щодо безпосередньої участі охоронців перевіряємого підприємства та отримання від замовників послуг компенсації наданих послуг. Фактично працівники-охоронці ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» не здійснювали виконання вищевказаних послуг. В той же час, ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» було віднесено до складу витрат Рахунок 92 «Адміністративні витрати» суми заробітної плати працівників-охоронців, в розмірі 8 074 479 грн., які були нараховані за нібито надання таких послуг охорони. Що стосується формування позивачем податкового кредиту по взаємовідносинах із ТОВ «БІ ТІ СОЛЮШИНС» та TOB «ПАРТНЕР-ЕКСПІ», такий податковий кредит не може бути врахованим при визначенні суми податкових зобов'язань з ПДВ, оскільки фактичне здійснення господарської операції, на думку податкового органу, відсутнє, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені законодавством, а для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції. Щодо правильності нарахування єдиного внеску на суми заробітної плати. Зазначає, що до перевірки не надані копії довідок до актів огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності по найманій особі ОСОБА_1 , позивач не мав права застосовувати ставку ЄСВ у розмірі 8,41%, замість 37,19%, 22% за період з 01.01.2013 року по 21.09.2015 року та за вересень 2020 року. Просить суд відмовити у задоволені позовних вимог повністю.

09.05.2025 року через підсистему “Електронний суд» від Товариства з обмеженою відповідальністю "ОХОРОНА-ДНІПРО" на адресу суду надійшла відповідь на відзив Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, зміст якої є ідентичним змісту позовної заяви.

14.05.2025 року усною ухвалою суду, занесеною до протоколу судового засідання, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 18.06.2025 року.

У судове засідання 18.06.2025 року сторони з'явились, надали свої пояснення та заперечення стосовно предмету спору. Розгляд справи відкладено на 23.07.2025 року у зв'язку із витребуванням додаткових доказів у справі.

У зв'язку із перебуванням судді у щорічній відпустці з 14.07.2025 року по 22.08.2025 року, розгляд справи відкладено на 03.09.2025 року.

На виконання вимог ухвали суду від 18.06.2025 року від відповідача надійшли витребувані докази, а саме розрахунок донарахованих сум грошових зобов'язань в розрізі контрагентів.

У зв'язку із перебуванням судді на лікарняному з 01.09.2025 року по 10.09.2025 року, розгляд справи відкладено на 01.10.2025 року.

У судовому засідання 01.10.2025 року суд оголосив про перехід до стадії ухвалення судового рішення, проголошення якого призначено на 10.10.2025 року об 11:00.

10.10.2025 року проголошена вступна та резолютивна частина рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ГУ ДПС у Дніпропетровській області на підставі наказу № 5947-п від 21.11.2024 року проведена документальна планова виїзна перевірка ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» за період з 01.01.2018 року по 30.09.2024 року з метою здійснення контролю за додержанням вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків, зборів та інших платежів, установлених законодавством та з питань дотримання законодавства щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

За результатом перевірки складено Акт № 548/04-36-07-03/24609993 від 11.02.2025 року та встановлені порушення ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО»:

- п. 44.1, п.п. 44.2 ст. 44, п.п. 134.1.1 ст. 134 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 2 835 014 грн., в т.ч.: за 2018 рік на суму 123 748 грн.; за 2019 рік на суму 1 265 912 грн.; за 2020 рік на суму 246 293 грн.; за 2021 рік на суму 249 796 грн.; за 2022 рік на суму 348 912 грн.; за 2023 рік на суму 375 009 грн.; за 9 місяців 2024 року на суму 225 344 грн.;

- п.198.3 ст. 198 Податкового кодексу України в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 336 858 гри., в т.ч.: (...*) *за період з січня 2018 року по вересень 2024 року;

- п.16.1.3 ст. 16, п. 63.3 Податкового кодексу України в частині неподання повідомлень про «об'єкти оподаткування або об'єкти пов'язані з оподаткуванням або через які провадилась діяльність за формою № 20-ОПП щодо об'єкту оподаткування, що згідно з п.117.1 ст. 117 Податкового кодексу України тягне за собою накладення штрафних санкцій у розмірі 1 020 грн. (за кожний випадок неподання).

- п. 1 ч. 2 ст. 6, ч. 5 та ч. 13 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464, абз. 2 п, 3.13 р. III Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 року № 21-5, абз. 2 п. 3.13 р. III Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Наказом міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 року № 455, п.п. 5 п. 2 р. III Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 07.05.2025 року № 449, що призвело до ненарахування та несплати єдиного внеску на загальну суму ЄСВ 166 264,85 грн. за період з 01.01.2013 року по 21.09.2015 року та за 09.2020 року».

Після ознайомлення із актом перевірки та наведеними в ньому висновками, ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» не погодилося з висновками зробленими за результатами перевірки та надало свої заперечення проти висновків про заниження податку на прибуток, заниження податку на додану вартість та щодо «ненарахування» та несплати єдиного внеску ЄСВ, які були викладені в пунктах 1, 2, 4 розділу 4 «висновок» акту перевірки.

26.03.2025 року позивачем було отримано відповідь ГУ ДПС у Дніпропетровській області «Про надання відповіді на заперечення» № 22608/6/04-36-07-03-11 від 14.03.2025 року, згідно з якою висновки акту перевірки були визнані правомірними, обґрунтованими та такими, що відповідають нормам чинного законодавства, відтак залишені без змін.

На підставі висновків акту перевірки, контролюючим органом 21.03.2025 року відносно ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» прийняті наступні рішення:

- податкове повідомлення-рішення № 0151940703, згідно з яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток, який сплачують інші підприємства, на загальну суму 3 419 745,25 грн., з яких 2 835 014 грн. за податковими зобов'язаннями та 584 731,25 грн. за штрафними санкціями;

- податкове повідомлення-рішення 0151950703, згідно з яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів, на суму 405 327,50 грн., з яких 324 262 грн. за податковими зобов'язаннями та 81 065,50 грн. за штрафними санкціями;

- рішення № 0154622409, згідно з яким застосовано штрафні санкції за донарахування податковим органом своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 83 132,43 грн.;

- вимога про сплату боргу № Ю-0154602409, згідно з якою було повідомлено про те, що станом на 21.03.2025 року заборгованість за сплати єдиного внеску становить 166 264,85 грн. та підлягає сплаті.

Не погодившись з рішеннями відповідача, позивач звернувся за захистом порушеного права до суду, правом на адміністративне оскарження не скористався.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Щодо висновку контролюючого органу про завищення фінансового результату до оподаткування податком на прибуток, суд зазначає наступне.

Під час проведення перевірки контролюючим органом встановлено наявність по рахунку 55 «Інші довгострокові зобов'язання» станом на 01.01.2018 року та станом на 30.09.2024 року кредиторської заборгованості у сумі 5 591 302,81 грн. по ТОВ «Аскона Груп» (код ЄДРПОУ 39825273). Дана заборгованість підтверджується також і даними показників балансу (... станом на 30.09.2024 року по рядку 1515 «Інші довгострокові зобов'язання» балансу відображено зобов'язання по цій заборгованості у сумі 5 991 тис. грн.

Перевіркою встановлено порушення позивачем п.п. 134.1.1 ст. 134 Податкового кодексу України, що призвело до заниження доходу за 2019 рік у розмірі 5 591 303 грн. Даний висновок зроблено контролюючим органом на підставі того, що заборгованість в сумі 5 591 303 грн. перед ТОВ «Аскона Груп» є безнадійною заборгованістю, зважаючи на те, що не була стягнута після закінчення строку позовної давності та не включена до складу доходу відповідного звітного періоду.

Згідно підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є: прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями цього Кодексу.

У відповідності із вимогами нормативно-правових актів, які регламентують ведення бухгалтерського обліку до складу доходу в бухгалтерському обліку включається списана кредиторська заборгованість, в тому числі та яка відповідає критеріям безнадійної заборгованості.

Згідно з визначенням, яке наведено у підпункті 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України безнадійна заборгованість - заборгованість яка відповідає одній з таких ознак, зокрема, заборгованість за зобов'язаннями, щодо яких минув строк позовної давності.

Позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу (стаття 256 Цивільного кодексу України).

Загальна позовна давність установлюється тривалістю у три роки (стаття 257 Цивільного Кодексу України

Так, приписами статей 257, 261 Цивільного кодексу України встановлено, що строк позовної давності становить 3 роки з того моменту, коли дізналися про порушення своїх прав.

Згідно зі статтею 263 Цивільного кодексу України перебіг строку позовної давності починається з моменту, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права або про особу, яка порушила його право. За зобов'язаннями з визначенним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом терміну зобов'язання.

Відповідно до частини 1 статті 259 Цивільного кодексу України позовна давність, встановлена законом, може бути збільшена за домовленістю сторін.

Пунктом 5.7 Кредитного договору № 5Б13422И від 04.07.2013 року передбачено, що строки позовної давності за вимогами по стягненню кредиту, відсотків за користування кредитом, винагороди, неустойки - пені, штрафів встановлені сторонами договору тривалістю 5 років.

ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» було отримано від АТ «КБ «ПРИВАТБАНК» Довідку від 21.11.2016 року № Е.21.0.0.0/4-194634-1, якою було підтверджено, що 16.11.2016 року ТОВ «АСКОНА-ГРУП» виконало забезпечені договором поруки зобов'язання ТОВ «ОХОРОНА ДНІПРО» за кредитним договором щодо повернення кредиту та сплати відсотків за користування кредитом у сумі 5 991 302,81 грн.

Стаття 556 Цивільного кодексу України визначає права поручителя, який виконав свої зобов'язання:

1. Після виконання поручителем зобов'язання, забезпеченого порукою, кредитор повинен вручити йому документи, які підтверджують цей обов'язок боржника;

2. До поручителя, який виконав зобов'язання, забезпечене порукою, переходять усі права кредитора у цьому зобов'язанні, в тому числі й ті, що забезпечували його виконання;

3. До кожного з кількох поручителів, які виконали зобов'язання, забезпечене порукою, переходять права кредитора у розмірі частини обов'язку, що виконана ним.

Отже, договором поруки № 4Б13422И/П, на виконання якого ТОВ «Аскона Груп» виконало зобов'язання з повернення кредиту та сплати відсотків за користування кредитом у сумі 5 991 302,81 грн., були забезпечені зобов'язання ТОВ «ОХОРОНА ДНІПРО» за Кредитним договором № 5Б13422И від 04.07.2013 року та на підставі стаття 556 Цивільного Кодексу України перейшли усі права кредитора.

Зважаючи на те, що кредитним договором, за домовленістю сторін було встановлено збільшений строк позовної давності, тривалістю 5 років та до ТОВ «Аскона Груп», як особи яка виконала зобов'язання забезпечене порукою, перейшли всі права кредитора за кредитним договором, відповідно до вказаної особи перейшло право звернення до суду протягом визначеного сторонами договору строку позовної давності - п'яти років, з дати коли така особа дізналася або мала дізнатися про порушення її прав як поручителя.

Строк позовної давності, продовжується на строк дії в Україні воєнного, надзвичайного стану відповідно до пункту 19 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Цивільного кодексу України, враховуючи зміни, внесені Законом України від 15.03.2022 року № 2120-ІХ.

На період дії в Україні карантину, запровадженого в зв'язку із поширенням вірусної хвороби COVID-19, а також протягом дії в Україні воєнного стану, запровадженого в Україні Указом президента України від 24.02.2022 року, строки встановлені Цивільного кодексу України (зокрема, строк позовної давності), продовжуються на строк дії карантину та воєнного стану.

Також, ТОВ «Аскона Груп» у грудні 2019 року зверталося до Господарського суду м. Києва з позовом до AT «КБ «ПРИВАТБАНК» про визнання недійсним, укладеного із банком договору поруки № 4Б13422И/П, відповідно до якого було погашено заборгованість ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» перед AT «КБ «ПРИВАТБАНК» за кредитним договором № 4Б13422И.

Рішенням господарського суду м. Києва від 29.09.2020 року по справі № 910/18510/19 в задоволенні позову ТОВ «Аскона Груп» було відмовлено. Постановою Північного апеляційного господарського суду від 03.03.2021 року апеляційна скаргу ТОВ "Аскона Груп" залишена без задоволення, а рішення Господарського суду м. Києва від 29.09.2020 року у справі № 910/18510/19 - залишено без змін.

Таким чином, на теперішній час, строк позовної давності щодо вимог про стягнення заборгованості у сумі 5 991 303 грн. не закінчився (не сплив), відтак вказана заборгованість не може вважатися безнадійної заборгованістю, відповідно у позивача не виник обов'язок включити вказану заборгованість до складу доходу в бухгалтерському обліку.

З урахуванням наведеного, висновок перевірки про порушення TOB “ОХОРОНА ДНІПРО» вимог п. 134.1.1 ст. 134 Податкового кодексу України та заниження доходу за 2019 рік у розмірі 5 991 303 грн. є помилковим та незаконним.

Щодо висновків акту перевірки про завищення витрат, які зменшують оподатковуваний прибуток на суму нарахованої заробітної плати працівникам в сумі 8 074 479 грн. та порушення п.п. 134.1.1 ст. 134 Податкового кодексу України, суд встановив наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення ї діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, як-то не встановлено договором.

Статтею 902 Цивільного кодексу України передбачено, що виконавець повинен надати послугу особисто. У випадках, встановлених договором, виконавець має право покласти виконання договору про надання послуг на іншу особу, залишаючись відповідальним в повному обсязі перед замовником за порушення договору.

Відповідно до вимог Положення (Стандарту) бухгалтерського обліку №16 “Витрати», який затверджено Наказом Мінфіну №318 від 31.12.1999 витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці випрати можуть бути достовірно оцінені.

Витрати, пов'язані з операційною діяльністю, які не включаються до собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг), поділяються на адміністративні витрати, витрати на збут та інші операційні витрати.

До адміністративних витрат відносяться такі загальногосподарські витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством:

загальні корпоративні витрати (організаційні витрати, витрати на проведення річних зборів, представницькі витрати тощо);

витрати на службові відрядження і утримання апарату управління підприємством та іншого загальногосподарського персоналу;

витрати на утримання основних засобів, інших матеріальних необоротних активів загальногосподарського використання (операційна оренда, страхування майна, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення, охорона);

винагороди за професійні послуги (юридичні, аудиторські, з оцінки майна тощо);

витрати на зв'язок (поштові, телеграфні, телефонні, телекс, факс тощо);

амортизація нематеріальних активів загальногосподарського використання;

витрати на врегулювання спорів у судових органах;

податки, збори та інші передбачені законодавством обов'язкові платежі (крім податків, зборів та обов'язкових платежів, що включаються до виробничої собівартості продукції, робіт, послуг);

плата за розрахунково-касове обслуговування та інші послуги банків, а також витрати, пов'язані з купівлею-продажем валюти;

інші витрати загальногосподарського призначення.

Витрати операційної діяльності групуються за такими економічними елементами: матеріальні затрати; витрати на оплату праці; відрахування на соціальні заходи; амортизація; інші операційні витрати.

До складу елемента "Витрати на оплату праці" включаються заробітна плата за окладами й тарифами, премії та заохочення, матеріальна допомога, компенсаційні виплати, оплата відпусток та іншого невідпрацьованого часу, інші витрати на оплату праці.

Таким чином, відповідно до положень національного стандарту бухгалтерського обліку, заробітна плата, виплачена працівникам підприємства включається до складу витрат підприємства в бухгалтерському обліку як складова елементу “Витрати на оплату праці», який в свою чергу відноситься до витрат операційної діяльності.

Згідно з вимогами пункту 134.1 статті 134 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування податком на прибуток, прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями цього Кодексу.

Якщо відповідно до цього розділу передбачено здійснення коригування шляхом збільшення фінансового результату до оподаткування, то в цьому разі відбувається: зменшення від'ємного значення фінансового результату до оподаткування (збитку); збільшення позитивного значення фінансового результату до оподаткування (прибутку).

Так в ході проведення перевірки було встановлено, що підприємством було віднесено по рах. 92 «Адміністративні витрати» суму заробітної плати у розмірі 49 847 610 грн.

Згідно наданого штатного розпису чисельність працівників становить 87 осіб.

Згідно наданих до перевірки регістрів бухгалтерського обліку по рахункам 23 «Виробництво», 92 «Адміністративні витрати» встановлено, що суми нарахованої заробітної плати робітникам перевіряємого підприємства відображаються наступними бухгалтерськими проведеннями: Дт231 - Кт66 та Дт92 - Кт66.

Так, за перевіряємий період встановлено відображення нарахування заробітної плати бухгалтерськими проводками Дт231 - Кт661 за 2018 рік у сумі - 659 706 грн., за 2019 рік - 788 645 грн., за 2020 рік - 1 235 088 грн.; за 2021 рік - 1 446 786 грн., за 2022 рік - 3 289 826 грн., за 2023 рік - 3 274 090 грн., за 9 міс. 2024 року - 5 880 149 грн.

За перевіряємий період встановлено відображення нарахування заробітної плати бухгалтерськими проводками Дт92 - Кт661 за 2018 рік у сумі 4 473 721 грн., за 2019 рік - 5 556 376 грн., за 2020 рік - 6 112 695 грн., за 2021 рік - 6 238 496 грн., за 2022 рік - 7 794 022 грн., за 2023 рік - 8 805 782 грн., за 9 міс.2024 року - 1 872 379 грн. Всього на загальну суму - 40 853 471 грн.

Перевіряючими було надано запит №5 від 22.01.2025 року, щодо надання інформації та первинних документів стосовно нарахування заробітної плати проводкою Дт231 - Кт66 та проводкою Дт92 - Кт66, саме, яка заробітна плата (яких працівників) відноситься на відповідні рахунки.

Відповіддю від 23.01.2025 року підприємство надано пояснення «…… що проводкою Дт231 - Кт661 відноситься заробітна плата працівників безпосередньо пов'язаних з виробництвом робіт та послуг, а саме: відділ технічних засобів охорони; відділ технічних засобів охорони; відділ матеріально - технічного забезпечення; відділ служби безпеки супроводу відділ фізичної охорони; відділ охоронників офісного приміщення для ТОВ «БІ ТІ Солюшинс»; відділ охоронників офісного приміщення для ТОВ «Холдекс».

На рахунок 92 проводкою Дт 92 - Кт 661 відноситься заробітна плата працівників, робота яких спрямована на обслуговування та управління підприємством, контролем за наданням послуг: дирекція; відділи бухгалтерського обліку; відділ кадрів; фінансово плановий відділ.

Відповіддю від 16.01.2025 року на запит №4 від 15.01.2025 року підприємством було надано копії штатного розкладу співробітників ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» із зазначенням затвердження на посадах співробітників по роках, а також зазначенням конкретних працівників - охоронців безпосередньо задіяних на об'єктах ТОВ «БІ ТІ СОЛЮШНС» та ТОВ «ХОЛДЕКС» для надання послуг ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО».

Враховуючи надану відповідь підприємства, аналізом наданих первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку по рахункам 23 «Виробництво», 92 «Адміністративні витрати» штатний розклад, відомості нарахування заробітної плати та данних податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою №1-ДФ встановлено наступне.

За перевіряємий період встановлено відображення нарахування заробітної плати працівників, робота яких спрямована на обслуговування та управління підприємством, контролем за наданням послуг бухгалтерськими проводками Дт92- Кт661, а саме:

дирекція - 5 осіб - 9 714 861 грн.,

відділ бухгалтерського обліку - 4 особи - 4 141 896 грн.,

відділ кадрів - 2 особи - 557 225 грн.,

фінансово плановий відділ - 2 особи - 2 253 005 грн.

Всього сума нарахувань заробітної плати по вищезазначеним працівникам у кількості 13 осіб склала - 16 666 987 грн.

При цьому, за перевіряємий період встановлено відображення нарахування заробітної плати бухгалтерськими проводками Дт92 - Кт661 за 2018 рік у сумі 4 473 721 грн., за 2019 рік - 5 556 376 грн., за 2020 рік - 6 112 695 грн., за 2021 рік - 6 238 496 грн., за 2022 рік - 7 794 022 грн., за 2023 рік - 8 805 782 грн., за 9 міс.2024 року - 1 872 379 грн. Всього на загальну суму - 40 853 471 грн.

Так, відповідно до штатного розкладу на підприємстві наявні працівники, які безпосередньо пов'язані з наданням робіт та послуг: монтаж та налагодження системи автоматичної пожежної сигналізації та пожежогасіння, технічне обслуговування систем пожежогасіння, ремонт системи охоронної сигналізації, організаційно-адміністративні послуги (які полягають в організації та контролю функціонування об'єктів охорони замовників, обстеження об'єктів охорони замовників, тощо) нарахування заробітної плати яких згідно наданих пояснень ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» здійснювалось бухгалтерською проводкою Дт231 - Кт66, а саме:

відділ технічних засобів охорони - 13 осіб;

відділ матеріально - технічного забезпечення - 7 осіб;

відділ служби безпеки супроводу - 14 осіб;

відділ фізичної охорони - 13 осіб;

охоронники офісного приміщення на ТОВ «БІ ТІ Солюшинс» - 4 особи;

охоронники офісного приміщення на ТОВ «Холдекс» - 8 осіб.

Відповідно наданих до перевірки документів ТОВ «Охорона - Дніпро» було укладено договори про надання послуг охорони об'єктів та супроводження вантажів з такими підприємствами:

- ПАТ "Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь" ім. А.М.Кузьміна" (код ЄДРПОУ 00186536) відповідно до договору про надання послуг охорони від 29.12.2017 року №57/12/17-К надано послуг на загальну суму 295 161 422,32 грн.;

- АТ "Криворізький залізорудний комбінат" (код ЄДРПОУ 00191307) відповідно до договору про надання послуг охорони від 30.08.2019 року №3/8/19-К/703 надано послуг на загальну суму 419 813 520,59 грн.;

- АТ "Дніпроазот" (код ЄДРПОУ 05761620) відповідно до договору про надання послуг охорони від 24.02.2022 року №04/02/22-К надано послуг на загальну суму 80 425 876,04 грн.;

- АТ "Кременчуцький сталеливарний завод" (код ЄДРПОУ 05756783) відповідно до договору про надання послуг охорони від 01.10.2020 року №11/10/20-К надано послуг на загальну суму 31 734 413,92 грн.;

- ТОВ «Кварцит ДМ» (код ЄДРПОУ 30155197) відповідно до договорів про надання послуг охорони від 30.09.2021 року №10/9/21-К, від 30.04.2024 року №06/2024-К надано послуг на загальну суму 4 652 973,20 грн.

Відповідно до вказаних договорів з вищезазначеними замовниками послуг Замовник передає, а Виконавець - ТОВ «ОХОРОНА - ДНІПРО», примає на себе відповідальність організувати та забезпечити виконання комплексу заходів щодо охорони будівель та матеріальних цінностей за адресами зазначеними у кожному договорі з Замовниками, забезпечення внутрішньооб'єктового та пропускного режиму на об'єктах Замовника згідно з умовами Договорів охорону. Виконання наданих робіт підтверджується актами виконаних робіт, де вказано найменування послуг, кількість годин, ціна послуги.

Також, перевіркою встановлено, що ТОВ «ОХОРОНА - ДНІПРО» (Замовник) було укладено договіри субпідрядних робіт про виконання послуг охорони на конкретних об'єктах Замовників, а саме з:

- з ПП "ЕВЕРЕСТ О" (код 36274877) (Виконавець) - договір №01/09/19-К від 30.08.2019 року про надання послуг охорони. Умовами даного Договору передбачено, що Виконавець приймає на себе відповідальність організувати та забезпечити виконання комплексу заходів щодо охорони споруд, майна і матеріальних цінностей ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», які знаходяться за адресами згідно Дислокації постів (Об'єкт), забезпечення внутрішньооб'єктового та пропускного режиму.

Пунктом 4.1 договору №01/09/19-К вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником з 30.08.2019 року до 30.09.2021 року складала з ПДВ 75,60 грн.;

з 01.09.2021 року до 31.12.2022 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 77,38 грн.;

з 01.01.2022 до 03.07.2023 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 79,00 грн.;

з 04.07.2023 до 30.09.2024 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 88,88 грн.

- з ПП "ЕВЕРЕСТ О" (код 36274877) (Виконавець) - договір №31/12/17-К від 29.12.2017 року про надання послуг охорони, відповідно до якого Виконавець приймає на себе відповідальність організувати та забезпечити виконання комплексу заходів щодо охорони будівель та матеріальних цінностей ПАТ "Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь "ім. А.М.Кузьміна", які знаходяться за адресами згідно Дислокації постів (Об'єкт), забезпечення безпеки, супроводу, охорони посадових осіб, матеріальних цінностей і документів Замовника групою швидкого реагування на території Замовника та за її межами.

Пунктом 4.1 договору №31/12/17-К вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником з 01.01.2018 року до 30.10.2018 року складала з ПДВ 35,00 грн.;

з 01.11.2018 до 31.01.2019 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 39,00 грн.;

з 01.02.2019 до 31.03.2020 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 42,29 грн.;

з 01.04.2020 до 30.04.2021 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 46,74 грн.,

з 01.05.2021 до 31.12.2021 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 54,97 грн.,

з 01.01.2022 до 31.05.2023 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 70,00 грн.,

з 01.06.2023 до 30.09.2024 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 76,98 грн.

- з ПП "ЕВЕРЕСТ О" (код 36274877) (Виконавець) - договір №56/12/17-С від 11.12.2017 року про надання послуг з охорони та супроводження вантажів, відповідно до якого Виконавець приймає на себе надання послуг з охорони вантажів по території росії та України ПАТ "Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь "ім. А.М.Кузьміна".

Пунктом 4.1 Договору №56/12/17-С з 01.01.2018 року до 31.07.2018 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 44,00 грн.;

з 01.08.2018 до 31.10.2018 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 47,00 грн.;

з 01.11.2018 до 31.03.2020 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 51,00 грн.;

з 01.04.2020 до 30.04.2021 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 60,18 грн.,

з 01.05.2021 до 31.03.2022 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 69,40 грн.,

з 01.04.2022 до 31.03.2023 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 75,48 грн.,

з 01.04.2023 до 30.09.2024 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 83,02 грн.

- з ПП "ЕВЕРЕСТ О" (код 36274877) (Виконавець) - договір №24/02-22 від 24.02.2022 року про надання послуг охорони, відповідно до якого Виконавець приймає на себе відповідальність організувати та забезпечити виконання комплексу заходів щодо охорони споруд, майна і матеріальних цінностей АТ «Дніпроазот», які знаходяться за адресами згідно Дислокації постів (Об'єкт), забезпечення внутрішньооб'єктового та пропускного режиму.

Пунктом 4.1 Договору №24/02-22 з 25.02.2022 року до 18.04.2023 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 79,00 грн.;

з 19.04.2023 до 31.03.2024 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 88,84 грн.

- з ПП "ЕВЕРЕСТ О" (код 36274877) (Виконавець) - договір №30/04-24 від 30.04.2024 року про надання послуг охорони, відповідно до якого Виконавцем на об'єктах АТ «Дніпроазот», згідно переліку постів надається комплекс послуг з організації системи охорони, забезпечення збереження переданого під охорону майна, забезпечення пропускного і внутрішньооб'ктового режимів, контроль зв її дотриманням, проведення обстежень підприємства на предмет існуючої системи охорони.

Пунктом 4.1 Договору №30/04-24 з 30.04.2024 до 30.09.2024 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 88,84 грн.

- з ТОВ «ЯВІР-2005» (код 33574487) (Охорона) - договір №1108 від 01.10.2020 року про надання послуг з фізичної охорони, відповідно до якого Охорона приймає під охорону об'єкти та майно АТ "Кременчуцький сталеливарний завод", згідно переліку наведеному у додатку до договору. Предметом охорони є об'єкт та майно, що належить Замовнику на праві власності. Охорона надає послуги фізичної охорони об'єкту шляхом забезпечення його цілісності та збереження майна замовника, що на ньому знаходиться у період знаходження об'єкту під охороною. Охорона об'єктів та майна, що на них знаходиться здійснюється погодинно у календарні дні тижня.

Відповідно до умов Договору №1108 з 01.10.2020 до 31.03.2022 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 55,00 грн.,

з 01.04.2022 до 31.03.2023 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 68,13 грн.,

з 01.04.2023 до 30.09.2024 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 76,65 грн.

- з ТОВ «ЯВІР-2005» (код 33574487) (Охорона) - договір №1196 від 01.10.2021 року про надання послуг з фізичної охорони, відповідно до якого Охорона приймає під охорону об'єкти та майно ТОВ "Кварцит ДМ", згідно переліку наведеному у додатку до договору. Предметом охорони є об'єкт та майно, що належить Замовнику на праві власності. Охорона надає послуги фізичної охорони об'єкту шляхом забезпечення його цілісності та збереження майна замовника, що на ньому знаходиться у період знаходження об'єкту під охороною. Охорона об'єктів та майна, що на них знаходиться здійснюється погодинно у календарні дні тижня.

Відповідно до умов Договору №1196 з 01.10.2021 до 31.03.2022 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 78,07 грн.,

з 01.04.2022 до 31.03.2023 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 82,76 грн.,

з 01.04.2023 до 30.09.2024 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 93,10 грн.

Основним видом діяльності ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» є надання послуг з організації охорони та економічної безпеки.

Діяльність здійснюється згідно Ліцензії МВС та ліцензійних умов.

Основні функції співробітників підприємства наступні:

- надання адміністративних послуг з організації стаціонарної охорони великих промислових підприємств, з первинним та постійним обстеженням об'єктів Замовників щодо технічного зміцнення, обладнання охоронною, пожежною сигналізацією, системами пожежогасіння, та наданням рекомендацій з покращення охорони, та питань безпеки. Проведення гласних та негласних, денних та нічних перевірок несення служби;

- надання послуг з організації супроводу вантажів Замовників залізничним транспортом. Організація та контроль охорони супроводу з моменту відвантаження вантажів Замовників, на всьому шляху супроводу і проміжних станціях, до моменту передачі вантажу Замовників по всій території України;

- організація роботи та контроль функціонування Служб економічної безпеки підприємств. Інспекторські перевірки діяльності наявних служб підприємств, організація та приймання участі в проведенні інвентаризацій на підприємствах, проведення відповідних службових розслідувань;

- окремі консультаційні послуги на предмет охорони та безпеки підприємств;

- утримання груп швидкого реагування (ГШР) для оперативного вирішення надзвичайних ситуацій в процесі охорони при супроводі вантажів.

Виконання обов'язків працівниками ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» на об'єктах підтверджується наказами по підприємству, та посвідченням на відрядження з відміткою представника Замовника, звітом про відрядження, звітами про результати службових перевірок. До перевірки надані посадові інструкції всіх працівників підприємства, включаючи охоронників.

Під час проведення перевірки позивачем надані акти виконаних робіт, де вказані перелік наданих робіт, кількість годин за договорами послуг охорони об'єктів з АТ "КРИВОРІЗЬКИЙ ЗАЛІЗОРУДНИЙ КОМБІНАТ" (код ЄДРПОУ 00191307), ПАТ "ЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД" ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ "ІМ.А.М.КУЗЬМІНА" (код ЄДРПОУ 00186536), АТ "ДНІПРОАЗОТ" (код ЄДРПОУ 05761620), АТ "КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ СТАЛЕЛИВАРНИЙ ЗАВОД" (код ЄДРПОУ 05756783), ТОВ «КВАРЦИТ ДМ» (код ЄДРПОУ 30155197) та між ТОВ «ОХОРОНА - ДНІПРО» і ПП «ЕВЕРЕСТ О», ТОВ «ТОВ "ЯВІР-2005", що не заперечується відповідачем.

Факт виконання послуг перед Замовником підтверджується актами виконаних робіт, додатками до актів: актів прийому передачі вантажів для послуг супроводу вантажів.

Відповідно до ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення ї діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, як-то не встановлено договором.

Статтею 902 Цивільного кодексу України передбачено, що виконавець повинен надати послугу особисто. У випадках, встановлених договором, виконавець має право покласти виконання договору про надання послуг на іншу особу, залишаючись відповідальним в повному обсязі перед замовником за порушення договору.

Відповідно до вимог Положення (Стандарту) бухгалтерського обліку №16 “Витрати», який затверджено Наказом Мінфіну №318 від 31.12.1999 витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці випрати можуть бути достовірно оцінені.

Витрати, пов'язані з операційною діяльністю, які не включаються до собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг), поділяються на адміністративні витрати, витрати на збут та інші операційні витрати.

До адміністративних витрат відносяться такі загальногосподарські витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством:

загальні корпоративні витрати (організаційні витрати, витрати на проведення річних зборів, представницькі витрати тощо);

витрати на службові відрядження і утримання апарату управління підприємством та іншого загальногосподарського персоналу;

витрати на утримання основних засобів, інших матеріальних необоротних активів загальногосподарського використання (операційна оренда, страхування майна, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення, охорона);

винагороди за професійні послуги (юридичні, аудиторські, з оцінки майна тощо);

витрати на зв'язок (поштові, телеграфні, телефонні, телекс, факс тощо);

амортизація нематеріальних активів загальногосподарського використання;

витрати на врегулювання спорів у судових органах;

податки, збори та інші передбачені законодавством обов'язкові платежі (крім податків, зборів та обов'язкових платежів, що включаються до виробничої собівартості продукції, робіт, послуг);

плата за розрахунково-касове обслуговування та інші послуги банків, а також витрати, пов'язані з купівлею-продажем валюти;

інші витрати загальногосподарського призначення.

Витрати операційної діяльності групуються за такими економічними елементами: матеріальні затрати; витрати на оплату праці; відрахування на соціальні заходи; амортизація; інші операційні витрати.

До складу елемента "Витрати на оплату праці" включаються заробітна плата за окладами й тарифами, премії та заохочення, матеріальна допомога, компенсаційні виплати, оплата відпусток та іншого невідпрацьованого часу, інші витрати на оплату праці.

Таким чином, відповідно до положень національного стандарту бухгалтерського обліку, заробітна плата, виплачена працівникам підприємства включається до складу витрат підприємства в бухгалтерському обліку як складова елементу “Витрати на оплату праці», який в свою чергу відноситься до витрат операційної діяльності.

Згідно з вимогами п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування податком на прибуток, прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями цього Кодексу.

Якщо відповідно до цього розділу передбачено здійснення коригування шляхом збільшення фінансового результату до оподаткування, то в цьому разі відбувається: зменшення від'ємного значення фінансового результату до оподаткування (збитку); збільшення позитивного значення фінансового результату до оподаткування (прибутку).

З урахуванням викладеного, суд доходить висновку, що висновки, зроблені в Акті перевірки про завищення витрат, які зменшують оподатковуваний прибуток на суму нарахованої заробітної плати працівникам в сумі 8 074 479 грн. та порушення п.п. 134.1.1 ст. 134 Податкового кодексу України, є помилковими, необґрунтованими та такими, що не узгоджуються із вимогами чинного законодавства України.

Отже, суд прийшов до висновку про протиправність прийнятого податкового повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № 0151940703 від 21.03.2025 року в частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток за податковими зобов'язаннями на суму 2 531 841 грн. та за штрафними санкціями в сумі 538 763 грн.

Що стосується господарських взаємовідносин ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» із ТОВ «БІ ТІ СОЛЮШИНС» (код ЄДРПОУ 36495471) та ТОВ «ПАРТНЕР-ЕКСПІ» (код ЄДРПОУ 32350440), суд встановив наступне.

Відповідно до підпункту 14.1.27 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України витрати - це сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).

Згідно з пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених вищезазначеними документами. Пунктом 44.2 статті 44 Податкового кодексу України передбачено, що для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування. Порядок розрахунку об'єкта оподаткування з податку на прибуток викладено в статті 134 Податкового кодексу України, згідно якої оподатковується прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III Податкового кодексу України (підприємства, у яких річний дохід від будь-якої діяльності за останній річний звітний період не перевищує двадцяти мільйонів гривень мають право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату). Отже, фінансовий результат до оподаткування визначається як прибуток (збиток) діяльності підприємства, розрахований при закритті доходів та витрат періоду згідно даних бухгалтерського обліку.

Відповідно до п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

За пунктом 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.

Відповідно до п. 198.3 ст.198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Пунктом 198.6 статті 198 Податкового кодексу України встановлено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними / розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Порушення податкового законодавства та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, згідно пункту 109.2 статті 109 Податкового кодексу України тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами України.

Отже, для визначення сум, які можуть включатися до складу витрат для цілей обкладення податком на прибуток, а також податкового кредиту для цілей визначення об'єкта оподаткування ПДВ, господарські операції (це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів) мають бути:

- фактично здійснені;

- документи повинні відображати реальність господарської операції;

- підтверджені належним чином складеними первинними документами.

Якщо ж фактичне здійснення господарської операції відсутнє, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені законодавством, а для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Аналіз зазначених правових норм дає підстави для висновку, що витрати для цілей визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток мають бути фактично здійснені та підтверджені належним чином оформленими первинними документами, що відображають реальність здійснення господарської операції.

Таким чином, відображення господарської операції у податковому обліку повинно здійснюватися відповідно до її реального економічного змісту на підставі первинних документів бухгалтерського обліку.

Визначення первинного документу і господарської операції наведені в Законі України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".

Згідно статтею 1 Закону первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення;

господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.

Визначальною ознакою господарської операції є те, що вона має спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Під час проведення перевірки встановлені взаємовідносини між ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» (Замовник) та ТОВ "ПАРТНЕР-ЕКСПІ" (Виконавець) в частині придбання організаційно адміністративних послуг на загальну суму 661 000,00 грн., в т.ч. ПДВ - 110 166,71 грн. (які включені ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» до складу адміністративних витрат та враховані при визначенні фінансового результату до оподаткування).

Дані послуги відбулися в рамках Договору від 30.09.2019 року №6/9/19-К, предметом якого є надання ТОВ "ПАРТНЕР-ЕКСПІ" за завданням ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО», організаційно - адміністративних послуг, а ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» зобов'язується оплачувати виконавцю надані послугу.

Порядок надання послуг визначений пунктом 4.1 Договору. Виконавець в ході виконання взятих на себе зобов'язань за цим Договором надає послуги шляхом надання рекомендацій в усній, письмові формі, з використанням різних засобів комунікацій: телефонного зв'язку, факсимільного зв'язку, електронної пошти, поштовими листами. Факт надання Виконавцем послуг за цим Договором підтверджується актом прийому-передачі наданих послуг і направляється Замовнику щомісяця.

На виконання умом Договору №6/9/19-К були складені Акти надання організаційно-адміністративних послуг а саме: за жовтень 2019 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.10.2019 року на суму з ПДВ 72000 грн., в т.ч. ПДВ - 12 000 грн.; за листопад 2019 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 30.11.2019 року на суму з ПДВ 72000 грн., в т.ч. ПДВ - 12 000 грн.; за грудень 2019 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.12.2019 року на суму з ПДВ 72000 грн., в т.ч. ПДВ - 12 000 грн.; за січень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.01.2020 року на суму з ПДВ 60000 грн., в т.ч. ПДВ - 10000 грн.; за лютий 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 29.02.2020 року на суму з ПДВ 60000 грн., в т.ч. ПДВ - 10000 грн.; за березень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.03.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за квітень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 30.04.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за травень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.05.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за червень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 30.06.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за липень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.07.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за серпень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.08.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за вересень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 30.09.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за жовтень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.10.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за листопад 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 30.11.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за грудень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.12.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за січень 2021 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.01.2021 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за лютий 2021 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 28.02.2021 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за березень 2021 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.03.2021 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн. та складені податкові накладні: №74 від 31.10.2019 року; №77 від 31.11.2019 року; №70 від 31.12.2019 року; №75 від 31.01.2020 року; №71 від 29.02.2020 року; №68 від 31.03.2020 року; №77 від 30.04.2020 року; №74 від 31.05.2020 року; №80 від 30.06.2020 року; №68 від 31.07.2020 року; №73 від 31.08.2020 року; №63 від 30.09.2020 року; №85 від 31.10.2020 року; №78 від 30.11.2020 року; №65 від 31.12.2020 року; №61 від 31.01.2021 року; №71 від 28.02.2021 року; №63 від 31.03.2021 року.

Також, на виконання умов Договору №6/9/19-К/10 між сторонами складений Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.10.2019 року про перелік послуг, які були надані у жовтні 2019 року:

- організація і проведення комісійних перевірок якості і кількості продукції, доставленої в пункти призначення 12;

- надання консультацій з правових питань, при взаємодії з правоохоронними органами 1;

- надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 1;

- перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 15;

- участь у розробці інструкцій з несення служби та організації внутрішньооб'єктового та пропускного режиму на підприємствах - 1

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у листопаді 2019 року:

-організація і проведення комісійних обстежень вагоповірочного обладнання підприємства - 1;

-організація і проведення комісійних перевірок якості і кількості продукції, доставленої в пункти призначення 26;

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 2;

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника 2;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів 18;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ 6;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 9;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки 18;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 4;

-участь у розробці інструкцій з несення служби та організації внутрішньо об'єктового та пропускного режиму на підприємствах - 2.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у грудні 2019 року:

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 1;

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника 6;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 7;

-участь у розробці інструкцій з несення служби та організації внутрішньо об'єктового та пропускного режиму на підприємствах - 1.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у січні 2020 року:

-організація і проведення комісійних обстежень вагоповірочного обладнання підприємства 1;

-здійснення контролю за якістю робіт, які проводяться підрядними організаціями 1;

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 2;

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника 2;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів 43;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ 6;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 15;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки 24;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 10;

-участь у розробці інструкцій з несення служби та організації внутрішньо об'єктового та пропускного режиму на підприємствах - 2.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у лютому 2020 року:

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 2;

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 6;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів - 18;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 2;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 9;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки 11;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 4;

-участь у розробці інструкцій з несення служби та організації внутрішньо об'єктового та пропускного режиму на підприємствах - 1.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у березні 2020 року:

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 3.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у квітні 2020 року:

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 1.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у травні 2020 року:

-організація і проведення комісійних перевірок якості і кількості продукції, доставленої в пункти призначення - 26;

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 2;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів - 15;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 5;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 6;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 15;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 7.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у червні 2020 року:

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 2;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів - 12;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 4;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 19;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 12;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 4.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у липні 2020 року:

- здійснення контролю за якістю робіт, які проводяться підрядними організаціями - 2;

- організація і проведення внутрішніх тендерів по наданню різних послуг підприємству - 1;

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 6;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 5;

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у серпні 2020 року:

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 1;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів - 7;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 3;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 14;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 7;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 4.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у вересні 2020 року:

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 1;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів - 12;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 3;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 7;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 12;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 4;

- перевірка регламентуючих документів з охорони праці - 1.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у жовтні 2020 року:

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 5;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів - 9;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 3;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 9;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 3.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у листопаді 2020 року:

-здійснення контролю за якістю робіт, які проводяться підрядними організаціями - 1;

-організація і проведення внутрішніх тендерів по наданню різних послуг підприємству - 1;

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 5;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів -10;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 2;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 10;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 3.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у грудні 2020 року (КСЛЗ):

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів -18;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 5;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 18;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 6.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у грудні 2020 року (КСЛЗ):

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 2.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у січні 2021 року:

-здійснення контролю за якістю робіт, які проводяться підрядними організаціями - 2;

-організація і проведення внутрішніх тендерів по наданню різних послуг підприємству - 2;

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 2;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 4.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у лютому 2021 року (КСЛЗ):

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів -8;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 3;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 8;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 2.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у лютому 2021 року:

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 6;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів -7;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 4;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 6;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 7;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 3.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у березні 2021 року:

- організація і проведення комісійних обстежень вагоповірочного обладнання підприємства - 3;

-організація і проведення комісійних перевірок якості і кількості продукції, доставленої в пункти призначення - 18;

- здійснення контролю якості робіт, які проводяться підрядними організаціями - 1;

- надання консультацій з правових питань, при взаємодії з правоохоронними органами 1;

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 2;

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 2;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів - 7;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 5;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 12;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 7;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 2.

Суд погоджується із висновком податкового органу, що наданні до перевірки акти прийняття-передачі наданих послуг та додатки до актів про перелік послуг не розкривають суті господарських операцій, її обсяг, зміст та не містять детальної суті господарської операції - які конкретно послуги були надані виконавцем, кому безпосередньо з працівників ТОВ «ОХОРОНА -ДНІПРО» та в який спосіб були надані ці послуги, місце надання таких послуг.

Для врахування даних витрат при обчисленні об'єкта оподаткування необхідне доведення безпосереднього зв'язку таких витрат з господарською діяльністю платника податків та підтвердження первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, які б засвідчували факт здійснення господарської операції.

Аналіз реальності господарської діяльності повинен здійснюватися на підставі даних податкового, бухгалтерського обліку платника податків та відповідності їх дійсному економічному змісту. При цьому в первинних документах, які є підставою для бухгалтерського обліку, фіксуються дані лише про фактично здійснені господарські операції.

Взагалі незрозумілою є потреба в укладенні такого роду договору, враховуючи наявність у штаті ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» відділу матеріально-технічного забезпечення із штатним розписом 9 осіб, відділу фізичної охорони - 13 осіб, відділу служби безпеки супроводу - 21 особа.

Також, суд вважає недоведеним факт виконання послуг з охорони за Договором №6/9/19-К з огляду на те, що між ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» укладено договір про надання послуг охорони ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» від 30.08.2019 року №3/8/19-К/703, та при цьому позивачем був укладений договір субпідрядних робіт про виконання послуг охорони з ПП "ЕВЕРЕСТ О" (код 36274877) №01/09/19-К від 30.08.2019 року про надання послуг охорони по організуванню та забезпеченню комплексу заходів щодо охорони споруд, майна і матеріальних цінностей ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат».

Таким чином безпосереднім виконавцем послуг охорони по об'єктам ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» є ПП "ЕВЕРЕСТ О" (код 36274877), тому виконання обов'язків працівниками ТОВ «ПАРТНЕР-ЕКСПІ» на об'єктах ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» непідтверджене належними доказами.

Також, в ході проведення перевірки встановлені взаємовідносини між ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» (Замовник) та ТОВ «БІ ТІ СОЛЮШИНС» (код ЄДРПОУ 36495471) (Виконавець) в частині інформаційно-консультаційних послуг, на загальну суму 1 360 150,28 грн., в т.ч. ПДВ - 226 691,71 грн.

Дані послуги відбулися в рамках Договору № 246009993 від 01.06.2017 року.

Порядок надання послуг визначений пунктом 2.1 Договору. Виконавець надає Замовнику послуги шляхом надання інформації та консультацій в усній, письмові формі, у вигляді електронних документів з використанням електронного цифрового підпису, з використанням різних засобів комунікацій: телефонного зв'язку, факсимільного зв'язку, електронної пошти, поштовими листами, або іншими засобами зв'язку. Для підтвердження факту надання Виконавцем Замовнику послуг за цим Договором складається акт про надання послуг (пункт 2.1 Договору).

На виконання умом Договору 246009993 від 01.06.2017 року були складені наступні Акти надання послуг про те, що Виконавець надав Замовнику наступні інформаційно-консультаційні послуги:

Січень 2018 року, акт від 31.01.2018 року на суму 14 591,70 грн., в т.ч. ПДВ - 2431,95 грн.:

- здійснив облік руху грошових коштів Замовника за договорами, укладеними за результатами проведеного Виконавцем тендера;

- здійснив щоденний моніторинг виконання затвердженого бюджету (в розрізі статей) фінансових потоків Замовника;

- консультування Замовника з питань підготовки планових бюджетів;

- щоденне надання-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним місячних бюджетів;

-облік генпідрядних відрахувань згідно актів виконаних робіт за договорами, укладеними Замовником;

-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним річних бюджетів, в тому числі аналіз відхилень та формування прогнозних бюджетів з урахуванням відхилень;

- моніторинг змін законодавства, організація їх обговорень та надання висновків щодо адаптації діяльності Замовника в умовах змін;

- за результатами проведеного моніторингу банківських та фінансових послуг, надання інформації Замовнику про найбільш сприятливі та ефективні.

Лютий 2018 року, акт від 28.02.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- здійснив облік руху грошових коштів Замовника за договорами, укладеними за результатами проведеного Виконавцем тендера;

- здійснив щоденний моніторинг виконання затвердженого бюджету (в розрізі статей) фінансових потоків Замовника;

- консультування Замовника з питань підготовки планових бюджетів;

- щоденне надання-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним місячних бюджетів;

-облік генпідрядних відрахувань згідно актів виконаних робіт за договорами, укладеними Замовником;

-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним річних бюджетів, в тому числі аналіз відхилень та формування прогнозних бюджетів з урахуванням відхилень;

- моніторинг змін законодавства, організація їх обговорень та надання висновків щодо адаптації діяльності Замовника в умовах змін;

- за результатами проведеного моніторингу банківських та фінансових послуг, надання інформації Замовнику про найбільш сприятливі та ефективні.

Акт №134 від 07.02.2018 року на суму 972,00 грн., в т.ч. ПДВ - 162,00 грн.:

- інформаційно-консультаційні послуги - проведення семінару.

Березень 2018 року, акт від 30.03.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- здійснив облік руху грошових коштів Замовника за договорами, укладеними за результатами проведеного Виконавцем тендера;

- здійснив щоденний моніторинг виконання затвердженого бюджету (в розрізі статей) фінансових потоків Замовника;

- консультування Замовника з питань підготовки планових бюджетів;

- щоденне надання-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним місячних бюджетів;

-облік генпідрядних відрахувань згідно актів виконаних робіт за договорами, укладеними Замовником;

-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним річних бюджетів, в тому числі аналіз відхилень та формування прогнозних бюджетів з урахуванням відхилень;

- моніторинг змін законодавства, організація їх обговорень та надання висновків щодо адаптації діяльності Замовника в умовах змін;

- за результатами проведеного моніторингу банківських та фінансових послуг, надання інформації Замовнику про найбільш сприятливі та ефективні.

Квітень 2018 року, акт від 27.04.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- здійснив облік руху грошових коштів Замовника за договорами, укладеними за результатами проведеного Виконавцем тендера;

- здійснив щоденний моніторинг виконання затвердженого бюджету (в розрізі статей) фінансових потоків Замовника;

- консультування Замовника з питань підготовки планових бюджетів;

- щоденне надання-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним місячних бюджетів;

-облік генпідрядних відрахувань згідно актів виконаних робіт за договорами, укладеними Замовником;

-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним річних бюджетів, в тому числі аналіз відхилень та формування прогнозних бюджетів з урахуванням відхилень;

- моніторинг змін законодавства, організація їх обговорень та надання висновків щодо адаптації діяльності Замовника в умовах змін;

- за результатами проведеного моніторингу банківських та фінансових послуг, надання інформації Замовнику про найбільш сприятливі та ефективні.

Травень 2018 року, акт від 31.05.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.

Акт №741 від 17.05.2018 року на суму 1890,00 грн., в т.ч. ПДВ - 315,00 грн.:

- інформаційно-консультаційні послуги - проведення семінару.

Червень 2018 року, акт від 27.06.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- здійснив облік руху грошових коштів Замовника за договорами, укладеними за результатами проведеного Виконавцем тендера;

- здійснив щоденний моніторинг виконання затвердженого бюджету (в розрізі статей) фінансових потоків Замовника;

- консультування Замовника з питань підготовки планових бюджетів;

- щоденне надання-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним місячних бюджетів;

-облік генпідрядних відрахувань згідно актів виконаних робіт за договорами, укладеними Замовником;

-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним річних бюджетів, в тому числі аналіз відхилень та формування прогнозних бюджетів з урахуванням відхилень;

- моніторинг змін законодавства, організація їх обговорень та надання висновків щодо адаптації діяльності Замовника в умовах змін;

- за результатами проведеного моніторингу банківських та фінансових послуг, надання інформації Замовнику про найбільш сприятливі та ефективні.

Липень 2018 року, акт від 31.07.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Серпень 2018 року, акт від 31.08.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Вересень 2018 року, акт від 28.09.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Жовтень 2018 року, акт від 31.10.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Листопад 2018 року, акт від 30.11.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Грудень 2018 року, акт від 28.12.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Січень 2019 року, акт від 31.01.2009 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Лютий 2019 року, акт від 28.02.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Березень 2019 року, акт від 29.03.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Квітень 2019 року, акт від 26.04.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Травень 2019 року, акт від 31.05.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Червень 2019 року, акт від 27.06.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Липень 2019 року, акт від 31.07.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Серпень 2019 року, акт від 30.08.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Вересень 2019 року, акт від 30.09.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Жовтень 2019 року, акт від 31.10.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Листопад 2019 року, акт від 29.11.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Грудень 2019 року, акт від 28.12.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Січень 2020 року, акт від 31.01.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Лютий 2020 року, акт від 28.02.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Березень 2020 року, акт від 31.03.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Квітень 2020 року, акт від 30.04.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Травень 2020 року, акт від 29.05.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Червень 2020 року, акт від 30.06.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Липень 2020 року, акт від 31.07.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Акт № 1080 від 10.07.2020 року на суму 300,00 грн., в т.ч. ПДВ - 50,00 грн.

Серпень 2020 року, акт від 31.08.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Вересень 2020 року, акт від 30.09.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Жовтень 2020 року, акт від 30.10.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Листопад 2020 року, акт від 30.11.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Грудень 2020 року, акт від 30.12.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Січень 2021 року, акт від 29.01.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Лютий 2021 року, акт від 26.02.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Березень 2021 року, акт від 31.03.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Квітень 2020 року, акт від 30.04.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Травень 2021 року, акт від 31.05.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Червень 2021 року, акт від 30.06.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Липень 2021 року, акт від 30.07.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Вересень 2021 року, акт від 30.10.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Жовтень 2021 року, акт від 29.10.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Листопад 2021 року, акт від 30.11.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Грудень 2021 року, акт від 30.12.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Січень 2022 року, акт від 31.01.2022року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Лютий 2022 року, акт від 28.02.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Березень 2022 року, акт від 31.03.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Квітень 2022 року, акт від 31.01.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Квітень 2022 року, акт від 29.04.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Травень 2022 року, акт від 31.05.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Червень 2022 року, акт від 30.06.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Липень 2022 року, акт від 29.07.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Серпень 2022 року, акт від 31.08.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Вересень 2022 року, акт від 30.09.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Жовтень 2022 року, акт від 31.10.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Листопад 2022 року, акт від 30.11.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Грудень 2022 року, акт від 29.12.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Січень 2023 року, акт від 31.01.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Лютий 2023 року, акт від 28.02.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Березень 2023 року, акт від 29.03.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Квітень 2023 року, акт від 30.04.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Травень 2023 року, акт від 31.05.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Червень 2023 року, акт від 28.06.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Липень 2023 року, акт від 31.07.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Серпень 2023 року, акт від 30.08.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Вересень 2023 року, акт від 30.09.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Жовтень 2023 року, акт від 31.10.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Листопад 2023 року, акт від 30.11.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Грудень 2023 року, акт від 28.12.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Січень 2024 року, акт від 31.01.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Лютий 2023 року, акт від 29.02.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Березень 2024 року, акт від 29.03.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Квітень 2023 року, акт від 30.04.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Травень 2024 року, акт від 31.05.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Червень 2024 року, акт від 28.06.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Липень 2024 року, акт від 31.07.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Серпень 2024 року, акт від 30.08.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Вересень 2024 року, акт від 30.09.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Суд погоджується із висновком податкового органу, що наданні до перевірки акти виконаних робіт не містять суті господарської операції, ії обсяг, зміст, кому конкретно з працівників та у якій кількості та який спосіб були надані такі послуги.

Для врахування витрат із супроводження та підтримки бюджетного процесу при обчисленні об'єкта оподаткування необхідне доведення безпосереднього зв'язку таких витрат з господарською діяльністю платника податків та підтвердження первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, які б засвідчували факт здійснення господарської операції.

Будь-яких доказів на підтвердження супроводження та підтримки бюджетного процесу на досягнення конкретних цілей у діяльності Товариства позивач не надав.

Окрім того, взагалі не зрозуміла доцільність надання даних послуг кожного місяця на протязі тривалого часу з 2018 року по 2024 рік.

Отже, суд прийшов до висновку про відсутність підстав для скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № 0151940703 від 21.03.2025 року в частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток за податковими зобов'язаннями на суму 303 173 та за штрафними санкціями в сумі 45968,25 грн. та податкового повідомлення-рішення №0151950703 від 21.03.2025 року, згідно з яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість на суму 324 262 грн. за податковими зобов'язаннями та 81 065,50 грн. за штрафними санкціями.

Щодо даних перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, встановлено наступне.

Згідно пунктом частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон №2464), платниками єдиного внеску є роботодавці (підприємства, установи та організації, тощо).

Відповідно до частини 2 статті 6 Закону №2464, платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та у повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати таки відомості в порядку, передбаченому законодавством; подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 7 Закону №2464, для роботодавців, єдиний внесок нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».

У відповідності із частиною 5 статті 8 Закону №2464, єдиний внесок для платників, зазначених у статті 4 Закону 2464, встановлюється у розмірі 37,19/22 відсотки до визначеної статтею 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску.

Частиною 13 статті 8 Закону №2464 передбачено, що єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону №2464 бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.

Абзацем 2 пункту 3.13 розділу ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 №21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року за № 994/18289 (далі - Інструкція №21-5), передбачено, що підтвердженням встановлення працівнику інвалідності є завірена копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності (період з 01.01.2013 року по 01.10.2013 року).

Згідно підпункту 5 пункту 2 р розділу ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України 20 квітня 2015 року № 449 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07 травня 2015 р. за № 508/26953 (далі - Інструкція № 449), підтвердженням встановлення працівнику інвалідності є завірена копія довідки до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності (період з 29.05.2015 року).

Як убачається із наведених в Акті перевірки даних, висновок про порушення ґрунтується на тому, що ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» не було надано до перевірки копії довідок до актів огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності по найманій особі ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , якому до заробітної плати застосована ставка ЄСВ у розмірі 8,41%, замість 37,19%/22% за період з 01.01.2013 року по 21.09.2015 та за 09.2020 року.

Для підтвердження статусу інвалідності ОСОБА_1 ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» під час перевірки було надано наступні документи: виписка із Акта огляду МСЕК серії 10ААА № 558565 за формою № 157-1/о - згідно з якою ОСОБА_1 встановлена 2-га група інвалідності на період з 01.09.2011 року по 01.09.2013 року; виписка із Акта огляду МСЕК серії АВ № 0237495 за формою № 157-1/о - згідно з якою ОСОБА_1 встановлена 2-га група інвалідності на період з 01.09.2013 року по 01.09.2015 року; довідка до акту огляду МСЕК серії 10ААГ № 033726 - згідно з якою ОСОБА_1 встановлена 3-га група інвалідності на період з 01.09.2015 року по 01.09.2018 року.

Слід зазначити, що Форма № 157-1/о відноситься до бланків суворого обліку, зазначена форма була затверджена Наказами Міністерства охорони здоров'я України № 224 та № 577.

У відповідності із Інструкцією щодо заповнення форми первинної облікової документації № 157-1/о "Виписка з акта огляду медико-соціальною експертною комісією", яка затверджена Наказом МОЗ України № 577 від 30.07.2012 року, форма № 157-1/о застосовується при винесенні рішення медико-соціальною експертною комісією про встановлення групи, причини і строку інвалідності.

Форма № 157-1/о заповнюється у Кримській республіканській, обласних, центральних міських у містах Києві та Севастополі, міських, міжрайонних та районних МСЕК.

Усі реквізити даної форми заповнюються відповідно до акта огляду медико-соціальної експертної комісії (форма №157/о).

З огляду на викладене, суд погоджується із доводами позивача, що виписка із акта огляду МСЕК за формою № 157-1/о, є документом суворої звітності, заповнюється комісією МСЕК за результатами обстеження особи з інвалідністю, містить ту саму інформацію що і довідка до акта огляду МСЕК, є документом, який підтверджує факт встановлення особі інвалідності, підписується головою МСЕК та містить печатку.

Таким чином, ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» під час перевірки було підтверджено наявність законних та документально підтверджених підстав для нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування працівника Товариства ОСОБА_1 за ставкою 8,41% від бази оподаткування, в зв'язку із наявністю у вказаної особи інвалідності.

З урахуванням вищевикладеного суд дійшов висновку про скасування прийнятої Вимоги про сплату боргу від 21.03.2025 року та Рішення № 0154622409 від 21.03.2025 року про застосування штрафних санкцій.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є такими, що підлягають частковому задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд керується вимогами частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якими при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання позовної заяви в розмірі 30280 грн.

Отже, враховуючи часткове задоволення позовних вимог, сплачений позивачем судовий збір за подачу позовної заяви підлягає стягненню з Головного управління ДПС в Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань в сумі 24678,00 грн.

Керуючись ст. ст. 241-246, 250, 251, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ОХОРОНА-ДНІПРО" задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № 0151940703 від 21.03.2025 року в частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток на загальну суму 3 070 604 грн., з яких 2 531 841 грн. за податковими зобов'язаннями та 538 763 грн. за штрафними санкціями.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № 0154622409 від 21.03.2025 року, яким застосовано штрафну санкцію в розмірі 83 132,43 грн.

Визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № Ю-0154602409 від 21.03.2025 року зі сплати єдиного внеску на суму 166 264,85 грн.

У задоволенні решти вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49005, м. Дніпро, вул. Симферопольська, буд. 17-А, ЄДРПОУ ВП 44118658) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ОХОРОНА-ДНІПРО" (49000, м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, буд. 29А, ЄДРПОУ 24609993) судові витрати з оплати судового збору у розмірі 24678 грн. 00 коп. (двадцять чотири тисячі шістсот сімдесят вісім гривень 00 копійок).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду оскаржується шляхом подання апеляційної скарги до Третього апеляційного адміністративного суду відповідно.

Повний текст рішення суду складений 20 жовтня 2025 року.

Суддя О.В. Серьогіна