Справа № 486/1304/23
Провадження № 1-кп/467/24/25
Іменем України
07.11.2025 року Арбузинський районний суд Миколаївської області в складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с-щі Арбузинка кримінальне провадження № 42023152040000003, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 січня 2023 року по обвинуваченню
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Зугдіді Грузія, громадянина України, маючого вищу освіту, одруженого, працевлаштованого в комунальному некомерційному підприємстві «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» Південноукраїнської міської ради на посаді начальника відділу правової, претензійної та договірної роботи, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України
Згідно пред'явленого ОСОБА_4 обвинувачення останній обвинувачується у тому, що наказом (розпорядженням) директора Комунального некомерційного підприємства «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» Южноукраїнської міської ради Миколаївської області (ЄДРПОУ 33850812) (далі - КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня») від 29.04.2022 року № 126-О ОСОБА_4 з 02.05.2022 року прийнято на роботу юрисконсультом.
Наказом директора КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» «Про призначення уповноважених осіб з питань проведення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення» від 24.10.2022 року № 173/01-01 розподілено закупівлі за предметом закупівлі та кодами економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ) між уповноваженими особами з питань проведення публічних закупівель КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня».
Відповідно до вказаного наказу ОСОБА_4 призначено уповноваженою особою з питань проведення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення за наступними кодами економічної кваліфікації видатків бюджету: КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» та КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних) - Будівельні роботи та поточні ремонти».
Наказом КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» від 02.08.2021 року № 228/01-01 затверджено Положення про уповноважену особу з публічних закупівель в комунальному некомерційному підприємстві «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» Южноукраїнської міської ради (далі - Положення), яке визначає правовий статус, загальні організаційні та процедурні засади діяльності уповноваженої особи в організації замовника - КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» Южноукраїнської міської ради.
Відповідно до п. 1.2 Положення уповноважена особа - фахівець з публічних закупівель, службова (посадова) чи інша фізична особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель згідно із Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).
Згідно п. 1.3 Положення уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність і неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника - КНП «ЮМБЛ».
Пунктом 1.6 Положення передбачено, що уповноважена особа у своїй діяльності керується Законом, принципами здійснення публічних закупівель, визначених Законом, іншими нормативно - правовими актами та цим Положенням.
Уповноважена особа під час виконання своїх функцій, згідно п. 2.9 Положення, керується наступними принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівлі; недискримінація учасників; об'єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям та зловживанням.
У відповідності до п. 3.1 Положення, уповноважена особа: планує закупівлі та формує річний план закупівель в електронній системі закупівель: здійснює вибір процедури закупівлі; проводить публічні закупівлі; забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця публічної закупівлі; забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених Законом: забезпечує оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до вимог Закону; представляє інтереси замовника з питань, пов'язаних із здійсненням публічних закупівель, зокрема під час перевірок: контрольних заходів, розгляду скарг і судових справ; надає в установлений строк необхідні документи та відповідні пояснення; здійснює інші дії передбачені Законом, трудовим договором (контрактом) або розпорядчим рішенням замовника.
До обов'язків уповноваженої особи, визначених п. 3.6 Положення, належить: організовувати та проводити публічні закупівлі; забезпечувати рівні умови для всіх учасників процедур, у встановленому законодавством порядку визначати переможців; дотримуватися норм законодавства у сфері публічних закупівель та цього Положення; здійснювати інші дії, передбачені Законом.
Відповідно до п. 3.7 Положення, уповноважена особа несе персональну відповідальність: за прийняті нею рішення і вчинені дії (бездіяльність) відповідно до законів України; за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу; за порушення вимог, визначених Законом у сфері публічних закупівель.
Таким чином, ОСОБА_4 як уповноважена особа з публічних закупівель КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» в період з 24.10.2022 року обіймав постійно посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у зв'язку з чим, відповідно до ч. 3 ст. 18, примітки 1 до ст. 364 КК України був службовою особою.
Разом з тим, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, обвинувачується у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди громадським інтересам.
У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 року № 2102-ІХ, в Україні введено воєнний стан з 05 годин 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України від 12.08.2022 року № 573/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України віл 15.08.2022 року № 2500-ІХ, строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 годин 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 07.11.2022 року № 757/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України віл 16.11.2022 року № 2738-ІХ, строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 годин 30 хвилин 21 листопада 2022 року строком на 90 діб.
Згідно з п. 9 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 року № 1178 (далі - Особливості здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану) - публічні закупівлі товарів, робіт і послуг для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2022 року № 185 «Деякі питання здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану», здійснюються замовниками без застосування процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених Законом «Про публічні закупівлі» та цими особливостями.
Під час здійснення публічних закупівель, передбачених цим пунктом, без використання електронної системи закупівель замовники повинні відповідно до Закону «Про публічні закупівлі» дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, зокрема максимальної економії ефективності, запобігання корупційним діям і зловживанням, та за результатами їх здійснення за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. грн., оприлюднювати в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.
Разом з тим, ОСОБА_4 , будучи уповноваженою особою КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня», 26.10.2022 року шляхом неналежного виконання своїх службових обов'язків, діючи всупереч Закону України «Про публічні закупівлі» та Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 року № 275 (далі - Примірна методика визначення очікуваної вартості предмета закупівлі), належним чином не перевіряючи достовірність даних стосовно середньо-ринкової вартості дизель-генератора марки «DE - 100 IS з АВР» з метою дотримання принципів максимальної економії, ефективності та пропорційності використання бюджетних коштів, хоча повинен був перевіряти достовірність цих даних та мав реальну можливість це зробити, забезпечив проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель товару за завищеними цінами.
Так, 26.10.2022 року, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні свого службового кабінету в КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня», розташованого за адресою: вул. Миру, 3, м.Южноукраїнськ Вознесенського району Миколаївської області, склав та підписав протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особу від 26.10.2022 року, яким вирішив здійснити закупівлю за предметом ДК 021:2015:31120000-3-Генератори, із очікуваною вартістю предмета в сумі: 1 063 980 грн., у тому числі ПДВ - 20 %: 177 330 грн., без використання електронної системи закупівель.
Разом з тим, згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», закупівлі здійснюються за наступними принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність: відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Окрім цього, згідно з п. 1 розділу III Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, метод порівняння ринкових цін - де метод визначення очікуваної вартості на підставі даних ринку, а саме: загальнодоступної відкритої інформації про ціни та інформації з отриманих цінових пропозицій та прайс-листів на момент вивчення ринку.
Для розрахунку очікуваної вартості за методом порівняння ринкових цінрекомендується:
1)привести всі ціни, отримані з вищезазначених джерел інформації, до єдиних умов, враховуючи валюту, умови поставки, умови оплати тощо;
2)з масиву цінових даних (щонайменше 3 ціни) виключити, за необхідності, ціни, які суттєво (на 30 % і більше) відрізняються в меншу/більшу сторону від найближчої наступної/попередньої ціни. В разі, якщо після виключення таких цін залишилось менше 3 цінових пропозицій, слід використовувати метод розрахунку очікуваної вартості на підставі закупівельних цін попередніх закупівель;
3)визначити очікувану ціну за одиницю, як середньоарифметичне значення масиву отриманих даних.
При цьому, ОСОБА_6 , будучи уповноваженою особою КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня», не забезпечив визначення очікуваної вартості предмета закупівлі у відповідності до Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі та допустив порушення такого принципу здійснення публічних закупівель як максимальна економія, ефективність та пропорційність.
Результатом того, що ОСОБА_4 діяв всупереч вимогам Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета-закупівлі, Закону України «Про публічні закупівлі» та Положення про уповноважену особу з публічних закупівель в КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня», неналежно виконував свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, стало укладення 27.10.2022 року між КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня», в особі директора ОСОБА_7 (Замовник), та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_8 (ІНП 2870308283), договору поставки № 465 (далі - Договір) у відповідності до Особливостей здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану, без використання електронної системи закупівель з подальшим оприлюдненням звіту в електронній системі публічних закупівель «Prozzoro».
Предметом договору передбачено закупівлю одного дизель-генератора марки «DE - 100 IS з АВР» (максимальна потужність - 80/100 кВа, номінальна потужність 73/91 кВа, максимальний струм навантаження - 144А, номінальний струм навантаження - 131,5А, номінальна частота - 50 Гц, коефіцієнт потужності - 0,8, номінальна напруга - 400/230 В, кількість фаз - 3, контролер «DATAKOM D300», габарити 2750*1100*1700 мм, вага - 1500 кг, двигун: марка «FPT» IVECO, модель - NEF45TM2A.5500, потужність - 86/117 кВт к/с, кількість обертів - 1500 об/хв., об'єм циліндрів 4,3 л, кількість циліндрів - 4 в лінію, діаметр циліндра - 105*124 мм, коефіцієнт стиснення - 17,3:1. тип регулятора - електронний, система впуску - турбо, система вприску - пряма, система охолодження - рідинна, електрична система - 24 В, об'єм оливи - 13 л, об'єм охолоджуючої рідини - 23,8 л, об'єм паливного бака - 185 л, максимальна температура вихлопних газів - 600 С, потік вихлопних газів 14.1 куб. м, максимально доступний протиск - 6 кПа, витрата палива при 50 % навантаженні - 10,3 л/г, витрата палива при 75% - 15,2 л/г, витрата палива при 100% - 20,2 л/г) вартістю 1 063 980 грн., у тому числі ПДВ - 20 %: 177 330 грн.
Водночас, ринкова вартість аналогічного генератора із аналогічними технічними характеристиками на території України станом на 27.10.2022 року становила 795 335 грн. 67 к. за одиницю товару.
Таким чином, в порушення вимог ч. 1 ст.203 Цивільного кодексу України, згідно якої зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам, з огляду на наявні порушення вимог законодавства, укладено зазначений договір на закупівлю товару, вартість якого, відповідно до умов договору, не відповідала ринковій вартості вказаного товару та завищена на загальну суму 268 644 грн. 33 к.
В подальшому, на виконання умов договору від 27.10.2022 року № 465, ФОП ОСОБА_8 поставлено до КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» товар вказаний у договорі та згідно платіжних доручень від 28.10.2022 року № 4753 та від 31.10.2022 року № 274 на рахунок ФОП ОСОБА_8 НОМЕР_1 , відкритий в ПАТ КБ «Приват банк», здійснено перерахування грошових коштів в загальній сумі 1 063 980 грн.
При цьому, з урахуванням ринкової вартості дизель-генератора марки «DE - 100 IS з АВР», придбаного в рамках договору від 27.10.2022 року № 465 внаслідок того, що ОСОБА_4 неналежно виконав покладені на нього обов'язки, визначені Примірною методикою визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, Законом України «Про публічні закупівлі» та Положенням про уповноважену особу з публічних закупівель, КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня», зайво перераховано грошові кошти на рахунок ФОП ОСОБА_8 в сумі 268 644 грн. 33 к. за такий товар.
Таким чином, за вищевикладених фактичних обставин ОСОБА_4 , будучи з 24.10.2022 року уповноваженою особою КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» та здійснюючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції у відповідності до положень ст. 18 КК України та п. 1 Примітки до ст. 364 КК України, у період часу з 26.10.2022 року по 27.10.2022 року, неналежно виконував свої службові обов'язки щодо організації та проведення процедур закупівель, забезпечення об'єктивного вибору переможця, визначення у встановленому Законом порядку переможця процедури закупівлі, а саме: належним чином нe перевіривши достовірність даних стосовно середньо-ринкової вартості дизель-генератора марки «DE - 100 IS з АВР» з метою дотримання принципів максимальної економії, ефективності та пропорційності використання коштів, хоча повинен був перевіряти достовірність цих даних та мав реальну можливість це зробити, забезпечив проведення закупівлі КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» без використання електронної системи закупівель товару - дизель-генератора марки «DE - 100 IS з АВР» у кількості 1 шт. за завищеними цінами, шляхом визначення переможця та укладення 27.10.2022 року між КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня», в особі директора ОСОБА_7 (Замовник), та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_8 договору поставки № 465, щодо закупівлі дизель-генератора марки «DE - 100 IS з АВР» у кількості 1 шт. за ціною, що на 268 644 грн. 33 к. перевищує ринкову вартість.
За такого, внаслідок службової недбалості, вчиненої ОСОБА_4 , Южноукраїнській міській територіальній громаді Вознесенського району Миколаївської області завдано матеріальний збиток в сумі 268 644 грн. 33 к.
За таких обставин, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч. 1 ст. 367 КК України - як неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди громадським інтересам (службовій недбалості).
У судовому засіданні захисник заявив клопотання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності за ч.1 ст. 367 України та закриття провадження по справі на підставі п.2 ч.1 ст. 49 КК України у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Обвинувачений ОСОБА_4 підтримав клопотання захисника.
Прокурор не заперечував проти задоволення клопотання.
Заслухавши думки учасників процесу, суд, роз'яснивши обвинуваченому наслідки закриття провадження по справі, вважає вказане клопотання таким, що підлягає задоволенню, а провадження - закриттю з наступних підстав.
Санкція ч. 1 ст. 367 КК України передбачає покарання у виді штрафу до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Відповідно до частини четвертої статті 12 КК України нетяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше п'яти років.
Відповідно п.2 ч.1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки - у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.
Строк давності - це передбачений ст. 49 КК України певний проміжок часу з дня вчинення кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили, закінчення якого є підставою для звільнення особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, від кримінальної відповідальності. Процесуально-правовими підставами звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності є: притягнення особи як обвинуваченого, згода обвинуваченого на таке звільнення від кримінальної відповідальності (ст.ст. 284-288 КПК України).
Підставою звільнення особи від кримінальної відповідальності за ст. 49 КК України є лише таке закінчення відповідного строку давності, який сплив до дня набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо особи, яка вчинила кримінальне правопорушення.
Згідно із ч.2 ст. 49 КК України перебіг строків давності зупиняється, якщо особа, що вчинила кримінальне правопорушення, ухилилася від досудового слідства або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з'явлення особи із зізнанням або її затримання. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу вчинення кримінального правопорушення минуло п'ятнадцять років.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Згідно ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Діяння, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_4 , передбачене ч.1 ст. 367 КК України на підставі ст. 12 КК України, є нетяжким злочином. З дня вчинення останнім кримінального правопорушення у 2022 році, зазначеного у обвинувальному акті, і на момент розгляду даного клопотання судом минуло більше трьох років. З матеріалів кримінального провадження не вбачається наявності відомостей про притягнення обвинуваченого з часу вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення до кримінальної відповідальності. Крім того, останній не ухилявся від слідства і суду та в розшук не оголошувався.
За таких обставин він підлягає звільненню від кримінальної відповідальності, а кримінальне провадження щодо нього - закриттю у зв'язку з закінченням строків давності, передбачених ст. 49 КК України.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Южноукраїнського міського суду Миколаївської області від 02 серпня 2023 року, підлягає скасуванню.
Запобіжний захід по справі відносно обвинуваченого не обирався.
Питання про речові докази підлягає вирішенню на підставі ст. 100 КПК України.
Відповідно до висновку об'єднаної палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, викладеному у постанові від 12.09.2022 року № 203/241/17, якщо особа звільняється від кримінальної відповідальності на підставі ст.49 КК України у зв'язку із закінченням строків давності, то процесуальні витрати, понесені органом досудового розслідування та пов'язані зі здійсненням кримінального провадження, в тому числі й витрати на проведення експертизи, не стягуються з особи, кримінальне провадження щодо якої закрито на цій підставі, відносяться на рахунок держави, окрім витрат, пов'язаних, зокрема, із залученням експерта стороною захисту.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ініціатором проведення судової почеркознавчої та судової економічної експертиз був орган досудового розслідування.
Таким чином, процесуальні витрати, пов'язані із залученням експертів, вартість яких становить 8604 грн., не підлягають стягненню з обвинуваченого та покладаються на рахунок держави.
Прокурором Южноукраїнського відділу Вознесенської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Южноукраїнської міської ради подано цивільний позов про стягнення з обвинуваченого ОСОБА_4 про відшкодування матеріальної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення у розмірі 268 644 грн. 33 к.
Нормами ст. 129 КПК України встановлено, що рішення про повне або часткове задоволення цивільного позову може бути винесене лише у разі визнання обвинуваченого винним у вчиненні кримінального правопорушення і ухвалення обвинувального вироку чи винесення постанови про застосування до особи примусових заходів виховного або медичного характеру.
Таким чином, оскільки вказаними нормами закону не передбачено вирішення цивільного позову при звільненні особи від кримінальної відповідальності із закриттям провадження по справі, то цивільний позов прокурора підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ч.8 ст. 284, ч.3 ст. 285, ст.ст. 288, 350, 372 КПК України, суд
Звільнити ОСОБА_4 на підставі п.2 ч.1 ст. 49 КК України від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 367 КК України у зв'язку із закінченням строку давності.
Кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 367 КК України закрити.
Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Южноукраїнського міського суду Миколаївської області від 02 серпня 2023 року на автомобіль марки «RENAULT» модель «MEGANE», 2012 року випуску, білого кольору, VIN-номер НОМЕР_2 , номерний знак НОМЕР_3 .
Цивільний позов прокурора Южноукраїнського відділу Вознесенської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Южноукраїнської міської ради до ОСОБА_4 про відшкодування матеріальної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення залишити без розгляду.
Речові докази, вилучені у фізичної особи ОСОБА_8 : договір поставки №465 від 27.10.2022 року укладений між КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» та фізичною особою підприємцем ОСОБА_8 з додатками до нього на 3 аркушах; акт прийому передачі від 27.10.2022 року до договору № 19 від 27.10.2022 року на 1 аркуші; акт прийому - передачі від 06.12.2022 року до договору № 19 від 27.10.2022 року на 1 аркуші; договір відповідального зберігання товару № 19 від 27.10.2022 року укладений між КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» та фізичною особою підприємцем ОСОБА_8 на 2 аркушах; договір поставки № 177/1П22 від 18.10.2022 року укладений між ТОВ «Дарекс-Енерго» та ФОП « ОСОБА_8 » з додатками до нього на 7 аркушах; акт прийому-передачі від 27.10.2022 року до договору № 117/1П22 від 18.10.2022 року на 1 аркуші; акт прийому - передачі від 06.12.2022 року до договору № 117/1П22 від 18.10.2022 року на 1 аркуші; копія повідомлення від ПП « ОСОБА_8 » на адресу ТОВ «Дарекс- Енерго» вих. № 05/01/01 від 05.12.2022 року на 1 аркуші; копія повідомлення від ПП « ОСОБА_8 » на адресу КНП «ЮМБЛ» вих. № 27/10 від 27.10.2022 року на 1 аркуші; копія повідомлення від ПП « ОСОБА_8 » на адресу ТОВ «Дарекс-Енерго» вих. № 27/10/01 від 27.10.2022 року на 1 аркуші; лист на адресу ФОП « ОСОБА_8 » від ТОВ «Дарекс - Енерго» №247/1 від 26.10.2022 року на 1 аркуші; довідка ПП « ОСОБА_8 » про оподаткування на 1 аркуші; копія виписки з ЄДРПОУ № 485530 серія ААБ від 15.06.2011 року; копія свідоцтва №200013069 про реєстрацію платника податку на додану вартість від 12.12.2011 року на 1 аркуші; витяг з ЄРДПОУ на ФОП « ОСОБА_8 » на 1 аркуші; копія платіжної інструкції № 3107 від 23.11.2022 року на 1 аркуші; копія платіжної інструкції № 3093 від 09.11.2022 року на 1 аркуші; копія платіжної інструкції № 3082 від 01.11.2022 року на 1 аркуші; копія довідки про відкриття рахунку № 230210SU17462500 від 10.02.2023 року на 1 аркуші; копія сертифіката відповідності № 8502 від 03.11.2022 на 1 аркуші; копія декларації про відповідність від 03.11.2022 року на 1 аркуші; технічні характеристики дизельного генератора фірми «Дарекс-Енерго» модель: «DE 100 IS» на 1 аркуші; податкова накладна № 21 від 27.10.2022 року на 2 аркушах; податкова накладна № 109 від 27.10.2022 року на 2 аркушах; податкова декларація з податку на додану вартість від 18.11.2022 року на 2 аркушах; копія платіжної інструкції № 3077 від 28.10.2022 року на 1 аркуші; копія платіжної інструкції № 3089 від 03.11.2022 року на 1 аркуші; копія платіжної інструкції № 3081 від 31.10.2022 року на 1 аркуші; копія платіжної інструкції № 274 від 31.10.2022 року на 1 аркуші; копія платіжної інструкції № 4753 від 28.10.2022 року на 1 аркуші, які зберігаються в матеріалах кримінального провадження, залишити в матеріалах кримінального провадження;
диск CD-R 700 МВ «вх.-476904-ВБ» з файлами, який поміщений до пакету № 1, який зберігається в матеріалах кримінального провадження, залишити в матеріалах кримінального провадження;
речові докази, вилучені у КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня»:договір поставки №465 від 27.10.2022 року укладений між КНПЮжноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_8 з додатками до нього на 4 аркушах; звіт про поговір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель згідно ідентифікатору: «UA-2022-10-28-001295-а» на 1 аркуші; реєстр бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів №194 гід 28.10.2022 року на 1 аркуші; видаткова накладна №РН-154 від 27.10.2022 року на 1 аркуші; рахунок - фактура № СФ-0366 від 27.10.2022 року на 1 аркуші; рахунок - фактура № СФ-0367 від 27.10.2022 року на 1 аркуші; платіжне доручення №274 від 31.10.2022 року на 1 аркуші; платіжне доручення № 4753 від 28.10.2022 року на 1 аркуші; договір відповідального зберігання товару № 19 від 27.10.2022 року укладений між КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_8 на 2 аркушах; протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 26.10.2022 року на 1 аркуші; комерційна пропозиція ТОВ «ДАРЕКС - ЕНЕРГО» на 2 аркушах; доповідна записка в.о. головного інженера КНП «ЮМБЛ» ОСОБА_9 від 24.10.2022 року про потребу в закупівлі дизель-генератора на 1 аркуші; технічний паспорт на дизельний генератор марки «DE-100 IS» № 20220112114 на 4 аркушах, які зберігаються в матеріалах кримінального провадження - повернути до КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня»;
речові докази, вилучені у КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня»: наказ КНП «ЮМБЛ» № 173/01-01 від 24.10.2022 року на 2 аркушах; наказ КНП «ЮМБЛ» № 228/01-01 від 02.08.2021 року «Про затвердження положення про уповноважену особу» на 1 аркуші; копія положення КНП «ЮМБЛ» про уповноважену особу з публічних закупівель на 5 аркушах; копія розпорядження Южноукраїнського міського голови №297-р від 01.11.2021 року «Про призначення ОСОБА_7 на посаду директора КНП «ЮМБЛ» на 1 аркуші; копія контракту від 01.11.2021 року укладеного Южноукраїнським міським головою ОСОБА_10 з директором КНП «ЮМБЛ» ОСОБА_7 на 3 аркушах; копія наказу КНП «ЮМБЛ» №126-0 від 29.04.2022 року «Про призначення на посаду юристконсульта ОСОБА_4 » на 1 аркуші; довідка про зміни до плану використання бюджетних коштів на 2022 рік від 24.02.2022 року на 2 аркушах; довідка про зміни до плану використання бюджетних коштів на 2022 рік від 11.07.2022 року на 2 аркушах; копія листа з Міністерства з розвитку громад та територій України від 13.12.2022 року на 1 аркуші; інформація щодо критичної потреби в генераторах КНП «ЮМБЛ» на 1 аркуші, які зберігаються в матеріалах кримінального провадження, залишити в матеріалах кримінального провадження.
Процесуальні витрати, пов'язані із залученням експерта, вартість яких становить 8604 (вісім тисяч шістсот чотири) грн., віднести на рахунок держави.
На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу на протязі 7 діб з дня її проголошення до Миколаївського апеляційного суду через Арбузинський районний суд Миколаївської області.
Суддя ОСОБА_1