Справа № 305/4045/25
Номер провадження № 3/305/2476/25
06.11.2025. Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Марусяк М.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної податкової служби України Головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН: НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, одруженого, ФОП,
за ч.1 ст.155- 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
13 жовтня 2025 року до Рахівського районного суду Закарпатської області з Державної податкової служби України Головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст.278 КУпАП, суддя доходить висновку про необхідність повернення матеріалів для доопрацювання у зв'язку з такими обставинами.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Згідно з ст.277-2 КУпАП повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи. Інші особи, які беруть участь у провадженні по справі про адміністративні правопорушення, повідомляються про день розгляду справи в той же строк.
Разом з тим, матеріали про адміністративне правопорушення містять розбіжності у написанні імені особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме: в супровідному листі зазначено « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на титульному листі зазначено « ОСОБА_2 », в акті фактичної перевірки та протоколі про адміністративне правопорушення №2463/07-16-07-05 зазначено « ОСОБА_1 », що в свою чергу, позбавляє суд можливості розглянути дану справу про адміністративне правопорушення відповідно до вимог чинного законодавства та ухвалити законне і обґрунтоване рішення.
Згідно зі статтею 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі статтею 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний зокрема з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Аналіз зазначених норм та фактичних обставин справи дає підстави вважати, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення були порушені вищезазначені вимоги закону, а тому суд самостійно не може усунути недоліки, допущені посадовою особою при його складанні, у зв'язку з чим матеріали про адміністративне правопорушення підлягають поверненню органу, який їх склав.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 254, 256, 277-2, 283 КУпАП, -
Матеріали про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 , повернути до Державної податкової служби України Головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області, для належного доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Рахівського районного суду: М.О. Марусяк