Справа № 305/3923/25
Номер провадження № 3/305/2558/25
06.11.2025. Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Марусяк М.О., ознайомившись з протоколом про адміністративне правопорушення, який надійшов від Рахівського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, одруженого, тимчасово непрацюючого,
за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Рахівського районного суду Закарпатської області повторно надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складений інспектором СРПП Рахівського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Закарпатській області сержантом поліції Поп'юк О.М.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вважаю за необхідне, повтороно повернути їх до Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області для належного (додаткового) оформлення, виходячи з наступних підстав.
Положеннями ст.276 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п.2), а в разі неправильного складання такого протоколу повернути матеріали адміністративної справи органу внутрішніх справ для належного (додаткового) оформлення.
Протокол про здійснення адміністративного правопорушення є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення та відповідно має містити усі відомості, що стосуються правопорушення. Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги.
З рапорту старшого інспектора чергового Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області Андріюка І.Д. та письмових пояснень потерпілої ОСОБА_2 та особи яка притягається до адміністративної відповідальності, які містяться у матеріалах справи, вбачається, що правопорушення ОСОБА_1 вчинив перебуваючи у стані алкогольного сп?яніння.
Однак, працівник поліції Поп'юк О.М. в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №695958 від 13.10.2025 не вказав, що особа перебувала в стані алкогольного сп'яніння, та не зазначив, що ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду, для визначення стану алкогольного сп'яніння, не додав акту медичного освідчення чи висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння, що має суттєве значення при обранні міри покарання, оскільки перебування особи у стані алкогольного сп'яніння являється обтяжуючою відповідальність обставиною.
Окрім того, відповідно до ст.277 КУпАП справи про адміністративне правопорушення, передбачені частиною 1 статті 173-2 розглядаються протягом доби та відповідно до ст.268 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 173-2 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою та піддається приводу органом внутрішніх справ.
Однак, всупереч зазначеній вимозі закону, працівником поліції який склав протокол не було забезпечено явку ОСОБА_1 в судове засідання.
Наведені обставини потребують достовірного детального їх з'ясування, об'єктивної та належної оцінки, недотримання цих вимог та пріоритетності прав особи, а також формальний підхід до складання протоколу, призведе до передчасного висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу інкримінованого адміністративного правопорушення.
Враховуючи, що особа, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, недотрималася вимог закону, що позбавляє суддю всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності із законом, приходжу до висновку, що даний протокол не може бути розглянутий в суді по суті, тому разом з доданими до нього матеріалами підлягає повторному поверненню до належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 245, 251, 256, 257, 278, 280 КУпАП, -
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повторно повернути для належного оформлення до Рахівського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Закарпатській області.
Постанова в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя Рахівського районного суду: М.О. Марусяк