Провадження №2-о/748/164/25
Єдиний унікальний №748/3622/25
про залишення позовної заяви без руху
06 листопада 2025 рокум. Чернігів
Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Майборода С.М., перевіривши відповідність вимогам ст. ст. 295-297 ЦПК України, заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи : Орган опіки та піклування Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, -
ОСОБА_1 звернулась до Чернігівського районного суду Чернігівської області із заявою, в якій просить визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним, встановити над ним опіку та призначити ОСОБА_1 його опікуном.
Дослідивши заяву, суд приходить до висновку, що заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Пунктом 1 частини 2 статті 293 ЦПК України передбачено, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про : обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.
Статтею 300 ЦПК України передбачено, що суд ухвалюючи рішення про визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.
Відповідно до частини 1 статті 60 ЦК України, суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Отже, суд встановлює опіку і призначає опікуна виключно за поданням органу опіки та піклування.
Відповідно до пункту 1.3. Правил опіки та піклування, затверджених наказом Державного комітету України у справах сім'ї, та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України №34/166/131/88 від 26 травня 1999 року (далі - Правил), органами, які приймають рішення щодо опіки і піклування, є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі комітети міських, районних у містах, сільських, селищних рад.
Органи опіки та піклування відповідно до покладених на них завдань та розподілу повноважень між структурними підрозділами відповідних управлінь і відділів місцевої державної адміністрації: вирішують питання про встановлення і припинення опіки та піклування.
Проте, ОСОБА_1 не додала подання органу опіки та піклування про можливість призначення її опікуном над недієздатною фізичною особою або доказів звернення до органу опіки та піклування з метою отримання відповідного подання.
Також, до заяви не додано документів : про непритягнення до кримінальної відповідальності, про стан здоров'я заявника, акту обстеження житлових умов та характеристики з місця проживання.
Оскільки справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК України, тому, відповідно до вимог ч. 1 ст. 185 ЦПК України, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 177 ЦПК України, суддя приходить до висновку про необхідність залишення заяви без руху та надання заявнику строку на усунення зазначених вище недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 353 ЦПК України, -
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи : Орган опіки та піклування Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Повідомити заявника про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки.
Роз'яснити заявнику, що у разі не усунення недоліків, вказаних в ухвалі суду заява буде вважатись неподаною та повернута заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.М.Майборода