Постанова від 04.11.2025 по справі 160/23590/24

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2025 року м. Дніпросправа № 160/23590/24

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Кругового О.О. (доповідач),

суддів: Шлай А.В., Баранник Н.П.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Дніпрі апеляційні скарги ОСОБА_1

на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.01.2025, (суддя суду першої інстанції Сластьон А.О.), прийняте в порядку спрощеного провадження в м. Дніпрі, в адміністративній справі №160/23590/24 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

29.08.2024 ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив:

-визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України щодо розгляду рапорта ОСОБА_1 про його направлення на проходження військово-лікарської комісії для визначення стану здоров'я щодо подальшої придатності до проходження ним військової служби за мобілізацією;

-зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 Міністерства оборони України розглянути рапорт ОСОБА_1 про його направлення на проходження військово-лікарської комісії для визначення стану його здоров'я щодо подальшої придатності до проходження ним військової служби за мобілізацією;

-визнати протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 МОУ щодо допуску позивача ОСОБА_1 , до військової служби у в/ч НОМЕР_1 на посаді стрільця-зінітника;

-зобов'язати військову частину НОМЕР_1 МОУ допустити ОСОБА_1 , до військової служби у в/ч НОМЕР_1 на посаді стрільця-зінітника в/ч НОМЕР_1 .

В обґрунтування вимог позивач зазначає, що внаслідок отриманих травм при виконанні бойових завдань у позивача виникло погане самопочуття та відповідні проблеми зі доров'ям у зв'язку з чим позивач звернувся до відповідача із рапортом про направлення його на медичний огляд для проходження військово-лікарської комісії. Проте, відповідач рапорт позивача по суті не розглянув, жодного рішення за результатами поданого рапорту не прийняв. У зв'язку з цим позивач просить визнати таку бездіяльність протиправною та зобов'язати відповідача розглянути поданий рапорт. Також, позивач вказав, що відповідачем чиняться перешкоди у проходженні позивачем військової служби. Позивач стверджує, що його не допускають до пункту постійної дислокації військової частини, з приводу чого позивач звертався до військової служби правопорядку у ЗСУ та відповідача, проте, відповіді щодо порядку та способу виконання обов'язків військової служби ним не було отримано.

Дніпропетровський окружний адміністративний суд рішенням від 06.01.2025 задовольнив позовні вимоги ОСОБА_1 частково. Визнав протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України щодо нерозгляду рапортів ОСОБА_1 від 08.08.2024, 10.08.2024 та 20.08.2024 про направлення на медичний огляд до військово-лікарської комісії для визначення придатності для проходження військової служби або визначення потреб у відпустці за станом здоров'я. Зобов'язав Військову частину НОМЕР_1 Міністерства оборони України розглянути подані ОСОБА_1 рапорти від 08.08.2024, 10.08.2024 та 20.08.2024 щодо направлення на медичний огляд до військово-лікарської комісії для визначення придатності для проходження військової служби або визначення потреб у відпустці за станом здоров'я. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовив.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції ОСОБА_1 звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом вимог норм матеріального та процесуального права просить рішення суду першої інстанції скасувати в частині відмови в задоволенні позовних вимог та ухвалити в цій частині нову постанову про відмову в задоволенні позову.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що на час виникнення спірних правовідносин, що полягають у перешкоджанні позивачу у доступі до проходження військової служби та ненаданні доступу до розташування військової частини - щодо позивача відсутні будь-які відомості про наявність службового розслідування дій позивача відомості про притягнення його до дисциплінарної відповідальності або наявності відомостей про призупинення служби у зв'язку з внесенням відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР. Обмеження відповідачем позивача у доступі до проходження військової служби обумовлено лише намаганням позивачем отримати медичну допомогу та поданням рапортів про направлення позивача на медичний огляд ВЛК для встановлення ступеня придатності до військової служби.

Дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, відзиву на апеляційну скаргу, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного судового рішення норм матеріального та процесуального права, суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає за наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 призваний в Збройні Сили України в березні 2022 року ІНФОРМАЦІЯ_1 та проходив військовову службу у Військовій частині НОМЕР_2 з 23.03.2022 по 12.09.2023.

13.09.2023 ОСОБА_1 зарахований до списків військової частини НОМЕР_1 , що підтверджується даними військового квитка серії НОМЕР_3 .

Відповідно до довідки військово-лікарської комісії від 06 січня 2023 року №31 позивачу ОСОБА_1 1987 року народження проведено медичний огляд Гарнізонною ВЛК Державної лікарні МВС України в місті Кривий Ріг.

З довідки вбачається, що позивач має захворювання пов'язане з проходженням військової служби, та на підставі статті 24 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14 червня 2008 року №402 потребує відпустки за станом здоров'я на тридцять календарних днів (з подальшим переоглядом у госпітальній ВЛК ЗСУ м. Дніпро).

Згідно з довідкою військово-лікарської комісії від 01 березня 2023 року №2762 позивачу ОСОБА_1 проведено медичний огляд ВЛК ВЧ НОМЕР_4 01 березня 2023 року, відповідно до якого позивач на підставі статті 23в, 64в, 61в, 45г графи ІІ Розкладу хвороб придатний до військової служби.

З довідки від 10.05.2023 №1739 вбачається, що позивач Солдат ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , стрілець третього стрілецького відділення, першого стрілецького взводу, другої стрілецької роти, військової частини НОМЕР_2 - 06 квітня 2023 року за обставин безпосереденьої участі у бойових діях отримав вибухову травму.

09 червня 2023 року Комунальним підприємством “Дніпропетровський обласний госпіталь ветеранів війни» Дніпропетровської обласної ради» позивачу було проведено медичний огляд, відповідно до якого на підставі статті 24, 17г графи ІІ Розкладу хвороб визначено, що позивач потребує відпустки за станом здоров'я на 30 календарних днів.

Також, судом встановлено, що в період з 07.04.2023 по 17.04.2023 позивач перебував на стаціонарному лікуванні в госпітальному відділенні в/ч НОМЕР_5 у зв'язку із отриманням вибухової травми (06.04.2023). Також, в період з 18.04.2023 по 04.05.2023 перебував на стаціонарному лікуванні в Дніпропетровському обласному “Госпіталі ветеранів війни» Дніпропетровської обласної ради, а з 04.05.2023 по 25.05.2023 - в Дніпропетровській обласній клінічній лікарні імені Мечнікова.

З 25.05.2023 по 09.06.2023 ОСОБА_1 перебував на стаціонарному лікуванні в Дніпропетровському обласному “Госпіталі ветеранів війни» Дніпропетровської обласної ради.

08 серпня 2024 року позивач, у зв'язку з погрішенням стану його здоров'я внаслідок захворювань, які набуті при виконанні бойових завдань, звернувся до командира роти РВП військової частини НОМЕР_1 із рапортом про надання можливості провести заходи, направлені на підвищення його морально-психологічного стану та приведення у належний стан його фізичного здоров'я. На зазначеному рапорті міститься резолюція командира роти РВП щодо клопотання по суті рапорту перед командиром військової частини НОМЕР_1 .

10 серпня 2024 року позивачем подано рапорт аналогічного змісту із наданням копій рекомендацій лікарів та виписок.

20 серпня 2024 року на адресу військової частини НОМЕР_1 засобами поштового зв'язку направлено рапорт військовослужбовця ОСОБА_1 про надання медичної допомоги та направлення на медичний огляд військово-лікарською комісією. В обґрунтувавання поданого рапорту щодо направлення на медичний огляд зазначено про необхідність вирішення питання про придатність/непридатність до військової служби або визначення потреб у відпустці за станом здоров'я.

Позивач зазначає, що станом на день звернення до суду відповідачем не було розглянуто вищевказані рапорти позивача.

З матеріалів справи вбачається, що з 08.08.2024 по 09.08.2024 позивач перебував на стаціонарному лікуванні в КП “Криворізька міська клінічна лікарня №2», а 14.08.2024 позивач звертався до кабінету невідкладної допомоги Комунального підприємства “Криворізька міська клінічна лікарня №2» зі скаргами на біль у спині та лівій нижній кінцівці, а також на погіршення стану здоров'я протягом місяця.

21.08.2024 представником позивача - адвокатом Гайдашем Євгенієм засобами поштового зв'язку направлено адвокатський запит на адресу військової частини НОМЕР_1 з приводу надання інформації про результати розгляду рапортів ОСОБА_1 від 08.08.2024 та від 10.08.2024.

Матеріали справи не містять відповіді на зазначений вище адвокатський запит.

Не погодившись з бездіяльністю відповідача, яка виявилася у нерозгляді рапортів позивача про направлення його для проходження медичного огляду до Військово-лікарської комісії, позивач звернувся до суду з цією позовною заявою.

Вирішуючи спір між сторонами та частково задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що відповідач необґрунтовано не розглянув рапорту позивачі. Також, суд дійшов висновку, що з матеріалів справи не убачається того, що позивач звертався до відповідача із рапортом щодо недопуску його до проходження військової служби.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції з огляду на таке.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону №2232-ХІІ військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Згідно з ч.6 ст.2 Закону України №2232-ХІІ передбачені наступні види військової служби: строкова військова служба; військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період; військова служба за контрактом осіб рядового складу; військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу; військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки (далі - вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів); військова служба за контрактом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Відповідно до пункту 2.1 глави 2 Розділу І Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 №402 (надалі - Положення №402) для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі). Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, дойідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця.

Відповідно до пункту 1.1 глави 1 розділу II Положення №402 медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях у мирний та воєнний час.

Медичний огляд проводиться ВЛК, згідно пункту 1.1 глави 1 розділу І Положення №402 для установлення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Відповідно до п. 6.1. розділу 6 Положення №402, направлення на медичний огляд проводиться: б) військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби): прямими начальниками від командира окремої частини, йому рівних та вище, органами управління та підрозділів Військової служби правопорядку Збройних Сил України, прокуратурою, судом, начальниками гарнізонів, штатних ВЛК, військових лікувальних закладів за місцем лікування, військовими комендантами гарнізонів та військовими комісарами

Відповідно до 6.2. розділу 6 Положення №402 на військовослужбовців, які направляються на медичний огляд ВЛК, подаються: направлення із зазначенням військового звання, прізвища, ім'я та по батькові, дати народження, місяця та року призову (прийняття) на військову службу, ТЦК та СП, яким призваний у Збройні Сили України (колишнього СРСР), попереднього діагнозу та мети огляду (направлення на огляд може бути підписане начальником штабу (від начальника штабу полку та вище) або начальником кадрового органу (від начальника управління роботи з особовим складом об'єднання та вище) із посиланням на рішення відповідного командира (начальника). Зразок направлення наведено в додатку 14. Направлення на медичний огляд ВЛК, видане військовослужбовцю, обов'язкове до виконання;

медична книжка;

посвідчення особи (військовий квиток);

фотокартка 3 х 4 см без головного убору - при амбулаторному огляді.

службова характеристика для проведення медичного огляду військово-лікарською комісією (зразок заповнення якої наведено в додатку 15). У тексті характеристики наводиться інформація щодо освіти військовослужбовця, який ВВНЗ і коли закінчив, навчання в інших навчальних закладах, у тому числі закордонних, особливостей проходження військової служби, служби за кордоном, у складі національного персоналу, національного контингенту, військових місіях, участі у бойових діях тощо, обов'язково зазначається думка командування військової частини щодо фізичного стану, фактичної працездатності військовослужбовця, виконання ним своїх службових обов'язків за станом здоров'я та можливість подальшого проходження ним військової служби на займаній посаді, призначення на посаду з меншим обсягом обов'язків, на нижчу посаду тощо;

медична характеристика (у медичній характеристиці обов'язково зазначають інформацію про захворюваність військовослужбовця, результати медичних оглядів ВЛК (при вступі у ВВНЗ, відрядженні за кордон, у миротворчі місії, під час служби у спецспорудах тощо), втрату працездатності за станом здоров'я за останні три роки та думку начальника медичної служби військової частини щодо можливості подальшого проходження військовослужбовцем військової служби на займаній посаді за станом здоров'я).

За нормами статті 12 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України" від 24.03.1999 №548-ХІV, про все, що сталося з військовослужбовцем і стосується виконання ним службових обов'язків, та про зроблені йому зауваження військовослужбовець зобов'язаний доповідати своєму безпосередньому начальникові, крім тих обставин, щодо надання яких є пряма заборона у законі (таємниця сповіді, лікарська таємниця, професійна таємниця захисника, таємниця нарадчої кімнати тощо).

Із службових та особистих питань військовослужбовець повинен звертатися до свого безпосереднього начальника, а якщо він не може їх вирішити - до наступного прямого начальника (стаття 14 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України).

Відповідно до частини 1 статті 11 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» право військовослужбовців на охорону здоров'я, медичну допомогу та біологічне батьківство (материнство) Охорона здоров'я військовослужбовців забезпечується створенням сприятливих санітарно-гігієнічних умов проходження військової служби, побуту та системою заходів з обмеження дії небезпечних факторів військової служби, з урахуванням її специфіки та екологічної обстановки, які здійснюються командирами (начальниками) у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Турбота про збереження та зміцнення здоров'я військовослужбовців - обов'язок командирів (начальників). На них покладається забезпечення вимог безпеки при проведенні навчань, інших заходів бойової підготовки, під час експлуатації озброєння і військової техніки, проведення робіт та виконання інших обов'язків військової служби (п.233 розділу 6 Статуту внутрішньої служби ЗСУ).

Військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, мають право на безоплатну медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров'я. Військовослужбовці, резервісти під час служби у військовому резерві щорічно проходять медичний огляд, стосовно них проводяться лікувально-профілактичні заходи.

Відповідно до підпункту 2.1.6. Інструкції з діловодства у Збройних Силах України, затвердженої наказом ГК ЗСУ від 07.04.2017 №124 (надалі - Інструкція №124), зі змінами та доповненнями, рапорт (заява) - письмове звернення військовослужбовця (працівника) до вищої посадової особи з проханням (надання відпустки, матеріальної допомоги, поліпшення житлових умов, переведення, звільнення тощо) чи пояснення особистого характеру.

Згідно з підпунктом 3.11.6. Інструкції №124, документи, в яких не зазначено строк виконання, повинні бути виконані не пізніше ніж за 30 календарних днів із моменту реєстрації документа у військовій частині (установи), до якої надійшов документ.

При цьому, 08.08.2024 набрав чинності Порядок організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України, затверджений наказом Міністерства оборони України від 06.08.2024 №531 (надалі - Порядок №531).

Зазначений Порядок визначає механізм оформлення, подання, реєстрації, розгляду, прийняття та повідомлення рішення за результатами розгляду рапортів військовослужбовців у Міністерстві оборони України (далі - Міноборони), Збройних Силах України (далі - Збройні Сили) та Державній спеціальній службі транспорту.

Зокрема, з питань, пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби, а також особистих питань військовослужбовець звертається з рапортом до безпосереднього командира (начальника), а у разі якщо він не може вирішити порушені у рапорті питання,- до наступного прямого командира (начальника).

Усні рапорти розглядаються негайно, але не пізніше ніж у строки, для розгляду рапортів у паперовій формі, визначені пунктом 9 розділу III цього Порядку (п.2 розділу ІІ Порядку №531).

Відповідно до п. 3 розділу ІІІ Порядку №531 непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами (начальниками) не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром (начальником) або іншою посадовою особою, яка уповноважена приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті рапорту.

Відмова у задоволенні рапорту має бути вмотивованою.

Згідно з п. 8 розділу ІІІ Порядку №531, початок перебігу строку розгляду паперового рапорту розпочинається із часу подання рапорту, а не часу його реєстрації в службі діловодства.

Часом подання паперового рапорту є дата передачі рапорту на погодження безпосередньому командиру (начальнику) військовослужбовця, а у разі відмови в розгляді рапорту безпосереднім командиром (начальником) - дата передачі рапорту прямому командиру (начальнику), з урахуванням вимог пункту 1 цього розділу.

У разі направлення рапорту засобами поштового зв'язку часом подання рапорту є дата надходження рапорту до поштового відділення за місцем знаходження відповідного підрозділу.

Розгляд паперового рапорту військовослужбовця всіма його прямими командирами (начальниками) здійснюється:

1) невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин із часу подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які стосуються військової дисципліни, обов'язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров'я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин;

2) у строк не більше 14 днів із дня подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які не відносяться до питань, визначених підпунктом 1 цього пункту.

Таким чином, розгляд рапорту відбувається за встановленою процедурою та в межах визначених Порядком №531 строків.

Судом встановлено, що позивачем 08, 10 та 20 серпня 2024 року подано на ім'я командира роти РВП військової частини НОМЕР_1 рапорти щодо надання можливості провести заходи, направлені на підвищення морально-психологічного стану позивача та приведення у належний стан його фізичного здоров'я.

Крім того, 20 серпня 2024 року на адресу військової частини НОМЕР_1 засобами поштового зв'язку направлено рапорт військовослужбовця ОСОБА_1 про надання медичної допомоги та направлення на медичний огляд військово-лікарською комісією. В обґрунтувавання поданого рапорту щодо направлення на медичний огляд зазначено про необхідність вирішення питання про придатність/непридатність його до військової служби або визначення потреб у відпустці за станом здоров'я.

Матеріали справи не містять доказів на підтвердження прийняття відповідачем рішення за поданими позивачем рапортами.

Суд зазначає, що розглянутим вважається той рапорт, за яким прийнято рішення та це рішення або відповідь доведені до військовослужбовця належним чином.

Відповідь на рапорт має містити рішення з посиланням на акти законодавства та роз'ясненням порядку оскарження.

Відтак, військовою частиною НОМЕР_1 подані позивачем рапорти не було розглянуто протягом визначеного Порядком №531 строку та рішення за результатами розгляду не прийнято.

За таких обставин, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в цій частині.

Стосовно вимог позивача про зобов'язання військової частини НОМЕР_1 допустити ОСОБА_1 до військової служби у в/ч НОМЕР_1 , суд зазначає таке.

Так, позивач наголошує, що саме відповідач не допускає його до військової служби, вказує про звернення адвоката до військової частини із запитом про надання інформації.

Водночас, суд першої інстанції правильно зазначив, що наявність лише одного адвокатського запиту про надання інформації про причини такого недопуску, не породжує протиправності дій/бездіяльності відповідача, адже матеріалами справи, а також долученими доказами не було встановлено фактичних обставин недопуску позивача ОСОБА_1 до військової служби.

Водночас, з наявних в матеріалах справи рапортів не вбачається того, що позивач звертався до відповідача із рапортом щодо недопуску його до проходження військової служби у військовій частині НОМЕР_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. (ч. 1 ст. 72 КАС України)

Отже, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позовних вимог в цій частині.

З огляду на зазначене колегія суддів приходить до висновку, що рішення суду першої інстанції є законним та обґрунтованим, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому підстави для зміни чи скасування судового рішення - відсутні.

Керуючись ст. 243, 308, 311, 315, 316, 321, 325 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.01.2025 в адміністративній справі № 160/23590/24 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту прийняття та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий - суддя О.О. Круговий

суддя А.В. Шлай

суддя Н.П. Баранник