61022, м. Харків, пр. Науки, 5
06.11.2025 Справа № 905/772/25
Господарський суд Донецької області у складі судді Лейби М.О., розглянувши
заяву Публічного акціонерного товариства "Донбасенерго", м.Краматорськ, Донецька область
про відстрочення виконання рішення
у справі за позовною заявою: Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго", м.Київ
до відповідача: Публічного акціонерного товариства "Донбасенерго", м.Краматорськ, Донецька область
про стягнення 5025661,72грн
Рішенням Господарського суду Донецької області від 04.11.2025 позовні вимоги Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Публічного акціонерного товариства "Донбасенерго" про стягнення заборгованості за договором про надання послуг з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління у сумі 5005264,84грн та 3% річних у сумі 20396,88грн, задоволено частково. Стягнуто з Публічного акціонерного товариства "Донбасенерго" на користь Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" заборгованість за договором про надання послуг з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління у сумі 5005264,84грн, 3% річних у сумі 13735,22грн, витрати по сплаті судового збору у сумі 60228,00грн. В задоволені іншої частини позовних вимог відмовлено.
05.11.2025 через підсистему "Електронний суд" до суду від Публічного акціонерного товариства "Донбасенерго" надійшла заява про відстрочення виконання рішення у справі (з додатками).
Відповідно до частин 1, 2 статті 331 ГПК України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення розглядається у двадцятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
Керуючись статтями 234, 331 Господарського процесуального кодексу України, суд
Прийняти до розгляду заяву ПАТ "Донбасенерго" про відстрочення виконання рішення.
Розгляд заяви призначити у судовому засіданні 13.11.2025 об 11:00 год., яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Донецької області за адресою: м. Харків, проспект Науки, 5, каб.(зал судового засідання) № 104.
ПрАТ "НЕК "Укренерго" до дати судового засідання надати суду відзив на заяву про відстрочення виконання рішення. Копію відзиву направити іншій стороні у справі, докази направлення подати до суду.
З урахуванням обставин пов'язаних з дією воєнного стану на території України та поточною ситуацією у м.Харків (повітряні тривоги, обстріли, відсутність електропостачання) можливість проведення судових засідань обмежена, у зв'язку з цим запропонувати сторонам подати до суду письмово викладені пояснення, доводи, міркування, які вони планували надавати у судовому засіданні.
Повідомити сторін про те, що у разі неможливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції, розгляд справи буде здійснюватися судом на підставі наявних матеріалів справи, поданих сторонами.
Явка представників учасників справи у судове засідання не є обов'язковою.
Ухвала набрала законної сили 06.11.2025 та оскарженню не підлягає.
Суддя М.О. Лейба