Справа № 444/3681/25
Провадження № 3/444/1846/2025
16 жовтня 2025 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовква в залі суду матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з ВП №2 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно з протоколом про адміністративне правопорушення - проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлено,
- за ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , будучи особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно до постанови серії ББА №33113 від 16.02.2025 року за ч.4 ст.126 КУпАП, повторно протягом року 14.09.2025 року о 15 год. 25 хв. в с.Куликів по автодорозі М09 139 км., Львівського району, керував транспортним засобом марки "ВАЗ 21051" д.н.з. НОМЕР_1 .
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. 2.1 А Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.5 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Причини неявки суду не відомі.
ОСОБА_1 був обізнаний про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, проте не вживав заходів для явки до суду.
Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою.
Підстав для відкладення розгляду справи немає.
А тому, беручи до уваги той факт, що справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 126 КУпАП, не віднесено до таких, які підлягають розгляду за обов'язкової присутності особи, що притягується до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 на підставі наявних документів, доданих до протоколу про адміністративне правопорушення.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП підтверджується зібраними доказами, які містяться в матеріалах даної справи зокрема:
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №453719 від 14.09.2025 року;
-копією постанови серії ББА №33113 від 16.02.2025 року про притягнення ОСОБА_1 за ч.4 ст.126 КУпАП за скоєне ним 30.01.2025 року;
-СD-диском події яка мала місце 14.09.2025 року за участі ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність передбачена за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених ч.2 - ч.4 ст.126 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 полягає в тому, що він повторно протягом року керував транспортним засобом будучи особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно до постанови серії ББА №33113 від 16.02.2025 року за ч.4 ст.126 КУпАП, а тому його дії правильно кваліфіковані за ч.5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставини, які б пом'якшували або обтяжували відповідальність ОСОБА_1 відсутні.
Санкція ч.5 ст.126 КУпАП передбачає стягнення у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Відповідно до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Як встановлено із наданих суду матеріалів даної справи,ОСОБА_1 притягався до адміністративної відповідальності за скоєне ним 16.04.2024 адміністративне правопорушення передбачене ч.4 ст.126 КУпАП.
А тому, з врахуванням всіх у сукупності вище перелічених обставин приходжу до переконання, що до правопорушника ОСОБА_1 доцільним буде обрати стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до адміністративної відповідальності, а саме застосувати стягнення у виді штрафу, з позбавленням права керування транспортними засобами, та без вилучення транспортного засобу, оскільки такий не є у приватній власності порушника, про що зазначено в протоколі про адміністративні правопорушення серії ААД №798657 від 20.05.2024 року, що буде достатнім для виправлення ОСОБА_1 та запобігатиме вчиненню ним інших адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір» з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01.01.2025 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2025 рік" становить 3028, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави належить стягнути судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст. 27, 40-1, ч.5 ст.126, 283, 284, 307, 308-310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі 2400 (дві тисячі чотириста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) грн. 00 коп. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 (п'ять) років та без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно з протоколом про адміністративне правопорушення - проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлено) - 605 /шістсот п'ять/ грн. 60 коп. судового збору, який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя: Олещук М. М.