Рішення від 05.11.2025 по справі 380/12051/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2025 рокусправа № 380/12051/25

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , що полягає у тому, що той не вніс до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів відомості про пройдену 20 квітня 2022 року військово-лікарську комісію ОСОБА_1 ;

- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , що полягає у тому, що той не вніс до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів відомості про виключення з військового обліку у зв'язку з непридатністю до військової служби за станом здоров'я ОСОБА_1 ;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів відомості про пройдену 20 квітня 2022 року військово-лікарську комісію ОСОБА_1 ;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів відомості про виключення з військового обліку у зв'язку з непридатністю до військової служби за станом здоров'я ОСОБА_1 .

Позивач повідомив такі обставини: 20.04.2022 ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 визнала його непридатним до військової служби із зняттям з військового обліку на підставі пункту 3 частини 6 статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», що підтверджується довідкою військово-лікарської комісії (далі - ВЛК) № 2/4394. Однак, відомості про непридатність до військової служби за станом здоров'я та виключення з військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів не внесені, що підтверджується відомостями з Резерву+. 27.05.2025 позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 із заявою про внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про виключення його з військового обліку. На час звернення з позовною заявою відповіді на подану заяву не отримав. Аргументи позивача на обґрунтування позовних вимог (викладені у позовній заяві та додаткових поясненнях) зводяться до такого: - довідка ВЛК про непридатність до військової служби є належною підставою для виключення з військового обліку офіцера запасу у воєнний час та для актуалізації даних в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів; - порушення відповідачем вимог щодо реалізації процедури виключення позивача з військового обліку не може створювати негативних наслідків для позивача.

Відповідач проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві, просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог. Звертає увагу суду, що відповідно до глави 22 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України № 402 на офіцерів запасу, визнаних ВЛК непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, окрім довідки, також складається свідоцтво про хворобу, яке підлягає затвердженню ВЛК регіону. Повідомляє, що у зв'язку із виявленими порушеннями порядку виключення офіцерів запасу з військового обліку у зв'язку із непридатністю до військової служби з станом здоров'я, розпорядженням командувача Сухопутних військ ЗСУ начальників районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки було зобов'язано усунути виявлені недоліки, офіцерів запасу, які були виключені з військового обліку з порушенням вимог Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 року № 402 та мобілізаційної директиви Генерального штабу Збройних Сил України від 18.06.2018 №321/1168ОКТ, викликати до ІНФОРМАЦІЯ_4 (відділів) де перебували на обліку з метою подальшого скерування їх до штатної регіональної ВЛК у відповідності до порядку проходження медичного огляду для складання свідоцтва про хворобу, яке визначено пунктом 2.2. глави 2 розділу І, пунктом 20.2. глави 20 та підпункту б) пункту 22.6. глави 22 розділу II цього Положення, а також визначення ступеня придатності до військової служби у воєнний час; за результатами проходження медичного огляду в 16 регіональній ВЛК та отриманням Свідоцтва про хворобу прийняти відповідні рішення відповідно до їх обліку. Відповідач двічі викликав позивача для повторного проходження військово-лікарської комісії (надсилав розпорядження від 31.08.2023 № 6912 та від 19.05.2025 року № 8 за місцем праці до Радехівської міської ради про виклик ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 ), на які позивач не з'явився і відповідно військово-лікарську комісію не пройшов. Оскільки при винесенні ІНФОРМАЦІЯ_5 довідки від 20.04.2022 про непридатність до військової служби були допущені істотні порушення чинного на момент проходження ВЛК законодавства (відсутнє свідоцтво про хворобу, ця довідка та свідоцтво не затверджені вищестоячою ВЛК), тому сам факт видачі такої довідки не має правового значення, відсутні підстави для її внесення в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Суд з'ясував зміст позовних вимог та заперечень на позов, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності та встановив такі фактичні обставини справи та відповідні правовідносини:

ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку з 10.04.1997 у ІНФОРМАЦІЯ_6 (Радехів), військове звання «старший лейтенант», що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (а.с. 36).

За результатами медогляду, проведеного ІНФОРМАЦІЯ_5 від 26.02.2015, ОСОБА_1 визнаний непридатним до військової служби в мирний час та обмежено придатним у воєнний час.

Відповідно до довідки військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_7 № 2/4394 від 20.04.2022, ОСОБА_1 визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку на підставі статей 23А графи II Розкладу хвороб, графи ТДВ (а.с.13).

30.08.2023 року ІНФОРМАЦІЯ_4 на виконання розпорядження командувача Сухопутних військ Збройних Сил України від 25.08.2023 року № 83744 скерував листи начальникам ІНФОРМАЦІЯ_8 та начальникам відділів, відповідно до яких «начальників районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки було зобов'язано усунути виявлені недоліки, а саме офіцерів запасу, які були виключені з військового обліку з порушенням вимог Положення про військово- лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 року № 402 та мобілізаційної директиви Генерального штабу Збройних Сил України від 18.06.2018року № 321/1168ОКТ, викликати до ІНФОРМАЦІЯ_4 (відділів), де перебували на обліку з метою подальшого скерування їх до штатної регіональної ВЛК у відповідності до порядку проходження медичного огляду для складання свідоцтва про хворобу, яке визначено пунктом 2.2. глави 2 розділу І, пунктом 20.2. глави 20 та підпункту б) пункту 22.6. глави 22 розділу II цього Положення, а також визначення ступеня придатності до військової служби у воєнний час. За результатами проходження медичного огляду в 16 регіональній ВЛК та отриманням Свідоцтва про хворобу прийняти відповідні рішення відповідно до їх обліку.» (а.с. 38).

На виконання розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_4 від 30.08.2023 № 8738, з метою повторного проходження позивачем військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_7 надіслав розпорядження від 31.08.2023 року № 6912 до Радехівської міської ради про виклик ОСОБА_1 на 07.09.2023 року, на який відповідач не з'явився і військово-лікарську комісію не пройшов (а.с. 39).

19.05.2025 з метою уточнення облікових даних, проходження медичного огляду щодо визначення ступеня придатності ІНФОРМАЦІЯ_9 надіслав розпорядження від 19.05.2025 № 8 до Радехівської міської ради про виклик ОСОБА_1 на 29.05.2025 року (а.с. 40).

28.05.2025 Радехівська міська рада скерувала лист № 01-29/1470 начальнику ІНФОРМАЦІЯ_3 у якому повідомила, що ОСОБА_1 про розпорядження не оповіщений, оскільки знаходиться на лікарняному згідно медичного висновку про непрацездатність 1111-ВМ25-Р274-3НК2 (а.с. 40 зворот).

27.05.2025 ОСОБА_1 за допомогою засобів поштового зв'язку звернувся із заявою до ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про результати медичного огляду від 20.04.2022 року та даних про виключення його з військового обліку (а.с. 15-16).

Разом з відзивом на позовну заяву відповідач надав лист-відповідь від 02.06.2025 №2/574 (а.с. 37) на заяву ОСОБА_1 такого змісту: « 1. Офіцерів, які були виключені з військового обліку з порушенням вимог Положення про військову-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402 (зі змінами) та мобілізаційної директиви Генерального штабу Збройних Сил України від 18.06.2018 № 321/1168ОКТ, викликати до ІНФОРМАЦІЯ_10 (відділів), де перебували на обліку, з метою подальшого скерування їх до штатної регіональної ВЛК у відповідності до порядку проходження медичного огляду для складання свідоцтва про хворобу, як визначено пунктом 2.1. глави 2 розділу І, пунктом 20.2. глави 20 та підпункту б) пункту 22.6. глави 22 розділу II цього Положення, а також визначення ступеня придатності до військової служби у воєнний час. За результатами проходження медичного огляду в 16 регіональній ВЛК та отриманням Свідоцтв про хворобу прийняти відповідні рішення щодо їх обліку.

2. Відповідно до розпорядження командувача Сухопутних військ Збройних Сил України від 25.08.2023 № 83744 та розпорядження начальника штабу - заступника командира військової частини НОМЕР_1 від 28.08.2023 року №501/3/6/1153, ІНФОРМАЦІЯ_7 було надіслано розпорядження від 31.08.2023 року №6912 до Радехівської міської ради про Ваш виклик на 07.09.2023 року для повторного проходження військово-лікарської комісії.

3. ІНФОРМАЦІЯ_1 було надіслано розпорядження від 19.05.2025 року №8 до Радехівської міської ради про Ваш виклик на 29.05.2025 року для повторного проходження військово-лікарської комісії.».

При прийнятті рішення суд керується такими нормами права:

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України від 25.03.1992 № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон № 2232-XII).

Відповідно до частин першої, третьої статті 1 Закону №2232-ХІІ захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави є військовозобов'язаними (частина дев'ята статті 1 Закону № 2232-XII).

Частиною п'ятою статті 33 Закону № 2232-ХІІ визначено, що військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

На виконання частини п'ятої статті 33 Закону № 2232-ХІІ Кабінет Міністрів України затвердив Порядок організації ведення військового обліку військовозобов'язаних, призовників та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 (далі - Порядок № 1487), пунктом 2 якого визначено, що військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів. Для внесення запису/актуалізації даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ними надаються персональні дані відповідно до вимог Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (пункт 20 Порядку № 1487).

Також пунктом 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (додаток 2 до Порядку № 1487) установлено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України від 16.03.2017 №1951-VIII «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (далі - Закон № 1951-VIII) Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

За приписами частин восьмої, дев'ятої статті 5 Закону № 1951-VIII органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

Виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, зокрема, щодо керівництва військовим обліком військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, здійснення контролю за його станом покладено на відповідні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки згідно із Положенням про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженим Кабінетом Міністрів України від 23.02.2022 №154.

З метою якісного проведення призову громадян на строкову військову службу за станом здоров'я, прийняття громадян на військову службу за контрактом, проведення медичного огляду військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів для визначення ступеня придатності до військової служби та визначення ступеня придатності льотного складу до льотної роботи наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі - Положення №402, у редакції від 16.04.2021, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до пункту 1.2 глави 1 розділу І Положення №402 військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Пунктом 2.1 глави 2 розділу І Положення №402 встановлено, що для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі). Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання штатної військово-лікарської комісії.

За змістом пункту 1.1 глави 2 розділу ІІ Положення №402 медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях у мирний та воєнний час.

Відповідно до пункту 22.1 глави 22 Положення № 402 дані про тих, хто пройшов медичний огляд (прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, військове звання, військова частина, місяць та рік призову на військову службу тощо), діагноз та постанова ВЛК про ступінь придатності до військової служби та про причинний зв'язок записуються в Книгу протоколів засідань ВЛК (ЛЛК). Крім того, діагноз та постанови ВЛК записуються на військовозобов'язаних, резервістів - у Картку амбулаторного обстеження та медичного огляду, а зміст постанови комісії, крім того, - у військовий квиток та облікову картку. На офіцерів запасу, визнаних ВЛК непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, а також на військовозобов'язаних, резервістів, які знаходяться на зборах та визнані непридатними до подальшого проходження зборів, складається Свідоцтво про хворобу (підпункт «в» пункту 22.1 глави 22 Положення № 402).

Згідно пункту 22.2 глави 22 Положення № 402 книга протоколів засідань військово-лікарської комісії ведеться у всіх ВЛК секретарями цих комісій. Протоколи засідань ВЛК підписуються головою, членами комісії (не менше двох), які брали участь у засіданні, та секретарем комісії у день засідання комісії. Один примірник Свідоцтва про хворобу (довідки ВЛК) зберігається як додаток до книги протоколів. У книгу протоколів, у додатковий примірник експертного документа та в історію хвороби записується дата та зміст постанови штатної ВЛК. Штатні ВЛК ведуть книгу протоколів тільки на осіб, які пройшли медичний огляд безпосередньо в цих комісіях, та алфавітний облік розглянутих протягом року свідоцтв про хворобу (довідок ВЛК). У штатних ВЛК протоколом є також бланк свідоцтва про хворобу, довідки, надіслані для затвердження (контролю) або перегляду постанов, коли текст остаточної постанови підписується головою, членами комісії (не менше двох), які брали участь у засіданні, і секретарем. Особлива думка голови або членів комісії записується на примірнику свідоцтва про хворобу (довідки) або на окремому аркуші, який додається до цього свідоцтва про хворобу (довідки ВЛК).

У пункті 22.5 глави 22 Положення № 402 визначено, що свідоцтво про хворобу у воєнний час складається: 1) на всіх військовослужбовців, визнаних непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, непридатними до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців; 2) на офіцерів запасу, визнаних непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.

У воєнний час свідоцтво про хворобу, довідка ВЛК на всіх оглянутих осіб складається у двох примірниках (пункт 22.9 глави 22 Положення № 402).

Відповідно до підпункту «б» пункту 22.6 глави 22 Положення № 402 у воєнний час свідоцтво про хворобу підлягає розгляду, а постанова ВЛК - затвердженню на генералів (адміралів), а також на всіх осіб, які оглянуті у ГВМКЦ, - ЦВЛК, на всіх військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів - ВЛК регіону, евакуаційного пункту (місцевого евакуаційного пункту, госпітальної бази).

Постанови ВЛК, які не підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, оформляються в день медичного огляду і видаються на руки особі, що пройшла медичний огляд, або в установленому порядку направляються у військову частину. Свідоцтво про хворобу (довідка ВЛК) з постановою, які підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, направляються на затвердження (контроль) не пізніше 5-денного терміну після медичного огляду. Свідоцтво про хворобу, довідка ВЛК із затвердженою постановою не пізніше ніж через два дні після їх затвердження та одержання із штатної ВЛК висилаються командиру військової частини, у якій проходить службу військовослужбовець, що пройшов медичний огляд, або начальнику, який направив його на медичний огляд, або видаються на руки представникам військових частин за наявності у них підтверджуючих документів (пункт 22.3 глави 22 Положення № 402).

Військовослужбовцям, військовозобов'язаним, резервістам, визнаним непридатними для подальшого проходження зборів, при вибутті їх до місця проживання командиром військової частини видаються два примірники свідоцтва про хворобу з постановою штатної ВЛК для подання у Р(М)ВК (пункт 22.11 глави 22 Положення № 402).

Відповідно до пункту 22.12 глави 22 Положення № 402 постанова ВЛК про ступінь придатності військовослужбовця до військової служби чинна протягом 12 місяців з моменту проведення медичного огляду.

При прийнятті рішення суд керується такими мотивами:

позивач, обґрунтовуючи власні позовні вимоги: 1) покликається на єдиний доказ - довідку ВЛК від 20.04.2022 № 2/4394; 2) стверджує, що ця довідка є підставою для внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів в частині виключення його з військового обліку на підставі пункту 3 частини 6 статті 37 Закону № 2232; 3) вважає, що неналежне виконання посадовими особами відповідача певних етапів процедури такого виключення не може створювати негативних наслідків для позивача.

Суд при вирішенні спору враховує, що відповідно до вимог пунктів 22.5-22.6 глави 22 розділу ІІ Положення №402 (як на час проходження позивачем ВЛК так і на момент звернення із заявою) підставою для виключення офіцерів запасу з військового обліку як непридатних до військової служби у воєнний час є:

1) рішення (постанова) штатної ВЛК, оформлене свідоцтвом про хворобу та довідкою відповідного змісту;

2) рішення ВЛК регіону, яка за наслідками розгляду свідоцтва про хворобу військовозобов'язаного затвердила рішення (постанову) штатної ВЛК про непридатність офіцера запасу до проходження військової служби у воєнний час.

Позивач долучив довідку ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 від 20.04.2022 № 2/4394 про те, що він 20.04.2022 пройшов медичний огляд ВЛК та на підставі статті 23А графи ІІ Розкладу хвороб визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку. Ця довідка є необхідною, проте недостатньою підставою для виключення офіцера запасу, яким є позивач, з військового обліку як непридатного до військової служби у воєнний час. ІНФОРМАЦІЯ_11 повинна була також оформити на позивача свідоцтво про хворобу та скерувати його разом із довідкою на розгляд та затвердження ВЛК регіону, чого не було зроблено.

Отже, за встановлених судом фактичних обставин справи процедура визнання ОСОБА_1 непридатним до військової служби у воєнний час з метою зняття з військового обліку як офіцера запасу не завершена, оскільки відповідна постанова ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 не затверджена 16 регіональною ВЛК. Твердження позивача щодо неможливості "створення негативних наслідків" для нього є помилковим та не доводить обгрунтованості його позовних вимог, оскільки для успішного завершення процедури виключення з військового обліку офіцера запасу за станом здоров'я:

1) на позивача штатною ВЛК РТЦК та СП повинне бути оформлене свідоцтво про хворобу, після чого це свідоцтво повинне бути скероване скероване на розгляд ВЛК регіону;

2) ВЛК регіону за наслідками розгляду свідоцтва про хворобу позивача повинно затвердити рішення (постанову) штатної ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 (відповідача) про його непридатність до військової служби у військовий час.

Суд також враховує, що відповідач після виявлення істотних порушень Порядку №402 (оформлення ВЛК довідок про непридатність до військової служби та виключення офіцерів запасу з військового обліку, в тому числі і ОСОБА_1 , без складання свідоцтва про хворобу, а також без скерування такого на затвердження до ВЛК регіону), двічі викликав ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 для складання свідоцтва про хворобу та прийняття відповідного рішення щодо його перебування на обліку, проте позивач такі розпорядження проігнорував. Отже, позивач в цій ситуації діє недобросовісно, оскільки ухиляється від виконання військового обов'язку та завершення процедури проходження ВЛК за встановленою Порядком №402 процедурою, натомість вимагає включення до Реєстру відомостей на підставі неналежно оформлених документів.

Отже, наявність у позивача довідки штатної ВЛК за описаних вище обставин (відсутність рішення ВЛК регіону про затвердження постанови ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 ) не є достатньою підставою для виключення його з військового обліку як офіцера запасу у воєнний час та не підставою для актуалізації відповідачем даних позивача в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність у відповідача правових підстав для внесення даних в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення ОСОБА_1 з військового обліку на підставі довідки військово-лікарської комісії від 20.04.2022 № 2/4394.

Підсумовуючи наведені мотиви, суд дійшов висновку, що у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 слід відмовити з мотивів їх безпідставності.

Враховуючи висновки суду по суті спору, понесені позивачем судові витрати не відшкодовуються та покладаються на нього. Відповідач не надав суду доказів понесення ним судових витрат, що підлягають розподілу між сторонами.

Керуючись ст.ст. 19-20,90,139,229,241-246,250,251,255,295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Понесені позивачем судові витрати покласти на нього.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення до суду апеляційної інстанції. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяМоскаль Ростислав Миколайович