Рішення від 04.11.2025 по справі 120/6782/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

04 листопада 2025 р. Справа № 120/6782/25

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитришеної Р.М., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом заступника керівника Вінницької окружної прокуратури Вінницької області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Вінницькій області до Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

У Вінницький окружний адміністративний суд звернувся з адміністративний позовом заступник керівника Вінницької окружної прокуратури Вінницької області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Вінницькій області до Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги мотивовані протиправною бездіяльністю відповідача щодо незабезпечення проведення робіт із внесення земельної ділянки під ботанічним заказником місцевого значення "Стрижавські орхідеї", загальною площею 4,3 га, що розташована на території Стрижавської територіальної громади, до Державного земельного кадастру.

З метою зобов'язання відповідача забезпечити проведення робіт із внесення земельної ділянки під ботанічним заказником місцевого значення «Стрижавські орхідеї», загальною площею 4, 3 га, що розташована на території Стрижавської територіальної громади, до Державного земельного кадастру, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Ухвалою від 26.05.2025 відкрито провадження у цій справі та вирішено розгляд здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, відповідно до положень ст. 262 КАС України. Установлено строк для подання заяв по суті.

Відповідач 25.06.2025 подав заяву про закриття провадження у справі на підставі п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України. До клопотання селищна рада долучила рішенням від 11.06.2025 №65 104 сесії Стрижавської селищної ради 8 скликання «Про розроблення проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території ботанічного заказника місцевого значення «Стрижавські орхідеї» на території Стрижавської селищної територіальної громади» та №66 «Про розроблення дослідження біорізноманіття на предмет виявлення популяції та видів рослин, занесених до Червоної книги на земельній ділянці комунальної власності».

Позивач 16.07.2025 подав заперечення щодо клопотання про закриття провадження у справі.

Ухвалою від 04.11.2025 заяву Стрижавської селищної ради про закриття провадження у справі залишено без задоволення.

Враховуючи, що розгляд справи по суті розпочався, інших заяв і документів не надходило, а визначений строк для їх подання закінчився, клопотань щодо продовження процесуального строку не надходило, відтак суд розглядає справу в письмовому провадженні за наявними в ній доказами.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, оцінивши доводи сторін, встановив такі обставини.

Рішенням виконкому Вінницької обласної ради народних депутатів від 19.12.1985 № 525 «Про доповнення мережі територій і об'єктів природно-заповідного фонду області» з метою створення сприятливих умов для збереження і утримання взято під охорону нові визначні природні об'єкти, які мають народогосподарське, науково-пізнавальне та естетичне значення, і внесено їх до реєстру заповідних територій області згідно з додатками 1, 2, 3 (а.с. 20-21).

Відповідно до Переліку державних заказників місцевого значення області (Додаток 1 до рішення виконкому Вінницької обласної ради народних депутатів від 19.12.1985 № 525), державний ботанічний заказник місцевого значення «Стрижавські орхідеї» площею 4,3 га знаходиться на території с. Стрижавка Вінницького району в заплаві лівого берега р. Південний Буг (наразі - Стрижавська селищна територіальна громада Вінницького району Вінницької області); коротка характеристика - цінна ділянка заплави р. Південний Буг, на якій в трав'яному покриві зростає рідкісний в області вид орхідей - пальчатокорінник м'ясочервоний (а.с. 22).

Державним управлінням екологічної безпеки у Вінницькій області 17.11.1997 затверджено Положення про ботанічний заказник місцевого значення «Стрижавські орхідеї» (далі - Положення) (а.с. 34-37)

Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України (п. 3 Положення).

Згідно із п. 5 Положення, межі ботанічного заказника місцевого значення «Стрижавські орхідеї» переносяться в натуру з установкою межево-господарських стовпів, типових охоронних інформаційних аншлагів і наносяться на планово-картографічні матеріали.

Основним завданням ботанічного заказника є збереження у природному стані цінної ділянки заплави річки Південний Буг, на якій в трав'яному покриві зростає рідкісний в області вид орхідей - пальчатокорінник м'ясочервоний, що занесений до Червоної книги України, поширення екологічних знань, підтримання загального екологічного балансу в регіоні (п.п. 9 - 11 Положення).

Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області з метою охорони та збереження лугово-болотного травостою, популяції пальчатокорінника м'ясочервоного виду, занесеного до Червоної книги України, передано під охорону землекористувачу Стрижавській селищній раді заповідний об'єкт ботанічний заказник «Стрижаські орхідеї» площею 4,3 га місцевого значення, про що складено охоронне зобов'язання, яке зареєстроване в Державному управлінні охорони навколишнього природного середовищу у Вінницькій області за № 26/555 від 26.12.2003.

Згідно з зазначеним охоронним зобов'язанням, заповідний об'єкт розташований у Вінницькому районі смт. Стрижавка, входить до природно-заповідного фонду України, який охороняється як національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій і об'єктів, що перебувають під особливою охороною.

Відповідно до охоронного зобов'язання № 26/555 від 26.12.2003 землекористувач Стрижавська селищна рада бере під охорону вище названий об'єкт і зобов'язується зберігати його та дотримуватись екологічних вимог при використанні природних ресурсів згідно зі ст. 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а також провести відмежування заповідного об'єкту в натурі, оформлення його природоохоронною наочністю, нанесення на планово-картографічні матеріали.

Відповідно до відповіді Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області від 15.03.2025 за вих. № 0-2-0.6-1334/2-25, згідно з наявними матеріалами архіву відділу № 1 Управління забезпечення реалізації державної політики у сфері земельних відносин Головного управління, який формує Державний фонд документації із землеустрою та оцінки земель на місцевому рівні, документації із землеустрою щодо встановлення меж ботанічного заказника місцевого значення «Стрижавські орхідеї» в натурі (на місцевості) - не виявлено; до відомостей Державного земельного кадастру інформації про межі ботанічного заказника місцевого значення «Стрижавські орхідеї» - не внесено (а.с. 48).

З метою зобов'язання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області забезпечити проведення робіт із внесення земельної ділянки під ботанічним заказником місцевого значення «Стрижавські орхідеї», загальною площею 4, 3 га, що розташована на території Стрижавської територіальної громади, до Державного земельного кадастру, заступник керівника Вінницької окружної прокуратури Вінницької області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Вінницькій області звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи та вирішуючи заявлені позовні вимоги, суд керується такими мотивами.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог частини 3 статті 23 Закону України "Про прокуратуру" прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Частинами 3, 4, 5 статті 53 КАС України передбачено, що у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, вступає за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.

Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, визначених статтею 169 цього Кодексу.

У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.

Відповідно до частини 4 статті 23 Закону України "Про прокуратуру" наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді.

Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.

Прокурор зобов'язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це громадянина та його законного представника або відповідного суб'єкта владних повноважень. У разі підтвердження судом наявності підстав для представництва прокурор користується процесуальними повноваженнями відповідної сторони процесу. Наявність підстав для представництва може бути оскаржена громадянином чи її законним представником або суб'єктом владних повноважень.

Виключно з метою встановлення наявності підстав для представництва інтересів держави в суді у випадку, якщо захист законних інтересів держави не здійснює або неналежним чином здійснює суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, прокурор має право отримувати інформацію, яка на законних підставах належить цьому суб'єкту, витребовувати та отримувати від нього матеріали та їх копії.

Відповідно до пункту 1 абзацу 5 частини 4 статті 23 Закону України "Про прокуратуру" у разі відсутності суб'єкта владних повноважень, до компетенції якого віднесений захист законних інтересів держави, а також у разі представництва інтересів громадянина або представництва інтересів держави у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави з метою встановлення наявності підстав для представництва прокурор має право витребовувати за письмовим запитом, ознайомлюватися та безоплатно отримувати копії документів і матеріалів органів державної влади, органів місцевого самоврядування, військових частин, державних та комунальних підприємств, установ і організацій, органів Пенсійного фонду України та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, що знаходяться у цих суб'єктів, у порядку, визначеному законом.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" №1264-ХІІ від 25.06.1991 року (далі-Закон №1264-ХІІ) передбачено, що природні ресурси України є власністю Українського народу.

Відповідно до статті 5 Закону №1264-ХІІ державній охороні і регулюванню використання на території України підлягають: навколишнє природне середовище як сукупність природних і природно-соціальних умов та процесів, природні ресурси, як залучені в господарський обіг, так і не використовувані в економіці в даний період (земля, надра, води, атмосферне повітря, ліс та інша рослинність, тваринний світ), ландшафти та інші природні комплекси.

Особливій державній охороні підлягають території та об'єкти природно-заповідного фонду України й інші території та об'єкти, визначені відповідно до законодавства України.

Пунктом "і" частини 1 статті 19 Закону №1264-ХІІ передбачено, що виконавчі органи сільських, селищних, міських рад у галузі охорони навколишнього природного середовища в межах своєї компетенції приймають рішення про організацію територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення.

Згідно з частиною 2 статті 61 Закону №1264-ХІІ до складу природно-заповідного фонду України входять державні заповідники, природні національні парки, заказники, пам'ятки природи, ботанічні сади, дендрологічні та зоологічні парки, парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва, заповідні урочища.

Відповідно до частин 2, 3 статті 2 Земельного кодексу України від 25.10.2001 року суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади. Об'єктами земельних відносин є землі в межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї).

Згідно з пунктом "в" частини 1 статті 19 Земельного кодексу України землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення.

Пунктами "д", "к" частини 1 статті 12 Земельного кодексу України визначено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин належить: організація землеустрою; вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Відповідно до статті 43 Земельного кодексу України землі природно-заповідного фонду - це ділянки суші і водного простору з природними комплексами та об'єктами, що мають особливу природоохоронну, екологічну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, яким відповідно до закону надано статус територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

Положеннями статті 44 Земельного кодексу України встановлено, що до земель природно-заповідного фонду включаються природні території та об'єкти (природні заповідники, національні природні парки, біосферні заповідники, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам'ятки природи, заповідні урочища), а також штучно створені об'єкти (ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва).

Згідно з частиною 1 статті 79-1 Земельного кодексу України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Згідно із статтею 1 Закону України "Про землеустрій" №858-IV від 22.05.2003 року (далі-Закон №858-IV) під проектом землеустрою розуміють сукупність економічних, проектних і технічних документів щодо обґрунтування заходів з використання та охорони земель, які передбачається здійснити за таким проектом; цільове призначення земельної ділянки - використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку.

Статтею 2 цього ж Закону передбачено, що землеустрій забезпечує встановлення і закріплення на місцевості меж адміністративно-територіальних одиниць, територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, меж земельних ділянок власників і землекористувачів.

Відповідно до статті 19 Закону №858-IV до повноважень сільських, селищних, міських рад у сфері землеустрою на території сіл, селищ, міст належать організація та здійснення землеустрою, проведення інвентаризації земель та земельних ділянок усіх форм власності.

Згідно із статтею 20 Закону №858-IV землеустрій проводиться в обов'язковому порядку на землях усіх категорій незалежно від форми власності в разі встановлення в натурі (на місцевості) меж земель, обмежених у використанні і обмежених (обтяжених) правами інших осіб (земельні сервітути).

Положення статті 22 цього ж Закону передбачено, що підставою для здійснення землеустрою є рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо проведення робіт із землеустрою, укладені договори між юридичними чи фізичними особами (землевласниками і землекористувачами) та розробниками документації із землеустрою, судові рішення.

Згідно із статтею 25 Закону №858-IV одним із видів документації із землеустрою є проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів.

Відповідно до частини 1 статті 26 Закону №858-IV замовниками документації із землеустрою можуть бути органи державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, землевласники і землекористувачі, а також інші юридичні та фізичні особи.

Статтею 47 Закону №858-IV передбачено, що проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів розробляються з метою, зокрема: збереження природного різноманіття ландшафтів, охорони довкілля, підтримання екологічного балансу; визначення в натурі (на місцевості) меж охоронних зон та інших обмежень у використанні земель, встановлених законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, а також інформування про такі обмеження землевласників, землекористувачів, інших фізичних та юридичних осіб.

Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів визначають місце розташування і розміри земельних ділянок, власників земельних ділянок, землекористувачів, у тому числі орендарів, межі територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого (округи і зони санітарної (гірничо-санітарної) охорони), рекреаційного та історико-культурного (охоронні зони) призначення, водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, смуг відведення та берегових смуг водних шляхів, а також встановлюють режим використання та охорони їх територій.

Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів розробляються на підставі укладених договорів між замовниками документації із землеустрою та її розробниками.

Рішення про затвердження проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон одночасно є рішенням про встановлення меж таких територій.

Відомості про межі територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, межі обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів вносяться до Державного земельного кадастру.

Відтак, природоохоронне законодавство України передбачає ідентифікацію територій природно-заповідного фонду, в тому числі шляхом встановлення в натурі їх меж, для чого в обов'язковому порядку розробляються проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду.

Стрижавська селищна рада подала до суду копії рішень № 65 «Про розроблення проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території ботанічного заказника місцевого значення «Стрижавські орхідеї» на території Стрижавської селищної територіальної громади» та № 66 «Про розроблення дослідження біорізноманіття на предмет виявлення популяції та видів рослин, занесених до Червоної книги на земельній ділянці комунальної власності».

Відповідно до рішення від 11.06.2025 № 65 селищна рада вирішила:

1. Розробити проект землеустрою шодо організації і встановлення меж території ботанічного заказника місцевого значення «Стрижавські орхідеї» на території Стрижавської селишної територіальної громади, цільове призначення: 04.08 для збереження та використання заказників, землі природо-заповідного фонду, орієнтовною площею 4,3000 га, на території Стрижавської селишної територіальної громади за межами селиша Стрижавка, Вінницького району Вінницької області.

2. Доручити селищному голові замовити розроблення проекту землеустрою вказаного в пункті 1 цього рішення.

3. Відділу фінансів селищної ради передбачити в бюджеті Стрижавської селищної територіальної громади видатки на фінансування витрат, пов'язаних з виконанням пункту 1 цього рішення.

4. Виконавчому комітету Стрижавської селишної ради забезпечити організацію та здійснення розроблення проекту землеустрою вказаного в пункті 1 цього рішення.

5. Проект землеустрою вказаний в пункті 1 цього рішення подати на розгляд сесії селищної ради для рішення.

Відповідно до рішення від 11.06.2025 № 66 селищна рада вирішила:

1. Розробити дослідження біорізноманіття на предмет виявлення популяції та видів рослин: орхідей - пальчатокорінник м'ясочервоний, занесених до Червоної книги на земельній ділянці орієнтовною площею 4,3000 га, розташованої на території Стрижавської селищної територіальної громади, за межами селиша Стрижавка (далі - дослідження різноманіття).

2. Визначити виконавчий комітет Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області замовником розроблення дослідження різноманіття, вказаного в пункті 1 цього рішення.

3. Розробник дослідження різноманіття вказаного в пункті 1 цього рішення визначається в порядку, встановленому чинним законодавством України.

4. Доручити селищному голові договір на розроблення дослідження різноманіття, вказаного в пункті 1 цього рішення.

5. Затвердити дослідження різноманіття вказане в пункті 1 цього рішення у встановленому законом порядку.

6. Фінансування робіт з розроблення дослідження різноманіття здійснювати коштом бюджету Стрижавської селишної територіальної громади та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Однак відповідач не надав до суду доказів щодо проведення робіт із внесення земельної ділянки під ботанічним заказником місцевого значення "Стрижавські орхідеї" до Державного земельного кадастру, що унеможливлює якісне забезпечення режиму заповідного об'єкту, його належну охорону та збереження.

Оскільки земельна ділянка до Державного земельного кадастру не внесена та межі в натурі (на місцевості) заказника чітко не визначені, що підтверджується матеріалами справи, то є ймовірність використання земельної ділянки не за цільовим призначенням, протиправне вибуття її у приватну власність, що у свою чергу ставить під загрозу збереження території об'єкта природно-заповідного фонду.

З огляду на викладене та враховуючи те, що відповідачем не забезпечено проведення робіт із внесення земельної ділянки під ботанічним заказником місцевого значення "Стрижавські орхідеї", загальною площею 4,3 га, що розташована на території Стрижавської територіальної громади, до Державного земельного кадастру, суд доходить висновку про обґрунтованість вимог позову та, як наслідок, наявність підстав для їх задоволення.

Підсумовуючи викладене вище, суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність Стрижавської селищної ради щодо незабезпечення проведення робіт із внесення земельної ділянки під ботанічним заказником місцевого значення "Стрижавські орхідеї", загальною площею 4,3 га, що розташована на території Стрижавської територіальної громади, до Державного земельного кадастру та зобов'язання відповідача забезпечити проведення робіт із внесення земельної ділянки під ботанічним заказником місцевого значення «Стрижавські орхідеї», загальною площею 4, 3 га, що розташована на території Стрижавської територіальної громади, до Державного земельного кадастру.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши обґрунтованість вимог прокурора, оцінивши надані ним докази та відповідача, суд доходить висновку про наявність підстав для часткового задоволення адміністративного позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки під час розгляду справи не залучались свідки та не проводились експертизи, судові витрати на користь позивача не присуджується.

Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов заступника керівника Вінницької окружної прокуратури Вінницької області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Вінницькій області задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області щодо незабезпечення проведення робіт із внесення земельної ділянки під ботанічним заказником місцевого значення "Стрижавські орхідеї", загальною площею 4,3 га, що розташована на території Стрижавської територіальної громади, до Державного земельного кадастру

Зобов'язати Стрижавську селищну раду Вінницького району Вінницької області забезпечити проведення робіт із внесення земельної ділянки під ботанічним заказником місцевого значення «Стрижавські орхідеї», загальною площею 4, 3 га, що розташована на території Стрижавської територіальної громади, до Державного земельного кадастру.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: заступник керівника Вінницької окружної прокуратури Вінницької області (код ЄДРПОУ - 02909909, пров. Цегельний, 8, м. Вінниця, 21020);

Державна екологічна інспекція у Вінницькій області (код ЄДРПОУ - 37979894, вул. 600-річчя, 19, м. Вінниця, 21100).

Відповідач: Стрижавська селищна рада Вінницького району Вінницької області (код ЄДРПОУ - 04330007, вул. Героїв України, 7, с. Стрижавка, Вінницький район, Вінницька область, 23210)

Повне судове рішення складено 04.11.2025.

Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна