Справа № 161/15473/25
Провадження № 3/161/4946/25
м.Луцьк 31 жовтня 2025 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Олексюк А.В., при секретарі Опальчук А.А., за участю захисниці особи, яка притягається до адміністративної відповідальності Масюк Г.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, адреса: АДРЕСА_1 , -
- за ст.130 ч. 1Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №394940 від 18.07.2025, 18.07.2025 о 02.30 год ОСОБА_1 у м. Луцьку, вул. Карпенка Карого, 3 керував транспортним засобом марки ВMW д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, поведінка, що не відповідає обстановці, виражене тремтіння пальців рук), від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у визначеному законом порядку на місці зупинки т/з та у медичному закладі відмовився, чим порушив вимоги, передбачені п.2.5 ПДР України.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст.130 КУпАП.
В судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з'явився.
Захисниця особи, яка притягається до адміністративної відповідальності адвокатка Масюк Г.С., вказала, що ОСОБА_1 вину не визнає, просив провадження у справі закрити за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення. Вказала, що в матеріалах справи відсутні докази, які б стверджували факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом, оскільки зафіксовано лише його перебування в транспортному засобі, який перебуває в нерухомо стані. Зазначила, що поліцейські при складанні протоколу не дотрималися норм законодавства.
Допитаний в судовому засіданні лейтенант поліції, інспектор 1 взводу 2 роти 1 батальйону УПП у Волинській області ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що він разом з поліцейським ОСОБА_3 патрулювали. Згідно ст. 32 ЗУ «Про національну поліцію», зупинили авто, яке рухалося в комендантську годину. В транспортному засобі марки ВMW д.н.з. НОМЕР_1 був ОСОБА_1 та ще дві жінки, яких, як він пояснив, забирав з автобуса. У водія - ОСОБА_1 були явні ознаки алкогольного сп'яніння, такі як запах алкоголю з порожнини рота, однак він відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у визначеному законом порядку на місці зупинки т/з та у медичному закладі.
Заслухавши пояснення захисниці особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, дослідивши наявні матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
За ч.1ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику ЄСПЛ як джерело права.
Відповідно до ст.32 Конвенції про захист прав і основних свобод людини питання тлумачення і застосування Конвенції належить до виключної компетенції Європейського суду, який діє відповідно до Конвенції, тобто рішення Європейського суду є невід'ємною частиною Конвенції як практика її застосування і тлумачення.
Частиною 1статті 130 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або що до вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пунктом 2.5 ПДР України встановлено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
В судовому засіданні встановлено, що надані працівниками поліції докази є належними та допустимими, оскільки зібрані в установленому законом порядку і в своїй сукупності, взаємозв'язку, достатності та достовірності повністю підтверджують фактичні обставини вчинення адміністративного правопорушення та винуватість ОСОБА_1 .
Так, винуватість ОСОБА_1 у вчиненому повністю підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №394940 від 18.07.2025, довідкою про відсутність повторності вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 130 КУпАП, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, направленням на огляд водія, рапортом, відеозаписами, поясненнями інспектора 1 взводу 2 роти 1 батальйону УПП у Волинській області Давидчука В.А.
Доводи захисника, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, які викладені в клопотанні не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи.
Незгода сторони захисту з діями поліцейських є безпідставними, адже в ході судового розгляду не надано доказів визнання дій працівників поліції протиправними при складанні матеріалів про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 .
Доводи сторони захисту про відсутність доказів керування ОСОБА_1 транспортним засобом не заслуговують на увагу, оскільки він не заперечував факту керування транспортним засобом.
Підстав сумніватися в правдивості, достовірності вказаних доказів у суду немає.
Відомості, що містяться в безпосередньо досліджених судом доказах, узгоджуються між собою.
Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1КУпАП.
Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_1 своїми діями, порушив вимоги п. 2.5 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, суд приходить до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17 000 гривень з позбавленням права керування усіма видами транспортних засобів на строк 1 (один) рік.
Дана міра адміністративного стягнення, на думку суду, буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від скоєння нових адміністративних правопорушень.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
На підставі ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід також стягнути судовий збір у сумі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.130 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що у разі несплати штрафу протягом 15 днів в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок за наступними реквізитами: (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету22030106).
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляції через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Суддя Луцького міськрайонного суду А.В. Олексюк