8-й під'їзд, Держпром, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"30" жовтня 2025 р. м. ХарківСправа № 922/3886/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Усатого В.О.
при секретарі судового засідання Мазуренко А.О.
розглянувши справу
за заявою Приватного підприємства "Аллін-Трейд"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ілантра"
про визнання банкрутом
учасники у справі про банкрутство не з'явилися
Постановою Господарського суду Харківської області від 18.03.2025 ТОВ "Ілантра" визнано банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Шишлова О.М., якого зобов'язано в строк до 18.03.2026 виконати ліквідаційну процедуру.
17.09.2025 до суду від ліквідатора надійшло клопотання (вх. № 21431), в якому арбітражний керуючий Шишлов О.М. просить суд затвердити звіт арбітражного керуючого про проведення ліквідаційної процедури ТОВ "Ілантра" та ліквідаційний баланс.
Ухвалою суду від 22.09.2025 призначено звіт ліквідатора до розгляду на 30.10.2025. Ухвалено ліквідатору надати суду додаткові документи, які підтверджують виконання ліквідаційної процедури (за наявності).
28.10.2025 до суду від ліквідатора надійшло клопотання (вх. № 25059) про затвердження звіту та ліквідаційного балансу й розгляд справи без участі арбітражного керуючого Шишлова О.М.
Ліквідатор та інші учасники у справі про банкрутство 30.10.2025 у судове засідання не з'явилися; про дату, час та місце розгляду звіту ліквідатора були повідомлені відповідно до вимог чинного законодавства.
Як вказано у Рішенні Конституційного суду України від 02.11.2004 №15-рп/2004 верховенство права - це панування права в суспільстві. Одним з проявів верховенства права є те, що право не обмежується лише законодавством як однією з його форм, а включає й інші соціальні регулятори, зокрема норми моралі, традиції, звичаї тощо, які легітимовані суспільством і зумовлені історично досягнутим культурним рівнем суспільства. Всі ці елементи права об'єднуються якістю, що відповідає ідеології справедливості, ідеї права, яка значною мірою дістала відображення в Конституції України.
В частині 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд вказує на те, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов'язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п. 35 рішення Європейського суду з прав людини від 07.07.1989 у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії" (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).
Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").
Суд зазначає, що питання про те, що певні обставини перешкоджають розгляду справи, вирішуються судом залежно від конкретних обставин справи.
Критерії оцінювання "розумності" строку розгляду справи є спільними для всіх категорій справ (цивільних, господарських, адміністративних чи кримінальних). Це - складність справи, поведінка заявника та поведінка органів державної влади (насамперед, суду). Відповідальність держави за затягування провадження у справі, як правило, настає у випадку нерегулярного призначення судових засідань, призначення судових засідань з великими інтервалами, затягування при передачі або пересиланні справи з одного суду в інший, невжиття судом заходів до дисциплінування сторін у справі, свідків, експертів, повторне направлення справи на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд.
Всі ці обставини судам слід враховувати при розгляді кожної справи, оскільки перевищення розумних строків розгляду справ становить порушення прав, гарантованих пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, а збільшення кількості звернень до Європейського суду з прав людини не лише погіршує імідж нашої держави на міжнародному рівні, але й призводить до значних втрат державного бюджету.
З урахуванням вищенаведеного, приймаючи до уваги, що явка учасників у справі про банкрутство судом не була визнана обов'язковою, суд вважає, що зібраних доказів достатньо для розгляду справи за наявними у ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Ілантра" (61036, Україна, м. Харків, вул.Морозова, буд. 7, код ЄДРПОУ 44386370) зареєстровано як суб'єкт господарювання - юридична особа, перебуває в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Ухвалою суду від 19.11.2024 відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ "Ілантра", визнано вимоги ініціюючого кредитора - ПП "Аллін-Трейд" до боржника в розмірі 13323781,00 грн основного боргу, 24224,00 грн - витрат зі сплати судового збору за подання до суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство, 72000,00 грн - витрат на авансування винагороди арбітражному керуючому, введено мораторій на задоволенні вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном ТОВ "Ілантра", розпорядником майна ТОВ "Ілантра" призначено арбітражного керуючого Шишлова О.М., призначено попереднє засідання суду на 04.02.2025.
21.11.2024 здійснено офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство № 74656.
Ухвалою суду від 04.02.2025 у попередньому засіданні суду визначено визнані судом вимоги, які підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів ТОВ "Ілантра", а саме вимоги ПП "Аллін-Трейд" у розмірі 13323781,00 грн основного боргу, 24224,00 грн - витрат зі сплати судового збору за подання до суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство, 72000,00 грн - витрат на авансування винагороди арбітражному керуючому; призначено підсумкове засідання суду.
Постановою Господарського суду Харківської області від 18.03.2025 ТОВ "Ілантра" визнано банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Шишлова О.М.
19.03.2025 здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури № 75566.
У ході виконання ліквідаційної процедури ліквідатором здійснено наступні дії: складено реєстр вимог кредиторів ТОВ "Ілантра"; з метою виявлення майна, яке підлягає державній реєстрації, та іншої інформації про боржника, арбітражним керуючим надіслано запити до відповідних державних установ; на підставі наказу від 28.03.2025 проведено інвентаризацію майна боржника, за наслідками проведення якої встановлено відсутність у ТОВ "Ілантра" будь-яких активів, про що складено інвентаризаційні описи, акти, звіряльні відомості та протокол; закрито рахунки ТОВ "Ілантра", що підтверджується довідкою АТ "Сенс Банк"; проведено аналіз фінансової, господарської, інвестиційної діяльності та щодо наявності ознак дій з фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства та дій з приховування банкрутства ТОВ "Ілантра".
Відсутність майна та активів, які б належали банкруту, підтверджується довідками Державної авіаційної служби України, Державної інспекції архітектури та містобудування України, Державного космічного агентства України, Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України; РСЦ ГСЦ МВС В Харківській, Полтавській та Сумській областях; Державної служби геології та надр України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної митної служби України, Міністерства фінансів України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, філією "Головний інформаційно-обчислювальний центр" АТ "Укрзалізниця"; витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта.
За результатами проведення ліквідаційної процедури кредиторська заборгованість ТОВ "Ілантра" не погашалася, у зв'язку з відсутністю у банкрута активів.
Ліквідатором, у зв'язку з відсутністю у банкрута інших активів, складено ліквідаційний баланс з непогашеною кредиторською заборгованістю.
Відповідно до ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не погашені у зв'язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.
На засіданні комітету кредиторів ТОВ "Ілантра" 16.09.2025, оформленому протоколом, прийнято рішення про схвалення звіту ліквідатора про нарахування і виплату грошової винагороди за період з 18.03.2025 по 12.09.2025; схвалено завершення ліквідаційної процедури та зобов'язано ліквідатора подати ліквідаційний звіт і баланс банкрута на затвердження до суду.
Статтею 65 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду (а в разі ліквідації страховика або кредитної спілки - також до Національного банку України) звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про результати аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Згідно з ч. 2 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна або майно не виявлено чи відсутнє, господарський суд постановляє ухвалу про припинення юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.
Враховуючи виконання ліквідатором усіх дій з ліквідації банкрута, надання суду відповідних документів, які підтверджують виконання ліквідаційної процедури, відсутність у банкрута будь-яких активів, які можна було б направити на погашення кредиторської заборгованості, суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, ліквідувати юридичну особу - ТОВ "Ілантра" та закрити провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 58-67, п. 7 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 232-235 ГПК України, -
Затвердити наданий суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
Ліквідувати юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Ілантра" (61036, Україна, м. Харків, вул. Морозова, буд. 7, код ЄДРПОУ 44386370).
Вимоги, не погашені у зв'язку з недостатністю майна, вважати погашеними.
Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений строк або були відхилені господарським судом, вважати погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню.
Провадження у справі закрити.
Зобов'язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та передати органам, які здійснювали облік, відповідне повідомлення про зняття юридичної особи з обліку.
Ухвалу направити ліквідатору, кредитору, Східному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції, державному реєстратору, Головному управлінню статистики у Харківській області, Основ'янсько-Слобідському ВДВС у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Головному управлінню ДПС у Харківській області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги в строки, передбачені ст. 256 ГПК України.
Повний текст ухвали суду складено та підписано 04 листопада 2025 року.
Суддя Усатий В.О.