вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
"04" листопада 2025 р. Справа№ 927/784/22
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Коробенка Г.П.
суддів: Кравчука Г.А.
Тищенко А.І.
Перевіривши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Денар-Люкс"
про ухвалення додаткового судового рішення про розподіл судових витрат
за апеляційною скаргою Чернігівської обласної прокуратури
на рішення Господарського суду Чернігівської області
від 23.06.2025 (повний текст складено та підписано 24.06.2025)
у справі № 927/784/22 (суддя Кузьменко Т.О.)
за позовом: Заступника керівника Чернігівської обласної прокуратури в інтересах держави в особі
позивача: Чернігівської міської ради
до відповідача 1: Комунального підприємства "Чернігівбудінвест" Чернігівської міської ради
до відповідача 2: Товариства з обмеженою відповідальністю "Денар-Люкс"
до відповідача 3: Товариства з обмеженою відповідальністю "Домен-Буд"
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Регіон Капітал"
про визнання недійсним договорів; зобов'язання привести земельну ділянку до стану, в якому вона була до надання її в фактичне користування; зобов'язання викупу земельної ділянки
Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 23.06.2025 у справі №927/784/22 у задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись із вказаним рішенням Чернігівської обласної прокуратури звернулося до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить оскаржуване рішення від 23.06.2025 у справі №927/784/22 скасувати та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Постановою Північного апеляційного господарського суду від 30.10.2025 апеляційну скаргу Чернігівської обласної прокуратури залишено без задоволення. Рішення Господарського суду Чернігівської області від 23.06.2025 у справі №927/784/22 залишено без змін.
03.11.2025 через канцелярію суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Денар-Люкс" надійшла заява про розподіл судових витрат.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 244 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення, а в разі якщо суд вирішує лише питання про судові витрати - без повідомлення учасників справи.
З огляду на вищезазначене, колегія суддів вважає за необхідне на підставі ч. 3 ст. 244 ГПК України прийняти до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Денар-Люкс" про ухвалення додаткового судового рішення про розподіл судових витрат до постанови Північного апеляційного господарського суду від 30.10.2025 за апеляційною скаргою Чернігівської обласної прокуратури на рішення Господарського суду Чернігівської області від 23.06.2025 у справі №927/784/22 без повідомлення учасників справи (без проведення судового засідання).
Керуючись ст.ст. 129, 234, 244 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд,
1. Прийняти до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Денар-Люкс" про ухвалення додаткового судового рішення про розподіл судових витрат до постанови Північного апеляційного господарського суду від 30.10.2025 за апеляційною скаргою Чернігівської обласної прокуратури на рішення Господарського суду Чернігівської області від 23.06.2025 у справі №927/784/22 розгляд якої здійснювати без повідомлення учасників справи (без проведення судового засідання).
2. Всі документи та письмові докази подаються виключно через відділ документального забезпечення Північного апеляційного господарського суду (канцелярію суду) за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1А (І поверх).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями Північного апеляційного господарського суду.
Головуючий суддя Г.П. Коробенко
Судді Г.А. Кравчук
А.І. Тищенко