Постанова від 27.10.2025 по справі 373/3038/25

Справа № 373/3038/25

Провадження № 3/373/823/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2025 року м. Переяслав

Суддя Переяславського міськрайонного суду Київської області Хасанова В. В., за участю прокурора Переяславського відділу Бориспільської окружної прокуратури Бражника В.І., особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , розглянула матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який працює слюсарем ТОВ «Госмережі», зареєстрований по АДРЕСА_1 ,

за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , обіймаючи до 28.02.2025 посаду контролера ІІ категорії 2 відділення 5 взводу охорони 2 підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у м. Києві та Київській області, являючись посадовою особою державного органу та суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно з пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія зазначеного Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Розділу УІІ Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, 18.05.2025, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік.

Крім того, ОСОБА_1 , обіймаючи до 28.02.2025 посаду контролера ІІ категорії 2 відділення 5 взводу охорони 2 підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у м. Києві та Київській області, являючись посадовою особою державного органу та суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно з пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія зазначеного Закону, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Розділу УІІ Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, 18.05.2025 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням, за період з 01.01.2025 по 28.02.2025, неохоплений раніше поданими деклараціями.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 1726 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав свою вину у вчиненні правопорушень та пояснив, що дійсно подав щорічну декларацію та декларацію про звільнення із запізненням.

Прокурор Бражник В. в судовому засіданні просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції статті, зважаючи на відсутність поважних причин несвоєчасності подання декларацій.

Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступних висновків.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до копії Витягу з Наказу № 1100 о/с від 11.12.2024 ОСОБА_1 з 12.12.2024 призначено на посаду контролера ІІ категорії 2 відділення 5 взводу охорони 2 підрозділу охорони Служби судової охорони.

02.08.2023 ОСОБА_1 прийняв присягу співробітника Служби судової охорони.

02.08.2023 ОСОБА_1 попереджений про дотримання окремих обмежень, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції» під час прийняття на службу, що вбачається з письмових зобов'язань, з якими ОСОБА_1 ознайомлений 02.08.2025.

Крім того, 02.08.2023 ОСОБА_1 попереджений про виконання окремих вимог, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції», особам, які звільняються зі служби судової охорони, а також про зобов'язання працівників Служби судової охорони, які є суб'єктами декларування, про дотримання окремих обмежень, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції», під час звільнення зі служби.

Згідно з копією наказу № 206 о/с від 25.02.2025 ОСОБА_1 звільнено зі Служби судової охорони за власним бажанням з 28.02.2025.

До протоколу також додано Витяг з послужного списку архівної особової справи сержанта Служби судової охорони ОСОБА_1 , посадову інструкцію контролера ІІ категорії 2 відділення 5 взводу охорони 2 підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у м. Києві та Київській області та інші матеріали.

Відповідно до пп. «и» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» в редакції на момент виникнення спірних правовідносин, посадові та службові особи інших державних органів, є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Так, у відповідності до функціональних обов'язків контролера ІІ категорії 2 відділення 5 взводу охорони 2 підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у м. Києві та Київській області здійснює пропускний режим та об'єкт, що охороняється, у разі вчинення у приміщення суду порушень громадського порядку, проявів неповаги до суду, загроз безпеки судового процесу вживає заходів реагування щодо їх припинення, тощо.

Отже, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду в державному органі, діючи від імені виконавчої влади, реалізуючи надані йому владі повноваження, що тягнуть правові наслідки, відноситься до посадових та службових осіб інших державних органів та являється суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, відповідно до п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції».

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені, зокрема, у п.п «и» п. 1 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених, в тому числі, ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», зокрема, подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом.

Також, абзацом 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Таким чином, ОСОБА_1 у відповідності до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» як посадова та службова особа державного органу, повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 звітний рік до 23:59 31.03.2025, проте в порушення вказаної вимоги закону подав щорічну декларацію за 2024 рік лише о 15:34 18.05.2025, тобто з порушенням встановленого законом строку.

Крім того, у відповідності до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» при звільненні 28.02.2025 повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями,протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності, тобто до 30.03.2025 включно, а подав лише о 16:02 18.05.2025, тобто, несвоєчасно, без поважних причин.

Вина ОСОБА_1 підтверджується даними, що містяться у:

- протоколі про адміністративне правопорушення від 29.09.2025 № 4076 про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП;

- протоколі про адміністративне правопорушення від 29.09.2025 № 4077 про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП;

- роздруківці поданих ОСОБА_1 декларацій;

- послідовності дій користувача ОСОБА_1 в Реєстрі;

- інших письмових доказах, що містяться в матеріалах справи.

Доказів, які б свідчили про поважність причин неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 31.03.2024 та до 30.03.2025 ОСОБА_1 в судовому засіданні не навів та факт несвоєчасності поданні декларацій не заперечував.

Таким чином, дослідивши і оцінивши наведені докази, суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки він, будучи посадовою особою державного органу, тобто суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно з пп. «и» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-6 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, а саме 18.05.2025, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік та декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності.

При накладенні на ОСОБА_1 стягнення суд, у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП, з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, підлягає стягненню судовий збір у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір».

Керуючись, ст. ст. 24, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 268, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 та ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1190 (одна тисяча сто дев'яносто) гривень.

Штраф має бути сплачений на р/р UA 258999980313080106000010832, отримувач ГУК у Київській обл. 21081100, код ЄДРПОУ 37955989, Банк отримувача Казначейство України(ЕАП).

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок на рахунок № UA908999980313111256000026001; код 22030106; код ЄДРПОУ 37993783; отримувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; банк отримувача Казначейство України (ЕАП).

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Переяславський міськрайонний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя В. В.Хасанова