03 листопада 2025 року
м. Київ
cправа № 914/169/25
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду:
Губенко Н. М.,
розглянувши заяву представника Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Шмотолохи Оксани Петрівни
про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду
за касаційними скаргами Першого заступника Львівської обласної прокуратури та Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради
на постанову Західного апеляційного господарського суду
у складі колегії суддів: Панова І. Ю., Зварич О. В., Скрипчук О. С.
від 16.09.2025
за позовом Галицької окружної прокуратури міста Львова в інтересах держави в особі Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Львів Буд Покізол"
про стягнення 5 939 085,72 грн,
Ухвалами від 16.10.2025 Верховний Суд відкрив касаційне провадження у справі № 914/169/25 за касаційними скаргами Першого заступника Львівської обласної прокуратури та Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради на постанову Західного апеляційного господарського суду від 16.09.2025. Касаційні скарги призначені до розгляду у відкритому судовому засіданні на 11.11.2025 о 12:10 у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, в залі судових засідань № 209.
30 жовтня 2025 року на адресу Суду надійшла заява, в якій представник Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Шмотолоха Оксана Петрівна просить забезпечити проведення судового засідання 11.11.2025 о 12:10 у справі № 914/169/25 у режимі відеоконференції у приміщенні Господарського суду Львівської області або Західного апеляційного господарського суду.
Згідно з приписами статті 197 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала. В ухвалі про участь учасника справи, його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду зазначається суд, який має забезпечити її проведення. Копія такої ухвали негайно, але не пізніше наступного дня з дня її постановлення, надсилається учаснику справи чи його представнику відповідно та суду, який має забезпечити проведення відеоконференції. Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з'явився, а також перевіряє повноваження представників.
Перевіривши наявність вільних залів у Господарському суді Львівської області та Західному апеляційному господарському суді, в яких є технічна можливість проведення відеоконференції у зазначені дату та час, Судом встановлено, що наразі відсутня можливість проведення відеоконференції у вказаних заявником судах, оскільки в Господарському суді Львівської області зал для проведення відеоконференцій "ВКЗ" не доступний для бронювання 11.11.2025 у період з 12:00 до 13:00, а в Західному апеляційному господарському суді зал для проведення відеоконференцій "ВКЗ" заброньовано 11.11.2025 з 08:00 до 17:00.
Враховуючи неможливість забезпечити проведення судового засідання 11.11.2025 о 12:10 у справі № 914/169/25 в режимі відеоконференції у приміщенні Господарського суду Львівської області або Західного апеляційного господарського суду, Суд дійшов висновку про відмову у задоволенні поданої заяви.
Керуючись статтями 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Суд
1. Відмовити у задоволенні заяви представника Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Шмотолохи Оксани Петрівни про участь у судовому засіданні 11.11.2025 о 12:10 у справі № 914/169/25 в режимі відеоконференції в приміщенні суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Верховного Суду Н. М. Губенко