Справа № 138/2329/24
Провадження №:1-кс/138/874/25
03 листопада 2025 року м. Могилів-Подільський
Слідчий суддя Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваних ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , захисника підозрюваного ОСОБА_6 - адвоката ОСОБА_7 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Могилів-Подільського міськрайонного суду клопотання старшого слідчого СВ Могилів-Подільського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_8 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42024022220000052 від 26.07.2024,-
31.10.2025 ст. слідчий ОСОБА_8 звернувся до Могилів-Подільського міськрайонного суду з вказаним клопотанням, в зв'язку з наступним:
досудовим розслідуванням установлено, що наказом голови ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 призначено начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до пункту 7.4 положення про ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - Управління) начальник управління в межах своїх повноважень:
- керує діяльністю Управління, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Управління завдань, законність прийнятих ним рішень;
- видає в межах своєї компетенції накази організаційно-розпорядного характеру, організовує і контролює їх виконання;
- розпоряджається майном, яке перебуває на балансі Управління та коштами в межах затвердженого кошторису витрат на утримання Управління;
- без доручення діє від імені Управління, представляє його інтереси, заключає договори, видає доручення.
Згідно пункту 8.1 положення про Управління, посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державною, юридичними і фізичними особами згідно чинного законодавства.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України визначено, що службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Таким чином, ОСОБА_4 обіймаючи посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно з ч. 3 ст. 18 КК України є службовою особою яка виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.
Відповідно до ст. 2 Конституції України, суверенітет України поширюється на всю її територію. Україна є унітарною державою. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. 24.02.2022 розпочалась повномасштабна військова агресія російської федерації проти України, в ході якої Збройні сили та інші військові формування російської федерації розпочали тимчасову окупацію частини території України. У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закону) планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі - річний план). Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п'яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану.
Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону для планування закупівель та підготовки до проведення закупівель замовники можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від суб'єктів господарювання. Такі рекомендації та інформація можуть використовуватися замовником під час підготовки до проведення закупівлі, якщо вони не призводять до порушення статті 5 цього Закону. Консультації з ринком можуть проводитися через електронну систему закупівель шляхом надсилання запитань замовником та отримання відповідей від суб'єктів господарювання або шляхом організації відкритих зустрічей з потенційними учасниками. Проведення попередніх ринкових консультацій замовником не вважається участю суб'єктів господарювання у підготовці вимог до тендерної документації.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником таким способом:
1) шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством;
Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника.
Так, уповноважена особа за публічні закупівлі товарів, робіт і послуг ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 23.08.2023 оприлюднив у системі «Prozorro» оголошення ID: ІНФОРМАЦІЯ_2 про проведення спрощеної закупівлі ДК 021:201545230000-8-: нове будівництво мереж вуличного освітлення у селі Озаринці Могилів-Подільської міської територіальної громади Могилів-Подільського району Вінницької області, очікуваною вартістю 5 446 699 грн. При цьому, умовами попереднього договору визначено придбання та встановлення світлодіодного світильника вуличного освітлення типу «Орландо-30 Вт» 4000К, фірми Horo Electric або аналога.
У кошторисній документації, яка пройшла експертний звіт затверджений начальником ВОКУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » вартість світильника вуличного освітлення становила 800,85 грн.
Далі, отримавши пропозицію від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », якою передбачено збільшення вартості світильника вуличного освітлення з ціною 2143,19 грн., у ОСОБА_4 який являється службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, відповідальною за дотриманням норм чинного законодавства у сфері публічних закупівель виник умисел на розтрату чужого майна у вигляді грошових коштів ІНФОРМАЦІЯ_1 , в умовах воєнного стану та за попередньою змовою групою осіб з уповноваженою особою за публічні закупівлі товарів, робіт і послуг ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 та інженером технічного нагляду ПП « ОСОБА_9 » ОСОБА_6 .
З цією метою, реалізовуючи свій злочинний умисел, діючи за попередньою змовою групою осіб, ОСОБА_4 усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, надав вказівку ОСОБА_5 погодитися на пропозицію ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Далі, ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_4 , 23.08.2023 оприлюднив у системі « ІНФОРМАЦІЯ_5 » оголошення ID: ІНФОРМАЦІЯ_6 про проведення спрощеної закупівлі ДК 021:201545230000-8-: нове будівництво мереж вуличного освітлення у селі Озаринці Могилів-Подільської міської територіальної громади Могилів-Подільського району Вінницької області, очікуваною вартістю 5 446 699 грн., при цьому в локальному кошторисі на будівельні роботи завищив вартість світильника вуличного освітлення зазначивши ціну 2143,19 грн.
У подальшому, 31.08.2023 ОСОБА_5 у системі « ІНФОРМАЦІЯ_5 » сформовано протокол розкриття по вказаній закупівлі та визнано переможцем ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
У результаті проведення торгів між ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі начальника ОСОБА_4 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » укладено договір підряду № 289 від 18.09.2023 відповідно до якого замовник доручає підряднику, а підрядник зобов'язується своїми силами і засобами виконати роботи по об'єкту: «Нове будівництво мереж вуличного освітлення в селі Озаринці, Могилів-Подільської міської територіальної громади Могилів-Подільського району Вінницької області», за кошти у розмірі 5 350 432,25 грн.
Крім того, з метою надання легальності та прозорості укладеній угоді, ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі начальника ОСОБА_4 укладено договір технічного нагляду № 03/09-23-ТН від 19.09.2023 із приватним підприємством « ОСОБА_9 », із предметом договору здійснити послуги по технічному нагляду та оформлення відповідних дозвільних документів для подання їх до ІНФОРМАЦІЯ_7 на об'єкті архітектури: «Нове будівництво мереж вуличного освітлення в селі Озаринці, Могилів-Подільської міської територіальної громади Могилів-Подільського району Вінницької області».
Таким чином, інженер технічного нагляду ПП « ОСОБА_9 » ОСОБА_6 вступив у попередню змову з уповноваженою особою за публічні закупівлі товарів, робіт і послуг ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 та начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 і в якого виник умисел на розтрату чужого майна у вигляді грошових коштів ІНФОРМАЦІЯ_1 , в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб.
Реалізуючи спільний злочинний умисел, начальник ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 та інженер технічного нагляду ПП « ОСОБА_9 » ОСОБА_6 в акті № 1 приймання виконаних будівельних робіт КБ2в за 24.11.2023, акті № 2 приймання виконаних будівельних робіт КБ2в за 04.12.2023, акті № 3 приймання виконаних будівельних робіт КБ2в за 15.12.2023, акті № 3 приймання виконаних будівельних робіт КБ2в за 21.12.2023 та акті № 4 приймання виконаних будівельних робіт КБ2в за 21.12.2023 складених підрядником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » внесені відомості щодо вартості встановлених світильників вуличного освітлення в кількості 336 штук виробника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » серії СКАЛКА З ЛЕД КУ 30 Вт-850-105, 50 Гц, 30 Вт, 5000К, де зазначено вартість одного світильника 2143,19 грн. проставлено відмітку щодо перевірки об'ємів та якості виконаних робіт.
На підставі зазначених актів виконаних робіт у період часу з 24.11.2023 по 21.12.2023 ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі платіжних інструкцій № 10, 12, 14, 15 перераховано ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » бюджетні кошти на загальну суму 5 350 432,25 грн.
Разом з тим, відповідно до висновку судової товарознавчої, оціночної економічної експертизи середня ринкова вартість на внутрішньому ринку України подібного одного консольного світлодіодного світильника, виробником якого є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » серії СКАЛКА З ЛЕД КУ 30 Вт-850-105, 50 Гц, 30 Вт, 5000К, станом на 18.09.2023 при умові, що стан даного світильника новий, складає 943,75 грн.
Сума збитків завдана ІНФОРМАЦІЯ_8 внаслідок укладення договору № 289 від 18.09.2023 складає 988 938,72 грн.
ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 04.08.2025 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Обґрунтованість повідомленої підозри підтверджується наступними матеріалами досудового розслідування:
- інформацією повідомленням про виявлення ознак кримінального правопорушення при проведенні торгів на виконання робіт по об'єкту: «Нове будівництво мереж вуличного освітлення в селі Озаринці, Могилів-Подільської міської територіальної громади Могилів-Подільського району Вінницької області», укладенні договору та під час його фактичного виконання;
- договором підряду № 289 від 18.09.2023 укладеного із замовником - ІНФОРМАЦІЯ_1 , в особі начальника управління ОСОБА_4 та підрядником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », відповідно до якого замовник доручає підряднику, а підрядник зобов'язується своїми силами і засобами виконати роботи по об'єкту: «Нове будівництво мереж вуличного освітлення в селі Озаринці Могилів-Подільської міської територіальної громади Могилів-Подільського району Вінницької області», за кошти у розмірі 5 350 432,25 грн.;
- договором технічного нагляду № 03/09-23-ТН від 19.09.2023 із приватним підприємством « ОСОБА_9 », із предметом договору здійснити послуги по технічному нагляду та оформлення відповідних дозвільних документів для подання їх до ІНФОРМАЦІЯ_7 на об'єкті архітектури: «Нове будівництво мереж вуличного освітлення в селі Озаринці, Могилів-Подільської міської територіальної громади Могилів-Подільського району Вінницької області»;
- актом № 1 приймання виконаних будівельних робіт КБ2в за 24.11.2023, актом № 2 приймання виконаних будівельних робіт КБ2в за 04.12.2023, актом № 3 приймання виконаних будівельних робіт КБ2в за 15.12.2023, актом № 3 приймання виконаних будівельних робіт КБ2в за 21.12.2023 та актом № 4 приймання виконаних будівельних робіт КБ2в;
- висновком судової електротехнічної експертизи № СЕ-24/020-ЕТ від 10.12.2024, яким підтверджено невідповідність установлених консольних світлодіодних світильників технічним характеристикам, тощо;
- висновком судової товарознавчої, оціночної економічної експертизи № 20-05/25 від 20.05.2025, який підтверджує суму збитків завданих ІНФОРМАЦІЯ_8 внаслідок укладення договору № 289 від 18.09.2023 на загальну суму 988 938,72 грн.
Постановою керівника ІНФОРМАЦІЯ_9 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42024022220000052 від 26.07.2024 продовжено до трьох місяців, тобто до 04.11.2025.
У кримінальному провадженні проведено значну кількість слідчих (розшукових) та процесуальних дій, однак через його особливу складність, що полягає у наявності трьох підозрюваних у кримінальному провадженні, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування, кількості учасників провадження, зокрема свідків. Через наявність на момент початку досудового розслідування відомостей щодо конкретних осіб, які ймовірно вчинили кримінальне правопорушення та відомостей, що стали відомими вже під час досудового розслідування та проведених слідчих дій. Характеру обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, таких, як збитки завдані внаслідок кримінального правопорушення, необхідності отримання висновків судових експертів, їх складності, завершити досудове розслідування до 04.11.2025 не виявляється за можливе, оскільки для повного та неупередженого розслідування у кримінальному провадженні необхідно виконати наступне:
- отримати висновок комплексної судово-товарознавчої та будівельно-технічної експертизи, яка слідчим призначена 14.08.2025, проведення якої доручено експертам ІНФОРМАЦІЯ_10 . До слідчого відділення Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області 02.09.2025 надійшло клопотання експерта № 2343-25 про надання додаткових матеріалів необхідних для проведення вищевказаної експертизи. З урахуванням вказаного та враховуючи відсутність у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_11 додаткових матеріалів, для їх отримання, 04.09.2025 до Могилів-Подільського міськрайонного суду направлено клопотання про тимчасовий доступ до документів зазначених у клопотанні експерта, які зберігаються у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », а 22.09.2025 супровідним листом № 276044-2025 отримані документи направлено до ІНФОРМАЦІЯ_10 . Разом з тим, висновок комплексної судової товарознавчої та будівельно-технічної експертизи на даний час не отримано.
- допитати в якості свідків осіб, яким відомі обставини укладення договору підряду № 289 від 18.09.2023 про виконання робіт по об'єкту: «Нове будівництво мереж вуличного освітлення в селі Озаринці Могилів-Подільської міської територіальної громади Могилів-Подільського району Вінницької області», його фактичного виконання, попередніх домовленостей, тощо;
- змінити раніше повідомлену підозру, або повідомити про нову після виконання вищевказаних слідчих та процесуальних дій може виникнути необхідність про зміну раніше повідомленої підозри ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , або про нову підозру. Крім того, необхідний час для завершення досудового розслідування, повідомлення підозрюваних та їх захисників з наданням їм доступу до матеріалів досудового розслідування, складанням та врученням обвинувального акту та реєстру матеріалів досудового розслідування.
Проведення вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій має суттєве значення для всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, оскільки можуть свідчити про причетність ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , до вчинення кримінального правопорушення та можуть бути використані як докази в суді.
У кримінальному провадженні проведено значну кількість слідчих (розшукових) та процесуальних дій, однак через особливу складність, за об'єктивних обставин вказані слідчі і процесуальні дії не представилось можливим завершити раніше через об'єктивні причини.
Отримати висновок судової експертизи не виявляється за можливе, через значну завантаженість судових експертів та установ, внаслідок проведення ними експертних досліджень у кримінальних провадженнях пов'язаних із військовою агресією рф.
Крім того, завершити досудове розслідування до вказаного строку не вбачається можливим внаслідок особливої складності кримінального провадження і необхідності провести передбачені вище слідчі та процесуальні дії, які дадуть змогу отримати необхідні фактичні дані для прийняття остаточного процесуального рішення у провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 КПК України, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої ст. 219 КПК України - до шести місяців слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженого з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.
Виконання запланованих слідчих (розшукових) дій дасть можливість встановити об'єктивну істину у кримінальному провадженні та отримати докази, які будуть підтверджувати причетність конкретних осіб до вчинення вказаних злочинів. Проведення даних слідчих (розшукових) та процесуальних дій потребує часу, а строк досудового розслідування, що залишився, не достатній для їх виконання.
Таким чином, додатковий строк не менше п'яти місяців необхідний для завершення проведення у кримінальному провадженні судової експертизи та отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду.
Ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об'єктивних причин, а закінчити досудове розслідування до 04.11.2025 неможливо внаслідок особливої складності кримінального провадження.
З огляду на викладене, слідчий за погодженням з прокурором просить Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42024022220000052 від 26.07.2024 за підозрою ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України до 5 (п'яти) місяців.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримав в повному обсязі, просив його задовольнити.
В судовому засіданні підозрювані ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , заперечували щодо задоволення клопотання про продовження строку досудового розслідування.
В судовому засіданні підозрюваний ОСОБА_6 та його захисник ОСОБА_7 , заперечували щодо задоволення клопотання про продовження строку досудового розслідування.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши зміст клопотання з додатками, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав:
згідно ч.1 та ч.2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Згідно п.4 ч.3 ст. 219 КПК України з дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене: зокрема протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
Згідно ч.4 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:
1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;
2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;
3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Як передбачено ч. 3, та ч.4 ст.294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу:
1) до трьох місяців - керівником окружної прокуратури, керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступником Генерального прокурора;
2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора;
3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим із Генеральним прокурором чи його заступниками.
Строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
Клопотання про продовження строку досудового розслідування відповідає вимогам ст. 295-1 КПК України.
Як вбачається з клопотання та доданих до нього матеріалів, у даному кримінальному провадженні виконано ряд слідчих дій, спрямованих на отримання та перевірку доказів у ньому. Однак, завершити досудове розслідування по кримінальному провадженню у встановлений КПК України строк, неможливо, оскільки в ході розслідування кримінального провадження не отримано висновок комплексної судово-товарознавчої та будівельно-технічної експертизи, а також не допитано свідків.
Слідчим доведено, що додатковий строк необхідний для проведення слідчих дій та отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду. Ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об'єктивних причин, а закінчити досудове розслідування до 04.11.2025 внаслідок особливої складності кримінального провадження неможливо.
З огляду на вищевикладене, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню та вважає за необхідне продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42024022220000052 від 26.07.2024 до 5 місяців.
Керуючись ст.219,294,295-1,309,369-372,376,395 КПК України, суд,-
Клопотання старшого слідчого СВ Могилів-Подільського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_8 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42024022220000052 від 26.07.2024 - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024022220000052 від 26.07.2024 до 5 (п'яти) місяців, тобто до 04.01.2026.
Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Суддя: ОСОБА_10