П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
31 жовтня 2025 р.м. ОдесаСправа № 420/8411/25
Перша інстанція: суддя Стефанов С.О.
Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду
у складі: головуючої судді - Шевчук О.А.,
суддів - Бойка А.В., Єщенка О. В.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2025 року у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії, -
У березні 2025 року ОСОБА_1 звернувся до суду першої інстанції з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Донецькій області), в якому просить:
- визнати протиправними дії щодо відмови в проведенні перерахунку та виплати пенсії з 01.12.2019 на підставі довідки Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській області (філія ГСЦ МВС) №31/28-2398 від 03.12.2024, виданої станом на листопад 2019 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ) та положень Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова №988);
- зобов'язати відповідача 01.12.2019 перерахувати та виплачувати пенсію на підставі довідки Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській області (філія ГСЦ МВС) №31/28-2398 від 03.12.2024, станом на листопад 2019 року, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та положень Постанови № 988 та здійснити виплату різниці між максимально нарахованим та фактично виплаченим розміром з 01.12.2019 по день проведення перерахунку;
Також в позовній заяві ставилося питання про стягнення з ГУ ПФУ в Донецькій області судові витрати зі сплати судового збору.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Донецькій області та отримує пенсію на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ).
Як пояснює позивач, 03.12.2024 Регіональним сервісним центром ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській області (філія ГСЦ МВС) складена довідка №31/28-2398 про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 для перерахунку пенсії.
ГУ ПФУ в Донецькій області у відповідь на його звернення щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії на підставі цієї довідки з 01.12.2019 відмовило у такому перерахунку із посилання на відсутність правових підстав для такого перерахунку.
На переконання позивача протиправні дії територіального органу Пенсійного фонду порушують його право на соціальний захист, визначене статтею 46 Конституції України, зокрема, право на перерахунок та виплату пенсії у законодавчо визначеному розмірі.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2025 року позов ОСОБА_1 - задоволено частково.
Визнано протиправними дії ГУ ПФУ в Донецькій області щодо відмови відмови у проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії на підставі довідки Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській області №31/28-2398 від 03.12.2024.
Зобов'язано ГУ ПФУ в Донецькій області провести з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській області №31/28-2398 від 03.12.2024, станом на 01.12.2019, з урахуванням раніше проведених виплат.
В задоволенні решти позовних вимог суд відмовив.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ в Донецькій області на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 1 211,20 грн.
Не погоджуючись з рішенням суду ГУ ПФУ в Донецькій області надало апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просить рішення суду першої інстанції в частині задоволених вимог скасувати та ухвалити нове про відмову в задоволенні позову.
Мотивуючи свою позицію, апелянт зазначає, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Як зазначає апелянт, у зв'язку із скасування пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103) не відбулося жодних змін розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення, передбачених Постановою № 988, яка є чинною.
На переконання апелянта, скасування пункту 3 Постанови № 103 не є підставою для перерахунку пенсії в розумінні статті 63 Закону № 2262-ХІІ, оскільки вказана постанова визначала виключно процедуру перерахунку та виплати пенсії.
Посилаючись на висновки Верховного Суду, викладені у постановах від 10.01.2023 у справі № 340/507/22 та від 23.02.2023 у справі №280/5244/18, про відсутність підстав для видачі довідки для перерахунку пенсії, оскільки до Постанови № 988 у частині розміру грошового забезпечення зміни не вносились, апелянт вважає, що також відсутні підстави для перерахунку пенсії.
Апелянт зазначає, що дії територіального органу Пенсійного фонду в повному обсязі відповідають нормам чинного законодавства, а тому підстави для визнання їх протиправними та задоволення позовних вимог відсутні.
Позивач у відзиві на апеляційну скаргу посилаючись на доводи, які ідентичні доводам, викладеним у позовній заяві та які узгоджуються із висновками суду першої інстанції зазначає про безпідставність поданої апеляційної скарги. Рішення суду позивач вважає законним та обґрунтованим, у зв'язку з чим в задоволенні апеляційної скарги просить відмовити, а рішення суду - залишити без змін..
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі: подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Донецькій області та отримує пенсію, призначену на підставі Закону № 2262-ХІ.
На підставі рішення Верховного Суду України від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19 та відповідно до Постанови №988 Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській області видав довідку №31/28-2398 від 03.12.2024 про розмір грошового забезпечення позивача станом на листопад 2019 року.
14.01.2025 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Донецькій області із заявою, в якій просив провести перерахунок його пенсії на підставі зазначеної довідки.
ГУ ПФУ в Донецькій області листом від 06.02.2025 за №2933-1694/Є-02/8-0500/25, відмовило у перерахунку, посилаючись на те, що після визнання протиправним та скасування пункту 3 Постанови №103, який регулював порядок перерахунку пенсій, нових рішень уряду про умови та порядок проведення перерахунку пенсій не було прийнято. Таким чином, підстави для перерахунку пенсії згідно довідки №31/28-2398 від 03.12.2024 відсутні.
Вважаючи протиправними дії щодо відмови у здійсненні перерахунку, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи спірне питання, суд першої інстанції виходив з того, що з 05.03.2019 дати набрання чинності рішенням у справі №826/3858/18, встановлене інше правове врегулювання спірних правовідносин та у зв'язку з чим виникли підстави для здійснення перерахунку пенсії позивачу, із врахуванням усіх складових грошового забезпечення, передбачених статтею 63 Закону № 2262-ХІІ та Постановою № 704.
Посилаючись на численну практику суду касаційної інстанції, зокрема позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а, суд вказав, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, повідомляють територіальні органи Пенсійного фонду.
Як встановив суд, позивач разом із заявою про перерахунок пенсії до ГУ ПФУ в Донецькій області надав довідку про розмір його грошового забезпечення.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що відповідач протиправно не провів позивачу перерахунок та виплату пенсії з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, що входять до складу грошового забезпечення, розрахованих згідно з Постановою №988.
Водночас, суд визнав передчасними вимоги про зобов'язання відповідача здійснити виплату різниці між максимально нарахованим та фактично виплаченим розміром з 01.12.2019 по день проведення перерахунку, а тому позов задовольнив частково.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Відповідаючи на доводи апеляційної скарги, в яких територіальний орган Пенсійного фонду взагалі заперечує право позивача на перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення виданої Регіональним сервісним центром ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській області, колегія суддів керується наступним.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі і вище - Закон №2262-ХІІ).
Приписи частини 3 статті 43 Закону № 2262-ХІІ визначають, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Стаття 51 Закону №2262-ХІІ визначає, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Положення частини 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ передбачають, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затв. постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок № 45).
Пунктами 1-3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
11.11.2015 Кабінетом Міністрів України прийнята постанова «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» №988 (далі і вище - Постанова №988).
Пункт 1 Постанови №988 встановлює, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Також пункт 3 цієї Постанови затверджує схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10.
Відповідно до пункту 5 Постанови №988 вирішено виплачувати: 1) надбавку за стаж служби в поліції в розмірах згідно з додатком 11; 2) надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень - у розмірах та порядку, визначених законодавством; 3) доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час; 4) надбавку за безперервний стаж на шифрувальній роботі - у розмірі до 20 відсотків посадового окладу. Надбавка виплачується особам, які безпосередньо зайняті на шифрувальній роботі; 5) доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню, - у розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу; 6) доплату за вчене звання у разі, коли особа займає посаду, що пов'язана з педагогічною або науковою діяльністю, і має вчене звання доцента (старшого наукового співробітника), - у розмірі 5, професора - 10 відсотків посадового окладу; 7) надбавку за почесне звання «заслужений» - у розмірі 10 відсотків посадового окладу; 8) підвищення на 25 відсотків посадових окладів курсантам за відмінне навчання або отримання відповідної кількості балів за шкалою за результатами екзаменаційної сесії.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260 затверджений Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок №260).
Пункти 4-10 розділу ІІ Порядку №260 встановлюють такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції; надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі; надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць; надбавка за службу в умовах режимних обмежень; надбавка за почесне звання “заслужений»; доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності; доплата за вчене звання; доплата за службу в нічний час.
21.02.2018 Кабінетом Міністрів України прийнята постанова «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103, пунктом 3 якої передбачено: перерахувати з 01.01.2016 пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до Постанови №988.Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
З урахуванням Постанови №103 пункт 5 Порядку №45 викладений в такій редакції: «Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 01.01.2016 проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до Постанови №988. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту».
Між тим, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнані протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
Після скасування 05.03.2019 змін до пункту 5 Порядку №45 і додатку 2 Порядку №45 був чинним пункт3 Постанови №103, який безпосередньо стосувався перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та містив вказівку здійснити перерахунок пенсій з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи основні та щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії в розмірах, установлених законодавством, премії за січень 2016 року відповідно до Постанови №988, а також пункт 6 Постанови №103, яким внесені зміни до Порядку №45, зокрема, доповнено цей Порядок додатком 3, який встановлював форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі №826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнаний протиправним та скасований пункт 3 Постанови № 103, який стосується перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).
З аналізу наведеного слідує, що з 19.11.2019 - з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/12704/18, пункту3 Постанови №103 втратив чинність, а інші нормативні акти, які б надалі обмежували склад та розмір грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) для обчислення та перерахунку пенсії, відсутні. Тому з цієї дати виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №988, та відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ.
Таким чином, з огляду на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі №826/12704/18, позивач має право на отримання з 01.12.2019 пенсії, виходячи з розміру складових грошового забезпечення, розрахованих згідно з Постановою № 988, відповідно до вимог ст.ст.43, 63 Закону № 2262-ХІІ.
При цьому, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють відповідний орган Пенсійного фонду України. При цьому, перерахунок може бути здійснено після надходження до органу Пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій військовослужбовців.
Зазначений висновок суду відповідає правовій позиції Верховного Суду, викладеній у постанові від 10.10.2019 у справі №553/3619/16-а та яка відповідно до положень статті 242 КАС України має бути врахована судами під час вирішення спору.
Як мовилося вище, Регіональним сервісним центром ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській області (філія ГСЦ МВС) складена довідка №31/28-2398 від 03.12.2024 про розмір грошового забезпечення позивача станом на листопад 2019 року для перерахунку пенсії.
Наведене свідчить про те, що ГУ УПФ в Донецькій області після одержання оновленої довідки від №31/28-2398 від 03.12.2024 про розмір грошового забезпечення позивача станом на листопад 2019, зобов'язано було перерахувати пенсію позивачу, виходячи з розміру складових (з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій), розрахованих станом на листопад 2019 року згідно з Постановою №988 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ.
За таких підстав колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про часткове задоволення позову ОСОБА_1 .
Таким чином, слід констатувати, що доводи апеляційної скарги ГУПФУ в Донецькій області не знайшли свого підтвердження під час апеляційного перегляду, а тому колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог статті 316 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги, якщо суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.
На думку колегії суддів, суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, а тому підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення відсутні.
Керуючись ст. ст. 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області - залишити без задоволення.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2025 року у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає крім випадків, передбачених підпунктами а), б), в), г) п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуюча суддя О. А. Шевчук
суддя А. В. Бойко
суддя О. В. Єщенко