Рішення від 31.10.2025 по справі 620/10208/25

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2025 року Чернігів Справа № 620/10208/25

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ткаченко О.Є., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в приміщенні суду справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану міста Чернігова Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану міста Чернігова Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, в якому просить:

визнати протиправною відмову Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Відділу державної реєстрації актів цивільного стану міста Чернігова у внесенні змін до актового запису ОСОБА_1 , викладену у листі від 15.08.2025 за вих. №2286/1762-24-25-33.23/33.23;

зобов'язати Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції Відділ державної реєстрації актів цивільного стану міста Чернігова внести зміни до актового запису ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зазначивши у графі «батько»: ОСОБА_2 , дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянство Азербайджанська Республіка, паспорт серія НОМЕР_1 , виданий МВС Азербайджану 16.04.2022;

зобов'язати Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції Відділ державної реєстрації актів цивільного стану міста Чернігова видати ОСОБА_1 нове свідоцтво про народження з унесеними змінами.

В обґрунтування своїх вимог позивачка зазначає, що під час реєстрації її народження не були внесені відомості про батька - ОСОБА_2 , він визнає батьківство, підтверджує свій статус батька позивачки та надав нотаріально посвідчену згоду на внесення змін. Відсутність відомостей про батька обмежує право на належне встановлення походження, спадкові права та інші права, пов'язані із сімейними відносинами. Зазначає, що на звернення до відповідача із заявою про внесення змін до актового запису про народження отримала відмову.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 16.09.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Від представника відповідача надійшов відзив на позов, у якому позовні вимоги не визнав, просив відмовити у їх задоволенні, зазначив, що відомості про батька дитини в актовому записі про народження позивачки зазначені згідно з наданим перекладом паспорта на українську мову НОМЕР_2 від 26.01.2002, орган видачі Міністерство Внутрішніх Справ, а саме: прізвище - ОСОБА_3 , власне ім'я - ОСОБА_4 , графа по батькові - не заповнена, дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_2 , графа громадянство - не заповнена. Заява із документами, на підставі яких було проведено державну реєстрацію народження позивачки були вилучені для знищення у зв'язку із закінченням строку зберігання документів. Позивачка звернулась до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Чернігові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції з проханням внести зміни до її свідоцтва про народження, листом позивачці було рекомендовано з метою упорядкування документів звернутися з відповідною заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану встановленої форми. Заява від позивачки про внесення змін до актового запису цивільного стану не надходила.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд установив таке.

У свідоцтві про народження ОСОБА_1 , серії НОМЕР_3 , повторно виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Чернігові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції 16.07.2024, вказано зокрема в графі «Батько» ОСОБА_2 (а.с. 6).

Нотаріально засвідченою заявою (зареєстровано в реєстрі за №764) ОСОБА_2 повідомив, що є батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Також повідомив, що визнає батьківство щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та надає згоду на внесення відповідних змін до актового запису про народження ОСОБА_1 (а.с. 7).

Позивачка звернулась до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Чернігові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції із заявою від 05.08.2025 про внесення змін до її свідоцтва про народження у зв'язку з допущеною помилкою - в документі відсутні ім'я, по батькові та прізвище її батька (а.с. 22).

Листом від 15.08.2025 №2286/1762-24-25-33.23/33.23 Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Чернігові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повідомив позивачку, що в архіві відділу зберігається актовий запис про народження №1866 від 16.09.2005 на ОСОБА_1 , відповідно до якого відомості про батька дитини зазначені « ОСОБА_2 ». Повідомлено, що з метою упорядкування документів, враховуючи виявлені розбіжності щодо по батькові позивачки та відомостей про батька, позивачка може звернутися з питань внесення змін до актового запису цивільного стану до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника (а.с. 8, 23).

У зв'язку з наведеним, позивачка звернулась до суду з відповідним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зважає на таке.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, пов'язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням та припиненням їхньої дії, регулює Закон України від 01.07.2010 №2398-VI «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» (далі - Закон №2398).

Згідно із статтею 2 Закону №2398 визначено, що актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків. Державній реєстрації відповідно до цього Закону підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

Частиною 1 статті 3 Закону №2398 визначено, що державна реєстрація актів цивільного стану у встановлених законом випадках є обов'язковою. Відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть підлягають обов'язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру в обсязі, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Згідно із статтею 6 Закону №2398 відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, їх поновлюють та припиняють їхню дію; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 9 Закону №2398 державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану.

Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану (частина 3 статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

Своєю чергою частиною 1 статті 22 Закону №2398 визначено, що внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

Відповідно до частин 3, 4 статті 22 Закону №2398 заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану. Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису. У разі зберігання актового запису цивільного стану у державній архівній установі внесення змін безпосередньо до актового запису проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Порядок внесення змін до актових записів цивільного стану регулюється Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 за №55/18793 (далі - Правила, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до пункту 1.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством. У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.

Процедура внесення змін до актових записів цивільного стану закріплена розділом ІІ Правил.

Так, відповідно до пункту 2.1 Правил заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника.

Пунктом 2.5 Правил передбачено, що заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається, зокрема особою, щодо якої складено актовий запис.

Відповідно до пункту 2.6 Правил разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

Факти, зазначені в заяві, а також записи у свідоцтвах про державну реєстрацію актів цивільного стану та в інших поданих заявником документах, якщо вони викликають сумніви щодо їх достовірності, можуть бути перевірені відділом державної реєстрації актів цивільного стану шляхом направлення запитів до відповідних установ, організацій для затребування необхідних документів (пункт 2.11 Правил).

За правилами пункту 2.12 Правил на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому за формою, наведеною в додатку 2. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в адміністративному та/або судовому порядку.

Таким чином, з наведених положень чинного законодавства вбачається, що внесення змін до актових записів цивільного стану здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції, за місцем проживання заявника.

На підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому, який може бути оскаржений в судовому порядку.

Відповідно до підпункту 2.13.2 пункту 2.13 Правил підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є, зокрема постанова адміністративного суду.

Підпунктом 2.16.7 пункту 2.16 Правил установлено, що на підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду.

Відповідно до пункту 2.18 Правил зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації за місцем зберігання відповідного актового запису цивільного стану, крім випадків, встановлених у пункті 2.28 цього розділу.

Суд звертає увагу, що Правила №96/5 не містять вичерпних підстав для внесення змін в актовий запис, а передбачає право на таке внесення у всіх випадках, якщо вони не суперечать вимогам чинного законодавства.

Після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану (частина 6 статті 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

При цьому, у справах про оскарження відмови внести за заявою особи зміни до актового запису цивільного стану суд за правилами адміністративного судочинства вивчає наявність чи відсутність достатніх підстав для прийняття відповідного рішення, зокрема, перевіряє чи відповідні рішення прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також чи прийняті вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення. Завдання адміністративного суду у таких справах полягає, насамперед, у перевірці додержання процедури розгляду та прийняття органом реєстрації актів цивільного стану відповідного рішення. Адміністративний суд, розглядаючи такі справи, не має права вийти за межі їх публічно-правових аспектів і встановлювати юридичні факти, що мають значення для внесення змін до актових записів цивільного стану.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Великої Палати Верховного Суду від 23.01.2019 у справі №807/45/17, від 14.11.2018 у справі №425/2737/17, від 23.01.2019 у справі №807/45/17, від 11.09.2019 у справі №810/2732/18, а також в постановах Верховного Суду від 26.03.2019 у справі №820/5198/16 та від 13.05.2021 у справі №640/11556/20, від 29.11.2022 у справі №280/956/22.

Згідно з абзацом першого пункту 1 глави 1 розділу ІІІ Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України18.10.2000 №52/5 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за №719/4940, державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові.

Так, судом встановлено, що в свідоцтві про народження серії НОМЕР_3 зазначено:

В графі «прізвище» - ОСОБА_3 , в графі «ім'я» - ОСОБА_5 , в графі «по батькові» - ОСОБА_6 , «народився (лася)» - ІНФОРМАЦІЯ_3 , «місце народження» - Україна, Чернігівська область, місто Чернігів, про що 16 вересня 2005 року складено відповідний актовий запис №1866, в графі «батько» - ОСОБА_2 », в графі «мати» - ОСОБА_7 , «місце державної реєстрації» - Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Чернігівського міського управління юстиції, «орган державної реєстрації актів цивільного стану, що видав свідоцтво» - Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Чернігові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (а.с. 6).

Відповідно до відомостей актового запису про народження №1866, складеного Відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Чернігові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції 16.09.2005 на ОСОБА_1 , реєстрація народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , була здійснена на підставі частини 1 статті 126 Сімейного кодексу України, а саме походження дитини від батька визначено за заявою ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , як жінки та чоловіка, що не перебувають у шлюбі між собою. Відомості про батька дитини в актовому записі про народження зазначені згідно з наданим перекладом паспорта на українську мову НОМЕР_2 від 26.01.2002, орган видачі Міністерство Внутрішніх Справ, а саме: прізвище - ОСОБА_3 , власне ім'я - ОСОБА_4 , по батькові- не заповнена, дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_2 , графа громадянство - не заповнена. Вказані обставини підтверджує відповідач у наданому відзиві та не оспорюються сторонами.

Водночас позивачкою надано паспорт НОМЕР_4 з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову, в якому зазначено, зокрема прізвище - ОСОБА_3 , ім'я - ОСОБА_4 , по батькові ОСОБА_9 , громадянство - Азербайджанська Республіка, дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце народження - Азербайджанська Республіка, дата видачі - 16.04.2022, орган видачі - Міністерство внутрішніх справ (а.с. 27-35).

Тобто, дані, що містяться в актовому записі про народження дитини щодо не зазначення повних відомостей про батька позивачки не відповідають дійсним обставинам справи, позбавляють можливості в повній мірі реалізовувати свої цивільні права та обов'язки, створюють перешкоди у захисті своїх охоронюваних законом інтересів.

На думку суду, аналіз поданих позивачкою документів дає підстави дійти висновку про достатність наданих позивачкою доказів для внесення змін до актового запису №1866 від 16.09.2005 про народження ОСОБА_1 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме відомості про батька зазначити: прізвище - ОСОБА_3 , ім'я - ОСОБА_4 , по батькові - ОСОБА_9 , дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянство - Азербайджанська Республіка, замість прізвище - ОСОБА_3 , власне ім'я - ОСОБА_4 , по батькові- не заповнена, дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_2 , графа громадянство - не заповнена.

У спірному випадку відповідачем не надано будь-яких логічних пояснень та доводів з приводу того, що внесення таких змін до актового запису від 16.09.2005 №1866 про народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , буде суперечити чинному законодавству України та порушуватиме справедливий баланс інтересів та прав держави і суспільства в порівнянні з правами та інтересами позивачки.

Відповідно до частини 1 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Право особи на встановлення її походження закріплено у статті 49 Цивільного кодексу України, а відтак органи державної влади на підставі, у межах повноважень та у спосіб зобов'язані забезпечувати реалізацію вказаного права.

Формальний підхід Відділу державної реєстрації актів цивільного стану міста Чернігова Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції до вирішення порушеного позивачкою питання не може бути визнаний добросовісною поведінкою, оскільки такий підхід не забезпечує досягнення мети, визначеної Законом №2398, яка полягає не лише у забезпеченні реалізації прав фізичної особи, а й у офіційному визнанні та підтвердженні державою фактів народження фізичної особи та її походження.

Таким чином, враховуючи відсутність обґрунтованих підстав для відмови позивачці у внесенні змін до актового запису про народження, та враховуючи той факт, що фактично відповідач листом від 15.08.2025 №2286/1762-24-25-33.23/33.23 відмовив позивачці у задоволенні її заяви, суд доходить висновку, що належним способом захисту порушених прав позивачки в даному випадку є визнання протиправною відмови відповідача у внесенні змін до актового запису про народження ОСОБА_1 від 16.09.2005 №1866, оформленої листом від 15.08.2025 №2286/1762-24-25-33.23/33.23.

З огляду на викладене, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення похідної позовної вимоги щодо зобов'язання відповідача внести зміни до актового запису від 16.09.2005 №1866 про народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зазначивши відомості про батька: прізвище - ОСОБА_3 , ім'я - ОСОБА_4 , по батькові - ОСОБА_9 , дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянство - Азербайджанська Республіка.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання видати нове свідоцтво про народження, суд зазначає наступне.

Суд повторно зауважує, що відповідно до частини 6 статті 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану.

Суд зазначає, що станом на момент розгляду даної справи по суті зміни до актового запису від 16.09.2005 №1866 про народження ОСОБА_1 не внесені та позивачці не відмовлялось у повторній видачі свідоцтва про державну реєстрацію акта цивільного стану. А отже, між позивачкою та відповідачем відсутній спір щодо повторної видачі акта цивільного стану.

Таким чином відповідачем не порушено вказані права позивачки.

Суд зауважує, що убезпечення в майбутньому від можливих порушень прав не узгоджуються із завданнями адміністративного судочинства.

Тому у задоволенні цієї позовної вимоги належить відмовити, як передчасної.

Зважаючи на викладене, оцінивши достовірність та достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, відповідно до свого внутрішнього переконання, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належить задовольнити шляхом визнання протиправною відмови відповідача у внесенні змін до актового запису про народження ОСОБА_1 від 16.09.2005 №1866, оформленої листом від 15.08.2025 №2286/1762-24-25-33.23/33.23; зобов'язання відповідача внести зміни до актового запису від 16.09.2005 №1866 про народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зазначивши відомості про батька: прізвище - ОСОБА_3 , ім'я - ОСОБА_4 , по батькові - ОСОБА_9 , дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянство - Азербайджанська Республіка.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Статтею 90 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням встановлених в ході розгляду фактичних обставини справи та зважаючи на наведені норми законодавства, якими урегульовані спірні відносини, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог частково.

Відповідно до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

За подання позову до адміністративного суду позивачкою сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 грн (а.с. 3).

Тому за рахунок бюджетних асигнувань Відділу державної реєстрації актів цивільного стану міста Чернігова Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції на користь позивачки належить стягнути сплачений нею при поданні позовної заяви судовий збір у розмірі 1000,00 грн відповідно до частини задоволених вимог.

Керуючись статтями 72-74, 77, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану міста Чернігова Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Відділу державної реєстрації актів цивільного стану міста Чернігова Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у внесенні змін до актового запису про народження ОСОБА_1 від 16.09.2005 №1866, оформлену листом від 15.08.2025 №2286/1762-24-25-33.23/33.23.

Зобов'язати Відділ державної реєстрації актів цивільного стану міста Чернігова Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції внести зміни до актового запису від 16.09.2005 №1866 про народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зазначивши відомості про батька: прізвище - ОСОБА_3 , ім'я - ОСОБА_4 , по батькові - ОСОБА_9 , дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянство - Азербайджанська Республіка.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Відділу державної реєстрації актів цивільного стану міста Чернігова Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1000 (одна тисяча) грн 00 коп. відповідно до частини задоволених вимог.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_5 ).

Відповідач: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану міста Чернігова Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (вул. В.Тарновського, 15, м.Чернігів, Чернігівський р-н, Чернігівська обл., 14013, код ЄДРПОУ 04014235).

Повний текст рішення суду складено 31 жовтня 2025 року.

Суддя Ольга ТКАЧЕНКО